Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалската везда со прекар „Брунелески„ Нашата приказна за детството на Федерико Бернардески Плус Ундолд Биографија Факти ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Федерико Бернардески. Кредит на слика: ThePlayersTribune, Позадинска пештера и Ianанлукадимарџио

Целосната анализа опфаќа негов ран живот, семејна позадина, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае тој е една од највозбудливите и најталентирани изгледи во Италија, познат по неговиот скоро совршен позиционистички смисол и око за гол. Сепак, само малкумина ја сметаат биографијата на Федерико Бернардески што е доста интересна. Сега, без понатамошно рекламација, да започнеме.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Федерико Бернардески е роден на 16th февруари 1994 на неговата мајка која е медицинска сестра и татко, Алберто Бернардески (работник во фабриката за мермер) во Карара, регионот Тоскана, Италија. Подолу е прекрасна приморска фотографија на малиот Федерико Бернардески како дете.

Ретка фотографија на Федерико Бернардески како дете. Кредит на слика: ThePlayersTribune

Федерико Бернардески има семејно потекло од Карара, град во централна Италија кој е познат по популарен прекар наречен; 'Град мермер' Сега прашањето:… Зошто градот Мермер? ... Тоа е затоа што Карара е позната по своите каменоломи на убавиот бел мермер Карара. Дали знаеше?… Градот Мермер, како што е забележано подолу, е исто така родното место и домот на италијанскиот Легендарен голман Џанлуиџи Буфон.

Прекрасна фотографија од Карара (Град мермер) каде Федерико Бернардески го има семејното потекло. Град мермер. Кредит на слика: карамарбалтур и Pinterest и ТосканаPrivateTour.

Еден од родителите на Федерико Бернардески- неговиот татко работел за мермерна фирма во градот за време на детските денови. Исто како и многу деца со зафатен родител, Федерико можеше да го гледа својот татко само секоја вечер како Алберто би работеле долги часови, станувајќи од кревет до 5 часот, оставајќи дома пред 6 часот и се враќав дома во 6 часот. Оттука, Федерико го помина многу од раниот детски живот со својата мајка и малата сестра Гаја.

Судбината средба со фудбалската топка: Кога Федерико Бернардески имал три години, неговиот татко го одвел во оваа масивна продавница за играчки во центарот на градот Карара. Додека младиот Федерико направи два чекори во продавницата, првото нешто што го забележа е фудбалот. Веднаш, тој трчаше директно кон неа, го зеде и му рече на неговиот татко дека е време да заминат. Алберто сакаше Федерико да ги разгледа другите играчки, но тој одби да инсистира дека ја сака само фудбалската топка.

„Бидејќи го видов она што го сакам„ фудбалот “, не дозволив ништо да се одвива во мојот пат. Тоа е мојот лик Или треба да кажам, тоа е ликот на луѓе од семејниот корен. Луѓето од Карара се исто толку тешко како мермер - За да добиете повеќе информации, прашајте Igиџи Буфон".

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Образование и градење кариера

Рано во животот, Федерико го направи крајниот избор сакајќи да биде професионален фудбалер. Првично, во неговата потрага се појавија предизвици да се добие најдобро фудбалско образование. Во областа каде што живееше Федерико, во градот Мармер, немаше доволно добри младински тимови наоколу. Тогаш, најдобриот тим во неговата населба, АСД Спортинг Атлетико Карара не го понудија она што го сакаа неговите родители откако помина малку време со нив.

За да го добијат најдоброто за нивниот син, родителите на Федерико Бернардески мораа да направат избор. И неговата мајка и тато се согласија дека нивниот син рано ќе го напушти училиштето 3: 15 часот (45 минути пред училишните часови нормално да завршат) за да одиме да играме фудбал со нова академија.

Федерико Бернардески Раниот живот во кариерата со Атлетико Карара. Кредит: ИГ

На осумгодишна возраст, Федерико Бернардески започна да го добива своето фудбалско образование со Полиспортива Понзано, центар за обука на фудбалот поврзан со Емполи, околу 70 милји оддалечен од семејниот дом. Тогаш, неговата мајка ќе го одбираше од училиште секој ден пред затворањето, да го натера да јаде ручек (обично тестенини) и потоа го придвижи кон Емполи со сивата фамилија Opel Vectra. Говорејќи за секојдневното искуство како ThePlayersTribune става, рече Федерико Бернардески еднаш;

„Бидејќи знам дека обично би доживеал малку доцна. Willе мора да ги врзувам чизмите во автомобилот. Мајка ми едвај ќе запре. Кога ќе стигнам, ќе спринт надвор на теренот за да стигнам до мојата обука. Два часа подоцна, фудбалскиот тренинг ќе заврши и ние ќе се вратиме на ист начин како што дојдовме “.

Дури и додека се врати дома од напорен школски и спортски ден, родителите на Федерико Бернардески и другите членови на семејството знаеја дека е наменети за одлични работи затоа што тие сè уште ќе го гледаа да ги разгледува своите научни вештини.

Дали знаеше?… Федерико не би бил во кревет сè до 10: 30 часот или 11 часот секоја вечер, а потоа ќе станете рано наутро за да го сторите тоа повторно. Таквата решеност и напорна работа подоцна ги плати дивидендите. Кога Федерико Бернардески се повика да присуствува на судења со Флорентина, гордоста на сите членови на семејството (кој остана со него на секој чекор од моето патување) немаше граници.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Рано кариерен живот

Успешно судење го виде Федерико Бернердески во годината 2003 (на возраст од 9) се придружува на академското крило на Фиорентина. Фиренца, градот во кој се наоѓа клубот бил само малку подалеку источно од Емполи, на истиот автопат Федерико и неговата мајка порано возејќи.

Рано на неговата кариера, таткото на Федерико Бернердески секогаш ме туркаше да направам подобро, чувствувајќи се лутина кон него за секоја пропуштена можност. Во обид да се справи со притисокот создаден од неговиот татко, Федерико еднаш рече;

„Кога сте дете, понекогаш чувствувате премногу, особено кога потекнува од тато кој се лути на вас за секој момент што не го ставате најдобро.

Но, додека старев малку, почнав да разбирам дека татко ми сакаше повеќе од мене затоа што тој верува во мене"

Притисокот на татко му го натера малиот Федерико да остави огромен впечаток кај клубот, додека се пресели низ младинските редови, напредувајќи над сите противници кои доаѓаат на негов начин.
Федерико Бернардески раните години со Фиорентина. Кредит на слика: IG
Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Пат до слава приказна

На возраст од 16, Федерико Бернардески кој го играше најдобриот фудбал од неговиот живот беше многу затворен во извлекувањето на сениорскиот тим со Фиорентина. Исто како што тој мислеше дека сè во неговиот живот се одвива непречено, се случи несреќното.

Тажната вест: Се започна денот кога сиромашниот Федерико тргна на рутински физички преглед. Медицинскиот тим во Фиренца најде нешто, за кое тие рекоа дека се одвива наопаку во неговото тело, поради што ги натера да направат понатамошни тестови и Крејси. Неколку дена подоцна, лекарот ги информираше родителите на Федерико Бернардески што забележале во телото на нивниот син.

„Вашиот син има зголемено срце. Не сме сигурни колку е лошо. Сепак, можно е тој нема да може да ја продолжи фудбалската кариера “.

Лекарот им рекол на родителите. Како што се очекуваше, Федерико не можеше да верува во тоа, тој всушност одби да го слушне, врескајќи .. “Не ... тоа е невозможно “. Потребни се толку многу напори за мајката на Федерико да го смири проблематичниот фудбалер.

На Федерико Бернардески му беше дијагностицирана кардиомегалија што значи зголемено срце. Кредит на слика: WebMD

Откако внимателно ја следиле ситуацијата, лекарите конечно решиле дека Федерико нема да може да игра фудбал само шест месеци, дел од вестите што го направило семејството Бернардески да се чувствува многу олеснето. За време на времето на чекање, тој се обиде да се задржи себеси во зафатено во она што го сметаше за најтежок шест месеци во животот. По безброј прегледи, специјални посети и состаноци, Федерико конечно беше расчистен за да го продолжи фудбалот.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Стани за слава приказна

На 20 јуни 2014, Федерико се врати во првиот тим под директивите на Винченцо Монтела. За помалку од три години по неговото професионално деби, (на возраст од 22), на младиот Федерико му беше предаден капитенот мембрана благодарение на неговата зрелост, трудоубивост, добра позиција за позиционирање и око за цел. Да се ​​биде лидер на годишна возраст од 22 се сметаше за многу млад во контекст на италијанскиот фудбал каде искуството се третира врвно.

Следната сезона (2015 – 16), Бернардески беше ја додели бројката кошула 10 што претходно ја носеше слично на Роберто Баџо. Во исто време, тој го доби и прекарот „Брунелески“, по популарниот архитект. благодарение на неговата техника и елеганција на теренот.

Бернардески го задржа 10-те дресови - Тој симболичен број броеви што претходно ги има освоено Роберто Баџо. Кредит на слика: црна бела боја

Како харизматичен водач на теренот, Федерико Бернардески беше награден со наградата за фудбалски лидер АИАЦ Под-21. Успехот не застана само тука, тој стана и единствениот Италијанец во составот за Европскиот шампион под-21 шампионски тим на постигнување на Турнирот. Овој подвиг ги привлече очите на некои од најголемите клубови во Европа.

Станете еден од најжешките млади својства во италијанскиот фудбал што ги привлече главните ривали на Фиорентина, Јувентус кој го направи највисокиот играч уште од Баџо (во 1990) да ја напушти Фиренца да им се придружи. Како во времето на пишувањето, Федерико Бернардески му помогна на својот тим да освои скоро сè во италијанскиот лига фудбал, имено; Серија А, Копа Италија и престижната Суперкупа Италијана.

Подемот и порастот на Федерико Бернардески. Кредит на слика: Pinterest, FootyAnalyst,

Еднаш многу одамна, детето кое одби да избере други играчки за играње, освен фудбал, сега го има претрпе метеоричен подем до истакната пред нашите очи. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Животен однос

Зад секој успешен маж, има изненадена жена што ги тркала очите. Во овој случај на интернационалецот Азурри, навистина имаше една гламурозна ВАГ која подоцна стана девојка. Таа не е никој освен убавата личност на Вероника Кијарди.

Запознајте ја Федерико Бернардески Девојка - Вероника Кијарди. Кредит на слика: DropNews

Запознавање со Вероника Кијарди: Роден на италијански родители, Вероника стана една од омилените натпреварувачи на италијанската верзија 2009 на Големиот брат. За време на своето време во реалното шоу, таа разви врска со друга натпреварувачка по име Сара Нил. Односот беше оној што предизвика скандал на италијанската телевизија затоа што беше прва девојка до девојка loveубовна приказна да се емитува во италијанско реално шоу.

Девојка на Федерико Бернардески - Вероника Киарди и нејзината lубовница Сара Нил. Кредит на слика: розово чудовиште

Врската со Вероника и Сара заврши во септември 2010 по голем притисок од италијанскиот печат. Федерико Бернардески, кој е девет години помлад од Вероника, започна да се дружи со неа неколку години подоцна, откако тие имаа atубов на средбата на прв поглед во Форментера.

После две неверојатни години датира, Бернардески кој не ги гледаше недостатоците на „Големиот брат“, реши да му предложи на својата девојка, како што рече италијанскиот печат, се случи во романтична дестинација.

Бернардески и предложил на својата девојка по две години датира. Кредит на слика: forzaitalianfootball

За жал, работите не минаа многу добро за двојката како што најавија пријателски сплит во раниот 2017. Говорејќи за неговото искуство во врска со својата девојка, Бернардески рече дека тоа го натерало да расте како личност. После пет месеци од нивното несреќно разделување, поранешната девојка на Федерико официјално ја откри нејзината разделба со него преку Инстаграм.

Неколку години по нивното разделување, кризата на двајцата поранешни loversубовници дојде до крај кога се вратија да се дружат, чувајќи ја врската во тајност со месеци. На 28th август 2019, Вероника и Федерико станаа родители.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Личен живот

Запознавање со личниот живот на Федерико Бернардески ви помогне да добиете подобра слика за тоа како тој го живее својот живот надвор од теренот.

Бидејќи околу него имаше толку многу мермер во бела боја додека растеше, Федерико рече дека овие мермери понекогаш излегуваат во неговите соништа и формираат слика во главата додека тој станува од креветот. Овој мистериозен настан започна кога тој имаше шест години.

Запознавање со Федерико Бернардески Личен живот надвор од теренот. Кредит на слика: Инстаграм

Сличност за своето куче: Популарни фудбалери, имено Роналдо, Нејмар, Санчез итн се вистински loversубители на кучиња. Дури и вие постои изрека дека не останува лојалност во модерната игра, тоа сигурно не ги зема предвид односите меѓу Федерико и неговото големо куче.

Федерико Бернардески е еден од најголемите footballубители на кучиња во фудбалот. Кредит на Инстаграм
Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Семеен живот

Семејната приказна Бернардеши објаснета порано, ги учи фудбалските фанови кои се борат, а сепак се стремат да постигнат величие да веруваат дека 'најдобриот начин да не се чувствувате безнадежно е да станете од нивната зона на удобност и да направите нешто поразлично' Наместо да го следи неговиот татко во Операции со мермерни каменоломи, Федерико денес го направи горд целото свое семејство фалсификување на сопственото минато на неговото семејство кон финансиска независност, благодарение на фудбалот. Сега, ајде да ви дадеме поголем увид во членовите на неговото семејство.

За таткото на Федерико Бернардески: Исто како и повеќето родители во „Карара„градот Мармер, таткото на Федерико Алберто со години работеше во каменоломот„ Камера мермер “. Тој беше вид на тато кој работеше долго време, станувајќи во 5 часот, оставајќи работа од 6 am и се враќаше дома до 6 часот. Тој ќе земеше други средства за транспорт додека ја оставаше својата сива Opel Vectra зад себе за сопругата и синот ( Федерико) да се користи во шатлот помеѓу домот, болницата, училиштето и центарот за обука на фудбалот.

Алберто е заслужен да го натера неговиот син да го има првиот датум со судбината, што започна уште од моментот кога го одвел во продавницата за играчки каде ја одбрал својата прва фудбалска топка. Исто така, туркајќи го да направи подобро во раните моменти на кариера што се исплати.

За Мајката на Федерико Бернардески: Тој име е непознат како во времето на пишувањето. Сепак, италијанските медиуми тврдат дека мајката на Федерико работела како медицинска сестра во болница недалеку од нивниот семеен дом. Таа беше тешка за толку многу ovingубов, но понекогаш го превртуваше прекинувачот за да го заземе синот. За Федерико, помеѓу неа и неговиот татко, имаше добар баланс (Играчите трибјун извештај).

За браќата на Федерико Бернардески: Се чини дека тој нема брат, но Федерико има сестра чие име е Гаја Бернардески. Гаја е позната по да се обезбеди емоционална поддршка за нејзиниот брат дури и ти, тоа значи да ја ставиш нејзината личност под лупа.

Запознајте сестра на Федерико Бернардески - Гаја Берна. Кредит на слика: Facebook

Таа го привлече вниманието на навивачите кога таа направи контроверзна објава за нејзиниот брат, откако тој постигна гол против неговиот стар клуб Фиорентина. Сестрата на Федерико Бернардески еднаш рече;

„Драг брат, ти беа во можност да ги претворат Boos на fansубителите на Фиорентина во музика. Танцувавте со топката на нозе, а потоа го замолкнавте стадионот нагоре,… Вие сте голем брат !!!. Драги обожаватели на Фиорентина, жалам за вас, но како и секогаш, мојот брат покажа кој вид е човек и играч. Сега сите се тивки и многу уживаме во тоа “.

Овие зборови на сестрата на Федерико Бернардески, ianaајана, беа на 9 февруари 2018, откако нејзиниот брат доби вулгарни навреди од домашните навивачи во текот на целиот меч, на кој постигна слободен удар во второто полувреме за да ја замолчи публиката.
Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Начин на живот

Theивотниот стил на врвните фудбалски супервезди е лесно забележлив од нивните приватни авиони, големите куќи и едноставните задоволства. Федерико, вие сте противотров да живеете многу големи, претпочитате да возите едноставни автомобили, подвиг што го отсликува да се живее просечен животен стил.

Бернардески е противотров за прикажување егзотичен животен стил. Кредит на слика: луксузна архитектура, автобуттел и Фиорентина ИТ

Дури и во просек на живеење, модернистичкиот стан на Федерико е украсен со скулптури од три мајмуни, абажур од мајмуни и сет од мермерна шах, подарок од неговиот татко кој потекнува од неговиот роден град Карара.

За Федерико не станува збор за леснотија да останете дома, туку да ги поминувате годишните одмори на прекрасните приморски дестинации.

Федерико Бернардески поминува некои од своите пари за да има одмори на море. Кредит на слика: Инстаграм
Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Неостварени факти

Откако се тврдеше дека посвои црно дете: Федерико Бернардески смета дека Фудбалот е важен, но за него, најважната работа во светот е 'добротворни цели' Поради тоа Федерико заедно со својата девојка- Вероника Киарди се одлични амбасадори на Спасете ги децата невладина организација. Ова забележало подобрувања во животот на убавата девојка која се чини дека е под нивна грижа.

Федерико Бернардески и девојка се чисти примери на бели познати личности со loveубов кон црните деца. Кредит: Instagram

Тетоважата на Федерико Бернардески носи спомени за мртвиот пријател: Покрај неговата тетоважа со молитва од Аве Марија, Федерико има и цртање тетоважа со број на кошула на стар мртов пријател. Неколку недели откако помина Давиде Астори, тој го истетовира својот број покрај традиционалната католичка молитва.

Федерико Бернардески го почестува Давиде Астори со тетоважа од неговиот број. Кредит на слика: визија и ThePlayersTribune

Религија на Федерико Бернардески: Неговите родители го воспитале католик и тој е многу посветен на практикувањето на христијанската религија. Докази за неговото силно чувство за припадност кон католицизмот се наоѓаат во мастилото со тетоважа Аве Марија на рацете и неговата фотографија со папата подолу.

Објаснет религијата на Федерико Бернардески. Кредит на слика: Instagram

Еднаш целта за Јунајтед: Федерико, додека тој сè уште беше тинејџер, беше еден од оние чиј талент го импресионираше Сер Алекс Фергусон. Поранешниот шеф на Манчестер Јунајтед некогаш беше оставен толку импресиониран што сакаше да го потпише назад во 2011. Дали знаеше?… овој потег не можеше да се заврши бидејќи таткото на Федерико го убеди да остане близу до својата татковина.

Фадерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија - Видео резиме

Пронајдете подолу во нашето резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и претплатете се на нашите YouTube канал. Исто така, кликнете на претплатата Икона за нотификации.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Федерико Бернардески плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде