Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј позната како "Нико". Нашата приказна за детството Николас Пепе плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Николас Пепе Детска приказна - од детството до датум. Кредит за FutWiz

Во анализата се вклучени неговиот рано живеење, семејното потекло, образованието / кариерата, раниот живот во кариерата, патот до слава, доказ за слава, живот на врска, личен живот, семеен живот и факти за живот итн.

Да, сите ги знаат неговите способности кои ги задржаа најдобрите клубови во Европа слаби и молат на Колена. Сепак, само дел од фудбалските навивачи ја сметаат биографијата на Николас Пепе, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Николас Пепе е роден на 29th ден од мај 1995 на неговата мајка, и отец Папа Селестин во општината Мантес-ла-Џоли, лоцирана во северно-централна Франција. Подолу е слика на неговите родители; трудољубив татко и убава мајка.

Николас Пепе Родители. Кредит за MondialSport

Николас Пепе доаѓа од скромни почетоци и сиромашно семејно потекло. Иако е роден во Франција, неговите родители се имигранти од Ivorians кои мигрирале од Брегот на Слоновата Коска во Франција во средината на 1990s за да бараат подобро живеење.

По поставувањето во Париз, родителите на Николас Пепе мораа да бараат работа на располагање. Неговиот татко Целестин ја презеде работата на затворски чувар, додека неговата мајка остана домаќинка. Тие го родиле Нико и го подигнале во општината Мантес-ла-Џоли. Подоцна во раниот живот, родителите на Николас Пепе одлучија да мигрираат во Поатје во западна Франција, откако татко му се вработил во таа област.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Образование и градење кариера

Растечки во Североисточниот Париз, немаше играчки или игри. Сите Никола направи да ги удира фудбалските топки. Тој секогаш ја сакаше топката пред неговите нозе. Главниот нагласок на неговото образование дојде кога тој беше на возраст 6. Ова беше моментот кога имаше средба со неговиот учител во училиште кој го праша ... "Никола, што сакаш да направиш во животот?"

Образование на Николас Пепе и развој на кариера. Кредитирање на блок-листата

Никола одговорил; "Сакам да бидам професионален фудбалер кога ќе пораснам". Оваа одлука го изненадила неговиот учител кој никогаш не знаел дека Нико бил силен волја и бил решен да ги постигне своите цели. Така решил да му помогне на мало момче.

Постигнувањето на успехот на Франција во 1998 World забележа огромен одѕив на африкански мигранти кои учествуваа во фудбалот. Никола не беше исклучок. Иако продолжи со своето образование и се меша со фудбалот до неговите рани тинејџерски години. Нико никогаш не бил производ на било која академија за почетници на возраст од 5-9 години.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Рано кариерен живот

Николас продолжил со страста за фудбал, го видел како поминува со судски процеси и се запишува во францускиот локален клуб, Поатје, ФК (сега позната како Стад Поједиин). Високиот тим на клубот во тоа време играше во француската петта лига.

Раните години кариера на Николас Пепе. Кредит за Оуст-Франција.

На груба почеток:

По приклучувањето во клубот, сите станаа отфрлени со својата способност на топката. И покрај неговите импресивни настапи на младост, фудбалските извидници од поголемите академии станаа заплашени од раната фигура на Николас Пепе, како и загриженоста за неговиот став. Имаше мисли дека Никола беше неконзистентен или дека е мрзлив во одредени ситуации. Поради овој факт, никој не му се приближил или не го ценел.

И покрај резервите изразени од фудбалери и други регрутери, Пепе знаеше што сака. Подоцна ја добил својата форма кога стана редовен во првиот тим на Поатје.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Пат до слава приказна

Изведбата на Николас Пепе продолжи како што беше инструментална во помагањето на Поатјерите да обезбедат победа 3-1 која ги поштеди од испаѓање во сезоната 2012-2013. Таков успех му донесоа понуда со Анже, фудбалски клуб лоциран во Западна Франција.

Љубов на прв поглед:

Ова е пресвртна точка за успехот на Николас Пепе. Сето тоа се случило на многу убав ден. Според BleacherReports, тоа беше денот кога спортскиот директор Луис Кампос забележал Никола додека присуствуваше на натпреварот што го играше.

Николас Пепе патот до слава - Денот што го забележа. Кредит за Fieldoo

Иако поранешниот разузнавач на Реал Мадрид беше таму да се погледне на играч на противничкиот тим. сепак од тој момент го видел Пепе, немал очи за ниту еден друг фудбалер, ниту за неговата цел, кого дошол на разузнавач. Ова "љубов на прв поглед" дополнително зајакната кога Пепе постигнал брилијантен еквилајзер со извонреден 82nd минута.

"Брзо се вљубив во него" Кампос изјави во интервјуто за Фудбал на Франција. Откако го видел доволно Пепе, тој одлучил да му каже на Лил нов сопственик за купување на ѕвездата од Франција.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Стани за слава приказна

Николас Пепе се приклучи на Лил на 21st од јуни 2017 по заемот со Орлеанс. Само неколку месеци откако се приклучи на клубот, тој стана дел од драстичниот процес на подмладување од менаџментот на клубот. Неговиот експлозивен темпо на паузата го претвори Лил во еден од најстрашните контра-напаѓачки тимови во Европа.

Како и неговите убави цели, статистиките на Пепе покажаа дека тој е исто така еден од најдобрите создавачи на цели на европскиот континент.

Без сомнение, тоа е прв пат откако Едем Опасност лево за Челзи во 2012 дека Лил може да побара еден од највозбудливите играчи во светскиот фудбал. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

Со порастот на славата на Нико, прашањето за усните на сите е ... Кој е неговата девојка или WAG ?. Не постои негирање фактот дека Нико има endearing квалитети вклучувајќи го и неговиот убав изглед нема да го направи мила лоза на дами.

Кој е Девојка на Николас Пепе? Кредит за Радио Ghanasoccernet

Сепак, евентуалните скриени романси на Нико се оние кои избегнуваат преглед на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е приватен и можеби без драма. Како во времето на пишување, Николас претпочиташе да се фокусира на својата кариера и се обиде да избегне внимание од неговиот приватен живот.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Личен живот

Запознајте се со фактите за личниот живот на Николас Пепе, кои ќе ви помогнат да добиете целосна слика за него.

Отпочнувајќи, тој е некој со брза претпазлива личност. Пепе е друштвен, комуникативен и секогаш подготвен да се забавува со пријателите. Сепак, постојат моменти кога тој станува сериозен и внимателен. Ова се моменти кога тој размислува за неговата иднина.

Конечно на неговиот личен живот, Пепе е некој со постојано чувство дека нема доволно време за сè.

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Семеен живот

Клучот за успехот на Нико е неговите грижи родители и членови на семејството. На пример, неговиот татко жртвуваше сè за да обезбеди подобра иднина за својот син.

Николас Пепе и неговиот татко. Кредит за MondialSport

Дали знаеше?… Тато на Николас, Селестин Пепе некогаш бил фудбалер кој не успеал да стане професионалец. Папа Celestin одлучи да стане фудбалер во посредник преку неговиот син Николас. Ова беше моментот кога тој одлучи да го стави својот претпоставен во затворот да работи настрана за своето мало момче да има кариера. Celestin работел и зеде време да го придружува својот син за обука. Отиде колку што добиваше лиценца како воспитувач на фудбал за да остане близу до неговиот син.

Денес, родителите на Николас Пепе се присутни и ги искористуваат придобивките од тоа што го имаат во семејството. Според неговата социјална медиумска сметка, тој се чини дека има добри односи со неговата мајка.

Николас Пепе и неговата мајка. Кредит на ИГ

Пепе не порасна сам заедно со своите родители. Тој, исто така, има браќа и сестри (од кои едниот е Кваме Пепе) и други членови на блиското семејство. Пепе е посветеност да се осигура дека неговите родители се задоволни и содржината е слична на неговата посветеност на Атлетико Мадрид.

Николас Пепе, неговата мајка и браќа и сестри. Кредит на ИГ

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Факти за LifeStyle

Според TransferMarket, Николас Пепе е тековен пазар вреден 36 милиони евра. Ова лице сигурно го прави милионер фудбалер. Овој факт, сепак, не преминува во исклучително гламурозен животен стил.

Николас Пепе е паметен во управувањето со неговите фудбалски пари. Ова значи не трошење како луди, ниту менување на неговиот животен стил.

Факти за начинот на живеење на Николас Пепе. Кредит на ИГ

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Неостварени факти

Која религија е Николас Пепе? Николас е муслимански фудбалер, оној кој сака да ја покаже својата религија во стил. Тој е љубител на посетата на пустината во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати.

Николас Пепе ја покажува својата муслиманска вера. Кредит на ИГ
  • Врската на Пепе на теренот со другите напаѓачи Џонатан Бамба и Џонатан Иконе го заработи тројото прекарот "Бип бип. Дали знаеше?… Овој прекар е француско име за патот Runner од серијата за цртани филмови на Looney Tunes.
Најдобрите впечатливи партнери на Николас Пепе - The Bip Bip
  • Нико претпочита да работи од крило, наместо непозната улога на централниот напаѓач му ја даваат тренери.
Фактите на Николас Пепе - неговата позната улога. Кредит за 90Min

Николас Пепе Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Николас Пепе плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде