Приказна за детството на Рикардо Переира Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Рикардо Переира Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Рикардо Переира ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на португалски фудбалер најпознат со прекарот „Пери„ Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави со Лестер Сити. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Рикардо Переира, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Lifeивотот и подемот на Рикардо Переира. Кредити за слика: Премиер лига, блог марчадовапор и Инстаграм.
Lifeивотот и подемот на Рикардо Переира.

Да, секој знае дека тој е тој агресивен и разноврсен бек кој сака да бомбардира во шеснаесетникот, покажувајќи ги неговите одлични напаѓачки способности. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Рикардо Переира, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Рикардо Переира - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Рикардо Домингос Барбоса. Рикардо Переира е роден на 6-ти октомври 1993 година од неговите родители во градот Лисабон, Португалија. Агресивниот десен бек го има своето семејно потекло од Зелено'ртски Острови од каде потекнуваат неговите мама и тато. Додека малку е познато за таткото на Рикардо Переира, тој се знаеше дека тој поминал поголем дел од неговите рани години со неговата мајка која имала поголемо влијание врз него како дете.

Запознајте ја мајката на Рикардо Переира која имаше поголемо влијание врз неговото воспитување. Кредит за слика: Инстаграм
Запознајте ја мајката на Рикардо Переира која имаше поголемо влијание врз неговото воспитување. 

Дали знаеше?… Земјата од каде потекнувале родителите на Рикардо, е Зелено'ртски Острови познат по тропската клима, вулканските острови и вкусната кујна. Земјата беше откриена помеѓу 1460 и 1462 од португалски морнари, факт кој објаснува зошто мнозинството нејзини граѓани во странство преферираат да живеат во Португалија. Кејп Верд во Португалија е праведен лесно возење преку Северен Атлантик.

Рикардо Переира го има семејното потекло од Кејп Верде. Кредит на слика: CapeVerdeIslands
Рикардо Переира потекнува од семејството од Зелено'ртски Острови.

Околу раниот 1990 кога се роди Рикардо Переира, имаше проценет број на 50,000 лица од Кејп Вердеан национално потекло што живее во Португалија. Иако можеби не знаете! Рикардо Переира е НЕ единствениот фудбалер со потекло од Зелено'ртски Острови.  Дали знаеше?… Поранешните легенди на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и Луис Нани, исто така, имаат семејно потекло од северозападната африканска земја (Кејп Верде).

Како изгледаше растот во Лисабон: Рикардо Переира порасна претежно околу неговата мајка, во Лисабон, главниот град и најголемиот град Португалија. Тоа е град со свој недостатоци и можности. Додека некои деца попуштија да вршат притисок во нивните проблеми во соседството, други како Рикардо ги искористија спортските можности што ги презентираше градот. На Роден во Лисабон никогаш не ја занемари спортската страна на градот бидејќи беше многу за inубен во фудбалот како дете.

Рикардо Переира Детска приказна - Едукација и градење кариера:

Рикардо бил заинтересиран да игра фудбал професионално уште од моментот кога го гледал својот прв фудбалски натпревар на ТВ. На почетокот, тој започна учење на својата фудбалска трговија на локалното поле на Лисабон. Учеството во фудбалот беше негов начин на едукација. Неговата рана напорна работа се исплатеше откако се препознае од фудбалскиот скаут.

На возраст од 10, спортски извидник (од Футобол Бенфика, АКА Фофо) го следел напредокот на Рикардо и му приоѓал. Извидникот разговарал со неговите родители за потребата да го одведат нивниот син Академија Футтолб Бенфика во потрага по подобро фудбалско образование. Родителите на Рикардо Переира се согласија и на 11-годишна возраст, нивниот син се привлече во повеќенаградуваната академија лоцирана во населбата Бенфика во Лисабон.

Приказна за раното фудбалско образование и градење кариера на Рикардо Переира.
Приказна за раното фудбалско образование и градење кариера на Рикардо Переира.

Давањето фудбал на овој ран почеток беше она што родителите на Рикардо го бараа за него. Додека бил во клубот, малиот Рикардо бил згрижен Мануел Фернандес (слика горе), човекот кој ја водеше судбината на клубот повеќе од 30 години.

Рикардо Переира Детска приказна - Ран живот во кариера:

Рано со академијата, Рикардо Переира не мислеше на ништо друго освен да работи, да се фокусира и никогаш да не се откажува е можно. Тогаш, родниот во Лисабон заедно со своите соиграчи, допаѓања на реномирани играчи како што се; Гелсон Мартинс, Рабен Семедо, сите ги следеше стапките на Робињо.

Првиот спортски успех на Рикардо се случи преку натпреварувачки игри каде тој редовно се обидуваше да го имитира гестот и допирите на неговиот идол (Робињо) кого го бараше. Имајќи необична издржливост за неговата нежна возраст, младиот блудник се видел себеси како растел во редовите на академијата. Подолу е ретка фотографија на Рикардо во текот на неговите рани години со Футебол Бенфика во годината 2002.
Раниот живот на Рикардо Переира со фудбалот - неговите денови во Футебол Бенфика. Кредит за слика: Инстаграм
Раниот живот на Рикардо Переира со фудбалот - неговите денови во Футебол Бенфика.

Како што напредуваше кога, натаму, Рикардо започна да прима илјада евра, подоцна, тој започна да прими уште еден 2,000, додека тој се искачи. После три години магија, Рикардо го продолжи својот фудбалски процес на созревање, со академијата на Спортинг ЦП, каде помина дополнителни 6 години.

Рикардо Переира Биографија факти - Патот до славата:

Кога ќе дојде тешко: На возраст од 17, времето кога тој требаше да дипломира со големи надежи за влез во сениорски фудбал, се случи несреќното. Сиромашниот Рикардо Переира беше ослободен од Спортинг КП. Наместо да се откаже од својот сон, одбиениот фудбалер му се придружи на Associação Naval 1º de Maio, попознат како поморски, мал фудбалски клуб во Фигуеира да Фоз. Една година подоцна, тој се пресели во Витрија Гимараес, клуб за кој се знае дека е регрутирање на врвни клубови во Португалија. Додека беше во клубот, Рикардо доби влез во нивниот сениорски тим.

Рикардо Переира издржа тежок старт со сениорскиот тим. Поради лошите настапи, Рикардо беше симнат на Витрија Гимараеш Б (резервниот тим на Виторија Гуимареш) за некое време. Наместо да се откаже од сонот, младиот блудник реши да се бори против својот пат за да му се врати почитта на неговиот менаџер. На крај, имаше мазна напредување во неговата сениорска кариера.

Рикардо Переира повторно се врати во првиот тим на Гуимареш, откако претходно беше паднат во резервите. Кредит на слика: Marchadovapor-Blogspot и JovensPromessasBlog
Рикардо Переира се врати назад во првиот тим на Гимареш, откако претходно падна во резервите.

Да станете финален херој на Купот: Рикардо знаеше дека неговиот тим не е доволно добар за да ја освои португалската Примера Лига. Оттука, тој ги посвети своите целосни енергии во изданието на Купот на Португалија 2012-13, стратегија што се исплатеше.

Дали знаеше?… Рикардо стана ФИНАЛНО ХЕРО во финалето на шоуто 2012-2013 Португалски куп. Тој беше зад победникот 2-1 во финалето против СЛ Бенфика. Во финалето, тој се справи со голманот на Бенфика, Артур Мораеш, со удар од далечина за сензационално да го постави својот клуб пред себе, тврдејќи го неговиот прв најголем сребрен сад.

Рикардо Переира му помогна на неговиот тим да ја освои Таса де Португалија 2012-2013 година. Кредит за слика: ИГ
Рикардо Переира му помогна на неговиот тим да ја освои Таса де Португалија во периодот 2012-2013 година.

Кога одењето повторно ќе започне: Да се ​​биде manвезда и освојувањето на Купот на Португалија беше совршен план за Рикардо да влезе во поголем тим. На 16th април 2013, пред да заврши сезоната, Рикардо Переира се приклучи на ФК Порто со огромни очекувања поставени на неговите рамена.

повторно, работите не одеа како што требаше и тоа беше времето кога неговиот клуб минуваше низ период на големи промени. Сиромашниот Рикардо кој беше навикнат да игра како напред, одеднаш ја изгуби целата напаѓачка моќ што беше толку очигледна кај неговиот поранешен клуб Гимараеш.

Кога се одвиваше тешко за Рикардо Переира- Кредит на слика: Јонлин Сапо
Кога одвивањето стана тешко за Рикардо Переира.

Во моментот кога ги загуби напаѓачките квалитети, родниот во Лисабон покажа подобрување во дефанзивната страна на неговата игра. Ова го натера неговиот менаџер (Пауло Фонсека) да го претвори од напред во полн бек, позиција што ја игра во времето на пишувањето.

И покрај реализацијата, предизвиците на Рикардо продолжија. Дури и како десен бек, имаше конкуренција со Danilo како негов ривал. Кога Данило отиде во Мадрид, почетното место на Переира сè уште не беше загарантирано бидејќи Макси Переира, потпишан од Бенфика беше избран за него за оваа позиција. Избирајќи го последното средство, Рикардо реши да го напушти клубот на позајмица.

Рикардо Переира Био - Се искачи на славата:

Рикардо Переира беше позајмен на две години во францускиот клуб ОГЦ Ница каде ја одржуваше својата одбранбена позиција. Наместо да се урне, бранителот растеше од сила на сила. Во рамките неколку недели, Рикардо Переира отиде од заборавениот човек во ФК Порто, за да биде едно од најголемите откритија на Лига 1. Во клубот се здоби со голема популарност и слава.

Извонредниот подем на Рикардо Переира во Ница. Кредит: ХИТЦ
Извонредниот подем на Рикардо Переира во Ница.

По неговите две магии на позајмицата со клубот, Рикардо почна да чувствува потреба да замине за ново опкружување. Се пресели во Англија за да се приклучи на Лестер стана зајакнување на самодовербата бидејќи жителот на Лисабон бил задоволен со англиската култура, методот на обука на клубот и навиката.

Во неговата прва сезона во Лестер, одбранбената способност на Переира му помогна на неговиот тим да прими само 34 гола во лигата во една сезона, респектабилна бројка за тимот од средната табела, подобар од Манчестер Јунајтед и Арсенал. На крајот на неговата прва сезона, Рикардо беше избран за 2018 / 2019 Лестер играч на сезоната а исто така и наградата за Играч на сезоната 2018/2019 на Лестер играч.

2018-2019 Награда за играч на сезоната во Лестер Сити и награда за играч на играчи. Кредит за слика: Твитер
2018-2019 Награда за играч на сезоната во Лестер Сити и награда за играч на играчи.

Освојувањето на овие награди беше засилување на довербата за Рикардо Переира како негово метеорскиот подем продолжи да се истакнува и во сезоната 2019/2020. Дури и во неговата позиција на десен бек, агресивноста на Переира и разноврсност помогна да се натера неговиот тим да се врати на местата во Лигата на шампионите.

Во главите на fansубителите на фудбалот во Португалија и воопшто во светот, Рикардо Переира е навистина меѓу најдобрите во бескрајната линија на производство на неверојатни десни бекови кои направија име во фудбалот. Остатокот, како што велат, е историја.

Рикардо Переира Loveубовен живот:

Зад секој успешен маж стои изненадена жена која врти со очите. За да биде успешен и да се искачи на огромните барања на англискиот фудбал, сигурно е дека некои fansубители на фудбалот сигурно прашале дали Рикардо Переира има девојка или сопруга. Не може да се негира фактот дека неговите симпатични погледи заедно со неговиот стил на игра не би го направиле мил за дамите.

Која е девојка на Рикардо Переира ?. Кредит за слика- Инстаграм
Која е девојка на Рикардо Переира ?. Кредит за слика- Инстаграм

Колку што знаеме, Рикардо Переира го остави своето семејство зад себе да го однесе неговиот удар во Премиер лигата. Португалецот се пресели во Англија сам, без жена, девојка или деца да го придружуваат. Како и за време на пишувањето, се чини дека тој претпочитал да се фокусира на неговата кариера, чувајќи го статусот на врската многу таен како начин за избегнување на секое внимание. Судејќи според неговата возраст и зрелост, Рикардо Переира може да има девојка, но претпочита да ја направи својата врска со неа многу приватна.

Личен живот на Рикардо Переира:

Запознавањето со личниот живот на Рикардо Переира далеку од фудбалот на теренот, ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност. Почнувајќи, тој е некој кој верува во зборовите што велат ... "Важно не е кој се смее со вас, туку кој ќе биде со вас кога не можете да се насмеете".

Запознавање со личниот живот на Рикардо Переира далеку од фудбалот. Кредит за слика- Инстаграм
Запознавање со личниот живот на Рикардо Переира далеку од фудбалот. 

Рикардо Переира ги користи овие емотивни зборови за да размисли за неговите рани борби во кариерата, оној кој беше исполнет со отфрлање и многу забавувања. Во времето на пишувањето, тоа е запишување на статусот прикажано на неговиот Instagram страница.

Исто така, за неговиот личен живот, Рикардо е решена и одлучувачка личност, оној што ќе истражува сè додека не ја открие вистината што ќе доведе до успех. Како индивидуа, тој има внатрешна состојба на независност што овозможува значителен напредок и во неговиот личен и во професионалниот живот.

Сличност за куче: Фудбалери, допаѓања на Лионел Меси, Алексис Санчез, Mesut Ozil Нејмар, ги сакаат своите кучиња и Рикардо Переира не е исклучок. Дури и ти, постои изрека дека не останува лојалност во модерната игра, тоа сигурно не ги зема предвид односите споделени помеѓу португалската starвезда и неговото куче.

Запознајте го кучето на Рикардо Переира. Кредит за слика: Инстаграм и Твитер
Запознајте го кучето на Рикардо Переира.

Семеен живот на Рикардо Переира:

За Рикардо Переира, клучот за среќен живот е да има добра рамнотежа, што значи дека нема да се посвети на фудбалските обврски без да и одвои доволно време на својата сакана мајка. Мајката на Рикардо, Переира, за време на пишувањето, се случи да биде единствениот член на семејството во неговиот јавен домен. Подолу има фотографија и од мајка и од син, додека и двајцата обиколија до Бакингемската палата.

Рикардо Переира ја насликал покрај својата мајка. Кредит на слика: Твитер
Рикардо Переира на сликата покрај неговата мајка.
За разлика од мајката на Переира, неговиот татко, брат и сестра сите направиле свесен избор да не бараат јавно признание.

Lивотен стил на Рикардо Переира:

Кога станува збор за животниот стил, Рикардо Переира има талент да одржува рамнотежа помеѓу трошење и заштеда на пари. И покрај тоа што заработи годишна плата во износ од 3.6 милиони million, тој е доволно дисциплиниран за да се придржува кон неговиот буџет. Поминувајќи низ неговите социјални медиуми, нема знаци дека има гламурозен животен стил што лесно може да се забележи од грст егзотични автомобили, куќи и многу скапи облеки. Како што е забележано подолу, Рикардо Переира ги троши своите пари само на водни забава и вежбање.
Рикардо Переира ги троши своите пари на водена забава и тренинзи. Кредит за слика: Твитер и Инстаграм
Рикардо Переира ги троши своите пари на водена забава и тренинзи.

Рикардо Переира нераскажани факти:

Возач на трката: Додека повеќето фудбалери имаат тенденција да играат голф или ФИФА, има некои кои се прилично поинвентивни кога бараат работи што треба да направат надвор од теренот. Рикардо Переира е еден од оние кои имаат друго хоби што не би го очекувале. Дали знаеше?… Тој е експерт за трки во Карт од Дејтона Тамворт.

Рикардо Переира е fanубител на моторспортот кој настапи за настанот во мотоспортот во Дејтона Кредит за слика: Твитер
Рикардо Переира е fanубител на моторспортот кој настапи за настанот во мотоспортот во Дејтона
Амбасадор на бренд и студент на универзитет во Велика Британија: Прекрасната фудбалска игра страда од некои стереотипни погледи на многумина кои сметаат дека фудбалерите не се образовани, не се многу паметни и се познати само по тоа што излегуваат со флерт со девојки и влегуваат во тепачки. Копајќи подлабоко, сфативме дека Рикардо Переира е еден од оние паметни фудбалери со репутација на интелигенција и со многу мозок, покрај својот талент.

 

Рикардо Переира Loveубов кон компјутерите и студиите. Кредит за слика: ДМУ
Рикардо Переира Loveубов кон компјутерите и студиите.

Според извештајот, тој е студент на Интернет и амбасадор на брендови на универзитетот Де Монтфорт, јавен универзитет во градот Лестер, Англија. Рикардо Переира ја искористи својата инспирација од Вилфред Ндиди, колега амбасадор на брендот кој во моментот на пишување студира да стекне диплома за бизнис и менаџмент од универзитетот.

Достигнувања во резиме: Повеќето fansубители на фудбалот, вклучувајќи ги и читањето на оваа статија, можеби се запознаа со Рикардо Переира за време на неговата плодна сезона 2018 / 2019 со Лестер Сити ФК. Подолу е преглед на тоа што го постигна пред своето време во Лестер.

Рикардо Переира нераскажан број на почести. Кредит за слика: Лестер Меркур
Рикардо Переира нераскажан број на почести.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Рикардо Переира, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари