Седрик Соарес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Седрик Соарес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Седрик Соарес ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Филипа Брандао), ќерката (Сиена), начинот на живот, личниот живот итн.

Накратко, ја прикажуваме Historyивотната историја на португалски фудбалер кој го направи своето име во националниот и клупскиот фудбал. Оваа верзија на Целосната приказна на Седрик започнува од неговите рани денови до кога тој се прослави во играта.

Видете исто така
Бруно Фернандес детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

За да го разгорите апетитот за автобиографија за привлечната природа на Биографијата на Седрик Соарес, еве ја неговата рана живот и галерија во подем. Agreeе се согласите со мене дека тоа е сумирање на неговото био.

Биографијата на Седрик Соарес. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.
Биографијата на Седрик Соарес. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.

Вие и јас знаеме дека тој е сигурен десен бек, оној кој го совладал чинот на правење крстови и справи.

И покрај признанието, откривме - дека само неколку фанови ја прочитале edивотната приказна на Седрик Соарес. Ние го подготвивме за theубовта кон фудбалот. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Видете исто така
Rui Patricio Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Седрик Соарес Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој ги носи целосните имиња Седрик Рикардо Алвес Соарес CvIH ComM. Португалскиот фудбалер е роден на 31-ви август 1991 година во градот Синген, Германија.

Седрик Соарес дојде на светот како еден од двајцата синови (тој и Кевин Соарес) роден во заедницата меѓу неговите прекрасни родители, кои се сликани овде.

Видете исто така
Нелсон Семедо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родителите на Седрик Соарес. Фудбалерот има само изглед на неговата мајка.
Родителите на Седрик Соарес. Фудбалерот има само изглед на неговата мајка.

Растење:

Иако се родени во Германија, родителите на Седрик Соарес потекнуваат од Португалија. Тие еднаш иницираа враќање во нивната татковина, во тоа време, кога малиот Седрик беше два години.

Откако се вратиле дома, семејството останало во Португалија. Седрик порасна заедно со неговиот постар брат, кој го носи името Кевин.

За десниот бек, деновите од детството беа исполнети со убави спомени и убави моменти. Тој еднаш им презентираше на своите фанови рани фотографии од него и Кевин, нагласувајќи колку му бил важен неговиот голем брат во животот. Седрик го нарекува - вибрации од 1990 година.

Видете исто така
Рафаел Леао Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Седрик и неговиот постар брат Кевин беа најдобри пријатели за време на детството.
Седрик и неговиот постар брат Кевин беа најдобри пријатели за време на детството.

Големиот детски сон:

Седрик започна да има фудбалски аспирации уште од детството и предучилишните години. Како дете, тој сонувал да стане професионален фудбалер и да ја претставува својата земја на потекло - Португалија.

Седрик Соарес Семејно потекло:

Фудбалерот потекнува од најскромното потекло, а благодарение на фудбалот, сега е големо момче, кое има собрано огромно богатство. Седрик потекнува од семејно потекло од средната класа.

Видете исто така
Педро Гонкалвес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како и повеќето португалски државни службеници кои работеа, таткото на фудбалерот имаше најдобро финансиско образование и никогаш не се бореше со пари.

Седрик еднаш ја објави оваа фотографија од својот татко од детството, додека тој ги напушташе него и Кевин на училиште пред да замине на неговото работно место. Тоа ги покажува неговите скромни почетоци и тој го стори тоа за да го цени својот татко што се грижеше за неговото семејство.

Видете исто така
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата
Запознајте го Седрик Соарес тато додека ги носи и него и Кевин на училиште пред да оди на работа.
Запознајте го Седрик Соарес тато додека ги носи и него и Кевин на училиште пред да оди на работа.

Седрик Соарес потекло од семејството:

Може да го наречете германски португалски бидејќи е португалец роден во Германија. Синген (родното место на Седрик Соарес) е индустриски град лоциран во јужна Германија, веднаш северно од германско-швајцарската граница.

Родителите на фудбалерот се португалски имигранти чии семејства ја напуштиле својата земја за Германија многу пред неговото раѓање.

Образование на Седрик Соарес:

Во Португалија, тој, заедно со Големиот брат Кевин, помина низ школување. Од три до пет годишна возраст, Седрик го започнал своето основно образование во Португалија. Основното образование се мешаше и со школување и со многу фудбал - сè во потрага да ги оствари неговите детски соништа.

