Фелипе Андерсон детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Фелипе Андерсон детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја прикажува целосната приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "O rato de Roma„ Нашата приказна за детството Фелипе Андерсон, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство од денес.

Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

Да, секој знае дека тој е брз, добро заокружен и технички надарен фудбалер. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Филипе Андерсон, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈ
Енди Керол Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фелипе Андерсон Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговото целосно име е Фелипе Андерсон Переира Гомес. Фелипе Андерсон, како што често го нарекуваат, е роден на 15-ти април 1993 година во Санта Марија, административен регион во Федералниот округ во Бразил.

ПРОЧИТАЈ
Џон Тери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роден е кај неговата мајка, Елза Переира и таткото, Себастињо Томе Гомеш и припаѓаат на бразилската етничка припадност (комбиниран европски, мајчин и африкански предок).

Андерсон пораснал со неговите двајца браќа и четири сестри, имено; Карине, Julулијана, Сабрина и Дадли. Рано, живеењето во Санта Марија, неговиот роден град во Бразил, не беше најлесно за Фелипе и неговото еднократно семејство од средна класа. Како и за време на пишувањето, многу се промени како што е забележано на фотографијата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Џермејн Дефо, детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи, родителите на Фелипе Андерсон имаа важна улога во неговото образование. Она што му осигурило дека тој завршил во предучилишна установа (Educação Infantilпред да се соочи со фудбалот кој дојде како суров талент.

Додека беше на училиште, Андерсон беше ограничен само на играње натпреварувачки фудбал, особено за време на спортски периоди. За време на оод училишен период, тој ќе продолжи да игра уличен фудбал.

Според WuFC, Андерсон ги научил и ги усовршил своите извонредни технички вештини за време на неформалните кикаби на улиците, кои потоа го опколиле неговиот семеен дом.

"Јас пораснав на улиците да свирам со моите пријатели, и мислам дека тоа има технички ефект врз мене. Сега сум тука, во Европа, со што се остваруваат соништата "

Набљудувал Бразилецот, чии улични фудбалски играли конечно платиле дивиденди, бидејќи му било дозволено да се приклучи на академија, кога станал малку постар.

ПРОЧИТАЈ
Хавиер Ернандез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фелипе Андерсон Детска приказна - Рана кариера:

По претшколското образование и играјќи уличен фудбал со 14º CPMIND, Сојузна и SCR
Gaminha Андерсон
страста кон фудбалот го виде да се запише во списокот на неговиот локален младински тим Astral EC кој му ја дал потребната основа за кариера што ја посакувал. 

Во новото поглавје од развојот на својата младинска кариера, Андерсон по успешното судење одлучи да ги следи стапките на Кожа, Жито и Нејмар со тоа што се приклучи на легендарниот клуб Сантос на возраст од 13. Зборувајќи за оваа младинска прогресија што го гледаше како играше на многу позелено поле, Андерсон еднаш рече:

ПРОЧИТАЈ
Артур Масуаку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

"Некогаш играв на нечистотија, потоа на кафеава трева. Кога бев 13 отидов во Сантос и тоа беше кога почнав да играм во позелени терени и професионален амбиент. "

Биографија на Фелипе Андерсон - Патот до славата:

По извонредност за тинејџерските тимови на клубот и возрасните редови, Андерсон му беше предаден на дебито на првиот тим во 17 за време на сезоната 2010 / 2011.

ПРОЧИТАЈ
Џек Wilshere детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Средба со неговиот ментор:

Во следната сезона, Андерсон имаше повеќе шанси во Сантос, почнувајќи единаесет, каде играше заедно со Нејмар. Дали знаеше?… Кога Нејмар се залагаше за најдобар играч во Сантос, младиот Андерсон постепено се пробиваше до првиот состав.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Томас Соуск плус Недолгарни факти за биографија

Екипата на Андерсон во Сантос за првиот тим дојде по повредите од Ganso и лошата форма на Елано, и двајцата го напуштија клубот. Фелипе Андерсон уживаше голем успех кога ја освои Копа Либертадорес (Лига на шампиони во Јужна Америка) и две титули во Сао Паоло пред 20-та година од животот.

ПРОЧИТАЈ
Димитри Пајет Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Ова импресивно достигнување му ги донесе неговите предложени потези на Барселона, Јувентус, Порто и Лацио.

Неуспешниот европски потег: 

На 31 јануари 2013 година, Андерсон го договори трансферот во италијанскиот клуб Лацио не успеа поради задоцнетото пристигнување на потребниот меѓународен факс од Бразил. Разочаран Андерсон мораше да го чека следниот преоден прозорец во другиот за да го сопре својот европски потег.

ПРОЧИТАЈ
Storyарод Боуен Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Фелипе Андерсон - Подигнување на слава:

Трансферот на Фелипе Андерсон во Европа сè уште останува најпарадоксално и најшокантно преговарање во историјата на фудбалот (потврди спортскиот директор на Лацио, Игли Таре).

Ова тврдење се случи бидејќи имало огромни интереси од бразилскиот колега на Андерсон за споделување на неговите трансферни такси што подразбира корупција во фудбалот.

ПРОЧИТАЈ
Ригоберт Песна Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андерсон продолжи да престојува пет сезони во Лацио, каде го покажуваше својот час и повторно. На бразилскиот плејмејкер се гледаше како на некој што може да ја заврши работата каде што треба и со комбинирана тимска работа на соиграчите неподвижни Савиќ.

ПРОЧИТАЈ
Storyарод Боуен Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Врвот на инспиративната приказна на Андерсон за Лацио се случи откако им асистираше на своите соиграчи во освојувањето на италијанскиот супер куп.

Уште едно импресивно достигнување на Фелипе Андерсон беше на Олимпијадата во РИО. Андерсон заедно со бразилските соиграчи го освоија светот со победата во својата златна медалска победа. Според бразилскиот, тоа беше најдобриот момент во неговиот живот.

Кога ќе одам тешко:

По овие достигнувања Андерсон повторно стана предмет на пријавен интерес од европските клубови. Фелипе Андерсон одлучи да остане со својот верувал Лацио. Сепак, тој почна да се сомнева во клубот откако паднал со својот менаџер Симон Инзаги (помлад брат на Филипо Инзаги). Андерсон подоцна беше оценета и во реакција одби да присуствува на тренинг со своите соиграчи.

ПРОЧИТАЈ
Енди Керол Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова беше исто така време кога доживеа сериозни повреди на коленото, поради што му недостасуваше повеќе од половина од сезона во Серија А. Во овој момент, Андерсон знаеше да ги брои деновите со Лацио и со италијанскиот фудбал.

Како да станете чекан:

На 15 јули 2018, Фелипе Андерсон одлучи да го напушти Лацио за Вест Хем, каде што стана клупски рекорд Хамер потпишувајќи благодарение на неговата деловна ориентација девојка Евелин Мари (види неговата врска живот подолу за да знаат многу за неа).

ПРОЧИТАЈ
Џек Wilshere детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За неколку недели откако беше во клубот, Фелипе Андерсон започна да покажува знаци дека може да биде замена на Вест Хем за Димитри Паје, на што се надеваа навивачите. Тоа е потврдено како во времето на пишувањето. Останатото, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Димитри Пајет Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Фелипе Андерсон Lifeивотен однос во врска со Евелин Макри:

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. И зад скоро секој успешен бразилски фудбалер, стои гламурозно мавтање како што се гледа во убавата и интелигентна личност на Евелин Мекри.

Вистина е да се каже! Слатката романса на Фелипе и Евелин е онаа која избега од контрола на очите на јавноста, едноставно поради фактот што нивниот љубовен живот е без драма и нивните кариери се надополнуваат еден со друг.

ПРОЧИТАЈ
Ригоберт Песна Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали сте знаеле?...  Евелин Мари е интелигентна девојка која е опседнат со салата. Има магистерски студии по бизнис и дипломи за меѓународни односи од Сао Паоло, Бразил. Евелин е професионален фудбалски договор и пренесува преговори со нејзиното момче како нејзин број клиент 1.

ПРОЧИТАЈ
Џермејн Дефо, детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата

Бразилскиот играч за врска Андерсон секогаш се свртува кон својата девојка за договорни и финансиски работи на неговиот клуб.

Освен бизнисот со преговори, Евелин Мекри е исто така бикини дама како што е забележано од профилот на нејзиното момче на Инстаграм, кој е исполнет со нејзините бикини и слики на плажа. Евелин Мекри често објавува слики во бикини додека е на одмор и кога вежба во теретана. За повеќето обожаватели, таа е многу бебе на плажа отколку негативатор.

ПРОЧИТАЈ
Џон Тери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фелипе Андерсон личен живот:

Запознавањето со личниот живот на Фелипе Андерсон ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Не можете да зборувате за личниот живот на Фелипе Андерсон без да ја споменете неговата девојка, семејството и што е најважно, неговото куче кое знаеше многу за играта како што тој и Евелин.

ПРОЧИТАЈ
Артур Масуаку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

 Религија факти - љубов кон Исус:

Исто како Нејмар, Андер ја сака музиката на Евангелието што ги одразува неговите силни христијански верски убедувања. како што е забележано од неговиот пост на Instagram подолу.

Еве уште еден фото-факт што ги докажува силните верски верувања на Фелипе Андерсон.

Игра љубовник:

Андерсон е соло гејмер кој сака да си игра со себе. Да се ​​биде гејмер над 20 години значи дека тој најверојатно се за inубил во игрите одамна. Игривната афера на Андерсон сигурно започнала за време на неговиот престој во Сантос.

ПРОЧИТАЈ
Хавиер Ернандез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Старомодиран музички љубовник:

Со бразилска крв што минува низ вените, фудбалската starвезда слуша музика исто колку и неговиот фудбал. Брзиот талент е старомоден, бидејќи тој ужива да слушаSertanejo', што е популарен жанр составен и отпеан од бразилски текстописци во раните дваесетти години на минатиот век.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Томас Соуск плус Недолгарни факти за биографија

Исто така, кога Фелипе не е зафатен со танцување малку самба или тренинг со соиграчите, тој свири на гитара што е друга вештина што ја поседува.

Давање назад кон општеството:

За Фелипе Андерсон, враќањето на општеството е важно. Општеството овде подразбира млади фудбалери на истата улица што го започна своето фудбалско патување. Овие дела открива неговото длабоко чувство на сочувство, хуманост и чувство на благодарност.

ПРОЧИТАЈ
Џек Wilshere детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Фелипе Андерсон семеен живот:

Срдечен момент за семејството на Фелипе Андерсон:

Додека го имаше својот одличен момент во Лацио, Фелипе Андерсон еднаш доби лоши вести од дома. Дојдоа извештаи дека неговиот татко Себастијо Томе Гомеш е уапсен за двојно убиство што се случи во Санта Марија, Бразил.

Според бразилскиот печат Нотицијас, злосторството се случило во сообраќајна несреќа каде таткото на Андерсон, Гомеш, со своето возило удрил во Бруно Сантос Силва кој бил на велосипед Таа не можеше да им одолее на раните, па оттука и се бореше пред да почине. Од начинот на кој изгледа, се чини дека случајот е решен и семејството на жртвата се реши.

ПРОЧИТАЈ
Артур Масуаку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај ужасната вест, Семејството на Фелипе Андерсон никогаш не доживеало ништо помалку од заедништво, мир и среќа.

Фелипе Андерсон факти - Работи што можеби не ги знаете:

Тетоважа факти:

Исто како и повеќето играчи во денешно време, Андерсон има многу тетоважи, од кои многу се исклучиво на неговата лева рака. Секоја тетоважа во неговото тело има симболично значење што е поврзано со неговото семејно потекло / потекло. На пример, иницијалите на сите негови браќа и сестри (четири сестри и двајца браќа) се прикажани преку неговите бицепс и трицепс. Особено на зглобот на Андерсон, тој има мала балерина посветена на неговата мала сестра Дадли.

ПРОЧИТАЈ
Енди Керол Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Друга очигледна тетоважа е триумфот на неговиот Бразил на Олимписките игри во Рио во 201 година. Кога гледаме во иднината што неговата кариера сè уште ја нуди, скоро е сигурно дека Андерсон би имал повеќе тетоважи вметнати во неговото тело.

Нераскажани факти за неговото темпо: 

Многумина го гледаат Андерсон како добро заокружен и технички надарен играч за врска. Дали знаеше?…  Андерсон се смета за еден од најбрзите играчи во модерната игра. Многу навивачи на ФИФА кои сакаат да се здобијат со брзи играчи би сакале Андерсон во кариерата.

ПРОЧИТАЈ
Димитри Пајет Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Неговите идоли: 

Конечно, Андерсон има свои омилени фудбалери да бидат покрај легендите на Бразил како Бебето, Роналдињо и Роналдо Луис Назарио де Лима. Ова го покажува бразилскиот дел од љубител на старата школа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Фелипе Андерсон плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Storyарод Боуен Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари