Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за оној кој е најдобро познат по прекарот; "Ди". Нашата Трој Дени Детска приказна плус Нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговата цел постигнувајќи способности, но малкумина го сметаат нашиот Бит на Троја Дени, кој е доста интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Трој Метју Дени е роден на 29th ден на декември 1988 во Вест Мидлендс, Бирмингем, Англија. Роден е на неговата мајка, Ема Дени и татко, Пол Ентони Бурк. Троја пораснал во Челмсли Вуд. Тој беше еден од тројцата деца родени од неговите родители, кои се разделија кога тој беше 11 години. Нивното разделување го означи почетокот на ужасно воспитување, како што беше објаснето во неговиот рано живеење.

Тоа е важно да се напомене дека дури и на возраст 14, фудбалот не започна за Троја. По распаѓањето на неговите родители, неговата цел беше прво да го заврши своето образование. Прво беше, Троја беше протеран од училиште кога беше 14, пред да се врати на 15. Неговата цел да се заврши образование не се материјализираше. Тој го напушти училиштето во 16 без никакви GCSEs и почна да тренира како ѕидар, заработувајќи £ 120 неделно.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Рајзинг кон славните

По набљудувањето на образованието не беше неговиот повик, Троја одлучи да земе фудбал како последно средство. Откако направи многу апликации, тој беше поканет од страна на Астон Вила академијата да учествува на четиридневниот летнен претрес со цел да заработи младински договор. Сепак, ги промаши првите три дена. Ова го разочара клубот затоа што не му понудил никаков договор.

Сепак, и покрај разочарувањето од Вила, мал клуб Челмсли Таун, кој претходно го аплицираше, го прифати. Додека бил во Челмсли, тој бил оценет од страна на шефот на младината на Волсал, Мик Халсал, кој само присуствувал на натпреварот што го играл Дени, бидејќи неговиот син исто така играл и поради натпреварот што требало да присуствува на одложување.

Дени играше додека пиеше, но постигна седум гола во победата 11-4. На пијаниот напаѓач веднаш му беше понудено судење во Волсал, но само присуствуваше откако менаџерот на Chelmsley го извади од креветот и плати за такси.

Воведувањето на Крис Хатчингс додека менаџерот се совпадна со Дени, наоѓајќи го допирот со голови. Како очаен човек кој сака да успее, Дени на 4th од август 2010, му додели писмено барање за трансфер поради интересите на неколку шампионати. Ватфорд беше среќен со неговиот потпис. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Затворска приказна

На 25 јуни 2012, Дени беше осуден на десет месеци затвор за удирање на човек во главата за време на тепачка. Тој беше ослободен откако отслужи речиси три месеци од казната, откако го покажа своето загриженост и фактот дека тој е првпат сторителот. Од неговото ослободување од затвор во 2012, тој заработил GCSE на англиски јазик, наука и математика.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Односот и семејниот живот

Дени е оженет со неговата прекрасна сопруга, Стејси Дени. Тој има син, Милс, и ќерка, Амелија.

Трој Дени е на сопствениот мал личен крстоносен поход против Арсенал, откако беше објавено дека неговиот син беше навивач на Арсенал. Малото момче прикажано со неговата мајка подолу нема причина да го спречи неговиот личен лик за Арсенал.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Личен живот

Троја Дени ги има следниве атрибути на неговата личност.

Предности на Троја Дени: Сега е одговорен од било кога. Уште повеќе, тој е дисциплиниран, има самоконтрола и сега е лидер.

Слабост на Троја Дени: Понекогаш, тој дејствува сака да знае - тоа-сите. Тој може да биде непростлив и секогаш да има очекувања за најлошото.

Што Троја Дени сака и не и се допаѓа: Тој го сака своето семејство, неговата традиција. Троја е некој кој исто така може да не им се допадне на сите.

Накратко, Троја Дени е некој кој е сериозен по природа. Тој поседува внатрешна состојба на независност што му овозможува да направи значителен напредок и во неговиот личен и професионален живот. Откако влегол во затвор, Трој сега стана господар на самоконтрола. Тој има способност да го предводи патот, со што прави солидни и реални планови за неговиот живот и за неговото семејство.

Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Родителите на Троја Дени го разочараа бидејќи не можеа да живеат заедно во време кога им требаше најмногу. Идеално, тој потекнува од семејна средина од средната класа.

БРАТ: Брат на Троја, Елис, е полу-професионален фудбалер кој игра како централен играч од средниот ред. Елис ја започна својата кариера во Астон Вила, каде што беше капитен на нивната академска екипа пред да биде ослободен.

Денес, Елис е личен тренер, и Дени помогна да ја финансира својата обука за професијата.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Троја Дени, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари