Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографијата на нашата Пер Шурс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

За да бидат работите јасни, имаме тука - преглед на неговата животна приказна, од раните денови до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве го неговото момче до возрасна галерија - совршено резиме на Пер Шурс Био.

Можеби прво сте го слушнале неговото име во тоа време Ливерпул започна да го следи дефанзивецот на Ајакс да ги наполни чевлите на повредените Виргил ван Дијк - (за време на почетокот на сезоната 2020/2021 EPL). Но, можеби не сте ја прочитале неговата животна приказна. Сега, без дополнително разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Пер Шурс:

За почетниците за биографија, тој го носи прекарот „Новиот Вирџил ван Дајк“. Пер Шурс е роден на 26-ти ден во ноември 1999 година од неговиот татко, Ламберт Шурс и мајка му, Моник Шурс во малиот град Nивштат, Холандија.

Холандскиот фудбалер е единствениот син од трите деца (момче и две девојчиња) родени од неговите родители. Моник, неговата мајка, се чини дека е во доцните 40-ти години, додека Ламберт, неговиот татко, во неговите 50-ти.

Години на растење:

Детството Пер Шурс го помина во родното село Ниувштат, заедно со неговите две сестри - Деми и Фло. Како последнородено дете или бебе на неговото семејство, Пер пораснал гледајќи го секој член на неговото дете како здрав начин на живот, оној што го прави возможно спортското вклучување. Таквиот начин на живот беше најраниот знак што ја разгоре неговата судбина.

Потекло на семејството Пер Шурс:

Од какво одлично домаќинство доаѓа Центарот назад! Допаѓа Еден на Азар семејство, секој во домаќинството на Пер има историја или се вклучува со врвен спорт. Неговиот татко (Ламберт), пред сè, е легенда на ракометот и некогаш трчање на ултра-далечина. Неговата мајка Моник исто така се занимаваше со спорт - Лавиринт.

Ламберт и неговата сопруга Моник никогаш не ги присилувале своите професии во своите деца. Тие им дозволија на Фле, Деми и Пер да го прифатат спортот по свој избор. Додека Пер бираше фудбал, неговата најстара сестра Деми влезе во Тенис. Последно, но не и најмалку важно (Фло Шурс) се занимава со професијата на нејзиниот татко.

Какво спортско семејство. Деми (лево) игра тенис, Пер (средина) игра фудбал и Фло (десно) игра ракомет.
Какво спортско семејство. Деми (лево) е во Тенис, Пер (средина) е фудбал, а Фло (десно) игра ракомет.

Потекло на семејството Пер Шурс:

Центарот се врати од Ниувштат, мал град со помалку од 3088 луѓе. Во овој селски дом, домаќинствата се нарекуваат себеси како едно обемно семејство. Интересно, од каде потекнува семејството на Пер Шурс (Ниувштат) служи како граничен премин помеѓу Холандија и источно од Германија.

Фудбалска приказна Пер Шурс - Откривање на кариера:

На почетокот, главата на семејството (Ламберт Шурс) смисли план што ќе доведе до тоа неговите деца да продолжат да ги живеат семејните соништа кога тој и неговата сопруга (Моник) ќе се повлечат од спортот.

Еден благословен ден, Ламберт ги однел Пер и неговите сестри (кога биле многу мали) во спортска сала во Ситард, град во Холандија.

Пер имаше две години - Се присети Ламберт. Тој едвај одеше, но знаеше како да се справи со топката. Тој природно го разви талентот на спортот.

Всушност, откривањето талент не му се случи само на Пер. На теренот, Фло добил состанок со судбината, бидејќи таа (тој благословен момент) се в loveубила во ракометот и се согласила да ги следи стапките на нејзиниот татко - да стане ракометарка. Деми го прифати и тенисот.

Како што малиот Пер порасна на дете, се виде како троши толку многу од спортскиот менталитет на неговото семејство. Дури и ти тргна по друг спортски пат, скромното момче научи многу од своите сестри и татко кои ги смета за свои идоли.

Ран живот во кариера - Добивање јавно признание на рана возраст:

На нежна четиригодишна возраст, ентузијастичното дете се најде во списокот на младинската академија на ФК Риа, стар фудбалски тим во неговото село. Таму започна како напаѓач, по што го зеде поголем тим, Фортуна Ситард, на 10 години.

Фудбалските и нефудбалските квалитети на Пер беа многу ретки како дете. Тој беше дете кое покажа извонредни лидерски квалитети во јавниот говор.

Имаме доказ за неговата детска храброст. За почеток, еве дел од видео доказите - моментот кога тој пред многубројната публика зборуваше за својата иднина. Пер зборуваше пред неговите родители и членовите на семејството.

Од тој момент на говорот на неговиот Пер, секое семејство што присуствуваше на настанот знаеше дека тој ќе го направи голем во животот во кариерата.

Биографија на Пер Шурс - Патот до славата приказна:

Последователно, starвездата што растеше виде самиот остварува спокоен напредок низ возрасните групи Фортуна Ситард. Додека е таму, Пер ги смени позициите, најпрво дефанзивен играч за врска. Откако неговиот тренер го набудуваше начинот на кој тој растеше многу брзо и повисок (6ft 3 инчи висина), тогаш младиот беше испратен во централна одбрана - непосредно пред неговата матура во академијата.

Шест сезони, Пер им помагаше да станат шампиони во четири наврати. На 17-годишна возраст, неговиот тренер и тренер го направија капитен на Фортуна Ситаррд, Недела Олисе (поранешен нигериски тренер и фудбалер). Во тоа време, тој ја жонглираше играта со своето образование - полагајќи ги завршните испити на колеџот Дакапо во Борн - град во Холандија.

Фокусирањето на образованието и фудбалот никогаш не ги одврати неговите перформанси од двете страни. Како капитен, Пер го водеше својот тим во подигнување на четвртиот трофеј. Признанието ги промовираше во второто највисоко фудбалско ниво во Холандија.

Последниот незаборавен натпревар со Фортуна Ситард:

После спектакуларниот чекор напред, дојде емотивен период кога Пер мораше да се збогува. Ова се случуваше кога имаше интерес од врвните европски клубови (Ајакс, Баерн, Дортмунд итн.) Кои го бркаа неговиот потпис.

Вистината е дека немаше подобро место за збогување отколку во селото каде што порасна. Дали знаевте? Final Последниот натпревар на Пер со Фортуна Ситард беше натпревар на гостински терен против ФК РИА (академија за неговото момчество). Во полза на неговиот тим, играта заврши со конечен резултат 0-10 (го доби Фортуна).

После натпреварот, а во присуство на родителите на Пер Шурс, членовите на семејството и селските луѓе, емотивното момче го напушти теренот со цвеќиња во рацете и солзи во очите. Каков начин да се збогуваме со Фортуна. И покрај победата над неговата академија во родниот град - ФК РИА (0 - 10), нивните навивачи сепак кружеа околу него за да му земат автограм.

Приказна за успехот на Пер Шурс:

По неуспешните преговори со Ливерпул, младиот (во 2018 година) го избра својот клуб од соништата Ајакс - многумина честопати го сметаа за почва за локални и меѓународни таленти. За помалку од една година,  Пер Шурс станал „новиот Де Лигт“ на Ајакс. Тој беше обележан како тип на ЦБ кој е составен кога еден-на-еден со напаѓачи, удобен на топката, добро ја чита играта.

Како во времето на пишувањето на биографијата на Шер за Пер, неговата одбранбена моќ го заслужи А. избор за холандска репрезентација. Покрај тоа, тој сега (повторно) го бркаат врвни тренери во европскиот фудбал.
 

Ливерпул Jurgen Klopp , без сомнение, ќе има битка на неговите раце да го добие Пер. Ова се случува откако клубот разговараше многу со неговите родители да им дозволат на нивниот син да го пополни просторот што го остави повреден Виргил ван Дијк. Кое и да се случи, Пер сигурно ќе ги има благословите на Ајакс. Останатото, како што велиме, сега е историја.

Која е девојка на Пер Шурс?

Зад успешниот фудбалер, стои гламурозен ВАГ - која е неговата сопруга. Рус Вијнандс е девојка на Пер Шурс.

Двајцата се лудо за loveубени еден во друг и погоди што?… Тие започнаа да се дружат уште од детството. Еве, Рос Вијнандс и Пер Шурс за време на раните тинејџерски години (12 години). Според Пер, ова била локацијата што ја запознале и нивната средба била loveубов на прв поглед.

Што прави сопругата на Пер Шурс (Roos) за живот?

Според нејзиниот Фејсбук профил, таа работи во Вијандс Бумматериален. Јас го барав зборот „Вијандс Бумматериален“ на Google и дознав дека тоа е компанија за градежни материјали. Тоа е семејна компанија во сопственост на нејзините родители.

Исто како и Пер, неговата сопруга - Рус е исто така русокоса. Таа има сладок изглед, трепери со очи и прерасна во исклучително убава.

Во август 2017 година, девојката на Пер Шурс го прослави и својот седумнаесетти роденден во голем стил. Рус Вијнандс има 20 години кога го напишавме Био на нејзиното момче. Ова имплицира дека Пер е постар за неколку месеци (помалку од една година) од неговата девојка. Тој најверојатно ќе ја запроси и ќе се ожени најбргу со неа.

Личен живот на Пер Шурс:

Да се ​​запознаете со неговите активности надвор од теренот, ќе ви помогне да добиете подобра слика за Long Shot Taker. Оттука и прашањето Кој е Пер Шурс?

Прво, кога е далеку од фудбалот, тој се фокусира на студиите. Допаѓа Каи Хаверц, Пер е многу сериозен во мешањето на својата кариера со образованието. Повторно, тој сака да прави забавни работи со неговата сопруга, пријатели и семејство. Пер е iteубезен, уреден и дружеубив млад човек со многу домашен став. Благодарение на Рос Вијнандс, тој станува привлечен и ужива да е дома со неа.

Perивотен стил на Пер Шурс:

Дефанзивецот се обидува се од себе да ги избегне сјајните списанија забележани од грст скапа куќа (замоци), автомобили и сл. Родителите и девојката на Пер Шурс се грижат за анти-трепкање.

И покрај тоа што го држеа заземјен, и двајцата loversубовници сепак наоѓаат време уживајте во животот на популарните примори и туристички дестинации. Судејќи според неговата заработка, Пер Шурс има нето вредност од приближно 3.5 милиони евра.

Семеен живот на Пер Шурс:

Со домаќинство каде сè се врти околу победата, лесно е да се претпостави колку се блиски плетени. Во овој дел, ќе ви кажеме повеќе вистини за родителите на Пер Шурс и останатите членови на неговото семејство.

Факти за мајката на Пер Шурс:

Како што еднаш рече нејзината ќерка (Деми), нејзината мајка (Моник) е движечката сила на семејството. Таа е пензиониран специјалист за лавиринт, кој некогаш се истакнал во спортот загатки. Во моментов, Моник е горда што е меѓу ретките мајки кои воспитале спортски деца (Деми, Флеу и Пер).

Чувајќи го својот лавиринт на спорт, покрај тоа, таа повеќе се фокусира на уредување на сè за секого, како што се перење алишта и други форми на чување дома. За сопругата на Ламберт, животот сега е с about околу одржувањето на семејната врска.

Факти за таткото на Пер Шурс:

Роден на 15-ти октомври 1962 година, Ламберт Шурс е пензиониран тркач на ултра долги патеки и ракометар со 312 меѓународни настапи на своето име. Тој во моментов е помошник тренер на Лимбург Лајонс, ракометен тим во Холандија. Подолу е гордиот татко на три деца за време на неговите моменти на играње.

Како пионер на спортот во семејството, Ламберт беше одговорен да им ја внесе childrenубовта кон спортот на своите деца - давајќи им слобода да ги избираат своите судбини.

Како татко и поранешен врвен спортист, тој внимателно ги следи спортските активности на сите негови деца до денес. Ламберт обожава да управува со кариерата на својот син на едноставен начин и внимава да не дава критички коментари до медиумите.

Ламберт е вид татко кој им дозволува на своите деца сами да се справат со некои аспекти од нивната кариера без да добијат помош од агенти. Според неговите зборови

„Додека Пер беше во академијата, му дозволив да остане што е можно повеќе и да не седи околу масата со агенти на дневна основа. Се обидувам да го проверам тоа, исто така, да се осигурам дека ги има двете нозе на земја “.

За сестрите на Пер Шурс:

За холандскиот фудбалер, да се имаат Деми и Флеу е како да имате двајца најдобри пријатели од кои не можете да се ослободите. Браќата и сестрите, на сликата подолу, се неговите две спортски сестри. Сите имаат иста спортска крв што тече низ нивните срца.

Запознајте ги сестрите на Пер Шурс, Деми (лево) и Фле (десно)
Запознајте ги сестрите на Пер Шурс, Деми (лево) и Фле (десно).

Сестрата на Пер Шурс, Фло, се занимава со ракомет на професионално ниво во Ситард. Деми, од друга страна, е тенисер кој своевремено го рангираше No12 во светот преку двојки (статистика во март 2020 година). Таа има три ВТА турнири во нејзиниот кабинет и живее повеќе далеку од семејството поради нејзината професија, што вклучува многу патувања.

Пер Шурс нераскажани факти:

Факт # 1: Раната приказна за Ливерпул:

Во сезоната 2018/2019, Пер отпатува во англиската суперсила за да има искушенија. Ова беше уште пред тој да влезе во Ајакс. Дали знаевте?… Ливерпул му подготви круто судење со јавување Стивен Џерард надвор од пензија, така што Пер може да се соочи со него за да му ја одреди судбината.

Откако ја доби битката против Стив-Gи, Ливерпул му понуди 900,000 фунти годишно плата. За жал, понатамошното преговарање со родителите на Пер Шурс се расипа. Ова беше пред Ламберт и Моник да одлучат нивниот син да оди во Ајакс.

Факт # 2: Статус на ФИФА:

За својата млада возраст, Пер доби пристојна статистика за ФИФА. Тој е два бода погоре Рајан Грејвенберх, неговиот сонародник и соиграч. Судејќи според неговиот потенцијал, Пер е одличен чудо на ФИФА што секој менаџер на режим на кариера мора да го купи.

Факт # 3: Распределба и заработка на плата во секунди:

МандатПлата во евра (€).
Годишно€ 2,519,838
Месечно€ 209,987
Неделно€ 48,384
Дневно€ 6,912
На час€ 288
На минута€ 4.8
Во секунда€ 0.08

Дали знаевте?… Просечен граѓанин во Холандија ќе треба да работи 1 година и 3 месеци за да ја направи својата неделна плата од 48,384 евра.

Бидејќи започнавте да го гледате Пер Шурс„Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 4: Религија - христијанин?

По нашето истражување, сфаќаме дека презимето на Пер Шурс не е пронајдено во Библијата, Тората и Куранот. Оттука, ние ја исклучивме можноста тој да биде воспитан како христијанин и нема никакви знаци на какво било верско убедување.

Заклучок:

Од самиот почеток, родителите на Пер Шурс планираа да имаат здраво и успешно спортско семејство. Рутината на домаќинството никогаш не се сменила и денес, Ламберт и Моник се горди што знаат дека Пер, Деми и Флеу ги живеат своите соништа.

Биографијата на Пер Шурс нè учи да разбереме дека фокусот, одлучноста и постојаноста се клучот што го држи успехот. Сето ова беше очигледно во неговите достигнувања во кариерата и сега резултираше со тоа врвни европски клубови (интер и Милан) кои се ривалски Ливерпул за дефанзивецот на Ајакс.

Ви благодариме што долго време останавте со нас на Мемоарите на Пер. Reachубезно дојдете до нас ако забележите нешто што не изгледа како што треба во нашата статија. Во спротивно, ставете коментар за тоа што мислите за фудбалерот. За брз поглед на Пер Шурс Био, користете ја нашата вики табела.

Прашања за ВикиФакти за биографија
Целосно име:Пер Шурс.
Години:21 години и 1 месеци.
Датум на раѓање: 26 ноември 1999.
Место на раѓање:Ieивштат, Холандија.
прекар:Новиот Матијас де Лигт.
Родители:Ламберт Шурс (Татко) и Моник Шурс (Мајка)
Браќа:Фле Шурс (постара сестра) и Деми (непосредна постара сестра).
Брат:Брат:
Позиција во семејството:Позиција во семејството:
Висина во стапалата и инчи:6 стапки 3 инчи
Висина во метри:1.91 м.
Професија:Фудбалер:
Занимање на таткото:Пензиониран ракометар.
Мајка занимање:Пензиониран лавиринт професионалец.
Окупација на сестри:Фле игра ракомет, а Деми тенис.
Играчка позиција:Централен бек.
Хороскопски:Стрелец
Религија:Христијанството.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари