Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалска ѕвезда најпозната по прекарот; "Г-дин Versatile'. Нашата Тома Лемар детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство време до датум. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Сега без, Томас Лемар е едно од најжешките својства во прозорецот за пренос на 2017 лето. Сега, да почнеме.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти: Раниот живот

Томас Лемар е роден на 12 ноември на 1995 во островот Карибја Baie-Mahault, Гвадалупе, која е територија на Франција. Гвадалупе е остров кој е познат по донесувањето на црни фудбалски таленти во Франција. Значајни имиња како Тјери Хенри и Александра Лаказет сите имаат свое наследство од островот. Нивните родители сите мигрирале во Франција, оставајќи го островот на француската западна Индија во облик на пеперутка.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Животен однос

Во времето на пишувањето, Томас Лемар го откри статусот на односи како единствен. Ова значи дека не постои потврдена врска или екс-девојки или поранешни сопруги. Тој исто така нема деца.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Стил на игра

Лемар е разноврсна играч од средниот ред кој може да игра на двете крила, како и низ центарот и во слободна улога. Тој е претежно лев нозе, но исто така е компетентен со десната нога. Тој е познат по своите одлични вештини за дриблање, способност за пренесување и слободни удари. Тој рече дека претпочита да се поврзе со своите колеги, наместо да ги преземе бранителите: "Се обидувам да ги избегнам дуелите и да се концентрирам на донесувањето и движењето што е можно повеќе".Тој честопати ќе се обиде да постигне гол од голем дострел и постигнал цели 14 во настапи на 55 во сезоната 2016-17 и имал асистенции на 17.

Тој игра со главата и левата нога е способна за магија - тој никогаш не сака да ги комплицира работите и иако може да ги победи играчите со дриблање, тој има извонреден спектар поминувања што ги користи на штета на опозицијата.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Кариера во резиме

Производот на младинскиот систем Каен, Лемар го направи своето деби во игра на почетокот на 2013 / 14 сезона во август 2013.

Тој продолжи да ги прикажува настаните на 31 за SMC, пред да привлече интерес од цела Европа - тој беше предмет на трансфер на гласини на Челзи и беше поврзан со Ливерпул, Лион и Бордо, но тој се одлучи за потег во Монако за £ 3.4 милиони во 2015.

Тој ја претставуваше Франција на секое ниво од U17 до U21 и го направи своето меѓународно деби во 2016 против Брегот на Слоновата Коска.

Откако се пресели од Каен, 21-годишниот играл во различни позиции во средниот ред.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Лига 1 Трофеј

Можеби, Kylian Mbappé, Tiemoue Bakayoko и Бернардо Силва може да имаат голема количина на пофалби од гледачите. Но улогата на Лемар во Монако за освојување на Лига 1 и постигнување на полуфиналето на Лигата на шампионите не може да се потцени.

Тој го предводеше својот клуб во освојувањето на француската лига минатата сезона (2017 / 2017) и стигна до полуфиналето на Лигата на шампионите, исфрлајќи ги сликите на Манчестер Сити и Борусија Дортмунд на патот.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:1 Слабост, многу сила

Иако игра на крило, тој не е благословен со темпо како неговите соиграчи Бенџамин Менди и Мбапе, но тој не му е потребен. Лемар претпочита да поврзува и да игра еден до два паса и да користи движење и закана од неговото доставување за да отвори простор.

Ниту еден човек од Монако играше повеќе клучни поминувања по натпревар во 2016 / 2017 сезона (2.2) од Лемар, а тој исто така направи повеќе крстови (1.4) од било кој од неговите соиграчи. И од оние кои редовно играа во Лига 1, само изненадувачки опции Радамел Фалкао (2.8), Валере Жермен (1.8) и Мбаппе (1.8) имаа повеќе стрели по целта по натпревар од 1.7 на Лемар.

Запомнете, тоа беше стартот на 21, кој со овој штрајк помогна да го сруши Тотенхем од Лигата на шампионите.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Неговиот Отец, пречка за пренасочување на Асрнал

Според GFFN, Татко му Лемар сака да остане во Монако, па дури и да потпише продолжување на договорот, така што стариот 21 ќе има најдобра можна шанса да биде избран за национален тим на Франција за Светското првенство во 2018.

Гласините се раширија низ прозорецот за летниот пренос на 2017. Сугерираше дека Едвиг сакал неговиот син да го "отфрли" Арсенал. Како што во времето на пишувањето, Арсенал, наводно, се врати во Монако со понуда од £ 40m за крилото по другите понуди на £ 31m, а потоа очигледно £ 35m беа исфрлени. Сепак, тие се вели дека се подготвени да одат до £ 50m.

Прашањето е; Дали Арсен Венгер навистина кашла со £ 50m - повеќе од Месут Озил - за играч кој планира да ја задржи на клупата во поголемиот дел од сезоната?

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Зошто Ливерпул избира Сала наместо Лемар

Да, навистина им се допаѓа Салах, но тие забележаа дека го прави поголемиот дел од својата добра работа на противничкиот напад само кога има простор, поради неговото темпо. Тој нема сигурен контакт како Лемар. Тие сметаат дека лемар ќе биде покорисен во растурањето на автобусите.

Примарната причина што тие не одат за него е затоа што тој е исклучително скап. Чувствуваа дека Монако никогаш нема да го продаде на евтини. Мораа да се консолираат со склучување на Лемар е веројатно подобро на топката отколку што е надвор од него. Тие веруваат дека имаат доволно од Лалана, Coutinho, Џини и Фирмино, кои исто така се одлични на топката.

Она што им требаше беше уште еден играч кој можеше да побегне од топката и зад одбраната. Салах беше тој човек. Lemar, за нив е подобро АМ отколку што е LW.

Томас Лемар Детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Други работи што треба да ги знаете

Модел за улогата на Лемар отсекогаш бил Андрес Иниеста, и тоа покажува. Додека неговите способности за дриблање се извонредни, тој не е опседнат со преземање на бранители, туку го става акцентот на тимската игра.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде