Николас Отаменди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Николас Отаменди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот дефанзивен гениј, најпознат под прекарот; "Генералниот". Нашата приказна за детството Николас Отаменди плус Факт за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врската и многу малку познати факти за него надвор од теренот.

Да, секој знае за неговите одбранбени способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Никола Отаменди, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Николас Хернан Гонзало Отаменди е роден на 12-ти ден во февруари 1988 година, во Буенос Аирес, Аргентина. Тој е Водолија по раѓање. Роден е во аргентинските родители г. и г-ѓа Хернан Отаменди.

Никола израснал во Ел Талар, мало маало во Буенос Аирес, Аргентина. Тој беше мултиталентиран како дете. Всушност, Отаменди го подели своето време помеѓу фудбалот и боксот во својата младост. Растејќи, тој го делеше своето време помеѓу боксот и фудбалот, градејќи ги силите во локалната спортска сала со неговиот братучед пред да одлучи да ги посвети сите свои сили на убавата фудбалска игра.

Николас го започна својот фудбалски живот во неговиот локален аргентински клуб, Велез Сарсфилд. Тој ги поминал 12 годините со своите бои во младите и постарите тимови. Тогаш, тој беше јасно удобен во неговиот детски дом. Дури и кога тој го зацврстил редовното место во првиот тим, Николас сѐ уште живеел дома со татко му и мајка.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

По импресивниот настап на Светското првенство во Јужна Африка 2010 година, тој беше привлечен од Порто во август истата година. По успешните две сезони, освојувајќи трофеи во Лига Европа и Португалија, Валенсија плати 12 милиони евра за Отаменди. Шпанскиот клуб се избори за интересот на Челси, Барселона и Милан. Ман Сити виде прилика кога Отаменди еднаш одби да тренира или да игра со Валенсија. Тие го прислушуваа и го потпишаа генералот за 28.5 милиони фунти. Останатото, како што велат, сега е историја.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Николас Отаменди е оженет за неговата аргентинска детска љубовница. Беше еднаш забележан со жената што се упати кон ресторан во центарот на градот.

Тој не изгледа премногу среќен на фотографијата подолу. Веројатно затоа што Пеп Гвардиола го остави во важна игра.

И двата парови имаат прекрасен син кој многу личи на неговиот татко.

Исто така, познато е дека Николас Отаменди има и други деца чии детали се чуваат лични.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Воен стил

Еден од прекари на Отаменди е генералот, почит кон неговата прослава во која ги поздравува навивачите.

Тој е исто така прекар Ел Мохикано. Овој прекар се однесува на неговата брада.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Брада

Николас е моментално на врвот во нашата битка на брадата. Аргентинецот еднаш призна дека неговата брада помага да придонесе за неговата агресивна, груба слика.

Иако тој не греши, јасно е дека многу време и напор се вложува во средување и обликување на косата на лицето, што заедно со неговата современа фризура, не би го оставило да изгледа од место.

Никола Отаменди - крал на брадата.
Никола Отаменди - крал на брадата.

Според неговите зборови .."Почнав да ја пуштам брадата да расте во Валенсија и едноставно ми се допаѓаше, па оттогаш стана голем дел од мојата личност “.

Навистина, брадата на Отаменди, која го дефинира неговиот груб изглед, доведе до неколку успешни справи во неговата кариера. Пример за успешно решавање се гледа подолу.

Кога неговиот брадест изглед ќе го реши, е над. Пример за сценарио за победата на брадестиот натпревар може да се види овде.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Тетоважата

Отаманди ја имаше својата прва тетоважа кога беше 14. Денес тој има многу, секој од нив има свое значење. Според неговите зборови „Мојот брат и мy деца, татко ми, мајка ми, и конечно, лицето на мојот дедо се потпираат во моето тело. до dјаделе, Ако јас seдизајн што ќе ги привлече моите очи, јас ќе одам по тоа “.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Аргентинскиот фактор

Покрај тоа, Отаманди во тимот на Манчестер Сити ја натера Аргентина да се смета за некогаш најдобро застапена нација во тимот на Сити.

Централниот бек стана шестиот Аргентинец кој го зазема своето место во соблекувалната на „Етихад“. Тој еднаш откри дека неговиот сонародник Серхио Агуеро бил еден од клучните фактори во неговата одлука да ја замени Валенсија за Манчестер. Тој откри: „Од времето кога разговарав со Агуеро за време на одредена Копа Америка, интересот од Сити беше секогаш привлечен предлог“.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Родендени пријатели

Неговиот роденден Отаменди го споделува со некои славни личности од минатото, вклучувајќи ги Чарлс Дарвин и Абрахам Линколн. Во поново време, актерите essеси Спенсер и oshош Бролин исто така ги креваат своите свеќи на ист ден со Никола.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рекорд спојлер

Отаманди е без сомнение, рекорден спојлер. Еднаш, Реал Мадрид уживаше во сопствениот рекорд, кој застана во победата 22 по ред, додека гигантите на Ла Лига не дојдоа против генералот Николас Отаменди. Беше Кристијано Роналдо го отвори резултатот, но Валенсија беше цврста за да се изедначи, а не долго време по полувреме, 6ft General скокна високо во воздухот за да стигне до дома.

Ова донесе крај на гордата победничка серија на Реал Мадрид, која траеше четири месеци.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Никола Отаменди потекнува од семејно потекло од средна класа, управувана од неговиот татко. Нивниот статус на семејно потекло се зголеми бидејќи се исплатија фудбалските инвестиции.

Двајцата негови родители г. и г-ѓа Хернан Отаменди живеат во аргентинската престолнина Буенос Аирес. За Никола Отаменди се вели дека е многу близок со неговата мајка.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Неговиот идол

Идол на Никола Отаманди не е друга личност Роберто Ајала.

Кога Отаменди го направи тимот на Аргентина во Светскиот куп во 2010, тој први почна да собира споредби со сонародникот Роберто Ајала, кој направи повеќе од еден век настапи за Ла Албишелесте. Легендарниот бранител (Ајала) помина седум години во Валенсија помеѓу 2000 и 2007. Тој беше оној кој помогна да се убеди неговиот млад ученик (Николас Отаменди) да се приклучи на клубот во 2014.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Човек за компресија

Генералот сака да ги користи чизмите за компресија за да ја зголеми формата и закрепнувањето од стрес и повреда.

Овие чизми се исто така дизајнирани да им помогнат на спортистите за зголемување на пост-тренингот и за зголемување на циркулацијата на крвта.

Николас Отаменди Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност 

Никола Отаменди е Водолија по раѓање. Тој ја има следната особина во прилог на неговата личност.

Силата на Никола Отаменди: Тој е прогресивен, оригинален, независен и хуманитарен.

Слабости на Никола Отаменди: Работи од емоционална експресија, темпераментна, бескомпромисна и оддалечена.

Она што Николас Отаменди го сака: Забава со пријателите, помагање на другите, борба за причини, интелектуален разговор, добар слушател

Што Николас Отаменди не му се допаѓа: Ограничувања, скршени ветувања, осамени, досадни или здодевни ситуации, луѓе кои не се согласуваат со нив

Проверка на факти

Ви благодариме што ја прочитавте приказната за детството на Николас Отаменди, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари