Рајан Мејсон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рајан Мејсон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Рајан Мејсон ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, начинот на живот, личниот живот и нето-вредноста за 2021 година.

Накратко, ја прикажуваме целосната животна историја на поранешен англиски фудбалер, а сега, менаџер. Верзијата на Lifebogger за неговата приказна започнува од неговите рани денови до кога тој се прослави и како играч и како тренер.

За да ви го разгориме апетитот за автобиографија за привлечната природа на Био на Рајан Мејсон, продолживме да го прикажуваме неговиот ран живот и да се крене галеријата. Без сомнение, таа раскажува приказна за неговото животно патување.

Видете исто така
Андре Виљас-Боас детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата
Биографијата на Рајан Мејсон. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.
Биографијата на Рајан Мејсон. Еве го неговиот ран живот и воскреснување.

Во случај да не сте знаеле, тој беше (некогаш одамна), еден од брзото темпо на Покетино и напаѓачки играч од средниот ред од боксот во кутија со голема енергија. Пред 30-та година, тој стана привремен главен тренер на Тотенхем.

И покрај признанијата за неговото име, нашиот тим сфаќа дека - не многу фанови се запознати со детална анализа на биографијата на Рајан Мејсон. Ние го подготвивме, за вас и за theубовта кон Тотенхем. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Рајан Мејсон Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој ги носи целосните имиња Рајан Глен Мејсон. Поранешниот играч и фудбалски менаџер е роден на 13-ти јуни во 1991 година од неговата мајка, Лиза Мејсон и татко му, Глен Мејсон во Енфилд, голем град во северен Лондон, Англија.

Видете исто така
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Растечки години:

Младиот Мејсон ги помина своите први години во лондонскиот кварт Енфилд. Резултатите од нашето истражување велат дека тој е единственото дете родено во заедницата меѓу неговите родители - Глен и Лиза.

Младиот Мејсон пораснал набvingудувајќи се на неговите родители како на фудбал. Овој подвиг стана семејно хоби и го натера длабоко да се за loveуби во играта. За кратко време, тој го разви аспирацијата да стане професионален фудбалер.

Видете исто така
Оле Гунар Солскјеар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството Рајан Мејсон:

Родителите на менаџерот - Глен и Лиза, управуваа со куќа од средна класа во Лондон. Според ГОЛ, мама и тато на Рајан Мејсон поддржувале голем лондонски клуб далеку од Енфилд - нивното место на живеење. Немојте само да помислите да погодите дека е Тотенхем. Наместо тоа, Челзи ФК е одговорот. Глен и Лиза се големи носители на сезонски билети на лондонскиот фудбалски клуб.

Потекло на семејството Рајан Мејсон:

Привремениот главен тренер на Спарс потекнува од лондонскиот кварт Енфилд. На сликата подолу, ова е мал аграрен градски пазар, сместен во историската област Мидлсекс, северен Лондон, Англија.

Видете исто така
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Семејството на Рајан Мејсон потекнува од Енфилд во Лондон.
Семејството на Рајан Мејсон потекнува од Енфилд во Лондон.

Образование за Рајан Мејсон:

Според „Познати родендени“, менаџерот на Англија присуствувал на популарната граматичка школа во Лондон, „Енфилд“. Во случај да не знаете, ова е училиште за момчиња, основано во 1558 година. Поинтересно е дека датумот на формирање на училиштето се совпаѓа со периодот Тудор (22. 1485 - 24 1603).

Рајан Мејсон некогаш бил студент на граматичката школа „Енфилд“
Рајан Мејсон некогаш бил студент на граматичката школа „Енфилд“

Приближувајќи се кон тинејџерската фаза од неговиот живот, тој започна да ја посетува школата Чешунт. Родителите на Рајан Мејсон ја одобрија оваа секундарна институција затоа што беше многу близу (9.8 милји) до полигонот за академија на Тотенхем.

Видете исто така
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Образование за Рајан Мејсон - присуствувал на школата Чешунт.
Образование за Рајан Мејсон - присуствувал на школата Чешунт.

Младиот Рајан Мејсон беше многу активен во спортот додека беше на училиште. Дали знаевте?… Тој беше еден од ретките студенти кои го освоија неговиот шампион Дистрикт шампион со пречки.

Рајан Мејсон Фудбалска приказна:

Локалното момче од Енфилд, кое се приклучи на академијата Спарс на возраст од осум и 1999 година. Рајан Мејсон беше во иста класа со Адам Смит и Андрос Таунсенд. Тој беше една година над сличните на Хари Кејн и Стивен Колкер.

Видете исто така
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Рајан Мејсон успешно патуваше низ младинската поставеност на Спарс како просечен играч. Работите започнаа да се менуваат кога тој наполни 18 години - година на матурирање на неговата академија. Таа сезона 2008-09 година, офанзивниот играч за врска се наоѓаше на првото место на табелите за стрелци до 18 години со неверојатни 29 погодоци на 31 натпревар.

Проблеми со телото:

Рајан Мејсон Денови на рана кариера - Проблеми со телото.
Рајан Мејсон Денови на рана кариера - Проблеми со телото.

Во сезоната 2008/2009, Мејсон на крајот постигна 42 гола за под 18 години. За тоа време, тој започна да мисли дека е подготвен за својата шанса во првиот тим. Сепак, се појави проблем. Неговото тело сè уште се развиваше и тој доцен раст го попречуваше да се приклучи на сениорскиот тим. Зборувајќи за фрустрацијата на неговото тело, фудбалерот еднаш рече;

Се сеќавам на состанокот со менаџерот на академијата Johnон Мекдермот и тој ми рече дека не очекуваше да играм во Премиер лигата до мојата 22 година.

Ова заради начинот на кој полека се развиваше моето тело. Некои момчиња се физички зрели на 16 години, но со мене, тоа не беше случај.

Имаше голем прашалник над физичката сила на Рајан Мејсон и тој самиот призна дека направил некои грешки. Имаше моменти кога тој се чувствуваше можеби, не му беше судбина да игра фудбал. Идниот тренер на Тотенхем еднаш рече;

Можеби на моменти, правев погрешни работи надвор од фудбалот. Можеби правев погрешни работи во теретана.

Погрешен вид на работа. Англиската традиција што ја знам вели дека: Ако сте слабо момче, тогаш влезете во теретана и започнете со притискање на клупа.

Обнова на телото:

Благодарение на ригорозната рутина за физичка подготвеност, Рајан Мејсон се опорави од телесните проблеми. За тоа време, тој започна да игра во резервниот тим на Тотенхем и да се загрева за деби за прв тим.

Видете исто така
Герет Саутгейт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако постигна три гола на пет натпревари за Резервите, Рајан го имаше своето деби за првиот тим како доцна замена во Купот на УЕФА во ноември 2008 година. Потоа, тој заработи место во составот во февруари 2009 година и го потпиша својот прв професионален договор годишно подоцна, на 17-годишна возраст.

Биографија на Рајан Мејсон - Патот до славната приказна:

Само што го потпиша својот професионален договор, младиот започна патување со шест заеми. Некои заеми - како на пример на Јеовил Таун - работеа, додека други (Донкастер Роверс, Милвол Лориент) не работеа поради повреди. Дали знаеше? постојано повреден го натера да одигра помалку од 30 натпревари за три години.

Видете исто така
Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Разочарување на Тим Шервуд:

Рајан Мејсон беше малку несреќен кога менаџерот ги презеде Спарс во декември 2013 година. Тим Шервуд лично му рече дека дефинитивно ќе биде во неговите планови, но тоа не се случи.

Сеуште се сеќавам како го гледав неговиот прв натпревар во лигата против Саутемптон и го гледав Набил Бенталеб наместо јас да играм во центарот на средниот ред во последните 40 минути.

Беше болно. Јас секогаш се чувствував добро со Набил и бев среќен за него. Сепак, бев апсолутно измамен - започнав да размислувам дека сум пропуштил со тренерот.

Рајан Мејсон, поради фрустрација, побара барање да го напушти Тотенхем на позајмица. Тој продолжи да потпишува сезонски договор за позајмица со Свиндон - каде ги импресионираше навивачите. Мејсон никогаш не се откажа од Тотенхем бидејќи се надеваше дека ќе му се укаже можност.

Видете исто така
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Пристигнувањето на Маурисио Покетино го фаворизираше:

Рајан Мејсон беше повикан назад во постариот тим на Спарс, откако воодушеви на позајмицата со Свиндон Таун. За тоа време, Тим Шервуд го напушти Тотенхем и Маурисио Почетино (мозокот на повикот) пристигна.

Еден од првите разговори што Рајан Мејсон го водеше со гаферот беше за време на нивната летна турнеја низ САД. И двајцата започнаа разговор додека беа во редот на аеродромот и чекаа лет за поврзување.

Видете исто така
Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За време на тој разговор, стана јасно на Маурисио Почетино дека тој и Мејсон имале слични погледи за животот и пристапот кон фудбалот. Опишувајќи го искуството, Рајан Мејсон во едно интервју еднаш рече;

Зборувавме околу 25 минути. Сфаќам дека никогаш не сум имал разговор со менаџер на Тотенхем кој траеше подолго од 25 секунди.

За целиот лет, сè што можев да мислам беше: „Леле, ова можеби е моја шанса“. Јас и Поч кликнавме веднаш. Имавме врска што никогаш порано не сум ја имал со никој во фудбалот.

Вклучување на Спарс и маки на повреди:

Големиот момент конечно дојде за Рајан Мејсон. Дојде во септември во време кога неговиот тим губеше со 1-0 на домашен терен од Нотингем Форест во Лига купот. Рајан Мејсон беше повикан по 65 минути, за што сметаше дека веројатно крена неколку веѓи.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола

Шокантно, во рок од седум минути го постигна својот прв гол за Спарс, кој победи со 3-1. Ова беше пресвртна точка за него во лондонскиот клуб. Имајте на ум, ова беше тим составен од Деле Алли, Кристијан Ериксен, Kieran Trippier итн

Неколку дена подоцна, Мејсон го започна мојот прв натпревар во Премиер лигата - на гости кај Арсенал. Оттаму, сè започна да се игра добро. На радост на родителите на Рајан Мејсон, тој беше повикан од Англија да го направи своето национално деби, овој гол за чудо на Спарс.

Видете исто така
Оле Гунар Солскјеар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За првите пет или шест натпревари од 2015/16, Мејсон навистина чувствуваше дека е најдобриот играч на Спарс. Играчот од средниот ред доби уште еден повик за Англија во септември, иако не играше поради повреда. Сиромашниот Мејсон со недели паузираше за да му овозможи да се опорави.

Откако се опорави од повредата, тој беше толку желен да се врати, но погрешно се присили себеси премногу. За жал, Мејсон се расипа на сесијата за рехабилитација која го врати повторно со уште една повреда. Овој пат, уште неколку недели.

Видете исто така
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За време на заздравувањето, тој започна да учествува на тренинг - со повредата. Толку му штетеше што Мејсон не можеше да се загрее со топла бања. Ако го направеше тоа, коленото ќе се издуваше нагоре. Тој успеа да одигра неколку натпревари. На еден од неговите натпревари во Челси, Мејсон го повреди скочниот зглоб и беше надвор од теренот два месеци.

Одлука за напуштање на Спарс:

За жал, во времето кога Рајан Мејсон се вклопи во форма, тој не можеше да се врати со сила во тимот. Во тоа време Спарс беа во трка за титула и Муса Дембеле (Белгиецот) беше во неверојатна форма. Стартниот XI на Тотенхем се избра, а Мејсон не можеше да има никакви расправии за тоа дека е на клупата.

Видете исто така
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

На почетокот на летото, неколку клубови влегоа за него. Рајан Мејсон ги одби сите, бидејќи беше решен да се бори за моето место во Тотенхем. Маурисио Покетино рече дека ќе ја добие мојата шанса и сакаше тој да остане.

Во следната сезона, работите не се подобрија и Мејсон реши да разговара со неговиот агент за неговата иднина. Зборувајќи за одлуката што ја донесе, Мејсон еднаш рече;

 Почувствував дека, на 25 години, навистина требаше редовно да играм.

По долго размислување, се согласив да одам во Хал за сезоната и потоа, се надевам, да се преселам на друго место - можеби дури и да се вратам во Тотенхем.

Тоа беше само мој начин на размислување. Чувствував дека е кратка кариера и понекогаш треба да бидете малку себични.

Приказна за Рајан Мејсон Хал:

За амбициозниот човек од Англија, играњето со Хал Сити беше многу поразлично од Спарс. Вистината е, клубот не одговараше на начинот на кој игра. На Мејсон му рекоа дека ќе играм како број 10, но по првите два натпревари, тој беше вратен во подлабока улога. Помина некое време пред да се адаптира.

Видете исто така
Андре Виљас-Боас детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Штом влезе Марко Силва, сè се смени. Тимот започна да игра на начинот на кој очекував да играат. Четирите натпревари што ги играв под водство на новиот тренер беа веројатно неговите четири најдобри натпревари за Хал. Рајан Мејсон почнуваше да се чувствува како повторно да можам да се докажам. Всушност, тој беше многу оптимист за мојата иднина.

Видете исто така
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Приказна за повредата на Рајан Мејсон - Неизречена биографија:

На благословен ден, тој и неговиот тим ја следеа нормалната рутина за натпревар на гости кај ФК Челзи. Натпреварот требаше да биде во недела попладневен натпревар, па Мејсон и неговиот тим отпатуваа во саботата. Ноќта пред натпреварот ја поминаа во хотел во близина на стадионот.

Утрото, Мејсон и неговите соиграчи излегоа на прошетка покрај Темза за да се олабават малку. Тие имаа оброк пред мечот, малку одмор, а потоа се подготвија да одат на „Стемфорд Бриџ“. Играчот на Хал Сити се погрижи да остави два билети за мајка ми и татко ми (Лиза и Глен) во билетарницата. Според Мејсон,

Се сеќавам дека ги гледав билетите, осигурувајќи дека тие се наоѓаат во првиот ред на крајот на стадионот Хал. Почувствував дека ќе биде неверојатно да ги прегазам моите родители ако постигнам гол.

Играта започна позитивно за Хал, а Рајан Мејсон се бореше многу добро против Н'Голо Канте. Имаше неколку напади за крцкање, 50-50-ти. Ете, во 13 минути од натпреварот, повреда на главата на Рајан Мејсон (тоа го принуди да се повлече од фудбалот) се случи. Давајќи сметка за повредата на черепот предизвикана од Гери Кејхил, Мејсон еднаш рече;

Имаа корнер и топката влезе внатре. Скокнав јасно до глава, и одеднаш почувствував како оваа огромна сила ми проби низ черепот.

Погледнете го видеото од ужасната повреда на главата на Рајан Мејсон по судирот со главата на Гери Кејхил. Тој продолжи;

Видете исто така
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тоа беше најлошата болка што може да се замисли. тоа беше како бомба да ми пука во главата, токму на храмот. Јас некогаш сум бил сведок на тоа.

Како доктор му го спаси животот:

За кратко време, целото тело на Рајан Мејсон отиде во природна состојба на паника, бидејќи черепот беше тешко повреден. Клубот на Хал Сити, докторот Марк Валер донесе неколку големи одлуки кои му го спасија животот.

Видете исто така
Андре Виљас-Боас детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Лекарот веднаш знаеше дека Мејсон го скршил черепот и има потенцијал за оштетување на мозокот. Всушност, целата негова десна страна на лицето на Рајан Мејсон падна и беше парализирана.

Возачот на брзата помош сакал да оди во најблиската болница, но докторот на клубот од Хал Сити, Марк Валер, рече дека тие мора да одат во Сент Мери. Брзата помош што го носела Мејсон, всушност помина покрај две други болници пред да стигне таму.

Видете исто така
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Дали знаевте?… Таа одлука донесена од докторот Марк Валер ми го спаси животот. Ако Рајан Мејсон одеше во некоја од поблиските болници, веројатно ќе направев скенирање, а потоа ќе ме испратеа во Сент Мери. Тоа дефинитивно би било губење на драгоцено време бидејќи неговиот живот бил изложен на ризик.

Резултатот од повредата на главата на Рајан Мејсон:

Неколку секунди откако стигна до болницата, Мејсон отиде во операција. Тој бил опериран 61 минута по болницата. Во времето кога Мејсон се разбуди, сè беше малку замаглено. Можеше да се сети дека чувствуваше голема болка.

Видете исто така
Герет Саутгейт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Имаше толку многу врева што медицинските сестри мораа да го преместат во приватна просторија. Мејсон развил здравствен проблем дека не може да се справи со звукот. Тие го натераа да седи во целосна тишина бидејќи секоја мала бучава беше само премногу за неговата глава. Тој го рече ова;

Дури и медицинските сестри кои шепотеа низ ходниците се чувствуваа како да врескаат директно во моето уво. Бев толку чувствителен на бучава.

Спиев веројатно 21-22 часа на ден. Медицинските сестри ме будеа за да направам неколку тестови, да го проверат крвниот притисок и така натаму, но поголемиот дел од времето едноставно морав да спијам.

Знаев дека имам спојници и метални плочи во мојата глава, иако само шест месеци подоцна, лекарите ме седнаа за да објаснам што точно направиле.

Вкупно, Рајан Мејсон имаше 14 метални плочи во мојот череп, со 28 завртки што ги држеа на место. Преку главата имаше околу 45 спојници и долга лузна од шест инчи. Не беше пријатно да се види како лекарите ги избираат спојниците од главата.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола
Поглед на Рајан Мејсон скршен череп.
Поглед на Рајан Мејсон скршен череп.

Болно закрепнување:

Повредата на черепот предизвика постојана главоболка и наплив на притисок на таа страна од главата. Исто така, беа оштетени сите нерви по страната на лицето. Некое време, тој беше сведок на неговите нервни завршетоци кои повторно се поврзуваа и се чувствуваа како иглички да му пробиваат низ телото.

Во времето кога мускулот на Рајан Мејсон беше поврзан со неговата вилица, тој немаше шанса да ја отвори устата околу 10 недели. За тоа време, тој се храни со лажица. Дури повеќе од два месеци тој можеше правилно да ја отвори устата.

Видете исто така
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Првиот пат, Рајан Мејсон успеа да земе чаша сок од портокал, да ја држи до устата и да ја испие. Тоа му донесе огромна радост на неговото срце. Според семејни извори, тој дури и го снимал. За тоа време, не можеше да работи исправно и тоа го натера постојано да посетува специјалист за рамнотежа - 12 недели пред да се опорави во тој аспект.

Видете исто така
Оле Гунар Солскјеар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Првите три месеци по повредата беа далеку најлоши за Рајан Мејсон. Само толку беше исполнет со постојани предизвици. Давајќи отчет за она што го чувствуваше во ова време, идниот тренер на Спарс рече;

Прво, не бев во можност да седам во кревет. Тоа беше голем предизвик емотивно, не само за мене, туку и за моето семејство.

Myена ми беше дома и бидејќи на моето тело не му требаше бучава, немаше светла и телевизор околу осум или девет недели.

Седам во скоро тишина на троседот поголемиот дел од денот. Ако на сопругата и требаше пауза, мајка ми ќе се вртеше околу неа и ќе го заземеше нејзиното место.

Почеток на крајот (кариера):

Секојпат кога ќе го посетеше докторот, Мејсон би прашал дали имал шанса да игра фудбал. Тие би рекле, Не, дека не е добра идеја да се игра фудбал повторно. Целиот одговор се чувствуваше како нож да му прободе во срцето. Според Мејсон, веројатно било полошо за моето семејство да го слушне тоа.

Видете исто така
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

На смешен начин, фактот дека тој беше фудбалер всушност ми помогна да го минам процесот на опоравување. Рајан Мејсон сметаше дека е предизвик да се надмине на ист начин како што правев во текот на целата моја кариера. Тоа беше само случај тој да се движи напред, еден по еден чекор и да најде начин да го направи своето закрепнување да работи.

Неколку месеци подоцна, оптимист Рајан Мејсон започна да размислува за играње повторно. Тој патуваше до Хал за да ги види своите соиграчи. Во клубот, физиото го натера да шутира топка кон wallидот - исто како што тоа го правеше кога бев дете. Дали знаевте?… Тоа беше првпат да шутира топка за околу пет месеци.

Видете исто така
Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Половина година подоцна, Рајан Мејсон се убеди себеси дека сум на неколку недели од повторно играње за првиот тим на Хал Сити. Тој беше речено во едно интервју;

Мислев дека можам да се вратам во тимот, да играм неколку месеци во Чемпионшип и да се надевам дека ќе се вратам во Премиер лигата ова лето.

Таму беше мојот ум. Но, отидов на скенирање во следниот месец и веста што ја добив смени сè.

Крај на фудбалската кариера на Рајан Мејсон:

За време на скенирањето, фокусот беше скоро целосно на неговиот череп. Лекарите открија дека има дупки кои треба да се санираат и фрактури кои треба да се спојат. Да биде работата најлоша, последното скенирање на Рајан Мејсон покажа некои проблеми со неговиот мозок.

Видете исто така
Андре Виљас-Боас детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Фудбалерот разговараше со некои неврохирурзи и специјалисти и тие го истакнаа болниот факт до неговото уво. Медицинските професионалци јасно ставија до знаење што може да му се случи ако повторно започне да игра фудбал. Според Мејсон;

Тие рекоа ако се вратам и почнам да упатувам топки, постои можност да добијам деменција или епилепсија до 28 или 29 година. Тие рекоа дека е чудо што досега се опоравував и дека играв повторно може да направи повеќе штета .

Додека ја напушти болницата, Мејсон знаеше дека се пензионира. Таа вест со наслов (Рајан Мејсон (26) од Хал Сити се пензионира) беше поразително да се слушне. Само што завршија соништата да играат во Премиер лигата, или да капитен на неговиот тим од детството (Спарс) или да играат за Англија.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола

Рајан Мејсон Био - Приказна за подемот на славата:

По пензионирањето, Мејсон започна да ја пронаоѓа работата за која би бил страствен. Нешто што може да се посвети на 100% - исто како што тоа го стори со фудбалот.

Благодарение на помошта од стариот пријател Маурисио Покетино, Мејсон се приклучи на стручниот штаб на Тотенхем Хотспур во април 2018 година.

Во февруари 2019 година, тој (поради искуството со повреди) започна да се залага заглавието треба да биде забрането за децата. Мејсон разговараше со Би-Би-Си дека Насловот во фудбалот можеби нема да постои за 10-15 години (за нежни возрасти) ако не се преземаат мерки на претпазливост. Овој чин даде огромно оправдување за замена за потрес на прволигашот.

Видете исто така
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Во 2020 година, Рајан Мејсон стана официјален тренер на академијата за младинската лига на УЕФА до 19 години. Дванаесет месеци подоцна, тој беше ставен на чело на развојот на играчи на Спарс (У17 до У23).

На 19 април 2021 година, по разрешувањето на главниот тренер на Спарс, osозе Мурињо, Мејсон беше именуван за привремен главен тренер на Тотенхем Хотспур до крајот на сезоната. Таа вест го виде младиот менаџер како урива неверојатни рекорди.

Видете исто така
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Дали знаевте? .. На 29-годишна возраст, Рајан Мејсон стана најмладиот човек што некогаш го презеде раководството на тим од Премиерлигата - дури и помлад од André Villas-Boas.

На радост на целото свое семејство, Рајан Мејсон го доби првиот натпревар на чело на Тотенхем, кој го победи Саутемптон (2 - 1) на домашен терен на 21-ви април 2021 година. Головите дојдоа од Герет Бејл (неговиот постар) и Син Хеунг-мин. Останатото, како што велиме за неговата Биографија, е историја.

Видете исто така
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Рајан Мејсон Lifeивотен однос:

Можеби ќе се прашувате ... Која е таа жена што стоеше покрај него за време на неговото борба со повредата на главата и по болното повлекување од фудбалот? Таа е Рејчел Петерс, сопруга на Рајан Мејсон. Рејчел е неговиот путер од орев и оној што ги снема болките.

Запознајте ја сопругата на Рајан Мејсон - Рејчел Петерс.
Запознајте ја сопругата на Рајан Мејсон - Рејчел Петерс.

Која е Рејчел Питерс, сопругата на Рајан Мејсон:

Прво, прво, таа се смета за жена и со убавина и со мозок. Рејчел Питерс не е само теретана и кулинар, специјализирана за правење рецепти.

Видете исто така
Оле Гунар Солскјеар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сопругата на Рајан Мејсон е дипломиран економист на Универзитетот Ланкастер, јавен универзитет во Ланкашир, Англија. Таа дипломираше на реномираниот универзитет на 14 јули 2015 година.

Сопругата на Рајан Мејсон (Рејчел Питерс) е дипломиран економист на универзитетот Ланкастер.
Сопругата на Рајан Мејсон (Рејчел Питерс) е дипломиран економист на универзитетот Ланкастер.

Децата на Рајан Мејсон:

Немаме идеја за тоа како поранешниот фудбалер ја запознал својата сопруга. Повеќе, кога се вериле и се венчале. Сепак, свесни сме дека Рахаел и Рајан се мумија и татко на две прекрасни деца. Син по име Georgeорџ Рајан Мејсон и ќерка по име Беатрис Ава Мејсон.

Видете исто така
Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Синот на Рајан Мејсон (Georgeорџ) е роден на 21-ви декември 2017 година. Од друга страна, неговата ќерка Беатрис дојде во светот на 13-ти април 2019 година. На сликата подолу, децата на Рајан Мејсон имаат разлика во возраста од 479 дена или 1 година, 3 месеци, 24 дена.

Запознајте ги децата на Рајан Мејсон - Georgeорџ и Беатрис.
Запознајте ги децата на Рајан Мејсон - Georgeорџ и Беатрис.

Иднината на синот на Рајан Мејсон - Georgeорџ:

Многу сме сигурни дека тој ќе стане професионален фудбалер како неговиот Татко. Навистина, на Рајан Мејсон му беше тешко да се справи со своето неочекувано пензионирање. Според овој видео клип, очигледно е дека тренерот веќе прави план да го види неговиот син да ги живее своите соништа - од каде што застана.

Видете исто така
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Како сопругата на Рајан Мејсон (Рејчел Питерс) ги одржува децата во форма:

Како добри родители, тие започнаа да гарантираат (на овој ран почеток) дека најмладите членови на семејството вежбаат рутина за да останат во форма. Тука се Georgeорџ и неговата мајка кои прават посебен вид тренинг.

Личен живот на Рајан Мејсон:

Секој е запознат со неговата професија како поранешен фудбалер и тренер. Но, вистинското прашање е; Кој е Рајан Мејсон? … Особено во однос на работи надвор од теренот или надвор од фудбалските терени. Овој дел од неговата биографија ги објаснува неговите лични животни факти.

Видете исто така
Герет Саутгейт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Loveубов кон пијано:

Прво, кога ќе помислите на менаџерите во Премиерлигата кои се добри пијанисти. Не гледајте подалеку од Рајан Мејсон - како веројатно најдобриот меѓу нив. Неговата пијано мелодија открива многу за неговата личност на видеото подолу.

Негов вид храна - шкотски палачинки:

За време на слободното време, тренерот на Спарс сака да се разладува во својот омилен лондонски ресторан на отворено. Како што е забележано на фотографијата подолу, слободно време значи да имате покрај себе Шкотски палачинки. 

Видете исто така
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Личен живот на Рајан Мејсон.
Личен живот на Рајан Мејсон.

Господар на базен:

Рајан Мејсон е повеќе од обичен фудбалер или пијанист. Излезе дека тој е и пригоден играч на базен. Еве видео од привремениот главен тренер на Спарс што го прави она што го смета за едно од неговите омилени хоби.

Lивотен стил на Рајан Мејсон:

Заладувањето во далечните крајбрежни одморалишта предизвикува живописни спомени што го прават да се чувствува посреќен, го крева расположението и го заборава своето ужасно минато. Едноставно кажано, Рајан Мејсон и неговата сопруга Рејчел Питерс се огромни обожаватели на одмори во вода. Тој е сликан подолу во неговиот автомобил, како вози на одмор и ужива во најдоброто од животот во Италија. 

Видете исто така
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Рајан Мејсон Начин на живот.
Рајан Мејсон Начин на живот.

Можеби сте прашале… Каде во Италија? Одговорот е Позитано. Одморете таму и вашиот живот никогаш не би останал ист. За оваа дестинација за одмор дознавме на Инстаграм на Рејчел Петар. 

Да се ​​одморите на оваа локација се состои од коктел на плажа, пиење капучино и етикета за купување, наспроти позадината на ридот достојна за папараци. Имаме видео за тоа како изгледа празничниот живот во Позитано, село крај карпа на брегот на Амалфи во јужна Италија. 

Видете исто така
Оле Гунар Солскјеар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Рајан Мејсон:

Во овој дел, ќе ви кажеме неколку нераскажани вистини за Менаџерот на чувари на Тотенхем. Без понатамошно разочарување, да започнеме

Факт # 1 - Dogубител на кучиња:

Многу фудбалери (сегашни и пензионери) сакаат да имаат домашни миленици. Нашиот сопствен Рајан Мејсон не е исклучок. Неговата омилена раса на кучиња е англискиот бул куче поради неговата пријателска, мирна и храбра природа.

Видете исто така
Недостатокот на факти за биографијата на Пеп Гвардиола
Рајан Мејсон е огромен Dogубител на кучиња.
Рајан Мејсон е огромен Dogубител на кучиња.

Факт # 2 - Тој обожава да прави предизвици во фудбалот:

Фудбал Дарес е дизајниран да им овозможи на loversубителите на играта забавен начин да ги вежбаат своите вештини. Рајан Мејсон е еден од оние кои обожаваат да учествуваат во фудбалски предизвици. Погледнете што стори тој со топката овде.

Факт # 3 - Проблем со гувернерот?

Диего Коста има жестоко конкурентна природа знае за неговите борби и предизвици на теренот. Сепак, она што НЕ Е ПОЗНАТ е фактот дека Рајан Мејсон навистина му помина тешко на гувернерот. Сликата подолу го сумира нивното ривалство.

Видете исто така
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Рајан Мејсон еднаш го имаше тоа со гувернерот.
Рајан Мејсон еднаш го имаше тоа со гувернерот.

Факт # 4 - Религија на Рајан Мејсон:

 Привремениот главен тренер на Тотенхем Хотспур не е тип кој ја држи својата вера надвор од јавноста. Родителите на Рајан Мејсон (Лиза и Глен) го одгледаа својот син во согласност со вистинската соборна вера.

Всушност, Рејчел Питерс и нејзиниот сопруг практикуваат католици кои обезбедуваат децата да ја примаат тајната за крштевање на Римокатоличката црква. Еве слики докази за ofорџ и Беатрис (децата на Рајан Мејсон) кои го примиле своето крштевање.

Видете исто така
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Религијата на Рајан Мејсон - објаснето.
Религијата на Рајан Мејсон - објаснето.

Биографско резиме:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Комплетни имиња:Рајан Глен Мејсон
Години:Стари 30 години и 0 месеци.
Датум на раѓање:13-ти јуни, 1991 година
Место на раѓање:Енфилд, Англија
Националност:Англија
Родители:Лиза Мејсон (мајка) и Глен Мејсон (татко)
Браќа:Нема сестра или брат
Хоби надвор од фудбалот:Свирење пијано и базен
Религија:Христијанството
Висина:5 ft 9 во (1.75 m)
Фудбалска позиција на кариераИграч од средниот ред
Образованието:Енфилд граматичко училиште и училиште Чешонт
Хороскопски знак:Близнаци
Нето вредност (2021)4 милиони фунти
Професија: Тотенхем Хотспур (привремен главен тренер)
Видете исто така
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Заклучок:

Биографијата на Рајан Мејсон нè тера да ја разбереме врховната иронија во животот. Дека никој не знае утре и повеќе, сè што правиме и секој чекор што ќе го направите денес, ќе го обликуваат вашето утре. Додека пишувам, Рајан Мејсон ја доби својата прва победа во Тотенхем како менаџер - кој некогаш би поверувал дека ќе биде тренер - земе помалку од прва победа. 

Видете исто така
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Рајан воопшто не знаеше дека ќе се повлече од фудбалот на најубавиот период. Уште повеќе, доколку тој немаше добра личност (надвор и од теренот), Тотенхем Хотспурс никогаш не би го сметал за местото привремен главен тренер на клубот.

Во текот на истражувањата, ги откривме 10-те квалитети што го направија Рајан Мејсон да се истакнува со текот на годините. Не е ни чудо, Даниел Леви го сметаше за многу погоден за работата на Спарс.

Видете исто така
Герет Саутгейт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Десетте работи што го натераа Рајан Мејсон да стане успешен.
Десетте работи што го натераа Рајан Мејсон да стане успешен.

Од Lifeубовник треба да ја цени сопругата на Рајан Мејсон (Рејчел Питерс). Супер жената стоеше покрај нејзиниот сопруг во текот на неговите проблематични периоди.

Да не заборавам, неговите родители (Лиза и Глен), докторот Марк Валер (лекар од Хал Сити, чии навремени напори му го спасија животот) и сите добронамерници. Сите тие беа клучни за успешната приказна на Рајан Мејсон.

Ви благодариме што останавте со нас на ова долго парче Био на Рајан Мејсон. На Lifebogger се грижиме за правичноста и точноста на нашата содржина. Contactубезно контактирајте не ако забележите нешто што не изгледа како што треба во нашите мемоари. Инаку, kindубезно споделете го вашиот став во делот за коментари за Рајан Мејсон.

Видете исто така
Дек Смит за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари