Приказна за детството на Рице Jamesејмс Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Рице Jamesејмс Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија на Рис Jamesејмс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката, жената што треба да биде, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ја анализираме историјата на патувањето на англискиот професионален фудбалер до ardвездата. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави.

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве лулка за кревање галерија - совршено резиме на Био на Рис Jamesејмс.

Theивотот и подемот на Рис ејмс. Кредит за слика: Независен и Инстаграм.
Theивотот и подемот на Рис Jamesејмс.

Да, секој знае дека тој е наследник на Цезар Аспиликуета. Повеќе, тој е играч кој замина од задната градина до историјата на Англија. Сепак, само неколкумина ја сметаат животната приказна на Рис Jamesејмс, што е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, Рис Џејмс е роден на 8th декември 1999 во Редбриџ во Англија. Тој беше втор од трите деца родени од заедницата меѓу неговата малку позната мајка и неговиот татко Најџел.

Рис, таткото на Jamesејмс, Најџел. Кредит за слика: Независен.
Рис, таткото на Jamesејмс, Најџел. Кредит за слика: Независен.

Британскиот државјанин на црна етничка припадност со африкански корени бил одгледан на неговото родно место во Редбриџ, Северо-источен Лондон, каде пораснал заедно со неговиот постар брат oshошуа и помладата сестра Лорен.

Рис Jamesејмс е израснат на Редбриџ во северо-источен Лондон. Кредит за слика: RBTP и Instagram ..
Рис Jamesејмс е израснат на Редбриџ во северо-источен Лондон. Кредит за слика: RBTP и Instagram.

Растејќи во неговиот роден град во Редбриџ, таткото на Рис, кој тројно се зголеми како поранешен професионален играч и тренер, го запозна со фудбалот кога имал 4 години во 2003 година. Искусниот татко започна со развој на координација на рацете и око на Рис преку играње во самракот на секоја вечер. После тоа, тој го прошета низ основите на добрата работа со нозете.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Како што напредуваа месеците, практикувањето фудбал на задниот дел од семејната градина по училишните часови и за време на викендите стана составен и исполнет со забава аспект од животот на Рис. Фудбалското чудо наскоро почувствува потреба да излезе од неговата удобна зона за да игра фудбал во парк зад нивната куќа и да го гледа неговиот постар брат oshошуа како игра со пријателите.

Додека постарите момчиња беа на тоа, Рис - за кој се знаеше дека е срамежливо дете во тоа време - ја набудуваше вештината и замавнувачот што ги донесоа во играта и се обидуваше да ги реплицира кога ќе почувствува дека нема никој што го гледа. Но, како што Рис растеше, неговата издржливост цветаше до тој степен што тој самоуверено играше конкурентни фудбалски игри за локалниот клуб - Кју Парк Ренџерс како 6-годишно дете.

6-годишниот Рис Jamesејмс игра за неговиот локален клуб Кју Парк Ренџерс. Кредит за слика: Независен.
6-годишниот Рис Jamesејмс игра за неговиот локален клуб Кју Парк Ренџерс. Кредит за слика: Независен.
Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Рис сè уште играше за Кју Парк Ренџерс, кога неговиот такт и способност да извлече импресивни сетови, ги импресионираше скаутите од Челси. Тие го поканија на судење во центарот за развој на клубот, каде тој направи непречен премин од локален играч на клубот во талент на академијата, заедно со неговите современици - obејкоб Медокс, Мејсон Маунт и Тревор Чалоба.

8-годишниот Рис Jamesејмс на академијата во Челзи. Кредит за слика: Инстаграм.
8-годишниот Рис Jamesејмс на академијата во Челзи. Кредит за слика: Инстаграм.

Растејќи низ редовите на академијата, Рице беше плескавица далеку од дебели бидејќи тогашниот 13-14 годишник се здоби со голема тежина што понекогаш доживеа потешкотии со играње за целиот 90 минути од која било игра. Развојот дојде со придружник чувство на самосомневање кое тој се забавуваше со опасноста од неговата способност.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава приказна

Не благодарение на самосомневањето, Рице на крајот не успеа да постигне договор кога на неговите соиграчи им беа понудени професионални договори. Настрана од развојот, Рице ангажираше ригорозен распоред за обука кој го натера да се разбуди во неделата наутро на дополнителни тренинзи со фитнес тренер додека академијата му помогна да ја врати изгубената форма.

Рис Jamesејмс имаше поддршка од академијата на Челзи за време на неговите обиди. Кредит за слика: Инстаграм.
Рис Jamesејмс имаше поддршка од академијата на Челзи за време на неговите обиди. Кредит за слика: Инстаграм.

Извлекувајќи се од стагнација, Рис работеше напорно на искусен препород од пепелта со тоа што стана разноврсен со позициите во централниот ред и одбраната. Овој младинец продолжи да го зацврстува својот статус на дефанзивец, за кој требаше да внимава за време на финалето на Купот на младинците во ФА во 2017 година, кога ги оковаше најдобрите млади англиски таленти во нападот за да му помогне на Челзи да го совлада Манчестер Сити со 6: 2 вкупно.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

Челси на крајот му го понуди на Рисе својот голем професионален договор во јуни 2018 година. Подоцна истиот месец, тој беше позајмен во Виган Атлетик, каде што неговата извонредна форма го освои три награди, вклучувајќи ја и честа за најдобар играч на клубот. Што повеќе? Рис беше избран во Селекцијата на сезоната 2018–19.

Рис Jamesејмс го потпиша својот прв професионален договор со Челси во 2018 година. Кредит за слика: Инстаграм.
Рис Jamesејмс го потпиша својот прв професионален договор со Челси во 2018 година. Кредит за слика: Инстаграм.

Брзо препратено до денес Рице е близу да го направи своето професионално деби за Челзи, откако се опорави од повредата. Тој беше советуван да го предизвика капетанот Цезар Аспиликуета за десната бековска точка, како и да стане капитен во иднина.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за живот на врска

По инспиративниот пораст на Рис до приказната за слава, многумина сакаа да знаат за неговиот loveубовен живот, особено за да откријат дали има девојка или мавта што е дел од неговата успешна приказна. Сепак, десниот бек ја донесе таквата потрага во бескорисност, не оставајќи никаков поим што сугерира дали се забавува или не.

Рис Jamesејмс е сингл за време на пишувањето. Кредит за слика: ЛБ и Инстаграм.
Рис Jamesејмс е сингл за време на пишувањето. Кредит за слика: ЛБ и Инстаграм.

Како резултат, се верува дека Рице кој нема син (а) или ќерка (и) надвор од брак, се смета дека е сингл и е фокусиран на поставување цврста основа, затоа што со нетрпение очекува да искористи една деценија долга кариера во фудбалот со врски.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за семејниот живот

Зборувајќи за семејниот живот на Рис Jamesејмс, тој потекнува од средна класа и домаќинство на спортови од 5-ти. Ние ги истакнуваме фактите за членовите на неговото семејство.

За таткото на Рис Jamesејмс: Најџел Jamesејмс е татко на Рис. Тој е поранешен професионален фудбалер кој раководи со неговиот елитен тренерски центар за млади. Опишан како плоден тренер и заштитнички татко, Најџел е татко на две од најголемите изгледи на англискиот фудбал. Рис зборува многу за Најџел и му оддава признание дека го дупчил за тоа како да ја крене главата среде животните перипетии.

Таткото на Рис, Jamesејмс, Најџел. Кредит за слика: Независен.
Таткото на Рис, Jamesејмс, Најџел. Кредит за слика: Независен.

За мајката на Рис Jamesејмс: Рице е родена малку позната мајка за која допрва ќе зборува за интервјуа. Ниту тој има објавено фотографија од неа на своите рачки на социјалните мрежи за време на пишувањето. Широко се верува дека десниот бек, кој пораснал со сите нијанси на соодветна грижа за мајките, може да чека за посебен момент за да ја открие својата мајка на светот.

За браќата и сестрите на Рис Jamesејмс: Рис има само две браќа и сестри. Меѓу нив се неговиот постар брат oshошуа и помладата сестра Лурен. Како и Рис, и Jошуа и Лорен ги тренираше нивниот татко - Најџел да станат професионални фудбалери. Сепак, само Лорен стигна до професионално ниво и игра за Манчестер Јунајтед за време на пишувањето.

Сестрата на Рис Jamesејмс, Лорен. Кредит за слика: МанчестерУн.
Сестрата на Рис Jamesејмс, Лорен. Кредит за слика: МанчестерУн.

За роднините на Рис Jamesејмс: Да се ​​оддалечи од семејството Рице, нема записи за неговите баби и дедовци, како и за неговиот дедо и баба. Уште повеќе, не се знае многу за чичковците и тетките на десниот бек, додека неговите внуци и внуци не се идентификувани во значајни настани од неговиот ран живот до денес.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за личен живот

Продолжувајќи се кон личноста на Рице Jamesејмс, тој има богата личност што ги спојува незгодните и авантуристички Хороскопски црти на Стрелецот со неверојатен квалитет да се биде вешт и долу на земјата.

Рис Jamesејмс има скромна личност. Кредит за слика: Инстаграм.
Рис Jamesејмс има скромна личност. Кредит за слика: Инстаграм.

Десниот бек кој ретко открива детали за неговиот личен и приватен живот го максимизира слободното време со ангажирање на неколку интереси и хоби кои вклучуваат пливање, гледање филмови и трошење квалитетно време со пријателите и семејството.

Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил

Во врска со начинот на живот на Рис Jamesејмс, неговата нето вредност сè уште е под ревизија за време на пишувањето, но тој има пазарна вредност од 7,00 милиони евра. Иако сè уште не е голем заработувач, Рис троши во рамките на своите можности живеејќи конзервативен начин на живот.

Како резултат, не е познато дека поседува ниту една куќа ниту е видено како се движел по улиците на Англија со егзотични автомобили. И покрај тоа, тој знае како да го предупредува доаѓањето на неговото идно богатство со тоа што добро се облекува и поминува на одмори на ладно одморалишта.

Рис Jamesејмс споделува слики за одмор од непознато одморалиште. Кредит за слика: Инстаграм ..
Рис Jamesејмс споделува слики за одмор од непознато одморалиште. Кредит за слика: Инстаграм.
Рис Jamesејмс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Приказната и биографијата на Детството на Рис би се завршила подобро со следниве нераскажани или помалку факти кои тешко се вклучени во неговото био.

Дали знаеш?

  • Рице Jamesејмс нема тетоважи за време на пишувањето и не е забележан како пие или пуши.
  • Тој е интернационалец во Англија и досега играше за репрезентациите под екипите на 17, 19 и 20.
Фотографија на Рис Jamesејмс со англискиот тим У19. Кредит за слика: Инстаграм.
Фотографија на Рис Jamesејмс со англискиот тим У19. 
  • Во врска со неговата религија Рис има христијанско презиме - Сепак, допрва треба да се утврди дали е верник или е приврзаник на друга вера.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ги прочитавте фактите за биографијата на Рис Jamesејмс. Играч кој е многу сличен на Тарик Лампеј. Исто така, некој што е инспириран од неговото искуство од детството.

At LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Фан на Челзи
пред 19 денови

Тој сега има потврда за девојка на неговите социјални мрежи