Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија

Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија

Нашата биографија за Фил Фоден ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката, сопругата што треба да биде, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Во мало, разбивање на историјата на англискиот фудбалер. Lifebogger ве води низ значајни настани од неговите рани денови до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве лулка за кревање галерија - совршено резиме на биографијата на Фил Фоден.

Раниот живот и подемот на Фил Фоден
Раниот живот и подемот на Фил Фоден

Да, сите знаат дека тој се смета за еден од најперспективните млади таленти во Англија и исто така, трпеливо младо момче кое чекаше да биде почетник во првиот тим на Сити. Сепак, само малкумина ја сметаат нашата верзија на Фил Фоден Биографија што е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Раниот живот и Семејно позадина

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Момчето на Пеп.„По неговото раѓање, неговото целосно име што го дадоа неговите родители е„Филип Валтер Фоден"И не"Фил Фоден“Како што сите знаеме.

Фоден е роден на 28-ми мај 2000 година од неговата мајка Клер Фоден и таткото Фил Фоден Снр, во метрополитенскиот град Стокпорт, Велика Британија. Подолу е фотографија од неговата некогаш убава и жива мајка и неговиот кул тато, сличен на изглед.

Запознајте ги родителите на Фил Фоден - неговата мајка Клер Фоден и таткото Фил Фоден Снр. Кредит: Инстаграм
Запознајте ги родителите на Фил Фоден - неговата мајка Клер Фоден и таткото Фил Фоден Снр. Кредит: Инстаграм
Родителите на Фил Фоден имаа „Фил“Како нивен прв син. Роден во семејно потекло од средна класа, ниту една од мама, тато или блиски членови на семејството на Фил не припаѓа на богатата класа на луѓе во Манчестер. Малиот Фоден го поминал најраниот дел од своите години во Еџли, скромното предградие на Стокпорт, кој честопати се сметал за совршена област за приходи од ниска и средна класа.

Фудбалерот роден во Стокпорт со потекло од семејството Манчестер не е роден како единствено дете на неговите родители. Тој навистина порасна заедно со неговата сестра, чие име е непознато за време на пишувањето. Подолу е ретка фотографија од малиот Фил Фоден и неговата сестра дете кои веројатно се неколку години (1 или 2) помлади од него.

Малиот Фил Фоден порасна заедно со својата мала сестра. Кредит на слика: Инстаграм
Малиот Фил Фоден порасна заедно со својата мала сестра. Кредит на слика: Инстаграм
Раниот живот на Фил Фоден со фудбалот: Фил е роден во семејство на поддржувачи на семејството на ФК Манчестер Сити. Како дете, тој беше ученик на сетилата кој најпрво ја најде својата страст за шутирање на фудбалската топка во неговата семејна дневна соба. Како што растеше Фил, тој започна да оди на „Етихад“ со неговата мајка и татко секој викенд, пеејќи „Сина месечина од трибините “ како и секој друг градски обожавател.
Фил Фоден можеше да носи целосен комплет Сити со небесно сина нараквица цел ден. Кредити: TheSun
Фил Фоден можеше да носи целосен комплет Сити со небесно сина нараквица цел ден. Кредити: TheSun
Таквото воодушевување од клубот го натера малиот Фоден да побара од неговите родители „Комплет со целосен човек во градот ”. На сликата погоре, родителите на Фил Фоден му го купија неговиот комплет за соништа и тој го носеше на сите времиња на фудбалски натпревари. Како што неговата страст кон фудбалот продолжи и во текот на детството, не требаше време пред младичот да ја прифати својата судбина, бидејќи тој се стремеше да стане професионален фудбалер.
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Рано, малиот Фил знаеше дека има талент да направи нешто надвор од фудбалот. Откако ги исполни своите вештини во локалните терени на Манчестер, ентузијастичкото дете продолжи со испитувања со академијата на Ман Сити. Радоста на неговите родители и другите членови на семејството не знаеше граници во моментот кога Фил ги помина своите испитувања со летачки бои.

Малиот Фил Фоден се приклучи на академијата „Ман Сити“ на тендерската возраст од 8 години. Играњето за овој клуб значи сè за малото момче на кое му била дадена вистинската платформа, вклучително и огромна родителска поддршка да го негува овој талент на млада возраст.
Фил Фоден ја реши својата судбина уште рано како дете. Кредит на слика: Инстаграм
Фил Фоден ја реши својата судбина уште рано како дете. Кредит на слика: Инстаграм

Според ManChesterEveningNews, Фил Фоден имал толку многу квалитетен starвезда од раните фази на својата кариера. Дури и неговиот клуб (Човечка академија на град) не можеше да помогне, но да покажеме благодарност кон него и неговите соиграчи. Дали знаеше?… Бидејќи биле толку импресионирани од младинскиот ранг на Фил, ФК Ман Сити еднаш жртвувал еден од нивните егзотични автомобили (a Лимузина) за малиот Фил и неговите соиграчи да ја претстават својата публика на крајот на сезоната пред гледачите. Фотографијата подолу го покажува првото искуство на Фоден со автомобил со таков квалитет.

Фил Фоден покажа толку многу квалитет на рана возраст што Ман Сити мораше да ја жртвува својата лимузина за него и неговите соиграчи за презентација на крајот на сезоната. Кредити: ManchesterEveningNews
Фил Фоден покажа толку многу квалитет на рана возраст што Ман Сити мораше да ја жртвува својата лимузина за него и неговите соиграчи за презентација на крајот на сезоната. Кредити: ManchesterEveningNews
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

За време на неговите рани тинејџерски години на академијата, Фил Фоден се развил во преумано момче на везови кој не направи ништо друго освен да ги расположи навивачите. Мајчинот роден во Манчестер беше благословен со контролата на лепило и способноста да лебди покрај противниците. Успехот на Фил Фоден го виде се искачи нагоре во редовите на академијата многу брзо како што напредуваше против сите видови на противници.

Фил Фоден Рана кариера во животот со градот. Кредит на слика: Инстаграм
Фил Фоден Рана кариера во животот со градот. Кредит на слика: Инстаграм

Тој го продолжи своето образование додека беше на академијата: Додека играа во Ман Сити, родителите на Фил Фоден инсистираа дека нивниот син не смее целосно да го компромитира своето образование за неговата фудбалска кариера. Како одговор, Манчестер Сити реши да му додели стипендија на Фоден. Клубот ги плаќаше неговите школарини во времето кога приватно го школуваа Колеџот Сент Беде лоциран во Валли опсег, Манчестер, Англија.

Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до славата

Надарениот и предвремен тинејџер додека одеше на приватни часови со колеџот Сент Беде го продолжи она што тој знаеше како да го направи најдобро- правејќи ја својата страст работа. Додека во раните тинејџерски години, Фил сфати дека за да се постигне успех, потребно е тој да има технички квалитет, малку среќа и што е најважно, да не се повреди.

Колку што знаеме, првиот тинејџерски спортски успех на Фоден се случи кога тој му помогна на неговата младинска екипа да го освои престижниот Неонски куп. Во тоа натпреварување, надежниот фудбалер ја доби наградата за „најдобар играч на турнирот„ За сите оние кои го познаваа, тоа беше знак дека тој ветувачки фудбал навистина ја оценил како фудбалер на академијата.

Фил Фоден еднаш докажа дека е еден од најголемите млади во Сити благодарение на неговите почести. Кредит на слика: Инстаграм
Фил Фоден еднаш докажа дека е еден од најголемите млади во Сити благодарение на неговите почести. Кредит на слика: Инстаграм
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава

На "Главен творец на погодоци „Ман Сити Академија“ бидејќи многу пријатели со прекар беа повикани да ја претставуваат Англија У16 каде што тој веднаш влијаеше. За помалку од една година, Фил напредуваше во англискиот тим до 17 години. Младиот фудбалер заедно Јадон Санчо Callum Hudson-Odoi беше повикан да учествува на Светскиот куп ФИФА У-17. Подолу е поглед на перформансите на Фил на турнирот.

Дали знаеше?… Фил Фоден не и помогна само на репрезентацијата на Англија до 17 години да го подигне трофејот, тој исто така заврши со освојување на Златната топка на Светскиот куп на ФИФА У-17. Повторно, неговиот успех во младоста не запре тука. Лаки Фоден исто така се грабна за 2017 година БиБиСи млади спортски карактер на годината награда. Подолу е парче докази за фотографија.

Фил Фоден се искачи на славната приказна - Тој го освои Светскиот куп ФИФА У-17, Златната топка ФИФА У-17 и Личноста на годината на Би-Би-Си за 2017 година. Кредити за слика: BBC, TheSun и DailyMail
Фил Фоден се искачи на славната приказна - Тој го освои Светскиот куп ФИФА У-17, Златната топка ФИФА У-17 и Личноста на годината на Би-Би-Си за 2017 година. Кредити за слика: BBC, TheSun и DailyMail

За време на пишувањето, играчот за врска роден во Манчестер се смета за најперспективно момче на Ман Сити Пеп Гвардиола Герет Саутгейт. Фил беше дел од тимот на Ман Сити кој победи во Требл - Премиер лига, ФА и ЕФЛ Куп (+ ФА заедница Шилд) сите во сезоната 2018/2019. Остатокот, како што велиме, е историја.

Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото покачување на славата во англискиот фудбал, многу навивачи размислуваа да знаат дали Фил Фоден има девојка или дали е всушност оженет. Вистината е, Фил не е оженет за време на пишувањето, но има девојка.

Зад успешниот фудбалер, стои гламурозна девојка која оди под името Ребека Куке. Според Блог на Ливарамп, и Фил и Ребека (слика подолу) се познаваат уште од нивните средни училишни денови.

Запознајте ја девојката на Фил Фоден по име Ребека. Кредит за слика: TheSun
Запознајте ја девојката на Фил Фоден по име Ребека. Кредит за слика: TheSun

Фил Фоден избра да стане родител на возраст од 18 години, редок факт за младите фудбалери од неговиот калибар и возраст. Тој заедно со својата супер девојка Ребека на 24 јануари 2019 година пречекаа прекрасно бебе момче. Подолу е фотографија од Фил и неговиот син кој е осумнаесет години помлад од неговиот татко.

Фил Фоден се сликаше како го слави Божиќ со својот син. Кредит на слика: Инстаграм
Фил Фоден се сликаше како го слави Божиќ со својот син. Кредит на слика: Инстаграм
Дали сте знаеле? Во времето кога Фил Фоден би се повлекол од фудбалот (веројатно на 36-годишна возраст), неговиот син би бил на 18 години и веројатно во сениорски фудбалер.
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Запознавањето со личните животни факти на Фил Фоден ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност надвор од теренот на игра.

Почнувајќи, нема добар начин да се ослободите од притисоците да не бидете во можност да се клупите Кевин де Брујн, Давид Силва, Бернардо Силва İlkay Gündoğan. Фил се одмотува од Ман Сити да изврши притисок со тоа што ќе помине време на риболов на сите видови видови со или без неговите пријатели. Какво неверојатно хоби има!.

Ви го претставуваме Личниот живот на Фил Фоден далеку од фудбалот. Риболов е неговиот хоби Кредит на сликата: Инстаграм
Ви го претставуваме Личниот живот на Фил Фоден далеку од фудбалот. Риболов е неговиот хоби Кредит на сликата: Инстаграм
Исто така, во врска со личниот живот на Фил Фоден, тој има дарежлива личност во себе. Милионерскиот фудбалер и покрај тоа што успеа во животот, не чувствува потреба да 'отсекување'од неговите пријатели од детството и наставниците од училиште. Наместо да купува куќи, автомобили, Фоден сè уште резервира некои од своите пари за луѓе со кои некогаш ги споделувал своите соништа. На фотографијата подолу, фудбалерот купува неколку подароци за една од неговите наставници за време на една од неговите посети на ова училиште во Стокпорт, каде што децата го разбија.
Фил Фоден има смирена личност. Овде, тој му ја враќа наклонетоста на својот наставник во училиштето. Кредит: Твитер
Фил Фоден има смирена личност. Овде, тој му ја враќа наклонетоста на својот наставник во училиштето. Кредит: Твитер
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот
Во овој дел, ви даваме увид во семејниот живот на Фил Фоден. Започнувајќи, фудбалерот за време на пишувањето сè уште живее со неговите родители и покрај тоа што има бебе со својата девојка. Успехот на Фоден му овозможи на неговото семејство да се пресели од Еџлеј, скромното предградие на Стокпорт, во Брамхал, многу богата област во јужниот дел на Манчестер.

Повеќе за таткото на Фил Фоден: Истакнувајќи го неговиот син може да биде малку млад (на возраст од 18 години) да основа дом со својата девојка Ребека, Таткото на Фил Фоден, Фил Снр инсистираше на тоа дека неговиот син мора да продолжи да живее со него и со останатите членови на неговото семејство откако станал родител. Фил Фоден се согласи да живее во куќата на неговиот татко, додека неговата девојка Ребека остана со нејзината мајка.

Повеќе за мајката на Фил Фоден: Клер Фоден е домаќинка која не прави ништо повеќе од тоа да се грижи добро за нејзиниот дом и да обезбеди соодветно воспитување на малиот Фоден и неговата сестра. За разлика од претходните години кога успеала помал дом, супер возбудениот Клер (на сликата подолу) сега има дом од 2 милиони фунти што синот го купил за неа околу 2018 година (TheSunUK Извештаи).

Мајката на Фил Фоден беше најголем корисник од куќата 2 милиони фунти што ја купи нејзиниот син во скромното предградие на Стокпорт. Кредит: TheSunUK
Мајката на Фил Фоден беше најголем корисник од куќата 2 милиони фунти што ја купи нејзиниот син во скромното предградие на Стокпорт. Кредит: TheSunUK

Повеќе за сестрата на Фил Фоден: Фоден има сестра која моментно ужива во многу неверојатни придобивки од има голем брат игра во Премиер лигата. Подолу е раната и порасна фотографија и на Фил и на неговата сестра кои веројатно го познаваат подобро од кој било друг.

Запознајте ја сестрата на Фил Фоден. Слика Инстаграм
Запознајте ја сестрата на Фил Фоден. Слика Инстаграм
Баба на Фил Фоден: Чувството е да имате нечии баби и дедовци уште живи откако ги направивте големи во вашата кариера е прекрасно да се забележи. Ова е случај со нашиот сопствен Фил Фоден. Најголемиот подарок што му го дава на неговиот баба е неговата безусловна loveубов и поддршка.
Запознајте ја бабата на Фил Фоден која беше сведок на успехот на нејзиниот внук. Кредит: ИГ
Запознајте ја бабата на Фил Фоден која беше сведок на успехот на нејзиниот внук. Кредит: ИГ
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - LifeStyle

Во декември 2018 година, Фоден потпиша договор со Манчестер Сити со кој се гледа дека заработува огромна плата од 1.7 милиони евра (1.5 милион фунта) годишно. Ова е индикација дека тој е фудбалер на милионери и дека е квалификуван да живее скап животен стил.

Сепак, Фил Фоден за време на пишувањето е познато дека е противотров за живеење на егзотичен животен стил, кој лесно се забележува со рака на скапи рачни часовници, облека, автомобили и замок сè за себе, итн. , фудбалерите претпочитаат да носат просечна облека. Всушност, ова е како неговиот соба изгледаше како во времето кога тој веќе беше богат.

Фоден живее смирен LifeStyle и покрај тоа што заработува годишна плата од 1.7 милиони евра и 30,241 фунти неделно. Кредити: ИГ
Фоден живее смирен LifeStyle и покрај тоа што заработува годишна плата од 1.7 милиони евра и 30,241 фунти неделно. Кредити: ИГ
Фил Фоден Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Тој има Гинисова книга на рекорди: Фил Фоден се приклучи на легендарниот екс-фудбалер Кожа Лионел Меси во одржувањето на Гинисовата книга на рекорди.

Фил Фоден е сопственик на Гинисов рекорд. Кредити: GuinnessWorldRecord и Pinimg
Фил Фоден е сопственик на Гинисов рекорд. Кредити: GuinnessWorldRecord и Pinimg

Дали знаеше?… Фоден го држи рекордот како „Најмладиот фудбалер што ја освои Премиерлигата' Според објавената реномирана референтна книга, името на Фил Фоден ќе биде објавено во неговото издание во 2020 година.

Тетоважата на Фил Фоден: Сите знаеме дека културата за тетоважи е многу популарна во денешниот фудбалски свет, бидејќи таа често се користи за да се прикаже нечија религија или луѓето што ги сакаат. Фил Фоден за време на пишувањето не е тетоважа. Некогаш му беше нацртано мастило во десната рака што ја отсликува неговата страст, логото на спонзорот, меѓу другото.

Фил Фоден пред и после фотографиите од тетоважа. Кредит на слика: Твитер
Фил Фоден пред и после фотографиите од тетоважа. Кредит на слика: Твитер

Тој е една од најуспешните рани Stвезди на милениумот: Фудбалерот со бели англиски семејни корени е роден во зората на новиот милениум (2000 година). Ова беше година кога технолошките нарушувања, како што тврдеа порано, ќе се случат - всушност никогаш не се случиле.
За волја на вистината! никогаш не постоела озлогласената бубачка за милениум Y2K. Авионите, како што се предвидуваше, никогаш не паѓаат од небото, не паднаа. Дури и ракетите не истрелаа случајно и конечно, хипотетичкото ресетирање на датумите на компјутерите никогаш не се случило.

Религија: Што се однесува до неговиот регион, Фил Фоден е соборник и бил воспитан во куќа на католичко семејство. Овој факт му објаснува на ко-едукативната школа на Свети Беде.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Фил Фоден Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
2 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Греам БЛЕКСЕО
пред 21 денови

Дали бабата на Фил се викаше Били и дали тој живееше на улицата Робинсон Еџлеј?

Џон
пред 3 месеци

Не видовте ништо тука за неговиот татко кој провал куќата во 1990-тите, семејството од средната класа? Пмсл се однесува