Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден гениј во фудбалот, кој е едноставно познат по името „Човек“. Нашата Натан Аке детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговите Растафаријани Драдлокови. Само неколкумина сметаат дека Био на Нејтан Аке е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот и семејниот живот

Почнувајќи, неговото полно име е Нејтан Бенџамин Аке. Роден е на 18-ти ден во февруари 1995 година од неговата мајка Холанѓанка, Инеке Телдер и татко му, Моиз Аке, во Хаг, Холандија.

Натан Аке е син на татко-имигрант кој мигрирал од Брегот на Слоновата Коска во Холандија за да ја побара и да ја осигура иднината на неговите неродени деца. Неговиот татко, Мојсе Аке е теетален (некој што ќе избере да се воздржи од алкохол) Семејството Нејтан Аке е пофалено за одржувањето на основниот фудбал во нивниот роден град Вурбург во близина на Хаг, Холандија.

Натан пораснал во Хаг со неговиот постар брат, Седрик, кој во времето на пишување работи со Челзи ФК Мега Продавница. Како дете, Аке беше познато дека е многу срамежливо дете.

Аке порасна под туторство на неговите родители кои во голема мерка беа вклучени младински фудбалски менаџмент во Хаг, Холандија. Таткото на Нејтан Аке беше менаџер на младинска академија за фудбалска академија ВВ Вилхелмус, додека неговата мајка помага со храна за истата академија.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Започнете со кариера

Како тренер за фудбалска академија, таткото на Нејтан Аке, Моис Аке, го отвори патот за вклучување на неговиот син во фудбалот за време на неговите рани денови. Да се ​​има мајка, која исто така готви деца-фудбалери, придонесе за вклучување на Нејтан во фудбалот.

Неговиот прв клуб Вилхелмус, кој е најстар во неговиот роден регион, го основаа католичките свештеници Johnон ван Хаутен и Вилхелмус ван Сти.

Тогаш Натан Аке на сликата подолу беше една или две години помлада од неговите соиграчи. И покрај тоа, тој сè уште беше најдобар. Како што се гледа на сликата подолу, тој беше меѓу најкратките во целиот младински состав на Вилхелмус.

Тоа беше време кога секое мало момче го привлекуваше младенчето. На академијата Вилхелмус, празнината завршуваше за малите момчиња кога во нивните нозе имаше фудбал. За Аке, рано беше очигледно дека има светла иднина. Започнувајќи ја својата кариера, Аке ја научи трговијата со играње лев бек или лев централен бек. Неговата жена тренер на сликата погоре беше лицето кое го научи како да се брани.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Патот до Адо ден Хаг

Додека играше во неговиот роден клуб Вилхелмус, младински извидници од Адо Ден Хаг, голем ривалски клуб за Ајакс и Феенорд го забележаа Нејтан Аке и го одведоа на судење. Аке без време стана најдобриот играч на клубот. Сепак, неговиот единствен проблем остана фактот дека тој беше премногу срамежлив особено пред камерите, како што се гледа подолу.

Како што растеше во возрасти со Адо Ден Хаг, на Нејтан Аке му беше ветена брза патека до првиот тим доколку никогаш не ги напушти. Релевантно е да се напомене дека Тим Крул, Дарил Јанмаат исто така, излезе од клуб Академијата во Хаг. И покрај ветувањето за брзо вклучување од првиот тим, Аке го разочарал клубот со тоа што неговите родители го принудиле трансферот во Фееноорд на возраст од 11 и по 5 години на престој.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Патот до славата

На Феенорд, Нејтан Аке уживаше во уште 5 години престој (на возраст од 12 до 16 години) каде имаше метеорски подем во подоцнежните години во клубот, период што речиси го означи завршувањето на неговата младинска академија. На 16-годишна возраст, Аке го водеше својот тим да го освои младинскиот турнир за јуниори.

Сепак, на возраст од 16, имаше голема неизвесност во врска со неговиот престој во клубот. Ова дојде како европски клубови, вклучувајќи Челзи дојде повик. Повторно, тинејџерот заврши и му дал на својот тим уште еден шок.

Во време кога Феенорд требаше да го прифати во нивниот сениорски тим, Аке се реши со тоа што смело му порача на легендарниот холандски менаџер Лео Бенахакер, тогашниот технички директор на Феенорд, дека го напушта клубот. На својата одлука, Нејтан еднаш размислил велејќи;

"Бев млада, така што беше тешко да му кажам на некој таков,"

рече Аке.

"Но, мора да донесувате одлуки и да станете посилни и да растат побрзо од тоа".

Аке на возраст од 16 патувал сам во Лондон за да се приклучи на младинскиот систем на Челзи. Во Челзи, Натан Аке се соочи со нови предизвици во својата кариера, но никој не е толку голем колку што го направил патувањето од Холандија до Лондон на возраст од 16. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. Зад успешниот Аке, стои гламурозна магла или девојка како што се гледа во лицето на Кејли Рамман на сликата подолу. 

Натан, кој ја започна својата врска на игралиштето со неговата детска љубовница го видел односот се движи од bestie статус до вистинска љубов. 

Како во моментот на пишување, Kaylee со помош на нејзиното момче во моментов работи на накит бизнис наречен статус медал.

Освен продажба на злато, Кејли е исто така туристички блогер кој поседува сопствена веб-страница и сака да пишува за нејзините авантури. Нејзиното прекрасно тело и славни ликови без сомнение фаќаат толку многу внимание.

Тоа е само прашање на време пред свадбените ѕвона да почнат да ѕвонат за Натан Аке и Кејли Рамман.

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Натан Аке е роден, е срамежлив и тивок, но може да биде многу ексцентричен и енергичен. Тој е длабоко мислител, многу интелектуално лице кое сака да им помага на другите.

Аке е способен да ги гледа работите без предрасуди, од сите страни, што го прави проблематичен решавач. Каде секогаш неговата кариера го носи, Натан знае како да се прилагоди на енергијата што го опкружува. Atimes, тој сака да го поминува своето време сам и подалеку од сè, освен Кејли Рамман неговата девојка. Ова е направено во други за да ги обнови своите енергии и да го надополни својот љубовен живот. За Натан Аке, светот е навистина, место полн со можности. 

Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Челзи Штос Апп Група

Дали сте знаеле? Челзи имаат посветена групација WhatsApp што ја користат при споделување на своето искуство. Натан Аке на сликата подолу е многу активен во групата. Тој се приклучи кога започна неговата магија за заем во Ридинг. Ова исто така продолжи за Ватфорд и АФЦ Бурнмаут.

Додека незадоволните играчи на ФК Челзи избираат да се избришат, Нејтан е меѓу многу други кои решија да останат зад себе. Тој е најактивен во групата по секој физички тренинг.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Натан Аке, плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
пред 2 години

Зијн вадрер хауд гелккиг оф ван еен wитње 🙂