Роберт Левандовски детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Роберт Левандовски детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Нашата биографија на Роберт Левандовски ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, (наводна врска со Адолф Хитлер), сопругата (Ана Левандовска), начинот на живот, не вреди и личен живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на полскиот фудбалер со потекло од Варшава. Спасувачот го започнал од неговите рани денови, до кога се прославил во фудбалската игра.

Да, секој знае дека тој беше сигурно ќе биде крунисан светски играч на годината во 2020 година ако не за КОВИД. за неговите способности за постигнување гол, но само неколку навивачи ја сметаат приказната за биографијата на Роберт Левандовски, која е доста интересна. Сега, без понатамошно додавање, да започнеме.

Роберт Левандовски Приказна за детството - ран живот:

Роберт Левандовски е роден во август 21, 1988 во Варшава Главен град на Полска од Кшиштоф Левандовски (татко) и Ивона Левандовска (мајка).

Роден е во семејство на вежба католик, а првите години од детскиот живот ги помина во блиското Лесно, Западна Полска.

Роберт Левандовски Биографија за детството Факти: Судбината:

Како што вели Биогорија, на Луи му било судено да стане спортист од денот кога бил роден. Само сака Лерој Сане, тој е роден во спортот. Идеално, сите членови на семејството Роберт Левандовски се спортски starsвезди.

Неговата мајка, Ивона беше активен одбојкар во асоцијативната академска спортска асоцијација „Варшава“, додека неговиот татко, Кшиштоф - поранешен џудист - беше успешен играч во фудбалскиот клуб Хутник Варшава. Не е ни чудо што со вакви изразени примери од обете страни, младиот Роберт ја следеше веќе трагата од неговите родители. Пробал разни спортови, но без сомнение се чувствувал најдобро со топка во нозете и имал успех како дете.

Роберт Левандовски Фудбалска приказна - Ран живот со играта:

Неговиот татко, сфаќајќи ја страста на неговиот син, го носеше своето мало момче на тренинг сесии на Партизант Лесно. На деветгодишна возраст, тој го започнал својот тренинг во Варшовија Варшава.

Хард асфалт, песок без лист трева, облаци со прашина што ја ограничува видливоста, ненаплодени стари касарни со незапечатени прозорци наместо соблекување на простории - тоа беа условите во кои големиот талент на Роберт Левандовски почна да кашла.

По седум години Левандовски ја напушти Варсовија за да се приклучи на петтиот ред клуб на Делта Варшава, кој беше директен снабдувач на играчи за Легија Варшава. Тој напредувал таму додека не се случи несреќата.

Роберт Левандовски Неоптоварени факти за биографијата - Трагедија:

Неговиот татко Кшиштоф сонуваше дека еден ден ќе го види неговиот син како игра за клубот од улицата Łазиенковска. За жал, поради суров пресврт на судбината, тој дури и не ја погледна првата сениорска игра на неговиот син - почина во 2005 година.

Семејната трагедија го принуди Роберт да се рани многу рано. Хенрих Мхитаријан исто така беше сведок на истата судбина по смртта на неговиот херој (татко).

Роберт Левандовски Биографија - Пат до славната приказна:

И покрај неговата сè уште многу мала возраст, сакајќи да го намали финансискиот товар на неговата мајка, тој одлучи да го напушти семејниот дом и се пресели кај својата сестра во Варшава. Управуваше со малку пари што ги заработи во фудбалскиот клуб Делта.

По неколку пристојни игри и четири постигнати гола, тој забележал од извидници на Варшава во Легија.

Земајќи го падот:

Во сезоната на 2005 / 2006 Левандовски беше легитимен играч на четвртата титула на озлогласениот полски шампион на договорот од една година.

Неговата цел беше да влезе во примарниот состав што е можно поскоро. Тој остави многу добар впечаток како резервен играч, што не избега од вниманието на неговиот тренер и фудбалски експерти.

Младиот напаѓач присуствуваше на тренинг-камп во Вронки заедно со првиот тим со цел да ја докаже својата вредност.

За жал, имаше лоша среќа. Младиот Леви ја презеде падот. Тој заврши со страшна повреда многу рано во неговата кариера со клубот и не можеше да го демонстрира својот целосен потенцијал.

Bakayoko претрпел таква судбина во слично време од неговата млада кариера. Што се однесува до Луи, сега немаше шанса да смета на влез во полската лига - Екстракласа. Неговите резервни планови за бегство во другите пониски клубови не успеаја. Никој не го сакаше. Легија, прилично неочекувано и без никакво предупредување и објаснување, одлучи да не го продолжи договорот со Роберт.

Ете, краткотрајната кариера дојде до застој. Ова беше неисполнетиот сон на Роберт Левандоски.

Роберт Левандовски Био - Успешна приказна:

Бидејќи бил отфрлен од Легија, Роберт останал заглавен. Тој не припаѓаше на ниту еден клуб и тој немаше пристап до соодветна база за обука. За среќа, само со текот на времето, неговата мајка дошла да ги спаси сите можни напори да се остварат соништата на нејзиниот син.

Во летото 2006, младиот Леви се опоравил од неговата повреда. Тој беше доволно среќен да биде откопан од Зицз Прушков, кој презеде ризик и покрај извештаите дека рече дека сѐ уште е подложен на повреда.

Таму, Луи започна динамично искачување кон врвовите на фудбалот. Тој го предводеше својот тим до освојување на полската трета лига откако постигна петнаесет гола што го натера да биде најдобар стрелец во лигата. Екипата на Луи се здоби со промоција во летот на полската лига со неговите напори. Наскоро започна да постигнува над 20 голови по сезона.

Тој ја искористи можноста да се приклучи на својот стар клуб Легија, откако тие молеа за прошка. Повторно, откако разгледа куп понуди и никогаш не ги заврши преговорите, Левандовски се реши да игра за Борусија Дортмунд, со кого потпиша четиригодишен договор.

Роберт Левандовски Факти за биографијата - Подигање до глобална слава:

Сезоната 2011/2012 се покажа како момент на голем чекор напред. И пробив што би сакале да го доживеат многу фудбалери кои сонуваат за истакната кариера. Првично немаше никакви знаци кои укажуваат на тоа дека кариерата на Левандовски во „Сигнал Идуна Парк“ ќе се промени. Ситуацијата се сврте со повредата на Лукас Бариос на Копа Америка и Jurgen Klopp го зеде Левандовски за да го пополни работното место.

Полјакот ја искористил оваа шанса најдобро што можел. Со него, Дортмунд сведок на неверојатна трансформација. Jокер со полно работно време одеднаш се претвори во првокласен напаѓач (скоро еднаков на Роналдо) со инстинкт на убиец. Ова е приказна за славата на Роберт Левандовски што го означува неговото патување до Баерн.

Останатото како што велат е историја. Според зборовите на Луи; „Го сакам фудбалот, го сакам само затоа што ми го дава животот. Нема повеќе. „

Роберт Левандовски Семеен живот:

Семејството на Роберт Левандовски е семејство составено од footballвезди на фудбал, одбојка, боречки вештини и џудо. Сега да започнеме од крајот на главата на семејството.

Татко: Луи уживаше во години блиска врска со неговиот татко кога беше жив. Освен што му ги предаваше потребните лудории во фудбалот, Кшиштоф наоѓа време да игра и локални игри со рака со Луи.

Младиот Роберт Левандовски и Татко- Кшиштоф.
Младиот Роберт Левандовски и Татко- Кшиштоф.

Сите беа посебни во неговите очи, вклучително и сестрата на Луи, Милена Левандовски. И двајцата наизменично ќе лежеа во неговите раце и ќе ја гледаа својата омилена детска ТВ програма. Толку е жално што го изгубија додека биле деца.

Роберт Левандовски со таткото - Кшиштоф и сестрата - Милена.
Роберт Левандовски со таткото - Кшиштоф и сестрата - Милена.

МАЈКА: Ивона Левандовска е Мајката на Роберт Левандовски. Двете страни делат добри односи заедно.

Роберт Левандовски шутираше со мама- Ивона.
Роберт Левандовски шутираше со мама- Ивона.

Познато е дека таа е личност што го принудува Роберт да рани многу рано и да го земе бикот за рог по смртта на нејзиниот сопруг. Без сомнение, Роберт го заслужува својот покоен татко за тоа што ги поставил темелите на неговата кариера. Тој ја заслужува својата мајка затоа што стоел со него низ сите добри и лоши времиња (губење на татко му и рана повреда во кариерата).

Раскажувајќи за смртта на нејзиниот сопруг, Ивона еднаш рече; „За среќа, во моментот кога се случи тоа, Роберт не беше дома. Кшиштоф се бореше со ракот и една вечер доби уште еден мозочен удар и следното утро не беше меѓу нас. Роберт тогаш живееше со неговата постара сестра во Билани. Му реков сè после час. Тој одговори дека го чувствува тоа. Тој беше многу храбар како малку кid." вели г-ѓа Ивона.

Дури и како семеен човек, Луи сè уште наоѓа квалитетно време за да поминат со мајка му Ивона. Тој вети дека никогаш нема да ја почувствува осамената откако ќе остане татко му.

Мајка Роберт Левандовски- Ивона.
Мајка Роберт Левандовски- Ивона.

СЕСТЕР: Милена Левандовски е сестра на Роберт Левандоски. Таа беше таму за Луи кога тој минуваше низ тешки периоди додека двајцата беа уште деца. Таа е професионална одбојкарка која со години ја претставува својата земја. Таа се истакнува во одбојка, додека нејзиниот брат е во фудбал.

Милена зеде по мајка ми, Овона, која беше поранешна професионална одбојка.

Сестрата на Роберт Левандовски, Милена.
Сестрата на Роберт Левандовски, Милена.

GRANDMOTHER: Бабата на Луи почина на 91 година. Подолу се нејзините и Милена Левандовски.

Бабата на Роберт Левандовски.
Бабата на Роберт Левандовски.

Сопруга Роберт Левандовски - Ана Левандовска:

Зад успешниот напаѓач, стои гламурозна жена. Сопругата на Роберт Левандовски е Ана Левандовска. Таа е полска атлетичарка, дипломирана на Академијата за физичко образование во Варшава. Таа е исто така специјалист за исхрана, карате и, конечно, претставник на Полска во традиционално карате, како и за време на пишувањето. Двајцата имаа своја венчавка во 2013 година, што беше негова успешна година.

Manyубовта на Луи кон Ана е изразена и достојна за емулација од многу негови обожаватели, па дури и фудбалери (како нив Маркус РашфордРоберто Фирмино Хуан Мата за кој е познато дека има многу пристојни односи). И Леви и Ана секогаш се гледаат заедно.

Роберт Левандовски и сопруга - Ана има убав аут аут.
Роберт Левандовски и сопруга - Ана има убав аут аут.

Соодветно е да се напомене дека сопругата на Роберт Левандовски, Ана Левандовски, има бронзен медал во карате категорија на Светското првенство во 2009 година.

Роберт Левандовски Сопруга, Ана- Носител на црн појас.
Роберт Левандовски Сопруга, Ана- Носител на црн појас.

Роберт Левандовски на 7th од декември, 2016 објави дека неговата сопруга била бремена со „труднички стомак“ прослава на цел.

Полскиот фронтмен подоцна почувствувал „прекрасно“ по објавувањето на срдечна слика на него и неговата новородена ќерка Клара.

ОТКРИЕНО !! - Роберт Левандовски е во роднинска врска со Хитлер:

Дали знаевте ?? !!… Роберт Левандовски беше внук на најмладата сестра на Хитлер, наречена Павла Хитлер. Починала во 1960 година.

Роберт Левандовски врска со Хитлер.
Роберт Левандовски врска со Хитлер.

Човекот со велосипед:

Роберт Левандовски е целосен ентузијаст за велосипеди и мотори! И покрај професионалната фудбалска кариера, Лева не ја изгуби страста за мотоциклот и преживеа разни несреќи во последните 10 години.

Тој беше три месеци далеку од сцената по несреќата што ја имаше додека возеше велосипед. Неговиот сега е повнимателен како порано. Тука завршуваме за животната приказна на Роберт Левандовски.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари