N'Golo Kante Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

N'Golo Kante Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Н'Голо Канте ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, начинот на живот, автомобилот, не вреди и личниот живот.

Во мало, ова е животна приказна за Канте. Lifebogger прикажува нераскажани факти од детството, кога стана славен.

Сега, за да го разбудите апетитот за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасни - совршено резиме на Биографијата на Н'Голо Канте.

Lifeивотот и подемот на Н'Голо Канте.
Lifeивотот и подемот на Н'Голо Канте.

Да, сите знаат за одличните вештини за решавање и пресретнување на играчот од средниот ред. Сепак, не многумина ја прочитаа неговата биографија што е многу интересна. Без многу врева, да започнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Рикардо Переира Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството Н'Голо Канте:

Н'Голо Канте е роден на 29 -ти ден од март 1991 година во Париз, Франција. Роден е од релативно непознати родители од потекло од пониска класа.

Родителите на Нголо Канте мигрирале во Франција од Мали (Западна Африка) во 1980 година за да бараат позелени пасишта во Франција.

Н'голо Канте е роден како прво дете на четири браќа и сестри. Неговиот татко почина кога беше многу мал. Од многу рана возраст, чувството на одговорност го снајде.
 
Смртта на неговиот татко ја остави мајката на Нголо Канте (слика подолу) со седлосниот товар на родителството.
 
Запознајте ја мајката на Н'Голо Канте.
Запознајте ја мајката на Н'Голо Канте.

Растечки години:

Рано, Канте ја знаеше вредноста на напорното работење бидејќи го гледаше тоа како единствениот начин на кој може да постигне нешто во животот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Растејќи во Руил Малмејсон, мало и густо населено приградско подрачје близу Париз, Канте работел како собирач на ѓубре/ѓубре, додека неговата мајка работела како чистачка со цел да помогне во одржувањето на семејството.

Како собирач на ѓубре, Канте шеташе километри низ предградијата на источен Париз, барајќи секаков вид вреден отпад. Тој ќе ги собере и достави до малите фирми за рециклирање, сите во име на „брза готовина“.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Знаејќи целосно добро собирање ѓубре постојано ќе го направи неговото семејство сиромашно, Канте бараше алтернативи за финансиската слобода и сигурна иднина за себе и за своето семејство.

Биографија на Н'Голо Канте - Пат до фудбалска кариера:

Додека Светското првенство во 1998 година беше во тек за слава на Франција, Канте напредуваше финансиски со тоа што заработи повеќе пари собирајќи го ѓубрето фрлено од фудбалските фанови по стадионите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилијан детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој собра многу гарнитури низ теренот што се користат за местото на турнирот - што е близу до неговиот дом, вклучувајќи ги и плоштадите на хотели кои служеа како центри за гледање. Н'Голо Канте ги направи сето ова за да заработи пари што ги вложи во нешто вредно.

Ретка фотографија од навивачи кои го гледаат Светското првенство во Франција 1998 година. Ова беше време кога Канте заработуваше пари од собирање и продажба на отпад од обожавателите.
Ретка фотографија од навивачи кои го гледаат Светското првенство во Франција 1998 година. Ова беше време кога Канте заработуваше пари од собирање и продажба на отпад од обожавателите.

По Светското првенство Франција 98, Канте виде поинаква Франција. Тој виде земја исполнета со можности чија фудбалска слава и иднина лежеше на рамениците на мигрантите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова беше време кога тој се запозна со имињата на африканските мигранти кои и помогнаа на Франција да го освои Светското првенство во ФИФА 1998 година.

Канте веднаш виде иднина во фудбалот откако ја гледаше Франција како го подигнува Светското првенство во 1998 година.
Канте веднаш виде иднина во фудбалот откако ја гледаше Франција како го подигнува Светското првенство во 1998 година.

Значајни ѕвезди мигранти се состојат од играчи како Тјери Хенри, Зинедин Зидан, Патрик Виера, Лилијан Турам, и Николас Анелка.

Овие имиња беа популарни во тоа време. Како резултат на тоа, победата на Светското првенство во Франција во 1998 доведе до пресвртница во однос на учеството на мигрантите во францускиот фудбал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Н'Голо Канте - Рани години во кариерата Фудбал:

Набргу по Светското првенство во 1998 година, Канте (на возраст од 8 години) се стреми да го земе фудбалот како кариера, откако забележа дека многу фудбалски академии се појавиле во близина на неговиот дом.

Не помина долго пред неговите аспирации да станат реалност, бидејќи ја започна својата кариера во ЈС Суреснес во западните предградија на Париз.

Претпоставувам дека можете да го забележите Нголо Канте меѓу младите. Само погледнете како скоро сите го гледаа.
Претпоставувам дека можете да го забележите Нголо Канте меѓу младите. Само погледнете како скоро сите го гледаа.

По регистрацијата во клубот, Канте веднаш беше обележан од соиграчите како најмалата и најфокусираната млада starвезда во клубот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хамза Чудхури за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Отпрвин, неговиот мал раст плус изгледот држеше многу соиграчи да се прашуваат од каде потекнува и дали може да издржи долго на теренот.

На почетокот на својата кариера, Канте покажа квалитети што ги прикажаа неговите скромни почетоци. Според помошникот менаџер на Канте, Пјер Вил;

„Канте остана надвор од радарот на големите тимови заради неговиот мал изглед. Тогаш, тој правеше справи цел ден, ја земаше топката од едниот крај на теренот и ја носеше на другата должина на теренот. Тоа беше негова приватна рутина за обука која никој не ја предаваше “.

Биографија на Н'Голо Канте - Приказна за патот до славата:

Тоа беше смирение и напорна работа научиле во неговата проблематична младост што му помогна на минијатурниот играч од средниот ред да постигне порано величие со неговиот младински клуб.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Давида Zappacosta приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Еден од старите пријатели на Канте, Франсоа Лемоин додаде дека;

"Канте беше 3 години помлад од нас, но тој веќе играше со нас. Игравме против локален тим и тој дојде на десет минути од крајот. Тој беше помал од сите, но никој не можеше да го помине.

На крајот од натпреварот отидовме во соблекувалната, погледнав во еден од моите соиграчи и му реков: "Гледај, тој е помал од нас и за десет минути ни покажа како да го направиме тоа". Тоа беше вистинска лекција во смирението. "

Тоа беше влијанието на Канте кое го направи неговиот тим да освои трофеи. Дали знаеше?… Додека неговите соиграчи славеа, Канте ќе беше изоставен затоа што се знаеше дека е срамежлив.

Тој беше некој што повеќе би сакал да ги гледа прославите од далечина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Фаик Болкија Приказна за детството Плус нераскажани факти за биографија
Толку скромен уште од детството. Канте им помогна да го освојат пехарот, но се држеше подалеку од него додека неговите соиграчи славеа. Тој беше најмалиот меѓу гигантските деца.
Толку скромно уште од детството. Канте им помогна да го освојат пехарот НО се држеа подалеку од него додека неговите соиграчи славеа. Тој беше најмалиот меѓу џиновските деца.

Дури и со текот на времето, Канте остана заостанат во растот, но се сметаше за (мала, но моќна) сила од средниот ред, која ќе го покрие секое сечило трева на теренот.

Неговиот мал раст изгледаше речиси како големината на малото дете во посета, гледајќи во него на сликата подолу.

Мал, но силен беше неговиот прекар во раните денови. Детето крајно десно гледа во шок кон малото дете кое му помага на неговиот тим да освои трофеи.
Мал, но Моќен беше неговиот прекар во раните денови. Детето од крајната десница гледа ШОКИРАН во малото дете кое му помага на својот тим да освои трофеи.

Н'Голо Канте почна да расте откако помина околу 4 години во клубот. Ова беше време кога неговата личност и кариерата станаа очигледни.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во одреден момент, популарноста на Канте го натера да стане омилен и најверен слуга на клубот. Неговиот тренер за млади Воктина му даде задача како што се сеќава;

„Тогаш, Канте беше единствениот играч што слушаше и правеше апсолутно сè што беше побарано од него. Буквално, сè. Еднаш се шегував со Канте пред одмор. Му реков на Н'Голо, ти давам два месеци да ја жонглираш топката 50 пати со левата нога, 50 со десната нога и 50 со главата '. Два месеци подоцна, тој го стори тоа! Бев шокиран. Од овој момент, никогаш не му реков што да прави. Го оставив во природа за да одлучи за неговиот случај “ 

Зрелоста на Канте подоцна му донесе работа дури и како играч на академијата. Тој се приклучи на тим избрани младински starsвезди кои одвоија дополнителни часови за да тренираат помлади деца.

Канте се вработил во неговиот клуб да презема лидерски улоги и покрај тоа што бил играч на академијата.
Канте се вработил во неговиот клуб да презема лидерски улоги и покрај тоа што бил играч на академијата.

Биографија на Н'Голо Канте - Прикажи се за слава:

Неколку години подоцна, напорната работа на Канте заедно со неговите прекрасни квалитети го направија да се пресели во Булоњ каде играше помеѓу 2010-2012 година.
Неговите импресивни настапи беа признати од сите, вклучително и неговиот тренер на Булоњ, Дуранд, кој еднаш забележа така;

"Канте беше одлично, тој играше директно, кутија-кутија и растојанието што го покриваше беше таму за сите да видат.

Токму во Булоњ неговите импресивни вештини за покривање станаа доста тешко за извидниците да ги игнорираат.
Токму во Булоњ неговите импресивни вештини за покривање станаа доста тешко за извидниците да ги игнорираат.
Напорната работа на Канте како постар играч му донесе преселба во Англија за да игра со Лестер. Додека беше во клубот, тој заработи многу пофалби за неговите постојано импресивни прикази.
Канте се сметаше за главен фактор во одличната форма на клубот додека ја освоија Премиер лигата 2015-16 година.

Константните справи и пресретнувања на Канте го привлекоа ФК Челзи кој го стекна во 2016. Со клубот, тој продолжи да освои уште една титула во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Рикардо Переира Плус Недолгарни факти за биографија

Тој, исто така, беше именуван во тимот на Годината ПФА втора последователна сезона.

Врвот на успехот на Канте беше забележан кога неговата напорна работа му донесе трофеј на Светското првенство 2018 година.

Во тоа време, Канте се виде како ги имитира своите поранешни херои на Светското првенство во 1998 година, кои не само што го освоија светскиот куп, туку го инспирираа да стане фудбалер.

Зборувајќи за неговата победа на Светскиот куп, Канте еднаш го усогласи со својот сон од детството. Тој еднаш рече според TalkSport извештај;

 „Имав 7 години кога Франција првпат ја освои за оваа земја [во 1998 година] и бев толку возбуден, што им реков на моите пријатели:„ еден ден ќе ја освојам “.

Без сомнение, Канте му докажа на светот дека е следното прекрасно ветување за неговата афро-француска генерација. Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е сопругата на Н'Голо Канте?

Со зголемувањето на славата на Канте, прашањето на сите им е ... која е сопругата на девојката на Нголо Канте, или мавта ?.
Не може да се негира фактот дека Канте има прекрасни квалитети, вклучувајќи лојалност, напорна работа и понизност што ги тера многу дами да веруваат дека би направил подобро момче или сопруг. Сепак, Канте е с single уште сам и навидум фокусиран на својата кариера.
Девојката на Канте не е позната во моментот кога го напишала Био.
Девојката на Канте не е позната во моментот кога го напишала Био.
Имаше гласини дека Нголо Канте се забавува со Јуд Литлер Djибрил Сисе поранешна сопруга. Подоцна се верувало дека е неточна.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Н'Голо Канте:

Запознавањето со личниот живот на Н'Голо Канте ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Канте е исклучително скромен човек. Тој е некој што не сака да се наметнува на своите соиграчи и пријатели, особено за време на прослави.

За време на француската прослава на Светското првенство 2018, Н'Голо Канте беше премногу срамежлив да го држи трофејот на Светското првенство откако Франција ја победи Хрватска.

"Тој беше толку срамежлив да каже „ми е редот да ја држам чашата, па тој само застана и го погледна трофејот од далечина. Понекогаш луѓето доаѓаа пред него. Во одреден момент, сите го зедоа и му го дадоа велејќи му 'Ајде земи ја чашата, твое е'."

Кажа Giroud. Неговите соиграчи мораа да стојат настрана за да му дозволат на скромниот играч од средниот ред да го држи трофејот.

Канте навистина го научи светот дека срамежливоста навистина не е пречка за успех во животот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личноста на Нголо Канте го прави толку сакан. Тој е еден од ретките фудбалски starsвезди кои ривалските фанови или навивачите на Челзи тешко ги мразат.

Подолу е видео од средбата на Канте со женски навивач на Челзи. Заслуга за ChelseaTV.

Семеен живот на Н'Голо Канте:

Приказната за семејството на Н'Голо Канте означува пораст од сиромаштија до богатство. Без сомнение, Нголо Канте потекнува од најскромните почетоци и семејно потекло.

Theртвата на неговото семејство инспирираше многумина кои тренираат и играат боси по многуте прашливи паркови распоредени низ неговите африкански семејни корени.

Со зголемувањето на славата на Канте, тој сега е во можност да ја поправи својата помала сестра во женскиот фудбалски младински систем во Суреснес, западните предградија на Париз.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Фаик Болкија Приказна за детството Плус нераскажани факти за биографија
Запознајте ги членовите на семејството на Н'Голо Канте.
Запознајте ги членовите на семејството на Н'Голо Канте.

Канте, исто така, им обезбеди финансиска помош на неговиот брат и мајка да започнат со своите деловни активности. Подолу е видео од семејството на Нголо Канте како се забавува веднаш по Светското првенство.

Начин на живеење Н'Голо Канте:

Н'Голо Канте и покрај тоа што е проценет на 100 милиони фунти (статистика за 2021 година) никогаш немал светкав автомобил или скапа облека. Како и во времето на пишување, познато е дека тој патува на обука со својот Мини Купер.
 
Според репортерот на БиБиСи Спорт, Пол Флечер;

„Канте е незаинтересиран да го покаже своето богатство и покрај тоа што добива 120,000 фунти неделно“

Забавни факти на Н'Голо Канте:

За да ја завршиме нашата биографија на Н'Голо Канте, еве забавни факти за маестро од средниот ред.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Каспер Шмајхел плус Недолгарни факти за биографија

Забавен факт # 1 - Покривање на Земјата:

На социјалните мрежи има приказ кој нагласува дека 71% од земјата е покриена со вода, додека остатокот е покриен од Н'Голо Канте.
 

Забавен факт # 2 - коса на Антонио Конте:

Fansубителите на фудбалот еднаш го пофалија Н'голо Канте како одговорен за повторното освојување Антонио Конте коса.
 

Забавен факт # 3 - Сериозен поглед:

Footballубителите на фудбалот некогаш беа шокирани кога ги видоа сериозните погледи на Канте кон семејството на неговиот поранешен тренер. За некои обожаватели се чини дека тој беше пред се да ризикува сето тоа со пресретнување Антонио Конте жена и дете.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилијан детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Забавен факт # 4 - Продажба на шеќерна трска:

Месеци по турнирот на Светското првенство 2018 за време на социјалните медиуми 10 години предизвик контекст, шокантна слика на Ngolo Kante продажба на шеќерна трска се појави на интернет, кој го спореди неговиот развој помеѓу годините 2009 и 2019.
 

Оваа слика ги остави навивачите смирено од неговите скромни почетоци. Сепак, сликата подоцна беше набљудувана како фотошоп.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Забавен факт # 5 - Среќниот бербер благословен од Канте:

Барберот на Н'Голо Канте, Наџи Наџи еднаш одби да ги прекине врските со него откако Канте го напушти Лестер во Челси. Откривајќи ја врската што постоела меѓу него и Канте, Наџи еднаш се присети:

„Јас ја сечев косата на Канте откако тој дојде во Лестер. Тој стана повеќе од клиент, тој е пријател, повеќе од тоа дури. Тажен сум што тој се пресели во Челси, но среќен што ми испраќа пари да патувам 130 милји за да дојдам да ја исечам косата.

Фризер кој управува со салон во Лестер, исто така, ги открива своите планови за иднината во врска со одржувањето на нивната врска.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Давида Zappacosta приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

„Размислував да го преселам моето семејство во Лондон и да станам регистриран навивач на Челзи, сето тоа благодарение на мојот клиент.”

рече среќен Naji Nagy.

Забавен факт # 5 - претпочитање на Ласана Диара пред Макелеле:

Француски регионален весник La Voix du Nord споредуван со Канте Клод Макелеле во раните денови во Нант.
 
Ова се должи на нивниот сличен стил на игра. Откако го праша играчот дали го смета Макелее за негов пример, одговорот на Канте беше негативен.
 
Н'Голо Канте ја одбра Ласана Диара наместо Макелеле како пример. Кога го слушна ова, Макелеле одговори дека:

„Канте треба да се фокусира на тоа повеќе да се стреми да стане исклучителен играч на лидерска основа и не само на неговата енергија и одличните способности за освојување топка“.

Забавен факт # 6 - Причина зад неговиот прекар:

Н'Голо Канте беше во прекарот 2016 годинаСтаорец“Од неговиот соиграч од Челзи Едем Опасност од причини недалеку од тактичките одбранбени способности на поранешниот и неговата способност да ја врати топката од противниците.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Нголо Канте Видео резиме:

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Ве молиме посетете и ПРЕТПЛАТЕТЕ на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

Вики:

Биографија Н'Голо Канте - Вики податоциОдговори на Вики
Целосно имеН'Голо Канте
Дата на раѓање29th ден на март 1991
Години29 (заклучно со мај 2020 година)
РодителитеN / A
СестриN / A
девојкаN / A
Висина5 стапки, 6 инчи
тежина70kg
ХороскопскиБлизнаци
Позиција за играњеСреден ред
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте овој остроумен запис за биографијата на Н'Голо Канте. At Lifebogger, имаме погледи насочени кон факти и правичност во доставувањето приказни за детството и фактите за биографијата.

Дали наидовте на нешто што не изгледа правилно во оваа статија? ве молиме контактирајте со нас или оставете коментар во полето подолу.

Зачленете се
Известување за
7 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
принцеза
пред 1 месец

Ме тера да плачам.

ПАСКОАЛ Карваhoо
пред 3 месеци

Excelente artigo bibliográfico.

Милагрос Гарсија
пред 3 месеци

Excelente biografía! Су мирада рефлеја ла хумилдад. Realmente es una persona muy special, que por su actuar anima a otros a mejorar su comportamiento y практичар las buenas obras y la solidaridad. Bendiciones para él y su familia!

Г-дин Мандла Годфри Нконгване
пред 3 месеци

Браво Н 'Гало Канте го заслужуваш најдоброто во твојот живот и она што ми се допаѓа кај тебе брат ми, не заборавивте од каде потекнувате и вашето семејство исто така.

Jimимох недела
пред 5 месеци

Успехот во Канте е емотивен и му благодарам на Бога за неговиот живот. Тој е навистина прекрасно човечко суштество

Аврил Ешби
пред 6 месеци

Апсолутно прекрасен надарен играч, толку скромен, сакај го

Јуда целестин
пред 2 години

Тоа беше приказна за моралот и убав биограф