Видете исто така
Diogo Dalot Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Седрик Соарес Фудбалска приказна:

Кога времето станало правилно (на осумгодишна возраст), малолетните родители го однеле во Алкотета. Додека беше таму, Седрик имаше испити за младинска академија во Спортинг ЦП, кои ги помина во летачки бои.

На сликата подолу, среќен Седрик беше меѓу списокот на момчиња со толку среќа да биде прифатен во каменоломот на Спортинг де Лисбоа - во 1999 година.

Видете исто така
Педро Нето Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ова беше 1999 година кога Седрик Соарес се приклучи на Академија Спортинг.
Ова беше 1999 година кога Седрик Соарес се приклучи на Академија Спортинг.

Ран живот во Спортинг:

Од самиот почеток, младичот поседуваше челична решеност да ги протурка соништата од своето детство. Толку сакан од сите, Седрик секогаш беше на прво место во однос на покажувањето на неговата незаменлива фудбалска моќ.

Starвездата што растеше напредуваше брзо низ возрасните групи на академијата. Благодарение на неговата зрелост и стил на игра, тој беше таков тип на дете секогаш распореден за да се соочи со постари и поголеми играчи. На крајот, Седрик секогаш се истакнува.

Видете исто така
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Седрик Соарес напредуваше против секакви противници од типот Лукаку - кои беа постари, поголеми и посилни од него.
Седрик Соарес напредуваше против секакви противници од типот Лукаку - кои беа постари, поголеми и посилни од него.

Седрик Соарес напредуваше против секакви противници од типот Лукаку - кои беа постари, поголеми и посилни од него.

Погонот и одлучноста на младиот човек станаа неговите највредни адути како што се движеше низ младинските редови. Како што се очекуваше, напорната работа на Седрик Соарес не дојде без награди и почести на неговото име.

Приближувајќи се кон своите тинејџерски години, нашето момче започна да им помага на зелено-белите да освојат големи трофеи. Неговиот успех на младинско ниво на Спортинг беше сличен на оној на Кристијано Роналдо Рафаел Леао.

Седрик Соарес постигна многу успех во Академија Спортинг.
Седрик Соарес постигна многу успех во Академија Спортинг.

Напредокот постигнат од родената Девица го вознемири раководството на португалската национална младинска страна. На радост на неговото семејство, младиот Седрик доби повик да се приклучи на португалската репрезентација до 16 години.

Видете исто така
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Седрик Соарес - Приказна за патот до славата:

Десниот бек во подем помина некои блажени 12 години (1998–2010) во Академија Спортинг пред да го постигне првиот дел од неговите детски соништа. Во таа година на Светскиот куп, Седрик потпиша професионален договор со Спортинг ЦП.

Седриќ направи успешно деби во Премиер Лига со првиот тим на 8 мај 2011 година. Истата година, тој стана една од најзначајните starsвезди на Светскиот куп ФИФА У-2011 во Колумбија 20 година. Седрик и помогна на Португалија да го заврши турнирот на второто место.

Видете исто така
Педро Гонкалвес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Искуство за барање заем:

Во текот на сезоната 2011-12, Седрик, заедно со неговиот соиграч Адриен Силва беа позајмени во клубот од највисоката лига Академика. Таму, тој играше редовно и му помагаше на тимот да ја освои сезоната Таса де Португалија.

Спортско враќање:

Последователно, откако ги плати своите давачки преку заем, Седрик се врати на страната на Лисабон. Тој стана десен бек за прв избор во следните години под неколку менаџери. Носејќи го своето искуство со позајмицата „Академика“, нашето момче му помогна на Спортинг да го освои својот трофеј во Таса де Португалија.

Видете исто така
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Португалскиот настап за Спортинг доведе до повик на репрезентацијата од страна на менаџерот Фернандо Сантос. И не само тоа, неговата игра започна да привлекува голем интерес од фудбалските клубови ширум Европа.

Седрик Соарес Био - Приказни за успех:

На 18 јуни 2015 година, starвездата во подем го остави своето семејство зад себе во Португалија за нов живот во Англија. Седриќ беше најавен како второ летно засилување за ФК Саутемптон.

Видете исто така
Рафаел Леао Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Theивиот десен бек брзаше да остави впечаток во клубот под Роналд Коман. Оваа помош за подвиг го доби неговото име во потесниот избор за УЕФА Евро 2016.

Победа на Европското првенство на УЕФА:

Менаџерот Фернандо Сантос го избра Седриќ како еден од неговите клучни избори за десен бек за УЕФА Евро 2016. Почнувајќи заедно со соиграчот од Саутемптон, Хозе Фонте во осминафиналето, тој ја задржа својата позиција до финалето.

Видете исто така
Педро Нето Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Најпосле, Седрик го оствари својот животен сон од детството. Заедно Руи Патрисио, Ц Роналдо, Рафа Силва (СЦ Брага), Андре Гомес (Валенсија) и Рафаел Гереро (Лориент), тој и помогна на неговата земја да се пласира во финалето. Не заврши само тука; Португалија се закити како шампион.

Предизвикот Интер Милан:

На 26 јануари 2019 година, Седрик продолжи на позајмица кај „нероаurурите“. Тој го донесе целото свое искуство на Евро 2016 во игра во клубот, помагајќи им во повеќето од нивните големи победи.

Видете исто така
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Арсенал:

По На Микел Артета состанок околу декември 2019 година, на новиот менаџер на „топџиите“ очајно му беше потребен искусен десен бек како резерва Хектор Берлерин. Еден месец подоцна, Арсенал потпиша со дефанзивецот Седрик Соарес на позајмица - за време на преодниот рок во јануари 2020 година.

Искусниот победник на Евро 2016 стана повеќе од десен бек на Топџиите. Неговата разноврсност го виде како се полни Kieran Tierney за време на неговата повреда.

Видете исто така
Diogo Dalot Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Со „топџиите“, Седрик сонуваше за ФА заедницата Шилд и продолжи да го постигнува со Арсенал.

Досега, постојаноста на г. беше фантастична и за клубот и за земјата. Со постојан долгорочен договор со Арсенал, тој сигурно е од следново Емануел Ебуе сака да стане легенда на клубот (десен бек). Останатото, како што велиме за неговата Биографија, сега е историја.

Видете исто така
Нелсон Семедо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За Филипа Брандао, сопругата на Седрик Соарес:

Родена на 11 декември 1989 година (две години постара), таа е таа што го украде срцето на португалската везда.

Филипа Брандао е славна личност на Инстаграм, која носи радост во забавувањето на нејзините повеќе од 40,000 XNUMX следбеници со фотографии што бодрат.

Филипа и Седрик започнаа да се дружат во 2015 година во времето кога тој се приклучи на Саутемптон. Откако беше заедно со години, победникот на Евро 2016 реши да го постави големото прашање.

Видете исто така
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Свадба на Седрик Соарес Филипа Брандао:

Бранителот и неговата португалска сопруга, која е две години постара, ја направија својата венчавка во Синтра близу Лисабон околу јуни 2019 година. Присутни беа блиски пријатели и членови на семејството на Седрик Соарес и Филипа Брандо

Една и пол година по нивната венчавка, Starвездата на Арсенал и неговата зачудувачка сопруга ги шокираа фановите откако го обелоденија своето прво дете по име Сиена. Само познат на Седрик и Филипа (плус неколку други), таа ја чуваше бременоста голема тајна. Еве го Седрик како ја држи својата ќерка Сиена Соарес неколку моменти откако таа дојде на светот.

Видете исто така
Rui Patricio Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Еве Седрик и неговиот пакет радост Сиена.
Еве Седрик и неговиот пакет радост Сиена Соарес.

Седрик Соарес личен живот:

Постојат некои фудбалери кои кога ќе станат славни и богати, не можат да бидат забележани на обични места.

Ова не е случај со Седрик Соарес. Бекот е тип кој покровителство на секоја паб. Тука, тој е сликан како го зема својот омилен оброк и капучино.

Седрик Соарес никогаш не го пропушта својот омилен оброк и пијалок.
Седрик Соарес никогаш не го пропушта својот омилен оброк и пијалок.

Огромен Dogубител на кучиња:

Исто така, на лична нота, Седрик е огромен lубител на животни. Тој со право е опседнат со своите кучиња. Обајцата (како на сликата подолу) значеа толку многу во неговиот живот.

Видете исто така
Бруно Фернандес детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Еден од кучињата Седрик Соарес (црниот) се вика Ромеу. Тие се неразделни.
Еден од кучињата Седрик Соарес (црниот) се вика Ромеу. Тие се неразделни.

Седрик го нарекува Ромео (темното куче) високо-енергетски партнер за обука. Еве видео каде бекот го искористи убавото време за импровизираниот тренинг на неговите кучиња - исто така, уште едно од неговото релаксирачко време со неговиот германски овчар.

Edивотен стил на Седрик Соарес:

Прво и најважно, тој е тип на фудбалер кој им покажува на навивачите колку е голем. Во делот за начин на живот на Седрик Соарес, ќе ги откриеме неговите средства. Со други зборови, работи во кои тој пари.

Видете исто така
Нелсон Семедо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Автомобил Седрик Соарес:

Фудбалерот и неговото возносно тркало се чини дека се вклопуваат. Седрик платите се веќе горе за да купат кој било од неговите автомобили од соништата. Ова возење еднаш го постави на својот Инстаграм со наслов - Момчињата и нивните играчки.

Ова е автомобилот на Седрик Соарес.
Ова е автомобилот на Седрик Соарес.

Loveубов кон хеликоптери:

За разлика од Нејмар, чија сопствена е прилагодена, Седрик не поседува еден, но ужива да изнајмува приватни сецкалки од деловни и неофицијални причини. Го сликаме овде, позирајќи на оној на кој треба да се качи.

Видете исто така
Педро Нето Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Куќа на Седрик Соарес:

Домот во Португалија има прекрасен поглед на балкон, кој вреди за малку од неговите фудбалски пари. Повторно, тој е релативно скромен од поздравниот изглед. Седрик поголемиот дел од своето време го поминува дома гледајќи натпревари.

Ова е куќата на Седрик Соарес.
Ова е куќата на Седрик Соарес.

Lifeивот на годишен одмор:

Седрик и Филипа се огромни fansубители на одмор на море. Тие обожаваат да удираат на некои од познатите плажи во Европа каде уживаа во сопирањето на врел сонце.

Видете исто така
Rui Patricio Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За португалскиот бек, чудесниот воден одмор не може да биде комплетен без уживање во џет-ски.

Седрик Соарес Семеен живот:

За германскиот португалец, loveубовта што ја споделува со своето домаќинство е најголемиот благослов во животот. Тоа е оној што ниту една сума на фудбалски пари не може да ја замени.

Овој дел од Седрик Соарес Био прикажува повеќе факти за неговото семејство. Без понатамошно разочарување, да почнеме.

Видете исто така
Рафаел Леао Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Заедно, тие формираат среќно семејство.
Заедно, тие формираат среќно семејство.

За таткото на Седрик Соарес:

Го опишуваме како тато, кој ги собра плодовите на неговата напорна работа и труд. На почетокот, тој му дозволи на младиот Седрик да ги следи своите соништа откако ја разбра желбата на неговото момче за фудбал или ништо.

Повремено, таткото на Седрик Соарес оди во Лондон. Тој ги обиколува градските музеи, а исто така поминува квалитетно време со Седрик, Филипа и Сиена.

Видете исто така
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го Седрик Соарес тато. Човекот кој жртвувал многу за него.
Запознајте го Седрик Соарес тато. Човекот кој жртвувал многу за него.

За мајката на Седрик Соарес:

Одлични мајки беа меѓу оние кои го создадоа тој сет на победници на Евро 2016. Навистина, оваа жена не е исклучок.

Мајката на Седрик ја направи оваа фотографија во музејот „Мадам Тисо“ во Лондон. Според она што се чини, таа е голем обожавател на Барак Обама.

Запознајте ја мајката Седрик Соарес. Таа е голем обожавател на Обама.
Запознајте ја мајката Седрик Соарес. Таа е голем обожавател на Обама.

За братот Седрик Соарес:

Кевин Соарес е неговото име. Тој е постар брат на Седрик, оној кој му помогнал на фудбалерот да разбере повеќе за животните вредности.

Видете исто така
Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

За разлика од неговиот мал брат, Кевин тргна по друг пат во кариерата, и тој е пријатно со тоа. Повеќе, Седрик е носител на семејството. Двајцата браќа Соарес остануваат многу блиски. Ги сликаме тука како се забавуваат за време на одмор во Мајами.

Постои силна врска помеѓу Седрик Соарес и Кевин, неговиот брат.
Постои силна врска помеѓу Седрик Соарес и Кевин, неговиот брат.

Дедото на Седрик Соарес:

Дефанзивецот на Арсенал некогаш го имаше својот Гранпа, кого многу го сакаше. За жал, тој го нема повеќе. Едно е сигурно, бидејќи Седрик не може да ги заборави учењата и вредностите што му ги пренесе неговиот покоен Грамп.

Видете исто така
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го дедото на Седрик Соарес. За жал, тој доцни.
Запознајте го дедото на Седрик Соарес. За жал, тој доцни.

Баба Седрик Соарес:

За среќа, неговиот Греми е многу активен, за разлика од многу од нејзината возраст. Додека ја составувам оваа биографија (март 2021 година), таа само наполни 88 години. Седрик го слави својот роденден на секој 23 јануари. Никогаш досаден момент со овие двајца.

Седрик Соарес е многу приврзан за неговата баба.
Седрик Соарес е многу приврзан за неговата баба.

Факти за Седрик Соарес:

Патувајќи со вас низ неговото биографија, ќе го искористиме нашиот заклучок за да откриеме повеќе вистини за бекот. Без понатамошно разочарување, да продолжиме.

Видете исто така
Diogo Dalot Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Факт # 1 - Распределба на платата на Арсенал и споредба со просечниот граѓанин:

Бидејќи започнавте да го гледате Седрик Соарес„Био, ова е она што го заработи со Арсенал.

£ 0
ТЕНУРАПлата на Арсенал во фунти (£)Плата на Арсенал во евра (€)
Годишно:£ 3,385,200€ 3,930,477
Месечно:£ 282,100€ 327,539
Неделно:£ 65,000€ 75,470
Дневно:£ 9,285€ 10,781
На час:£ 386€ 449
На минута:£ 6€ 7
Секоја секунда:£ 0.10€ 0.12
Видете исто така
Педро Гонкалвес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаевте?… Просечен граѓанин на Велика Британија што заработува 35,000 фунти (годишно) ќе треба да работи осум години за да ја направи неделната плата на Седрик Соарес во Арсенал.

Факт # 2 - Профил на Седрик Соарес (ФИФА):

Кога ќе се пензионира, fansубителите на фудбалот ќе го паметеа Седрик по балансот и движењето што ги донесе на натпреварот. Десниот бек е голем кога станува збор за моќта, менталитетот и вештините.

Видете исто така
Бруно Фернандес детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Седрик Соарес поседува сличен стил на игра како оној на starsвездите што растат брзо Рис Џејмс Ки-Јана Сепак.

Факт # 3 - Религија на Седрик Соарес:

Неговите родители му дадоа име на христијанско момче (Седрик), што значи „lyубезно“ и „сакано“. Исто така, фудбалерот е роден и се одгледува во христијанско-католичко семејство. Седрик е меѓу повеќе од 80% од португалското католичко население.

Заклучок:

Биографијата на Седрик Соарес ги учи идните фудбалери за самоопределување. Како дете, тој имал способност да ја контролира својата иднина.

Видете исто така
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со поддршка од неговите родители, постариот брат (Кевин) и тренери, Седрик продолжи да го исполни својот долгогодишен сон од детството.

Ви благодариме што останавте со Lifebogger во досегашната приказна за животот на португалскиот фудбалер роден во Германија.

Нашиот тим се труди да испорача со правичност и точност, Португалски фудбалери приказни. Reachубезно обратете се до нас ако забележите нешто што не изгледа како што треба во нашето Био на Седрик.

Видете исто така
Нелсон Семедо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вики:

Табелата подолу дава одговори на биографските истражувања за Седрик Соарес.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Целосно име:Седрик Рикардо Алвеш Соарес
Датум на раѓање:31 август 1991 година
Години:Стари 29 години и 9 месеци.
Место на раѓање:Синген, Германија
Родители:Г-н и г-ѓа Алвес Соарес
Браќа:Кевин Соарес (постар брат)
Сопруга:Филипа Бранджа
Дете:Сиена Соарес
Религија:Христијанство (католичко)
Хороскопски:Девица
Нето вредност:15 милиони фунти (статистика за 2021 година)
Играчка позиција:Десен бек
Висина:1.72 метри или 5 стапки 8 инчи
Образованието:Младинска академија Спортинг ЦП
Видете исто така
Педро Нето Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари