Роб Холдинг приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по име "Rob. Нашите Роб Холдинг детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви донесе целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до денес. Анализата го вклучува неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, доведуваат до слава, врска и личен живот.

Да, секој знае дека е комплетен бранител. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Роб Холдинг, која е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Роберт Самуел Холдинг е роден на 20 септември 1995 на неговиот татко (воен офицер) и мајката (домаќинка) во Темсејд, Голема Манчестер, Велика Британија. Роден во Манчестер го направи семејството на Роб Холдинг сите обожаватели на Јунајтед, кои во тоа време доминираа во градот.

Роб Холдинг пораснал со својата постара сестра во нивниот семеен дом во Стејлибриџ, Болтон, град во Голема Манчестер, во северозападна Англија. На почетокот, и двајцата присуствуваа на училиштето "Вест Хил" во градот. Роб, за разлика од неговата сестра, не го продолжил своето образование поради фудбалот. Неговата сестра продолжи да ја добива магистерската диплома (Најди ги церемонијата на дипломирање видео подолу);

Додека Роб напредувал во фудбал, неговата сестра продолжила да грабнува настава. Како дете, родителите на Роб беа многу реалистични во поглед на неговиот избор во кариерата и одлуката да престанат со школување. И Роб и неговата сестра на почетокот одлучија да ги остават своите родители во други за да ги извршуваат своите кариери.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста на Роб за фудбал го видел како се запишува на списокот на локалниот младински тим на Болтон, кој му дал на сцената да ги покаже своите таленти. Според Фудбалскиот Лондон, тој бил опишан како понизно дете со пофалби што му послужиле на неговото добро воспитание на солидна фамилија.

Ништо од него никогаш не го фасцинираше од моментот кога се обиде да се повлече во играта. На почетокот, Роб Холдинг беше меѓу ретките млади играчи кои беа толку решени да го следат неговиот сон.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Кога ќе одам тешко

Сепак, и покрај изобилството и фокусот, работите не се одвиваа како што беше планирано откако тој беше промовиран да игра висок фудбал. At за момент во текот на неговите тинејџерски години, имаше стравувања дека иднината на Роб во Болтон е неизвесна и тој се очекува да биде пуштен од клубот поради постојаниот недостаток на форма.

Ова беше време кога Роб размислуваше да се откаже од играта поради фрустрација со недостаток на напредок. Наместо да го ослободи, неговиот клуб одлучил да го промовира на повисока страна и да го испрати на заем.

Дури и додека бил на позајмица на Бери, Роб Холдинг стана повеќе разочаран од неговата изведба. Тримесечниот заем за позајмица во Бери кон крајот на сезоната 2014 / 15 даде само 11 минути на теренот. Наместо да игра на фудбал, тој бил назначен за некои улоги на теренот, што го задржало повеќе деморализирано.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Враќајќи се од заемот за време на Божиќ, Роб Холдинг, кој веќе беше разочаран од играта, забележа огромна побарувачка на него од неговиот родителски клуб Болтон. Наместо да го ослободи или да го види како го напушта фудбалот, Роб му беше дадена последната шанса со своето деби на Болтон од Нил Ленон, поранешен тренер на Болтон Вондерерс.

Трансформацијата на Холдинг за време на овој натпревар беше извонредна. Тој покажа голема зрелост и го смени стилот на игра, овој пат повеќе одбранбен ум.

По враќањето во тимот, тој постојано импресионирал како неговата страна се борела да ја изгуби битката против испаѓањето. Роб дури и продолжи да постигнува важни цели за неговиот клуб.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Додека неговиот тим се бореше, конзистентност и зрелост на Холдинг се истакнуваше. Оние кои го познаваат најдобро ја припишувале неговата промена на комбинација на напорна работа, физички развој и зголемена доверба. Доаѓањето од семејство со воено потекло, напорна работа и дисциплина никогаш не било проблем за Роб. Тој дури се појавуваше да напредува и да игра без притисок дури и кога им се доделуваат дополнителни одговорности.

Роб Холдинг ја заврши победата на Болтон за играч на годината и покрај тоа што играше само половина сезона по враќањето на кредитот.

Како роден 18, Роб не бил особено развиен физички. Тој мораше да работи напорно во салата. Ова беше време кога тој веќе беше надгледуван од Арсенал кој направи потег на него на крајот од сезоната 2015 / 2016.

Исто во тоа време, Англија под-21 менаџер Герет Саутгейт беше исто така импресиониран и го повика Роб во тимот за Тулонскиот турнир. Овој Англија повик беше изненадувачки на навивач кој знаеше Холдинг никогаш да не биле вклучени со ниту еден од тимови во Англија јуниор. Изненадувачки, Роб Холден заедно со своите соиграчи го освоија Тулонскиот турнир.

Животот со Арсенал: Играјќи заедно во Тулон, Холдинг се зголеми блиску до Чемерс кој веќе беше во Арсенал. Џек Вилшер го зеде под неговото крило, поради неговиот сопствен блискост со Болтон.

Арсен Венгер исто така го зеде како негов син, па дури и го менуваше за тоа како да ја прочита играта многу добро како бранител.

Роб Холдинг брзо се докажа како клучен дел од одбраната на Арсенал. По многу менторство, тој импресионира Арсен Венгер со неговото ниво на глава и смиреноста на топката во неочекувано рано деби против Ливерпул.

Конечно, тивко дете од малиот мелнички град Стејлибриџ се приклучија на Арсенал за да го прослават 2016-2017 FA Cup и FA Community Shield.

Остатокот, како што велат, е историја.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Не секој млад фудбалер го сочинува и Роб Холдинг е совршен пример за овој факт. Во моментов е недостапен за BAE и моментално недостасува од базата за датирање (како во времето на пишување).

Роб Холдинг успеа да го одржи својот приватен живот добро под обвинение, бидејќи станува многу зафатен да ја гради својата кариера.

Тешко е да се открие дали англискиот бранител има девојка или не. Роб обично се појавува сам на јавни настани сам или со неговите пријатели. Тој се крие од медиумите за приватни работи.

Роб Холдинг Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Запознавање со личниот живот на Роб Холдинг ќе ве натера да добиете целосна слика за него. Роб по својата природа и сопствен прием е скромен човек кој никогаш немал мамурлак во својот живот.

Додека голем број фудбалери уживаат во прекрасните одмори во Мајами или Ибица, холдинг се чини дека има повеќе вкусови од земја до земја. Дали знаеше?… Бранителот би сакал да има свој одмор на плажите во Тајланд, за разлика од било кое друго место на земјата.

Call of Duty Lover: Исто како и Хектор Белерин, Роб се смета себеси за зависник од видео-игра на стрелец од прво лице Call of Duty. Тој еднаш учествуваше во Лансирањето на БЕТА од Втората светска војна.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Детска приказна за Роб Холдинг плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде