Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија факти

0
482
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија факти. Кредит за Арсенал и SkySports
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија факти. Кредит за Арсенал и SkySports

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со името "Реис„ Нашата приказна за детството на Реис Нелсон Плус Недолгата факти за биографија ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Theивотот и подемот на Реис Нелсон
Theивотот и подемот на Реис Нелсон. Кредит на SkySports и Арсенал ФК

Анализата опфаќа негово рано живеење и семејно потекло, образование и градење кариера, ран живот во кариерата, животна приказна пред славата, покачување на славата приказна, врска, личен живот, семејни факти и начин на живот итн.

Да, сите знаат дека тој е еден од оние возбудливи млади што излегоа од академијата на Арсенал. Сепак, само неколку сметаат дека биографијата на Реис Нелсон е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Реис Лук Нелсон. Реис Нелсон е роден на 10th декември 1999 на неговите родители - татко на Зимбабве и англиска мајка во областа на Центарот во Лондон на Слон и замок, Англија.

Реис Нелсон не беше израснат од богато семејство. Исто така, тој не беше такво дете чии родители беа во можност да си го дозволат најновиот колекции на играчки освен фудбал.

Реис Нелсон ги растат заедно своите родители и постариот брат во Ајлсбери имот. Распространетиот имот што е прикажано подолу е еден свет далеку (сосема различен) од растечките финансиски области што доминираат во хоризонтот на Лондон.

Ова е имотот Ајлсбери каде пораснал Реис Нелсон
Ова е имотот Ајлсбери каде пораснал Реис Нелсон. Кредит за SkySports
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Образование и градење кариера

Со цел да се искористат стапките на банди и криминал со ножеви, родителите на Реис решија да го испратат својот син во Лондонското наутичко училиште во близина на Ватерло. Рано, никогаш немаше многу сомнеж дека Нелсон се движеше во вистинската насока. Тој беше интелигентно момче кое можеше да работи со повеќе задачи и со академиците и да игра фудбал после училишните часови.

Што се однесува до училишните активности, Реис не беше комплетен без својот најдобар пријател да игра фудбал со него. Тој најдобар пријател не беше никој друг Јадон Санчо- О да, го слушнавте тоа! Санчо чии родители живееле во Гинисовиот труст близу Кенингтон Парк е најдобриот пријател на Реис уште од детството.

Дали знаеше?… Токму на овие конкретни фудбалски игралишта беа Реис Нелсон и неговиот близок пријател Санчо ги испочитуваа своите вештини како момчиња. Овој развој ги натера да бидат поканети на натпреварот за деца во Лондон Саутварк.

И Реис Нелсон и Јадон Санчо беа најдобри пријатели во детството
И Реис Нелсон и Јадон Санчо беа најдобри пријатели во детството. Кредит на SkySports

Според SkySports. Во студена есенска вечер во јужен Лондон, двете момчиња (Санчо и Реис Нелсон) играше во конкуренција на воодушевување на навивачите. Холмс-Луис, фудбалски тренер и ментор еднаш признал за тоа што го видел;

"Кога стигнав на теренот, го видов ова дете како пивне во дворот 30, а потоа крстот-поле го поминува на друго момче (Јадон Санчо), кое потоа го одбојка, веднаш назад кон него. Како реакција, јас брзо ги грабнав моите двајца тренери, Седрик [Когонго] и Ахмет [Акдај] и реков: ’Го виде ли тоа телепатско разбирање? Тоа беше лудо !!"

И Реис Нелсон и Јадон Санчо завршија помагајќи им на нивниот тим да победи на натпреварот, подвиг што го воодушеви Холмс-Луис.

Реис Нелсон и Јадон Санчо на натпреварот Саутварк
Реис и Санчо на детскиот натпревар во Лондон Саутварк. Кредит за SkySports
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Рано кариерен живот

Успехот со локалниот фудбал заработи повик на Реис Нелсон во Мунхут, локална академија за млади во неговата област. Додека беше, тој беше извидник од Тотенхем. Реис беше во Тотенхем еден месец пред да дојде неодоливиот повик од Арсенал. Неговиот најдобар пријател Санчо исто така добил повик од Вотфорд.

Страста и Реис и Санчо ги имаше видено во фудбалот во годината 2007, поминувајќи судења и се впуштија во академската група на Арсенал и Вотфорд, соодветно. Започнување неговиот живот на академијата не беше лесно за Реис. Во тоа време, тој ќе се разбуди рано за да го привлече возот кон Катфорд заедно со неговиот постар брат. Тој го стори тоа три пати неделно.

Ниту една оддалеченост од местото и ниту времето не може да го намали пријателството помеѓу Реис и Санчо. Потребни беа само 38 минути со воз и 52 минути со автомобил за двете момчиња да се видат. На возраст од 14, околу март 2015, Јадон Санчо се пресели во Манчестер Сити. Реис Нелсон продолжи да напредува со Арсенал како и тој се пресели во редовите многу брзо.

Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Пат до слава приказна

Откако се движеше низ редовите на академијата, на Реис му беше доделен првиот професионален договор Арсен Венгер на неговиот 17th роденден. Во обид да добие време за игри, Реис донесе критична одлука за кариерата. Јадон Санчо кој порано замина во Борусија Дортмунд во Германија го советуваше неговиот најдобар пријател Реис да му се придружи во германскиот Бундес лига.

Реис Нелсон одлучи да ги следи стапките на своите најдобри пријатели со тоа што ќе заеми за да игра со 1899 Хофенхајм, германски клуб во германската прва дивизија. Како Борусија Дортмунд за Јадон Санчо, Хофенхајм му даде и платформа на Реис Нелсон за да го покаже неговиот талент.

Реис Нелсон некогаш се славеше како најдобар стрелец Англичанец низ Европа со 6 голови во 7 натпревари, постигнувајќи ги секој 54 минути во просек. Како што е забележано подолу, дури и не Раим Стерлинг ниту рамномерно Хари Кејн можеше да го победи тоа

Рис Нелсон патот до славната приказна
Рис Нелсон патот до славната приказна. Кредит на стандард
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Стани за слава приказна

Влијанието на Нелсон во Хофенхајм му заработи промоција на англиските U21. Исто така, предизвика Unai Emery да се одржи рано потсетување за младиот човек. Оние што ги поседуваше - самодовербата, стапката на работа и решеноста - што беа очигледни во Хофенхајм сега му помогна добро на Арсенал.

Рис Нелсон Подигне до славна приказна
Рис Нелсон Подигне до славна приказна. Кредит за SkySports

Реис Нелсон кој стана 844th играч кој го претставува првиот тим на Арсенал го има без сомнение докажано за навивачите тој е следното убаво ветување на англиската генерација на клубот. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Животен однос

Со неговото покачување на славата, можно е дека некои навивачи на Арсенал мора да размислуваат за статусот на неговата врска, поставувајќи го прашањето; 'Кој е девојка на Реис Нелсон?' Да !, нема негирање на фактите дека неговиот убав изглед во комбинација со неговиот стил на игра не би го направил привлечен за фановите на фамилија.

Кој е девојка на Реис Нелсон
Кој е девојка на Реис Нелсон. Кредит за IG

Како и за време на пишувањето, Реис Нелсон сè уште е сингл и навидум е фокусиран на неговата кариера. Судејќи според неговиот тековен животен стил на теренот, се чини дека Реис е подготвени да се мешаат. Јасможно е дека тој може да има девојка, но одбива да ја направи врската со нејзината јавност, барем засега.

Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Реис Нелсон, ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност. Започнувајќи, тој е одличен човек кој сака да покажува понизност среде славата на денешниот фудбал.

Запознавање со личниот живот на Реис Нелсон
Запознавање со личниот живот на Реис Нелсон. Кредит за IG
Реис Нелсон е некој кој е во состојба да ги претвори своите мисли во конкретни активности и ќе стори сé што е можно човечки за да ги постигне своите цели.
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Семеен живот

Реис Нелсон, иако е роден во Англија, сепак ги цени неговите корени од Зимбабве. Од како што изгледа, неговиот татко, мајка и постар брат сите направија свесни избори да не бараат јавно признание.

Таткото на Реис Нелсон: Многу малку се знае за неговиот татко од Зимбабве, дури ни неговото име. Како и да е, според веб-страницата на Арсенал, Реис еднаш му дал на својот татко неколку кредити за чување во основа.

Мајка на Реис Нелсон: Размислувајќи за детските денови, една од најдобрите сеќавања на Реис е она што се однесува на неговата мајка. Тоа е моментот кога таа би работела навистина напорно за да го купи Тери Хенри дресови кои ги носеше секојдневно на училиште, забави и играње на теренот. Подолу е фотографија од која мајка и син имаат прегратка во пасионат.

Реис Нелсон ја гушка својата мајка
Реис Нелсон ја гушка својата мајка. Кредит за IG

Сестри на Реис Нелсон: Според Веб-страница на Арсенал, Постариот брат на Реис Нелсон е заслужен за откажување од социјалното живеење, со цел да му помогне на својот помлад брат да го оствари својот сон. Неговиот постар брат кој сè уште останува анонимен (име - непознат) се жртвуваше толку многу за да го привлече Реис каде е денес.

Кога некогаш Реис излегува на забави во петок навечер, неговиот постар брат ќе се погрижи да се одмори доволно пред почетокот на викендот. Неговиот постар брат, исто така, ќе го однесеше до и од возот за академски предавања, доцни и рани кик-ап.

Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - LifeStyle

Реис Нелсон е забавен човек кој ужива во правењето, трошење на своите пари и живеење во потполност. Понекогаш тој претпочита да вози џет-небо на брановите на морето наместо да го носи својот автомобил на патиштата. Ова го сумира неговиот уникатен животен стил.

Рис Нелсон Факти за животниот стил
Рис Нелсон Факти за животниот стил. Кредит за IG
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија - Неостварени факти

Неговите најдобри пријатели: Настрана Јадон Санчо, Реис има двајца свои најдобри пријатели кои се Еди и о. Сите момчиња кои патуваа низ редовите на академијата на Арсенал, станаа успешни во нивните занаети.

Запознавање со најдобрите пријатели на Реис Нелсон
Запознавање со најдобрите пријатели на Реис Нелсон. Еди (лево) и oeо (десно).

Религон: Средното име на Реис Нелсон „Лука“Сугерираат дека тој е христијанин по религија и веројатно е склон со соборната вера. 'Лука'беше автор на Делата на апостолите и е името на третото Евангелие во Новиот Завет.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Reiss Nelson, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде