Патрик Бамфорд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Патрик Бамфорд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Патрик Бамфорд ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката, жената што треба да биде, не вреди, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ја анализираме историјата на Марсело Биелса инспириран Англиски професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Патрик Бамфорд, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Да, секој го знае Лидс Форвард и неговиот клуб докажуваат дека погрешно се сомневаат. Заедно со Jackек Харисон, тој е благословен со техника, умеење, како и способност на топката. Сепак, само неколку enthusубители на фудбалот знаат за неговите почетоци. Без понатамошно разочарување, да започнеме со неговите рани години.

Приказна за детството на Патрик Бамфорд:

За почетниците од биографијата, неговиот прекар е „Пат“. Патрик Jamesејмс Бамфорд е роден на 5-ти ден во септември 1993 година од неговите родители, г-дин и г-ѓа Расел Бамфорд во пазарот / индустрискиот град Грантам, Англија. Тој е првиот син меѓу три деца (вклучително и две девојчиња) роден во заедницата помеѓу неговата мајка и тато.

Години на одгледување на Патрик Бамфорд:

Младата „Пат“ порасна во малото село Норвел, во Нотингемшир заедно со двете сестри Сиара и Орла. Како момче, тој беше фан на Нотингем ФК и помина многу време учејќи да свири музички инструменти. Проверете една од најраните познати фотографии од детството на Бамфорд заедно со неговата непосредна помлада сестра Сиара.

Потекло на семејството Патрик Бамфорд:

Прво и најважно, тој е класифициран како еден од оние од богат дом. Родителите на Патрик Бамфорд беа граѓани од повисока класа кои се осигураа дека тој има приватно образование и може да свири виолина на одделение 7. Еве, редок шут на Патрик Бамфорд со неговото добростоечко семејство.

Потекло на семејството Патрик Бамфорд:

Сите знаеме дека напаѓачот е англиски државјанин. Сепак, она што можеби не го знаете ако фактот дека двајцата родители на Патрик Бамфорд не се целосно од англиско потекло. Резултатите од истражувањето за утврдување на неговата етничка припадност откриваат дека тој има ирски корени од семејството на неговата мајка.

Приказна за кариерата на Патрик Бамфорд:

Интересно е што Англичанецот започна да игра фудбал на многу рана возраст. Имаше само 8 години кога стана дел од младинскиот систем на Нотингем Форест. Родителите на Патрик Бамфорд беа подготвени да го поддржат и бараа само едно - постојаност.

„Татко ми и мајка ми беа пребирливи во однос на она што ми дозволија да го сторам.

Тие беа упорни на фактот дека јас треба да го започнам само она што можам добро да го завршам “

Рече проследен до Дејли Меил. Како што е забележано, двајцата родители не му дозволуваа само да игра фудбал, туку и да служи како маскота за неговиот детски клуб. Можете ли да го сликате?

Рани години во фудбалски кариери:

Ivingивеејќи ги очекувањата на неговите родители, фудбалското чудо се искачи во редовите на Нотингем Форест и го имаше своето деби за првиот тим во 2011 година. Не помина долго пред тој да се приклучи на Челси во 2012 година - време кога започна да се радува на возбудлива иднина со блуз

Биографија на Патрик Бамфорд - Тешкиот пат до славата приказна:

За жал, Челси не го сметаше фудбалскиот талент подготвен за фудбал во Премиер лигата. Како резултат, Бамфорд се најде зафатен во фармата за заеми во Челзи. Непотребно е да ви досадувам прекумерни детали, напаѓачот издржа околу седум магии на позајмици во шест сезони.

Првите три клуба со кои Бамфорд ја имаше својата номадска кариера се Милтон Кинс, Донс, Дерби Каунти и Мидлсброу каде ја освои наградата за најдобар играч во Шампионската титула.

Приказна за успехот на Патрик Бамфорд:

Последователните позајмици на напаѓачот во Кристал Палас, Норич Сити и Барнли не беа за што да се пишува дома. И покрај тоа, неговото враќање во Мидлсброу (на трансфер без заем) беше почеток на неговата слава.

Дали знаевте дека токму со клубот Бамфорд го постигна својот прв гол во Премиер лигата? Тој исто така му помогна на клубот во полуфиналето од баражот за ЕФЛ шампионатот откако претрпе испаѓање.

Кога Бамфорд се приклучи на Лидс во 2018 година, многумина не знаеја дека иднината на клубот лежи на неговите раменици. Игри по игри, тој се подобри во форма со резултатско зголемување на голот на головите. Тој на крајот му помогна на заспаниот гигант да се врати во Премиер лигата на крајот на сезоната 2019/2020.

Во времето кога се поставува биографијата на Патрик Бамфорд, тој сè уште е едно од вредните придобивки на Лидс. Без сомнение, тој со нетрпение очекува да постигне повеќе со клубот под Марсело Биелса. Која насока ќе се наклони на работите, остатокот, како што секогаш велиме, ќе биде историја.

Која е девојка Патрик Бамфорд?

На 27-годишна возраст (проценка за 2020 година), се очекува напаѓачот да биде оженет или да има девојка. Бамфорд ја избива кутијата на последното очекување. Името на девојката на Патрик Бамфорд е Михаела Ирска. Еве, boyубовникот има свој медал, а можеби и прстенот.

Не знаеме многу за тоа кога дуото се запозна и започна да излегува. И покрај тоа, можеме самоуверено да известиме дека неговата девојка и сопруга (Михаела) се една од влијателните лица во неговиот живот. Нема сомнежи дека тие имаат вистински чувства едни кон други со големи планови за во иднина.

Семеен живот на Патрик Бамфорд:

Постојат одредени луѓе кои напаѓачот не може да не ги спомне кога и да ја раскаже својата биографија. Тоа не е друго освен неговото семејство. Еве, ви донесуваме факти за родителите и браќата и сестрите на Патрик Бамфорд. Покрај тоа, тука ќе бидат наведени вистини за неговите семејни корени.

За мајката на Патрик Бамфорд:

Мајката на напаѓачот е од Ирска и има ирско семејство. Бамфорд ја сака и ја заслужува својата мајка за притисок врз него да заврши скратено работно време, секогаш кога ќе се смести во кој било поволен клуб на долгорочна основа. Благодарение на неговата мајка, Бамфорд имал право да ја претставува Ирска на меѓународни настани под правилото на баба и дедо.

За таткото Патрик Бамфорд:

Расел Бамфорд е татко на напаѓачот. Тој е популарен меѓу неколку фанови и спортски писатели на кои им дава интервјуа во врска со развојот на настаните во професионалниот живот на неговиот син. Судејќи според фотографијата подолу, ќе сфатите дека Расел обожава да чува блиско семејство.

За браќата и сестри Патрик Бамфорд:

Напаѓачот има две сестри кои не се само убави, туку и интелигентни. Сестрите на Бамфорд се викаат Орла и Сиара. Секој што ќе погледне во триото може да верува дека се тројки. Двете сестри мора да бидат многу блиски со нивниот единствен брат кој донесе слава на името на семејството. Ете, напаѓачот со неговите сестри - дипломирачката Орла (во средина) и Сиара (десно од нив).

За роднините на Патрик Бамфорд:

Движејќи се кон непосредниот семеен живот на штрајкувачот, постои обвивка на нејасност во врска со неговото потекло. Така, нема опипливи информации за неговите баби и дедовци од мајка и татко. Знаеме дека едната страна е англиска, а другата, ирска. Повторно, ниту неговите чичковци, тетки, братучеди, внуки и внуци се идентификувани.

За неговиот чичко:

Дали Патрик Бамфорд е поврзан со JCB? одговорот е ДА! Да не заборавиме, еден од далечните роднини на Бамфорд е основачот на JCB, Ентони Бамфорд, вреден 4.6 милијарди УСД. Без сомнение, напаѓачот има богати членови на семејството на високи места.

Личен живот на Патрик Бамфорд:

Дозволете ни да зборуваме за животот на Пет надвор од фудбалот, особено што се однесува на содржината на неговиот карактер. За почетници, многумина го сметаат за тактички интелигентен и невообичаен спортист.

И покрај потеклото од богато семејство, тој е приземјен во односите со колегите спортисти и навивачи. Ако не за фудбалот, Биографијата за Патрик Бамфорд ќе биде исполнета со цветови на неговата музичка кариера. Секогаш кога Бамфорд не е на теренот или на тренинг, можете да го фатите како свири на виолина, пијано, гитара или саксофон. Зарем тој не е одлична индивидуа?

Во горенаведеното, тој беше фатен како настапува во комплексот за обука на паркот Роклиф. Исто така, тој добро го познава германскиот, францускиот и шпанскиот јазик. На списокот со неговите хоби додадени се одмори, гледање филмови и добро време со семејството и пријателите. Еве еден од забавно исполнетите начини на кои тој ужива на својот одмор.

Патрик Бамфорд Начин на живот:

Во врска со тоа како ЦФ ги прави и троши своите пари, тој има проценета нето вредност од 15 милиони евра (проценка за 2020 година). Не е новост дека платата и платите се главните извори на неговата заработка. Всушност, тој е рангиран меѓу најплатените играчи на Лидс со годишна плата од 1,820,000 фунти.

Патрик Бамфорд Автомобили:

Pепањето толку огромни пари значи дека може да биде тешко за Бамфорд да си забрани некој од животниот раскош. Така, не е изненадувачки што тој управува со ровери со опсег и има други егзотични автомобили кои се ладат во гаражата на неговата резиденција во Лондон.

Непродадени факти:

За да го заокружите ова интересно парче од биографијата на Патрик Бамфорд, еве малку познати или нераскажани факти за него.

Факт #1 - Распределба на платата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗАРАБОТУВАЕ ВО ФУНДИ (£)
Годишно£ 1,820,000.
Месечно£ 151,667
Неделно£ 34,946
Дневно£ 4,992
На час£ 208
На минута£ 3.47
Во секунда£ 0.05

Во времето кога започнавте да гледате Био на Патрик Бамфорд, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт #2 - CoD навивач во срцето:

Бамфорд, наводно, е голем обожавател на видео играта Call of the Duty. толку зависник од видео игри. Тој е виден овде како прави секција за вежби пред да замине на меѓународен натпревар во живо за СОД.

Факт #3 - Религијата на Патрик Бамфорд:

Бамфорд допрва ќе дава индиции дали е неверник или на друг начин. Но, шансите се во прилог тој да биде верник кој практикува христијанство. Запомнете, Патрик е христијанско име.

Факт #4 - Неправда на ФИФА:

Бамфорд има слаб рејтинг на ФИФА 2020 од 72 поени со потенцијал 75. Рејтингот не се додава само на напаѓачот кој му помогна на Лидс да добие промоција и беше на врвот на неговата игра. Што мислите за оваа неправда? Известете не во полето за коментари.

Факт #5 - Образование:

Бамфорд е добро образуван играч. По неговите неверојатни студии на ниво на ГЦСЕ и А, тој доби понуда за стипендија за студирање бизнис на Универзитетот Харвард. Тогашното фудбалско чудо ја жртвуваше понудата на олтарот за продолжување на кариерата во Англија.

Факт #6 - Избор на домашно милениче:

Кога станува збор за чување миленичиња, Бамфорд ќе избере куче пред сите други алтернативи. Името на неговото куче е Дјук. Кој му ја дава титулата војвода на куче? Бамфорд го прави тоа. Погледнете го начинот на кој тој со inglyубов го држеше своето куче Дјук.

Факт #7 - За неговото место на раѓање:

Дали знаевте?… Од каде потекнува семејството на Партик Бамфорд, Грантам, е познато како родно место на поранешната премиерка на Велика Британија, Маргарет Тачер.

Вики факти:

За да добиете брз поглед на Био на Патрик Бамфорд, еве една табела за вас.

Целосно имеПатрик Jamesејмс Бамфорд
прекарПат
Дата на раѓање5-ти ден од септември 1993 година
Место на раѓањеГрантам во Англија
Играње позицијаНапред
РодителитеРасел Бамфорд (татко)
СестриСиара и Орла (сестри)
девојкаМихаела Ирска
ДецаN / A
ХороскопскиДевица
хобијаОдмор, гледање филмови и поминување добро време со семејството и пријателите.
Нето вредност15 милиони евра
Плата£ 1,820,000
Висина6 стапала, 1 инч

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова проникливо дело на Биографијата на Патрик Бамфорд. Се надеваме дека ве инспирирало дека упорниот дух ги освојува сите. За среќа, на Бамфорд му се допаѓа Калвин Филипс никогаш не ја изгуби вербата во своите можности и покрај тоа што не успеа да ги најде своите нозе во 6 сезони од магии на неговиот заем.

Исто така, наше е да им се заблагодариме на родителите на штрајкувачот што го повикуваа да продолжи да турка, дури и кога лесно можеа да го замолат да проба нешто друго. Покрај неговата мајка и тато, влијанието на семејството на Патрик Бамфорд врз неговиот раст е исто така достојно за пофалба.

На „спасител на вода“, ние се гордееме со доследното објавување на Детските приказни и Био фактите кои се фер и избалансирани. Дали забележавте нешто што не изгледа како што треба во овој напис? Известете ни во делот за коментари. Сепак, кажете ни што мислите за Патрик.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари