Ханси-Дитер Флик Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ханси-Дитер Флик Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Ханси-Дитер Флик ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Со едноставни термини, ова е приказна за животниот пат на Менаџерите, од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, проверете ја неговата детска возраст до галерија за возрасни - совршено резиме на биографијата на Ханси-Дитер Флик.

Раниот живот и порастот на Ханс-Дитер Флик
Раниот живот и подемот на Ханс-Дитер Флик.

Да, сите знаат дека тој е тренер со рекорди и освојувачи на тројки. Сепак, не многумина ја прочитаа биографијата на Ханси Флик, која е откривачка. Без понатамошно разочарување, да започнеме со неговиот ран живот и семејната припадност.

Приказната за детството на Ханс-Дитер Флик:

За почетниците, тој честопати се нарекува Тренер за тревога. Ханс-Дитер Флик е роден на 24 февруари 1965 година на неговата мајка, Траудел Флик и татко му, Ханс Флик во малиот град Хајделберг, југозападна Германија.

Растечки години на Ханс-Дитер Флик:

Германскиот менаџер порасна во Мекенхлох, која е населба во градот Некаргеманд, Германија. Маалото е познато по одгледување музичари и фудбалери. Говорејќи на блог на германско семејство; „Направете ги децата силни“, Рече еднаш менаџерот;

„Доаѓам од роден град каде или станувате член на фудбалски тим или на музички клуб.

Ограничените опции ми олеснија да одлучам за влез во фудбалски тим “.

Семејно потекло на Ханс-Дитер Флик:

Постојат многу позитивни зборови што можат да го опишат детството на Германецот, освен „недостаток“. Родителите на Ханс-Дитер Флик беа граѓани од средна класа и го израснаа својот син во пристојна област во Некаргемунд. Тие беа во прилог на неговиот избор да игра фудбал и се осигураа дека тој има мазни почетоци во него.

Семејно потекло на Ханс-Дитер Флик:

Општо е познато дека управителот е германски државјанин на Бонафид. Резултатите од истражувањето спроведено за утврдување на етничката припадност на Флик претставува веројатност дека тој е од етничка припадност Пфаелзиш. Етничката група може да се најде во неговиот роден град Хајделберг.

Семејството на Ханс-Дитер Флик е од германската етничка припадност на Пфаелиш.
Семејството на Ханс-Дитер Флик е од германска етничка припадност Пфаелзиш.

Експлоатациите на Ханс-Дитер Флик во фудбалски кариери:

Говорејќи за неговите мазни стартови, тогашното момче имаше само 5 години кога започна да игра за локалната страна БСЦ Мекенхолх. Тој напредуваше да игра за СПВгг Некаргемонд од 1976 до 1981 година, а подоцна и во СВ Сандхаузен 1981-1983.

На врвот на својата кариера со СВ Сандхаузен, Флик беше забележан и го доведоа во клубот од Баерн Минхен кога имал 20 години. Петте сезони што ги поминал со нив го виделе како освоил четири титули во Бундес лига и Купот ДФБ во 1986 година.

Денови на играње на Ханс-Дитер Флик. Еве ретка фотографија од екс-играчот од средниот ред кој игра за Баерн Минхен.
Деновите на играње на Ханс-Дитер Флик. Еве ретка фотографија од поранешниот играч за врска игра за Баерн Минхен.

Биографија на Ханс-Дитер Флик - Приказна за патот до славата:

Кога тогашниот играч од средниот ред претрпе повреда на заканата во кариерата во неговиот следен клуб, ФК Колн, знаеше дека дојде време да се пензионира. На 28 години, тој престана да игра професионален фудбал, но помина извесно време настапувајќи се во аматерскиот тим Викторија Бамментал.

Не помина многу време, кога Флик се зафати со тренерски активности и започна да управува со Бамментал. Германецот помина неколку сезони со нив како менаџер пред да биде назначен за главен тренер на Хофенхајм во 2000 година. Тој им помогна да постигнат промоција во трета лига и ги постави на вистинскиот пат за неговиот наследник Ралф Рангник да се осигура нивниот пласман во Бундеслигата 2 во 2007 година

Биографија на Ханс-Дитер Флик - Прикажи се за слава:

На врвот на својата менаџерска кариера, Флик имаше тренерски тренер на Ред Бул Салцбург пред да стане помошник тренер на Германија во 2006 година. Работел со својот шеф Јоаким ниско да ја доведе германската репрезентација до врвот на глобалниот фудбал.

Нивните први успеси вклучуваат пласман во второто место во УЕФА Евро 2008, како и третопласирана позиција на Светскиот куп во ФИФА 2010 година. Германија го освои следниот Светски куп под нивно управување, развој што му го олесни на Флик да си ја одземе следната работа како спортски директор во Германската фудбалска асоцијација.

Тогаш во 2014 година, Светот се сеќаваше само на Јоаким Лов, а не на Ханс-Дитер Флик - помошник менаџер за освојување на светски куп.
Тогаш во 2014 година, Светот се сеќаваше само на Јоаким Лов, а не на Ханс-Дитер Флик - помошник менаџер за освојување на светски куп.

Тој исто така работи како директор на спорт во Хофенхајм пред да се врати во Баерн Минхен како нивни помошник менаџер во 2019 година. Кога главниот тренер Нико Ковач ги остави „црвените“ на меѓусебна согласност во ноември 2019 година, Флик стана привремен менаџер и ги предводеше „црвените“ од Четвртата позиција да станат победници на титулата во Бундеслигата осум последователни времиња.

Не помина долго и го водеше тимот да го освои ДФБ Покал во јули и да се бори против ПСG Томас Тушел да ја освои титулата во Лигата на шампионите 2019/2020 на август 2020 година. Остатокот, како што велат, е историја.

За сопругата и децата на Ханс-Дитер Флик:

Германецот е во среќен брак повеќе од 30 години. Сопругата на Ханси Флик не е друга личност освен Силке. Тие се запознаа како тинејџери и официјално станаа двојки на свадбата што се одржа во Бамментал.

Запознајте ја сопругата на Ханс-Дитер Флик, Силке Флик.
Запознајте ја сопругата на Ханс-Дитер Флик, Силке Флик.

Покрај тоа што е еден од неговите столбови за поддршка, сопругата на Ханси Флик е мајка на неговите две ќерки, Кетрин и Хана. Двете деца пораснале. Всушност, Хана (помладата ќерка) е веќе мајка за помалку од 2 деца.

Семеен живот на Ханс-Дитер Флик:

Семејството може да биде сè што сакаме да бидат. Theубовта и поддршката што тие ја даваат се извонредни. Ви донесуваме факти за родителите, браќата и сестрите и роднините на Ханс-Дитер Флик.

За родителите на Ханс-Дитер Флик:

Таткото на менаџерот се вика Ханс. Тој е многу поддржувачки татко кој покажа голем интерес за менаџерските должности на неговиот син. Тој практично се чувствува исто како што Флик би се чувствувал во пораз или победа. Мајката на Флик исто така го интересира срцето и работи со нејзиниот сопруг за да им даде најдобра родителска грижа на нивниот син.

Таквата loveубов и поддршка беше докажана во својата најдобра форма кога родителите на Ханси Флик работеа со жителите на Баментал (каде што тогаш живееше менаџерот) за да му дадат топол прием на нивниот син по освојувањето на Светскиот куп во 2014 година.

За браќата и сестрите на Ханс-Дитер Флик:

Сè уште не наоѓаме евиденција за браќа и сестри на менаџерот. Како резултат, постои веројатност дека управителот е само негови родители, додека тој не даде увид што му укажува на постоење на брат или сестра.

За роднините на Ханс-Дитер Флик:

Допрва ќе добиеме информации што се однесуваат на семејните корени на менаџерот, особено што се однесуваат на неговите баби и дедовци од мајка и татко. Слично навратуваат чичковците, тетките и братучедите се уште не се познати, додека неговиот внук и внуките допрва треба да се идентификуваат.

Личен живот на Ханс-Дитер Флик:

Менаџерот што го знаеме не е за фудбалот. Тој создава квалитетно време за пријателите и семејството и има завидна врска со играчи и други членови на тренерскиот персонал надвор од фудбалскиот меур.

Очигледни карактеристики што ја дефинираат личноста на Флик се неговата понизност, како и не им се допаѓаат на расправии и озборувања. Тој обожава да патува, да учи нови работи, да гледа филмови меѓу другите интереси и хоби.

Нето вредност и животен стил на Ханс-Дитер Флик:

Ајде да разговараме за нето-вредноста на тренерот во 2020 година и што тој прави за да заработи пари. Флик има проценета нето вредност од 1 милион долари. Изворите на неговото богатство се платите и платите што ги добива како управител.

Тој, исто така има гаранции за профитабилен победнички бизнис. Така, Флик е финансиски обезбеден во сите погледи. Блескавите автомобили и скапата куќа не се на неговиот список со загриженост. Тој повеќе сака да остане релевантен во профитабилниот бизнис на тренирање.

Факти на Ханси-Дитер Флик:

Погледнете факти за тренерот специјално насочен кон помагање да добиете целосна слика за него.

Факт # 1 - Чирак на банкарски службеник:

Младиот тресок некогаш бил банкарски чирак. Тој започнал обука за работата како резервна копија, на која би можел да се врати доколку не успее во фудбалот. Тој беше многу посветен на својот тренинг што ја одби понудата да игра за ВФБ Штутгарт, кој ја освои титулата во Бундеслигата 1983/84.

Факт # 2 - за неговиот прекар:

Спротивно на она во што верувате, Ханси не е дел од името на тренерот. Тоа е повеќе прекар затоа што не сака да го нарекуваат Ханс-Дитер. Така, повеќето луѓе го познаваат по неговиот прекар Ханси.

Факт # 3 - Спорт Магазин:

Флик порано поседуваше спортска продавница во Баментал, каде му ја додели честа на најмладиот почесен граѓанин во 2015 година. Помладите жители на градот пораснаа и се навикнаа на продавницата. Сепак, тренерот го затвори затоа што тој и неговото семејство имаа поважни работи на кои требаше да присуствуваат.

Вики:

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно имеФлик „Ханси“ на Ханс-Дитер
прекарХанси
Дата на раѓањеФевруари 24th 1965
Место на раѓањеГрад Хајделберг во Западна Германија
РодителитеТраудел (мајка) и Ханс (татко).
СестриN / A
СопругаSilke
Деца Кетрин и Хана
ХороскопскиРиби
хобијаПатување, гледање филмови и учење нови работи
Нето вредност$1
ПрофесијаFootball Manager

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте хрониката на Флик - тренерот на Баерн Минхен, кој го собори рекордот, и освои трипати. Биографијата на Ханс-Дитер Флик нè инспирира да се подготвиме за можностите и да ги зголемиме кога ќе пристигнат. Германскиот менаџер всушност го стори тоа со користење на своето искуство на Светскиот куп на ФИФА 2014 и лојална личност за освојување на Лигата на шампионите 2019/2020.

Во Lifebogger, точноста и правичноста се наш водечки принцип во доставувањето мемоари за вашите омилени менаџери. Дали видовте нешто што не изгледа како што треба во животната приказна на Ханс-Дитер Флик? Ајде да знаеме за тоа во делот за коментари ИЛИ кажете што мислите за него.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари