Рикардо Кака за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рикардо Кака за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалската легенда најпозната по прекарот; „Кака“. Нашата Рикардо Кака детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви донесува целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина сметаат дека биографијата на Рикардо Кака е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Рикардо Изексон дос Сантос Леите АКА „Кака“ е роден на 22-ри ден во април 1982 година во Бразилија, Федерален округ, Бразил.

ПРОЧИТАЈ
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роден е кај неговата мајка Симоне дос Сантос (поранешен наставник во основно училиште) и Боско Изексон Переира Леит (пензиониран градежен инженер).

Имал финансиски безбедно воспитување што му овозможувало истовремено да се фокусира и на училиште и на фудбал. Кога имал седум години, семејството на Кака се преселило во Сао Паоло.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Како и многумина пред него, Кака во фудбалот најде игра што ја сакаше. Неговото училиште најпрво го откри неговиот талент и го организираше во локалниот младински клуб наречен „Алфавил“.

Рикардо Кака во своето момчество.
Рикардо Кака во своето момчество.

Кака го направи својот клуб квалификуван за финалето на својот локален турнир. Ова го натера да биде дополнително набљудуван од клубот на роден град Сао Паоло, кој му понудил место во младинската академија. Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Pele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Кака се сретнал со неговата детска љубовница Каролина кога била 15 и во тоа време бил 20.

Ова се случи во 2002, додека таа сè уште беше во училиште Бразил. Тие длабоко се в inубија едни во други. Дури и далечината (во илјадници милји) не можеше да ги раздели. Двајцата ја започнаа својата сериозна врска во време кога Кака беше отсутен да игра Милан. Додека тој беше отсутен, Селико се приклучи на црквата на Кака во Бразил а подоцна стана пастор, сето тоа благодарение на христијанската вера на нејзиното момче.

ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Навистина, Каролина е многу убава, верен и побожен христијанин. Кака славно извика дека и двајцата биле девици пред да му предложил.

Тие се венчаа на 23-ти декември 2005 година во популарната црква „Преродба во Христа“ во Сао Паоло.

ПРОЧИТАЈ
Кевин-Пренс Боатенг Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Двојката има две деца: син Лука Челико Лејт (роден 10 Јуни 2008) и ќерка Изабела (родена 23 април 2011). Двајцата се многу блиску до нивниот татко, како што се гледа подолу.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Приказна за развод

Во 2015 година, Кака и Селико го објавија разводот преку социјалните мрежи. Според неговите зборови„Ние би сакале да објавиме јавно дека, по девет години заедно, заеднички се согласивме да се разведеме. Нашиот брак ни даде две прекрасни деца кои толку многу ги сакаме. Во светло на важното врски, ние ќе продолжиме да имаме, почитта, благодарноста и восхитот еден кон друг останува меѓусебно недопрена. Бараме ваше сочувство и разбирање за зачувување на нашата приватност во таков момент на промена “.
Неговата поранешна сопруга Селико исто така откри „Кога мажот изневерува, тоа е знак дека неговата сопруга не успеала“. Нејзините зборови им дадоа поим на фановите на Кака за тоа што го предизвикало нивниот развод и зошто се разведоа.

Перцепцијата на Каролин за нејзиниот развод.
Перцепцијата на Каролин за нејзиниот развод.

На 24 декември 2016, Кака потврди дека му се допаѓа бразилскиот модел Каролина Диас во порака до неговите 9.8million следбеници на Инстаграм.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Докази дека Кака продолжил понатаму.
Докази дека Кака продолжил понатаму.

Двојката присуствуваше на венчавката на Лукас Моура во Сао Паоло.

Исто така во доцните 2016 по неколкумесечни шпекулации, Каролина Ѓелико официјално потврди дека моментално е во врска со бразилскиот бизнисмен Едуардо Скарпа. Кака беше воодушевен кога ја виде фотографијата на неговата поранешна сопруга и број еден непријател што го има. Едуардо се чини дека многу добро се грижи за неговата нова љубов. 

ПРОЧИТАЈ
Роберто Карлос Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти
Докази дека Каролин Селико се преселила понатаму.
Докази дека Каролин Селико се преселила понатаму.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Татко: Таткото на Кака, Боско Изексон Переира Леит е пензиониран градежен инженер од семејно потекло од средна класа. Тој се погрижи неговите двајца синови (Кака и Диџао) да добијат соодветно воспитување. Тие беа далеку од воскреснати од сиромаштија. Тој им даде вистинско образование и можност да ги изберат и да ги живеат своите соништа во кариерата. Подолу се Боско Изексон Переира Леите и неговиот прв син, Малиот Кака.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Фикајо Томори Плус Недолгарни факти за биографија
Боско Изексон Переира Леите и малиот Кака.
Боско Изексон Переира Леите и малиот Кака.

МАЈКА: Мама на Кака; Симоне дос Сантос е пензионирана наставничка во основно училиште, која изгради позитивни интеракции меѓу неа, Кака и остатокот од нејзиното семејство. Да се ​​биде наставник во основно училиште ја натера да разбере подобро за семејната динамика. Симоне дос Сантос стои зад блискоста на Кака со Бога. И двајцата се многу блиски како што се гледа на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата
Кака и мајка - Симоне дос Сантос.
Кака и мајка - Симоне дос Сантос.

БРАТ: Родриго Мануел Изексон дос Сантос Леит (роден на 14 октомври 1985 година), познат како Дигао, е А. Бразилецот пензиониран професионален фудбалер и единствен брат на Кака. За време на деновите во кариерата играше како централен дефанзивец.

Како што вели Bleachers Report, Digão е меѓу списокот на топ-10 светски фудбалски браќа кои не успеале во кариерата. Дигао играше за Милан една година пред да се врати на американскиот континент за да ја продолжи кариерата што не успеа.

ПРОЧИТАЈ
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

До датумот, тој се смета за најлошиот играч што некогаш стапнал на теренот во Серија А. Некои обожаватели велат дека тој е директен спротивен (антоним) на Кака на секој можен начин. Шокантно, Диџао одигра само 38 натпревари во целата своја кариера без да постигне гол. Тој се повлече на рана возраст од 32 години, бидејќи видел фудбал не бил негов повик.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Карлос Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Она што е изгубено во неговата кариера се стекна во неговиот loveубовен живот. Тој е во среќен брак со архитектот Ребека Сабино. Кака беше кум на венчавката.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Базен несреќа

На возраст од 18, Kaká претрпел опасна кариера и евентуално парализирана фрактура на 'рбетот како резултат на несреќа во базен.

ПРОЧИТАЈ
Pele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За среќа, тој целосно се опорави. Своето закрепнување му го припишува на Бога и оттогаш ги примил приходите на својата црква.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Потекло на прекарот

Неговиот помлад брат Родриго (најпознат како Дигао) и братучед му Едуардо Делани се исто така професионални фудбалери.

ПРОЧИТАЈ
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дигао го повика „Кака“ поради неговата неможност да се изговара „Рикардо“ кога биле млади. Недостатокот на изговорот еволуираше во името "КакаИмето „Кака“ нема специфичен превод на португалски јазик.

Подолу е фотографија на Кака и неговиот брат брат, кога тие беа деца.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Малиот Кака и Дигџо.
Малиот Кака и Дигџо.

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Религија

Кака е побожен евангелистички христијанин кој бил активен член на црквата „Преродба во Христа“ со седиште во Сао Паоло.

Тој станал опседнат со религија на возраст од 12: „Научив дека верата е таа што одлучува дали нешто ќе се случи или не“. вели Кака.

Познато е дека обично го извадил маичката за да го открие "Му припаѓам на Исус Маица. Кака исто така беше активно ангажиран во молитвени моменти по последниот свиреж на натпреварите. Ова го стори по Светското првенство во Бразил 2002 година, На Милан 2004 Скудетото и триумфи на Лигата на шампионите.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Фикајо Томори Плус Недолгарни факти за биографија

За време на прославата по натпреварот по победата на Бразил со 4: 1 над Аргентина во 2005 Куп на Конфедерации Конечно, тој и неколку негови соиграчи носеа маички што ги читаше "Исус те сака" на различни јазици.

Додека ја доби наградата ФИФА за најдобар фудбалер на годината во 2007, тој рече дека кога бил млад само сакал да биде професионален играч за Сао Паоло и да игра една игра за Бразил националниот тим, но тоа „Бог му даде [него] повеќе отколку што некогаш бараше“.

До денес, омилениот музички жанр на Кака е евангелието, а неговата омилена книга останува и Библијата. Во интервју за Бразилецот телевизија О Глобо, Кака ја покажа волјата да стане евангелски свештеник по пензионирањето. 

ПРОЧИТАЈ
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Рикардо Кака Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -За што е запаметен

  • За неговите поминувања за одвојување на одбраната.
  • За повредите, тој страдаше во Реал Мадрид.
  • За да бидете брзи, силни, агилни и вредни.
  • За да бидете креативен тимски играч со одлично темпо, добри стапала и одлична рамнотежа.
  • За неговата способност да дрибла покрај бранителите.
  • За да се биде водач на контра-напади и создавање шанси. 
  • За да бидеш прецизен казненик.
  • За да биде длабока улога играч-играч од средината на теренот.
ПРОЧИТАЈ
Кевин-Пренс Боатенг Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Проверка на факти

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари