Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Тарик Лампти ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ова е историјата на англискиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави. За да ви го разгориме апетитот за автобиографија, ви ја претставуваме галеријата „трева до грациозност“ - совршено резиме на биографијата на Тарик Лампти

Ивотот и подемот на Тарик Лампеј. Кредит на слика: Пикуки
Lifeивотот и подемот на Тарик Лампти.

Да, секој знае дека тој ги импресионираше навивачите со своето темпо и чиста храброст во времето кога го имаше своето деби за сениорскиот Челси Френк Лампард. Ти подоцна, тој стана голем Челзи Снуб како супер млад играч (Рис Џејмс) му го блокираше патот до првиот тим на клубот.

И покрај признанието, сфаќаме дека само малкумина имаат време да ја прочитаат нашата верзија на Биографијата на Тарик Лампти, која е доста интересна. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме.

Тарик Лампти Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Рик„ Тарик Кваме Нии-Ланте Лампти е роден на 30-ти ден во септември 2000 година во Хилингдон, Лондон.

Фудбалерот со потекло од семејството Ганиан е роден во зората на новиот милениум. Раѓањето на Тарик се случи во 2000 година (XNUMX година) кога ќе се случат технолошки нарушувања, како што претходно тврдеа, всушност никогаш не се случиле.

Немаше грешка во Y2K и авионите, како што беше предвидено, никогаш не испаднаа од небото. Исто така, проектилите никогаш не испукале случајно.

Тарик е роден во семејството Лампти, кој според истражувањата најверојатно ќе биде муслиман со семејно потекло, прецизно го следел градот во Западна Африка - Северна Гана. Името „Тарик“ е арапско муслиманско име што значи „Утринска Starвезда“. Фудбалерот со потези од Ганија е роден како второ дете и машки син од неговите прекрасни родители видени овде.

Запознајте ги родителите на Тарик Лампти - неговиот кул татко, Ахмед и мама. Кредит: GhanaSoccerNet
Запознајте ги родителите на Тарик Лампти - неговиот кул татко, Ахмед и мама. 

Тарик не потекнувал од богато семејство. Неговиот татко и мама беа како повеќето просечни луѓе од работничката класа во Голем Лондон, кои ги користеа своите просечни плати за да го одржат своето семејство во живот. Родителите на Тарик Лампти имале сите мажи и нула жени во своето семејство.

Фудбалерот, кој се чини дека е зафаќач на неговото семејство, порасна заедно со неговите браќа (еден постар брат и две браќа деца). На сликата подолу, сите негови прекрасни браќа и сестри ги поминале своите први години во лондонскиот околија на Хилингдон.

Тоа е семејство на војници - Лампти, како што е забележано, пораснал заедно со тројца негови браќа. Кредит: GhanianSoccerWeb
Тоа е семејство на војници - Лампти, како што е забележано, пораснал заедно со тројца негови браќа. 
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Градење кариера и образование

Во 2003 година, Челзи ФК стана најновиот Семејно-пријателски клуб до fansубителите на фудбалот, сите благодарам на Роман Абрамович кој го купи и го обнови клубот во јуни 2003 година. Родителите на Тарик Лампти го родиле во тоа време (тој беше 3 години).

За време на подмладување на ФК Челзи, многу семејства ветија поддршка за клубот, а семејството на Тарик Лампти не беше исклучок. Всушност, неговото домаќинство уживаше во голема близина помеѓу нивната семејна куќа до мостот „Стемфорд“.

Дали знаеше?… Лондонскиот кварт Хилингдон, каде што живееше семејството на Тарик Лампти, не беше далеку од Стемфорд Бриџ (Стадион на ФК Челси) Како што е забележано подолу, тоа беше само 45-минутно возење.

Дали знаевте ... Семејната куќа на Тарик Лампти во Хилингдон беше на само 45 минути возење до Стемфорд Бриџ
Дали знаевте ... Семејната куќа на Тарик Лампти во Хилингдон беше на само 45 минути возење до Стемфорд Бриџ
Како што Тарик порасна малку повозрасен, тој фаворизираше фудбал освен која било спортска активност. Тогаш, секој член на неговото семејство се поздравуваше Мајкл Есиен - играч од слично потекло на семејството Ганијан со нивното. Ariубовта на Тарик Лемпти кон играта дополнително го насочи неговиот интерес да добие фудбалско образование од престижната академија на ФК Челзи.
Сигурно, неговата потрага да стане играч на академијата не беше минувачка фантазија. Радоста на родителите на Тарик Лампти немаше граници во времето кога го примија својот син во познатата лондонска академија.
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Патувањето да се стане професионален фудбалер започна во 2008 година, време кога Тарик (8 години) успешно се запиша во јуниорското крило на ФК Челзи. Тоа беше сонот на секое дете да влезе во академијата на Челси ФК. По запишувањето, Лампти направи многу жртви. Постојат моменти што ги пропушти роденденските забави и работите што ги очекуваше во семејниот дом. Ти си на страната, младичот постојано го правеше тоа што го сакаше [Играње фудбал].

За разлика од повеќето деца од академијата во Челси, кои живееле со семејства домаќини (поради оддалеченост од нивните домови), Случајот на Лампти беше поинаков, бидејќи тој беше толку среќно момче. Дали знаеше?… Земјата на Академијата на Челси, лоцирана во Кобам, беше само 30 минути возење од семејниот дом во Хилингдон.

На почетокот, родителите на Тарик Лампти се измешаа помеѓу тоа да го носат во Кобам секој ден, вклучувајќи му ја потребната поддршка за да се истакне како млад фудбалер. Тарик растеше низ редовите на академијата следејќи ги примерите поставени од Мајкл Есиен, неговиот пример. Не му требаше долго за да остави впечаток во клубот.

Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до славата

Како што се очекуваше, Тарик се пресели во редовите на академијата многу брзо бидејќи напредуваше против неговите противници, особено оние постари од него. Штом се приближи до своите тинејџерски години, се засилија соништата да станат дел од сениорскиот тим на Челси.

Тарик знаеше за да постигне успех, му беше потребно да има технички квалитет проследен со „малку среќа„ Тој технички квалитет дојде во неговото темпо темпо што стана негова продажна точка.

Тарик Лампти го користеше своето темпо како продажен момент за време на неговите академски денови
Тарик Лампти го користеше своето темпо како продажен момент за време на неговите академски денови

Пресвртна точка: Пресвртот во младинската кариера на Тарик Лампти се случи во сезоната 2016/2017. Тоа беше сезоната кога тој го спаси својот прв трофеј. Таа сезона младиот му помага на својот тим да го освои незаборавниот трофеј во Премиер лигата до 18 години.

Тарик Лампеј Пат до славната приказна - Тој му помогна на неговиот тим да ја освои Премиер лигата во У-18. Кредит: пичуки
Тарик Лампти Пат до славната приказна - Тој му помогна на неговиот тим да ја освои Премиер лигата до 18 години.

Понатамошниот успех продолжи и во сезоната 2017/2018 во која младото момче додаде повеќе трофеи во неговиот кабинет. Таа сезона, Лампти придонесе 11 асистенции од десниот бек како Jоди Морис страна обезбеди невиден четворка (четири трофеи во една сезона) На сликата подолу е младиот каков што го има со своите достигнувања од сезоната 2017/2018.

Тарик Лампеј освои сè како играч на академија во текот на сезоната 2017/18. Кредит: пичуки
Тарик Лампти освои сè како играч на академијата во текот на сезоната 2017/18.
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава

Како што е забележано порано, Лампти помина дополнителна милја признание, пофалби и награди преку стекнување трофеи. Како награда за неговиот успех, ФК Челзи му даде можност да го потпише својот прв професионален договор. Тоа беше радосен момент за членовите на семејството на Тарик Лампти кои беа сведоци на целиот настан.

Наградата на Тарик Лампти за напорна работа му пристигна кога го потпиша својот прв професионален договор. Кредит: Пикуки
Наградата на Тарик Лампти за напорна работа се случи кога тој го потпиша својот прв професионален договор. 

Горд сум што го потпишав мојот прв професионален договор со Челзи ФЦ. Само сакам да му се заблагодарам на моето семејство за нивната поддршка и на Бога за целото негово водство.

Среќен Тарик ги сподели своите зборови на радост преку Инстаграм. Откако го запечати новиот договор, Лампти беше испратен во младинскиот тим на Челзи, каде продолжи да ја покажува својата вредност. Продолжи да ги вежба своите вештини со цел да го заслужи своето место во сениорскиот тим Челси или да добие можност од регрутери од други клубови. Подолу е дел од видео докази.

Незаборавното деби: Тој многуочекуван момент конечно дојде на крајот на 2019 година. Еве оди приказната: Цезар Аспиликуета имаше мала повреда и најблискиот ривал на Лемпти до неговата позиција (Рис Џејмс) исто така е повреден. Ттука се зголемуваше тенденцијата за Френк Лампард да побарам нешто што може да понуди сјај на надеж десен бек. Легендата на Челси веруваше во Тарик Лемпеј и веруваше дека ќе ја заврши работата.

Со повреди на неговата страна, Лампард бараше некој да му помогне на својот тим да победи. Го пронајде Тарик Лампеј. Кредит: Фејсбук, premierleaguenewsnow, метро и sbnation.
Со повреди на страна, Лампард бараше некој што ќе му помогне на неговиот тим да победи. Го пронајде Тарик Лампти. 

Загубијќи го 1-0 и барајќи надеж, на Лампиј уредно се испорача во моментот кога на Челзи му требаше искра против ривалот Арсенал. Десниот бек од 5'4 "стана катализатор што внесе темпо и поттик на тимот, тврдејќи дека дебито го започна со дерби-победа.

Без сомнение, footballубителите на фудбалот се на работ да видат друг Дани Алвеш цветајќи својот пат во талент од светска класа, токму пред нашите очи. Тарик Лампеј е навистина еден од најдобрите меѓу бесконечните производствени линии на „Стемфорд Бриџ“ на крило-половини од молња. Остатокот, како што велат, е историја.

Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото покачување на славата откако го дебитираше неговиот постар тим, извесно е дека некои фанови мора да размислиле дали Тарик Лампеј има девојка. Товде не може да се негира фактот дека неговото слатко бебешко изглед заедно со неговиот стил на игра не би го поставило на врвот на списокот со желби на секоја потенцијална девојка.

Фановите започнаа да прашуваат која е девојката на Тарик Лампти. Кредит: Пикуки
Фановите започнаа да прашуваат која е девојката на Тарик Лампти. Кредит: Пикуки

Откако поминавме часови на сурфање на Интернет, дојдовме до два заклучоци. Прво, се чини за време на пишувањето, Лемпеј се потруди да открие која е неговата девојка.

Второ, тој може да биде сингл и за време на пишувањето. Исто така, може да има можност тој да има жена, но одбива да го објави тоа јавно. Видовме млади играчи на негова возраст; како на Исмаила Сар кој се оженил на возраст од Лемпеј. Но, едно е сигурно, Тарик Лампти дефинитивно не е во лигата на момчето-overубовник- Фил Фоден.

Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Запознавањето со фактите за личниот живот на Тарик Лампти далеку од полето на игра, ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност.

Започнувајќи, тој е некој што би поставил симпатична насмевка во сите ситуации. Со импликација, Тарик е миротворец, кој е нежен со срце и е подготвен да стори скоро се за да избегне конфликт. Тој е организирано момче кое применува методички пристап во неговиот живот.

Tariq Lamptey Личен живот далеку од теренот. Кредит: Пикуки
Tariq Lamptey Личен живот далеку од теренот.

Имањето висина од 1.70 метри значи дека тој е краток. Сепак, Тарик Лампеј смета дека она што му недостасува во висина е компензирано со огромни технички способности. Далеку од теренот, тој влече инспирација од Callum Hudson-Odoi, неговиот колега британско-ганиски брат, кој му е како семејство.

Исто така, во врска со неговиот личен живот, Лампти е некој за кого веројатно не сте знаеле дека е добар гејмер. Далеку од фудбалот, фудбалерот обожава да изгуби неколку часа од неговиот PlayStation (PS4), веројатно играјќи FIFA или Call of Duty (COD). Пронајдете подолу фотографија на момчето кое го вежба своето хоби.

Тарик Лампеј сака да игра Видео игри што е од неговите хоби. Кредит: Пикуки
Тарик Лампти обожава да игра видео игри, што е од неговите хоби.
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот
Во овој дел, ќе обезбедиме повеќе информации за семејството на Тарик Лампти, почнувајќи од неговиот татко.

Повеќе за таткото на Тарик Лампти: Ахмед Лампти беше човекот кој стана најгорд татко на 29 декември 2019 година - денот кога неговиот син го имаше своето професионално деби. Според Ганавеб, остар изглед Ахмед Лампти е фудбалски агент кој се занимава со интересите на кариерата на неговиот син.

Запознајте се со родителите на Тарик Лампти во времето кога тој го потпиша својот прв договор со ФК Челзи. Кредит: Пикуки
Запознајте ги родителите на Тарик Лампти во времето кога тој го потпиша својот прв договор со ФК Челзи.

За време на пишувањето, таткото на Тарик Лампти, Ахмед, сè уште е отворен дали неговиот син треба да ја претставува Гана или да се држи до Англија. Ако ја избере Гана, тогаш би добил државјанство на Ганија преку неговите родители. Според GhanaWeb, таткото на Лампти обожава да патува во Гана.

Повеќе за мајката на Тарик Лампти: Одличните мајки создадоа големи синови и мајката на Тарик Лампти не е исклучок. Фудбалерот го заслужува својот успех во воспитувањето што му го даде неговата мајка. Мама на Лампти е горда што досега успешно извршуваше мајчински должности кон нејзините војници.

Запознајте ги членовите на семејството на Тарик Лампти. Кредит: GhanaSoccerNet
Запознајте ги членовите на семејството на Тарик Лампти.

Повеќе за браќата и сестрите на Тарик Лампти: За Тарик Лампти, за време на пишувањето, се вели дека е домаќин на семејството меѓу неговите 3 браќа чии имиња не се познати. Најверојатно, еден од неговите браќа би сакал да ги следи неговите стапки. Тарик е секако добар пример за неговите браќа и би бил подготвен да сподели сè што знае со нив.

Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Начин на живот

Благодарение на правилното воспитување од страна на неговите родители, финансискиот аспект од животот на Лампти често е под контрола. И покрај неговите годишни плати и неделни плати кои треба да растат во иднина, можно е младиот фудбалер да не го менува својот животен стил. Тарик во моментов не живее начин на живот што лесно се забележува од егзотични автомобили, големи палати итн.

Тарик Лампти не живее егзотичен животен стил, кој лесно се забележува од овие видови на автомобили, големи парови и сл
Тарик Лампти не живее егзотичен животен стил, кој лесно се забележува од овие видови на автомобили, големи парови и сл

Здрава рамнотежа помеѓу заштедата и трошењето е обезбедена. Дури и додека заминува на одмор во Дубаи, Лампти ретко дозволува желбата за трошење да го извлече најдоброто од него. На сликата подолу, неговото облекување зборува толку добро за неговиот скромен начин на живот.

Запознавање со Тарик Лампеј начин на живот. Кредит: Пикуки
Запознавање со Тарик Лампти Начин на живот.
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Неговите родители имаа блиски врски со поранешниот Челзи (технички директор): Според MirrorOnline, родителите на Тарик Лампти некогаш имаа длабоки врски со раководството на ФК Челзи. Дали знаеше?… Неговото семејство е многу близу Мајкл Еманало кој беше поранешен помошник менаџер на Челси. Мајкл Еменало стана фудбалски технички директор на Челси од 2011 до 2017 година кога поднесе оставка. Моќниот човек е исто така близу Лампард.

Родителите на Тарик Лампти некогаш имаа силни врски со раководството на Челзи. Неговото семејство беше блиско со Мајкл Еменало - поранешен директор на ФК Челзи. Кредит: Метро и Пикуки
Родителите на Тарик Лампти некогаш имаа силни врски со раководството на Челзи. Неговото семејство беше блиско со Мајкл Еменало - поранешен директор на ФК Челзи.

Дали знаевте и вие? Мајкл Еменало има интерес да го види Тарик Лампеј во АС Монако каде работи како фудбалски директор. Ова е причината зошто Челси е многу заинтересиран да ги отвори преговорите со Лампеј по неговото импресивно деби.

ИСКУСТВО НА ПРВИОТ ТИМ НА ХЕЛСЕА: Тарик Лампти го сподели своето искуство со ЧелзиТВ во врска со повикувањето да игра во првиот тим на Челси. Според неговите зборови;

„Моето срце трчаше како никогаш порано. Френк [Лампард] ми рече - само биди сам, оди да ја играш својата нормална игра, излези и уживај во тоа. Бев овде, не се плашев од ништо. Ја играв својата природна игра, и сè мина како што треба.

Тоа е неверојатно искуство и неверојатно чувство да се има. Тоа беше моментот кога јас и моето семејство го чекавме откако влегов во клубот на 8-годишна возраст. Не можам ни да го кажам тоа со зборови. Јас сè уште зујам “.

Тој е седми играч на академија кој одликува под Лампард: Дали знаеше?… Тарик Лампти стана седми дипломиран Академија во Челзи кој оствари голем настап во првиот тим Френк Лампард. Тој следеше по стапките на Fikayo Tomori, Рис Џејмс, Мејсон планина  Били Гилмур.
Тарик Лампти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Тетоважа и религија

Тетоважи: Во денешниот денешен фудбал, ткултурата на атто е многу популарна бидејќи често се користи за да се прикаже нечија религија или луѓето што ги сакаат. Тарик Лампти за време на пишувањето е без тетоважи. Тој нема мастила во горниот и долниот дел од телото.

Религија: Родителите на Тарик Лампти го воспитувале да ја прифати муслиманската религија. Иако, во моментов постои непостоење на докази за фотографии кои покажуваат дека Тарик ја практикува својата религија.

заклучок:

Заедно со Бруно Фернандес Diogo Jota, Тарик Лампти е најдобро потпишување во Премиер лигата за 2020 година. Неговата биографија нè учи дека секогаш има светло на крајот од матичната топка. Тарик го виде тоа леле со фудбалскиот клуб Брајтон и Хов Албион.

Ви благодариме што ја прочитавте приказната за детството во Тарик Лампеј Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
пред 8 месеци

дали Тарик има каква било врска со Нил Лампти, кој играше за Ковентри во 1990-тите