Френк Лампард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалска легенда позната по прекарот; "Супер Френки". Нашата приказна за детството Френк Лампард плус нераскажаните биографија Ви ги дава целосните податоци за значајните настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, сите знаат за целите на Френки и помагаат во евиденцијата, а исто така и неговиот трофеј, но малкумина го сметаат неговиот живот надвор од теренот, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Френк Лампард детска приказна

Френк Џејмс Лампард е роден во јуни 20, 1978, во Ромфорд, Лондон, Англија до Френк Лампард, Ср. (Татко) и Пат Лампард (мајка).

Тој доаѓа од семејството на фудбалери и е најмладото дете на неговите родители. За малку Френк, сето тоа беше за училиште и фудбал. Френк Лампард беше брилијантно дете и врвот на неговата класа тогаш кога присуствуваше на Брентвуд школа од 1989 и 1994. Тој ги заврши своите GCSEs и заработил A + паралела. Неговата љубов кон фудбалот исто така се гледаше на многу младешки години.

Според Френки "Бев многу млад кога почнав да уживам во фудбалот. Јас прераснав во семејство на луѓе кои ја сакаа играта, па колку што можам да се сетам и јас. Бев мамино момче, бидејќи бев последно дете. Освен фудбалот, исто така, сакав да го прочитам. Мајка ми, која беше Либерија, ме натера да ја прочитамкниги. Секогаш ќе се сетам како Вест Хем, а особено Хари Реднап и татко ми ми помогнаа да ја започнам мојата кариера.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Школскиот квиз

Додека во училиште, како мало дете, Френки му се зацврстил да стане фудбалер, наместо да има постојано фокусирање на образованието поради една причина. Тоа е "Да се ​​докаже сомнежот". Тука спаѓаат неговите пријатели и наставници. Сега ви даваме суштина;

Како што вели Френк Лампард: "Во училиште, се сеќавам на комплетирање хартија за она што сакав да го направам за работа. Ставив фудбалер и учител ми кажа дека да се биде фудбалер не е работа. Ми кажа дека само еден од децата во 300 го прави како фудбалер. И таа би рекла: "Дали мислите дека ќе биде таа?" Реков: "Да, јас". И моите соученици ќе седат таму и ќе се смеат на мене ".

Ова беше пресвртна точка за Френки, кога тој одлучи дека ќе се фокусира исклучиво на фудбалот по испитите на GCSE. Мислев дека не беше лесно. Тоа беше еден учител по име Г-дин Bouckley (Слика подолу), кој му помогна со потребните старател и откажување.

Лампард напиша: "Bouckley ми помогна во тешките моменти кога решив дали да го напуштам училиштето по моите GCSE и да започнам фудбалска кариера" додавајќи: "Неговиот личен допир, охрабрувањето на патот беше многу ценето. Конечно, тој рече: "Една од најважните улоги на наставникот е да ги инспирира своите ученици да ги исполнат своите соништа и стремеж. Г-дин Bouckley беше одличен пример за добар учител "

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Татко: Неговиот татко, Френк Ричард Џорџ Лампард е роден 20 Септември 1948 на Френк Ричард Лампард (1920-1953) и Хилда Д. Стилс (роден 1928).

Тој е англиски пензиониран професионален фудбалер кој некогаш играше како лев бек. Тој играше најголем дел од својата кариера за Вест Хем Јунајтед со кратка магија со Саутенд Јунајтед.

Тој има сестра Гвендолин, која е една година помлада од него. Тој имал само пет години кога неговиот татко починал во 1953, на возраст од 33.

Таткото на Френк Лампард е свекрот на поранешниот Квинс Парк Ренџерс и менаџерот на Тотенхем, Хари Реднап. Тој е исто така чичко на поранешниот Англија, Ливерпул, Тотенхем и Саутемптон, Џејми Реднап. Нивната врска е прекрасна. Од 1994 до 2001 работел во Вест Хем како асистент менаџер под неговиот брат зет Хари Реднап. Тој во моментов е фудбалски консултант.

Супер Френки додека растел уживаше во добри односи со својот татко, кој најмногу пати го смета за мозокот зад скриената кариера.

МАЈКА: Доцната Патриша Харис Лампард е мајката на Френк Лампард. Таа почина на 24th на април 2008 по компликации од пневмонија. Таа беше погребана среде тага од нејзиното семејство.

Беше објавено дека по нејзината прерана смрт, Callous Burglars го префрлаат нејзиниот празен дом во обид да го најдат својот скап накит.

Крадците го уништија имотот, го уништуваа мебелот и ги повлекоа шкафовите од ѕидовите додека ги бараа - но тие правеа празни раце, бидејќи сите накит на г-ѓа Лампард отиде кај нејзините ќерки по нејзината смрт. Се верува дека влегле во имотот откако клинеле отворен прозорец. Никој не беше во куќата во тоа време.

Г-дин Лампард Snr изјави за Сонцето: "Тие направија правилен хаос. Тие очигледно барале пари или накит, но немало ништо таму. Имаше некои ѓубре накит за лажење, но тие не го земам. Тие знаеја што сакаат. "

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Френк Лампард се вљубил во шпанскиот модел Елен Ривас. Иако, таа никогаш не успеа да го промени со него. Тој поминал седум години со Елен Ривас, со кого има две ќерки Луна (роден 22 Август 2005) и Исла (роден 20 Мај 2007), пред да одлучат да се поделат во 2009.

Таа година 2009, Френк се сретне со друга дама. Френк беше со Пирс Морган во бар кога Кристин дојде во барот и Френк рече: "Кој е тоа? Изгледа поинаку ...Таа е привлечна ". ... "Само што те погледна. Мислам дека таа и ти се допаѓа и треба да ги сакаат и твоите девојки! " рече Пирс. Следно, тие беа заедно. Следниот ден, Френк отпатувал да игра за Англија и тие зборувале секоја вечер четири часа и само паднал лудо заљубена само за една недела.

Лампард е во врска со телевизискиот презентер Кристин Блеки од тогаш. На 15 Јуни 2011, нивниот ангажман беше објавен од агентот на Лампард. Парот се оженил во декември 20, 2015 по четиригодишен ангажман.

Интересно е да се забележи дека ќерките на Френки од неговата врска со Елен Ривас се справуваат со Кристина.

"Понекогаш Кристин и девојките ме напаѓаат" рече фудбалерот.

Френк Лампард продолжува..."Ф.или јас, тоа е одлично, бидејќи оди во врска, улогата на чекор-родител е тешка. За да стигнам до точка каде што ги гледам девојките кои велат: "Имаме Крис и те сакаме Крис, е брилијантен".

Тој додаде: "Тогаш, имав една година да бидам еден татко и тоа беше тешко. Се сеќавам кога јас се врати од работа, толку уморен, и забележав дека сум направил хаос во нивната соба, јас се фрустрирани. Тоа сигурно ми помогна да ја имам Кристина и врската што порасна меѓу неа и девојките ".

Со своите ќерки кои сега се близу до нивните тинејџерски години, Френк вели дека не сака да ги расипува со тоа што им дава премногу пари. Тој ги повикува да излезат и да заработат свои пари. Со ова, тие ќе го ценат животот повеќе.

Тој рече: "Давам им готови пари најчесто за Божиќ и за нивните родендени, давам се од себе, но не сакам да ги однесам со расипување. Не сакам никого од 13 или 14. Сè уште им кажувам да излезат и да заработуваат свои пари. Буквално, тие добиваат £ 5,000 неделно џебни пари ".

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Таа жали што го остави

Поранешната свршеница на Френк и мајката на ќерките на Френк, шпанскиот модел Елен Ривас, неодамна го признаа тоа сеуште е вљубена во ѕвездата и се надева дека ќе се помири со него - и покрај неговата нова романса со Кристин Блеки. Таа беше надвор од земјата, како што се скрши веста за љубовта на Лампард со Кристин избувна.

Мис Ривес сега живее со нејзините други ќерки, Луна, четири и двегодишната Исла, во куќа со шест спални, која Лампард купи за £ 2.85 милиони.

Шпанската русокоса скршена од срцата ја прекина венчавката откако се сомневаше дека Лампард е поврзан со две други жени и јасно стави до знаење дека таа била опустошена како што рече: "Бев многу, многу тажен. Тој целосно ми го скрши срцето, само плачев. Може да биде толку бев во брзање да го пуштам од мојот живот "...

Но, денес, Мис Ривес рече дека не може да се соочи со започнување друга врска, велејќи: "Не би било фер на неа да започне нова врска кога таа сеуште мисли на Френк. Таа, исто така, инсистираше на тоа дека никогаш нема да датира уште еден фудбалер, додавајќи: 'Не не не. Ме прашаа за датуми, секако, други фудбалери, но јас им кажувам на сите ".

Таа призна дека се бори, како што рече: "Френк ги поддржува децата, но морам да работам. Очигледно, тој ми даде куќа, но остатокот морам да го направам. Тешко е да се биде самохрана мајка. Понекогаш се чувствувам осамено. Се чувствувам лут, но морам да бидам силен. Имам моменти кога сакам да плачам и да се кријам, но моите деца и пријатели ме пренесуваат.

Откако потврди дека Лампард целосно се пресели, Рики мораше да се концентрира на обновување на својот живот и кариера. Таа еднаш измислила себеси како дизајнер на долна облека, отварајќи нова колекција за Теско.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Зошто некои Американци сé уште го мразат

На 23 септември 2001, Френк Лампард, заедно со тројца други играчи на Челзи, беше казнет со две недели плата од клубот за неговото однесување, додека на пиењето се појави на 12 септември.

Ова беше едвај 8 часови по септемвриските 11 координирани напади врз САД. Секој во Британија се очекуваше да биде во трезен режим, но пијаниот Френк Лампард ја расипа ноќта на неколку американски туристи. Лампард и неговите пријатели ги малтретираа американските туристи во хотел Хитроу веднаш по нив 11 Септемвриски напади. Хотел менаџер изјави "Тие беа крајно одвратни. Тие едноставно не се грижеа за она што се случило ".

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Тој потроши време на заем во Свонси Сити

Тој помина време на позајмица во Свонси Сити Враќајќи се во својата кариера, Лампард потрошил време на заем во Свонси Сити. Тој се појави во девет натпревари помеѓу октомври 1995 и јануари 1996.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Висок IQ

Кога го гледаш Френк Лампард на теренот, јасно е дека тој е многу интелигентен играч и добро ја чита играта. Тоа не е само неговиот IQ фудбал кој е висок, но тој исто така снимил импресивен IQ резултат од 150 за време на неговото време во Челзи, регодирајќи го еден од највисоките сет на оценки што некогаш биле снимени од компанијата што ги извршила тестовите.

Според извештаите што ги спроведе докторот Брајан англискиот "Челзи" "Лампард е еден од најинтелигентните луѓе во фудбалот, како што докажува неговиот IQ тест. Френк Лампард постигна еден од највисоките сет на знаци - IQ на 150 - некогаш снимен од страна на компанијата што ги направи тестовите ".

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Тој има напишано 18 книги за деца

Френк Лампард е навистина посебен талент. За неговите хоби, Френк сака читање, пишување и играње фудбал. Тој е способен да ги комбинира пишувањето книги на Френки со магија фудбал со играње на убава игра, неговата љубов за читање не може да биде под проценка.

Лампи е зачинет детски автор на книги со публикации на 18 на негово име.

Тој, исто така, напишал автобиографија со наслов " Тотално Френк: Автобиографија на Френк Лампард.

Еве некои од најчесто поставуваните прашања

Прво, како ја добивте идејата за магиските фудбалски книги? ... Френк одговара ..."I добив идеја од читање други приказни за моите две девојки. Гледајќи како фудбалот е толку голем дел од неговиот живот, мислев дека ќе биде забавно да се создаваат приказни околу магичен фудбал за млади момчиња и девојчиња ".

Второ, колку долго тој зеде да ги напише? ... Френк одговара ... "Секоја книга ме зеде прилично долго време да пишувам. Јас обично пишувам белешки кога имам идеи во различни времиња, а потоа ги ставам историите додека сум дома или патувам за фудбал ".

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Тој објави филм за возрасни со Рио Фердинанд

Во 2000, Лампард, Рио Фердинанд и Кирон Даер се појавија на видеоснимка за возрасни, која беше снимена на одморалиштето Аја Напа во Кипар. Некако целата ситуација беше заборавена, додека Лампард зборуваше на теренот.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Производ на Вест Хем

Долгата и успешна кариера на Лампард започна во Вест Хем Јунајтед (каде што играше неговиот татко), откако се приклучи на младинскиот тим во 1994. Една година подоцна тој го потпиша својот прв професионален договор, а потоа му се замени на Свонси, каде што настапи на 9 и го постигна својот 1st цел во кариерата. Тој влезе во Вест Хем со почеток на 11 во сезоната 1996 / 1997, но скршената нога ќе ја заврши својата кампања рано. Тој и неговите двајца пријатели подолу ја импресионираа следната сезона.

Френк го постигна својот прв хет-трик во сезоната 1998 / 1999 за клубот. Тој беше клучен играч и му помогна на Хамерс до највисоката завршница на Премиер Лигата (5th).

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Кога тој укажува на небото

"Јас укажувам на небото за мојата покојна мајка и моето мало девојче, Луна. Нејзиното име на шпански значи "месечина". Значи, тоа започна кога се роди, очигледно.

Бакнувањето на прстенот на мојот прст е за мојата девојка. Значи сето тоа е многу семејни " изјави англискиот интернационалец.

Неговата прослава на Badgekissing ја покажува неговата љубов и лојалност кон ФК Челзи. Сепак, ова беше доведено во прашање кога се согласи да игра за Манчестер Сити, па дури и постигна гол против неговиот сакан Челзи.

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Честит против Челзи

Френк Лампард остана без зборови откако постигна изедначување за неговиот нов клуб Манчестер Сити во нерешениот 1-1 со Челзи во Етихад. Легендата на Челзи, Лампард, кој помина на 13 години на "Стемфорд Бриџ", му се подари на навивачите на гостите, кога тој излезе од клупата, но тој постигна пет минути од времето откако беше избран од Џејмс Милнер за да го откаже 71st-минутниот настап на Андре Шурле.

На 36-годишниот направи точка на не слави целта, и тој призна дека се меша емоции.

Според него,: "Тоа е навистина тешко. Јас би бил непрофесионален ако не дојдам и ќе ја завршам работата, па се обидував да влезам во кутијата и тоа беше одлична топка назад од Мили. Тоа е тешко за мене. Имав 13 неверојатни години со обожавателите на Челзи, па затоа сум мешан со него. Очигледно сум задоволен што тимот што го играм добив нерешен резултат, а не загуба. Бев задоволен што не постигнав гол што би ги изгубил играта. Бев изгубен за зборови. Не очекував да дојдам и да постигнам такво нешто. Дојдов и навивачите на Челзи пееја, а тоа е емотивно. Потоа играм за овој клуб, кои ме однесоа со брилијантно, па затоа сум навистина заглавен во средината тука. "

Градскиот шеф Мануел Пелегрини вели дека не размислувал два пати за користење на Лампард.

Тој рече: "Го прашав дали сака да биде вмешан и, се разбира, сака да биде вмешан. Тоа покажува колку е одличен професионален Лампард. Тој продолжи ... "Сигурен сум дека не беше среќен да постигне гол против таков важен тим во својата кариера, но тој е добар професионалец, тој е многу добар играч".

Челзи шеф Жозе Мурињо, за кого Лампард беше таква клучна фигура за време на неговата прва магија на Стемфорд Бриџ беше исто така филозофски за целта.

Мурињо рече: "Тој е играч на Манчестер Сити. Не верувам во овие истории на страст и срце, јас не верувам во овие. Можеби сум премногу прагматичен во фудбалот. Кога реши да дојде во Манчестер Сити, директен конкурент на Челзи, љубовни приказни се завршени. Тој ја заврши својата работа како супер професионалец, тој е, и тој направи добро. "

Френк Лампард Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Тој има навивач на фудбалер кој му се поклонил

Пиенар АКА "Шило" е вистински обожавател на Френк Лампард. Сликата подолу открива сето тоа.

Тој е некој кој не е срамежлив или не се плаши од ударот од неговите навивачи на Евертон за славење на Лампард за време на неговата прослава за својот клуб.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде