Приказна за детството на Мејсон Холгејт Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството на Мејсон Холгејт Плус Untold Биографија факти

Нашата биографија на Мејсон Холгејт ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, автомобилите, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ова е приказна за животното патување на Дефанзивецот, од детството, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата лулка до галерија за возрасни - совршено резиме на биографијата на Мејсон Холгејт.

Раниот живот и подемот на Мејсон Холгејт. Кредити: TheSunUK и WalesOnline
Раниот живот и подемот на Мејсон Холгејт.

Да, секој го знае Холгејт за своето стил на игра- Контролирана агресија и дефанзивна разноврсност. Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија на биографијата на Мејсон Холгејт, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Мејсон Холгејт Приказна за детството

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Mасеј”И неговото целосно име е Мејсон Ентони Холгејт. Англискиот фудбалер е роден на 22-ри октомври 1996 година од неговиот татко, Тони Холгејт и мајка му (име непознато) во англискиот град Донкастер, Велика Британија. Малиот Мејсон се роди како второ дете и прв син на неговите прекрасни родители. На сликата подолу, нашата сопствена Мајси порасна заедно со неговата постара сестра која оди под името Тејлер.

Мејсон Холгејт поголемиот дел од своите први години ги поминал со својата сестра Тејлер. Кредит: Пикуки
Мејсон Холгејт поголемиот дел од раните години ги помина со својата сестра Тејлер.

Растењето во Северна Англија беше убаво искуство и за двајцата браќа и сестри. Бебето Мејсон ја немаше само својата постара сестра (Тејлер) сите околу него како дете. Тој, исто така, ги помина повеќето делови од раниот живот со одредено детски најдобар пријател. На сликата подолу, бебе Мејсон (на возраст од 2 години) се чини дека е пријатно на софата на својот дом заедно со неговиот најдобар пријател од детството со кого пораснал.

Фотографија од детството на Мејсон Холгејт - Еве, идната англиска starвезда е прикажана заедно со неговиот најдобар пријател во детството. Кредит: Пикуки
Мејсон Холгејт фотографија од детството - Еве, идната англиска starвезда е сликана заедно со неговиот најдобар пријател од детството. 

Мејсон Холгејт Семејно позадина

Судејќи според неговиот симпатичен мрачен изглед, ќе сфатите дека потеклото на Холгејт не е чисто англиски. Вистината е, тој има уникатни атрибути што подразбираат дека тој најверојатно потекнува и од англиски и од африкански семејни корени. Дали знаеше?…Мејсон Холгејт е меѓу популарните фудбалери, имено; Алекс Окслед-Чемберлен, Макс Ааронс, Кајл Вокер Крис Малинг, итн. кои имаат потекло од јамајканско и британско семејство. Еден од родителите на Мејсон Холгејт - неговиот татко потекнува од Јамајка, додека неговата мајка е Британка.

Запознајте ги родителите на Мејсон Холгејт, сликани заедно со неговата сестра, Тејлер Холгејт
Запознајте ги родителите на Мејсон Холгејт, сликани заедно со неговата сестра, Тејлер Холгејт

Вие сте родени во Англија, врската на Мејсон Холгејт со карипската островска држава (Јамајка) потекнува од неговите баба и дедо. Ова подразбира дека неговиот татко (Тони Холгејт) е роден во Англија (Извештај за Википедија).

Мејсон Холгејт Образование и градење кариера

Растејќи во Јужен Јоркшир, Холгејт отсекогаш бил заинтересиран во професионално играње фудбал бидејќи бил мало дете. Тој беше вид на дете што не би сакал ништо друго ЦЕЛ само фудбалска топка како подарок. За да му ги дадат желбите, Родителите на Мејсон Холгејт се согласија нивниот син да се приклучи на академската единица на нивниот семеен клуб - Барнсли на 9-годишна возраст. Неговата потрага по фудбалско образование во клуб близу до семејната куќа влијаеше на неговиот Перформанси како дете.

Додека напредуваше низ редовите на академијата на клубот, високо оценетиот млад човек беше наведен да ги следи стапките Џон Стоунс неговиот модел и дипломиран колега од академијата во Барнсли. Камења беше пред три години пред Мејсон.

Биографија на Мејсон Холгејт- Неговиот пат до приказната за славните

Само по дипломирањето на академијата, Мејсон започна да ја погодува земјата. Зголемениот млад човек имаше фантастичен прв вкус на сениорскиот фудбал. Неговите напори го натераа да се именува како нов играч на годината од клубот Лига 2014. Таа сезона 2015/XNUMX година, Холгејт ја покажа својата позитивна разноврсност во многу наврати, подвиг што привлече врвни клубови во Англија.

Англиско-јамајканскиот фудбалер имаше метеоричен подем во неговиот Семеен клуб Барнсли ФК
Англиско-јамајканскиот фудбалер имаше метеоричен подем во неговиот Семеен клуб Барнсли ФК

После голем притисок, Барнсли поднесе оставка да му дозволи на Холгејт да замине во Евертон по вистинската цена. Дефанзивецот на Јоркшир ги следеше стапките на поранешниот дипломиран академија во Барнсли, Johnон Стоунс.

Зачленувањето во „Тофис“ за сума од 2 милиони фунти за трансфер на кикирики, го натера Мејсон да вети дека ќе живее повеќе отколку што се очекуваше од него. Радоста на членовите на семејството на Мејсон Холгејт немаше граници во моментот кога беа повикани нивните сопственици да ја претставуваат Англија до 20 години истата сезона кога тој се приклучи на Евертон.

Стравот: Дали знаеше?… Холгејт еднаш се плашеше дека можноста од првиот тим на Евертон никогаш нема да излезе на патот на Гудисон Парк. Со Zouma, Мајкл Кин Yerry Mina сите пред него во ред за пекирање, шансите беа ограничени за младиот Англичанец.

Биографија на Мејсон Холгејт- Неговата приказна за подемот на славните

Како и она што го прават повеќето млади, Мејсон продолжи да се стекне со повеќе искуство со цел да се избори за прво место во Евертон. Тој му се придружи на Шампионатот, Вест Бромвич Албион на позајмица каде го плати ДВЕЕ со тоа што ќе им помогнеме во пласман на 4-то место и полуфинале во плеј-оф Шампионатот.

Најнезаборавниот дел биографијата на Мејсон Холгејт се случи околу октомври 2019 година, време кога тој го запечати постојано место Евертон, почнувајќи од XI. Мејсон Холгејт се огласи по повод неколку наврати, оној што го виде како го постигна првиот гол на „Тофис“ во сезоната 2019/2020.

Сезоната 2019/2020 навистина беше незаборавна сезона за Мејси. Кредит: MirrorFootball
Сезоната 2019/2020 навистина беше незаборавна сезона за Мејси.

Во времето на пишувањето, Мејсон се смета за идна Englandвезда во Англија и се смета како Карло Анчелоти најдобра тековна опција во одбраната. Иако можеби не покажал таков вид на непогодност како што тоа го сторил Johnон Стоунс, НО заедно со него Тајрон Мингс се гледа како следно убаво ветување за одбраната на Трите лава. Повикот на Холгејт во Англија продолжува да се повикува и сега се промовира за прв настап на сениорската Англија под Герет Саутгейт. Остатокот, како што велат, е историја.

Кој е Мејсон Холгејт Девојка?

Со неговото достигнување на слава, сигурно е дека и Евертон и англиските fansубители на фудбалот сигурно започнаа да размислуваат за тоа која е девојката на Мејсон Холгејт. Не може да се негира фактот дека неговото слатко бебе изгледа како заедно со неговиот стил на игра не би го поставило А-списокот за потенцијални девојки и оние кои се сопружни материјали. Пронајдете го најблискиот одговор што го имаме за вашето истражување за девојката на Мејсон Холгејт. Нејзиното име е Пиа Миа.

Многу фанови прашаа - Која е девојката на Мејсон Холгејт? Еве го нашиот најблизок одговор. Кредит: DailyMail и IG
Многу фанови прашаа - Која е девојката на Мејсон Холгејт? Еве го нашиот најблизок одговор. 

Пиа Миа е американска пејачка, текстописец, актерка и модел на Инстаграм. Врската на Мејсон со Пиа Миа во последно време не избега од лупата на вниманието на јавноста. Неодамна, Eвездата на Евертон беше забележана како се забавува со зачудувачката Пиа Миа во Дубаи додека беше на мини-пауза, подвиг што предизвика исгласини за врска. Подолу е најблизу до кое можеме да го добиеме.

Мејси и неговата гласина девојка Пиа Миа еднаш уживаа во ноќниот клуб во Дубаи. Кредит: TheSun
Мејси и неговата гласина девојка Пиа Миа еднаш уживаа во еден ноќен клуб во Дубаи.

Во видеото подолу, англискиот дефанзивец беше забележан како ужива во туш со шампањ и лепете од шише шампањ заедно со зачудувачкиот модел. Спотот (подолу) се појави на неколку видеа на социјалните мрежи, поставени од русокосата бомба, на нејзините повеќе од 5 милиони милиони следбеници на Инстаграм.

Мејсон Холгејт Личен живот

Добредојдовте на личните животни факти на Мејсон Холгејт. Во овој дел, ќе дознаете што прави идната Englandвезда на Англија надвор од теренот. Прво, далеку од теренот, Мејсон е iteубезен, пријателски расположен, но најмногу од сè, опуштен.

Фудбалот е главно игра на човекот, оној што очекуваме да ги видиме целите. Но, многу навивачи се изненадени кога гледаат дека играчите се премногу блиску од теренот. И Мејсон и Том Дејвис поминаа дополнителен чекор за да го споделат својот off-pit bromance со Светот.

Факти за личниот живот на Мејсон Холгејт. Кредити: Инстаграм
Факти за личниот живот на Мејсон Холгејт.

Трето од личниот живот забележан погоре, Мејсон Холгејт е познат по својата добротворна страна. Тој создава време да ги посети навивачите со надарени дресови и, исто така, следејќи ги соиграчите во болницата да ги посети болните навивачи.

Трето, во врска со личниот живот на Мејсон Холгејт, тој е некој што прави повеќе од потребната вежба за да изгледа построго. Како убав и мек дефанзивец, тој избегнува да биде суден според неговиот едноставен изглед, па оттаму добива и поостри вежби. И на крај за неговиот личен живот, Мејсон сака да поминува многу квалитетно време со некој што личи на неговиот син од претходната врска.

Мејсон Холгејт Семејни факти

Почнувајќи, членовите на семејството на Мејсон Холгејт (на сликата подолу) се нарекуваат себеси „тим„ Ова подразбира дека тие се многу блиску еден до друг. Во овој дел, ќе расветлиме повеќе сите членови, почнувајќи од родителите на Мејсон Хогејт.

Повеќе за мајката на Мејсон Холгејт

Според Ливерпул Ехо, Мејсон еднаш открил дека неговата мајка сè уште му вика што значи дека најверојатно ќе биде дисциплинка. Исто така, супер мама (на сликата подолу), исто така, најверојатно, играла голема улога во довербата на нејзиниот син и покрај неговиот мек изглед.

Семејството на Мејсон Холгејт себеси се нарекува ЕКИПА и неговата мајка е најверојатно дисциплинирана. Кредит: Инстаграм
Семејството на Мејсон Холгејт се нарекува ЕКИПА и неговата мајка е најверојатно дисциплинирана.

Мејсон откри информации за неговата мајка додека се сретнал со ученици од основното училиште „Свети Ан Стенли“ во „Олд лебед“ (внатрешно градско подрачје на Ливерпул) околу јануари 2017 година.

Повеќе за таткото на Мејсон Холгејт

Тони Холгејт е супер кул татко кој најмногу се гледа на социјалните мрежи како коментира за неговиот настап. Agreeе се согласите со нас дека генот на таткото на Мејсон Холгејт е доминантен, причина зошто неговото дете ја зеде бојата на кожата, но не и неговиот изглед.

Запознајте го семејниот живот на Мејсон Холгејт - Еве го неговиот супер горд татко, Тони Холгејт. Кредит: Твитер
Запознајте го семејниот живот на Мејсон Холгејт - Еве го неговиот супер горд татко, Тони Холгејт.

Повеќе за сестрата на Мејсон Холгејт

Да не беше фотографијата од детството претставена во делот на семејството на Мејсон Холгејт во оваа статија, ќе се обложиме дека не би знаеле дека Тејлер е постара сестра на Мејсон. Поради симпатичниот изглед на лицето на Мејсон Холгејт, на обожавателите им е многу лесно да претпостават дека ќе има убава сестра (во Тејлер), која треба да биде порасната. Да, твојата претпоставка беше во право. Тејлер е многу убава.

Сестрата Тејлер на Мејсон Холгејт е супер горда на она што стана нејзиниот брат. Кредит: ИГ
Сестрата Тејлер на Мејсон Холгејт е супер горда на она што стана нејзиниот брат. 

Сестрата на Мејсон Холгејт, Тејлер, убава бринета која оддава доверба во секој нејзин момент Instagram. Таа е несебична личност која обезбедува емоционална поддршка за нејзиниот брат, дури и вие тоа значи да го ставите својот сопствен живот во мирување.

Мејсон Холгејт Начин на живот

Начинот на живот на нашиот Мејсон Холгејт ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност. Судејќи според сликата подолу, ќе се согласите со нас дека Мејсон Холгејт е навистина кул. мирна и собрана фигура. Да се ​​направат многу пари за фудбал е нужно зло. Она што е поинтересно е начинот на кој Мејсон одговара на бојата на неговиот автомобил со онаа на неговата гардероба. Ова е знак на неговиот кул и многу егзотичен начин на живот.

Ова е автомобилот на Мејсон Холгејт - Добриот фудбалер сака да се облекува да одговара на неговиот автомобил. Кредит: Евертон
Ова е автомобилот на Мејсон Холгејт - Добриот фудбалер сака да се облекува да одговара на неговиот автомобил.

Мејсон Холгејт Непродадени Факти

Факт # 1: Мејсон Холгејт Дефект на плати

Како за време на пишувањето, договорот на дефанзивецот со Евертон гледа како заработува огромна плата од £ 1,300,000 годишно. Ова го прави милионер. Крцкајќи ја платата на Мејсон Холгејт во подлабоки бројки, го имаме следново;

МандатПлата на Мејсон Холгејт во фунта фунта
Годишно£ 1,300,000
Месечно£ 100,000
Неделно£ 25,000
Дневно£ 3,371
На час£ 148.8
На минута£ 2.48
Во секунда£ 0.041

Во презентацијата подолу, ја зголемуваме платата на Мејсон Холгејт секоја секунда, која започнува да се брои во секое време на отворање на оваа страница.

Откако започнавте да го гледате Мејсон ХолгејтБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Дали знаеше?… Потребно е просечен работник во Велика Британија најмалку 3.2 години да заработи исто како Масеј заработува за 1 месец.

Факт # 2: Мејсон Холгејт ФИФА Потенцијал

Мејсон Холгејт е добра одбранбена опција за секој навивач на ФИФА, кој сака да започне нова кариера со нивниот омилен тим. На сликата подолу, тој е еден од најдобрите млади бранители во ФИФА со висок потенцијален рејтинг.

Неговиот рејтинг на ФИФА покажува дека Меси е дефинитивно играч за иднината. Кредит: Софифа
Неговиот рејтинг на ФИФА покажува дека Меси е дефинитивно играч за иднината. Кредит: Софифа

Со голема сигурност, сигурни сме дека Холгејт дефинитивно би го надминал своето 82 рејтинг марка поставена за него од фудбалската симулациска видео игра.

Факт # 3: Другата страна на Мејсон Холгејт

Мејсон Холгејт еднаш доби писмено предупредување од англискиот ФА. Му беше наредено да присуствува и на едукативна програма за твитови што ги испрати кога беше 15 и 16, оној во кој тој користел хомофобичен јазик. Мејсон Холгејт во тоа време испраќаше одговори на своите пријатели на Твитер, одговор што вклучуваше зборови како „фа * г “,„ фаг * готттт “и„ момче *".

Со оглед дека тој не беше легален возрасен човек во тоа време, англискиот ФА стана поблагороден кон него. Дали знаеше?…, Ривалските навивачи ги ископаа сметките на Мејсон Холгејт на социјалните мрежи за овие дисциплински докази по неговата расправија Роберто Фирмино. Ова се случи во една од лошите температури на Евертон во третото коло во ФА купот.

Другата страна на Меси за која веројатно не сте знаеле. Кредит: БиБиСи
Другата страна на Мејси за која веројатно не сте знаеле. Кредит: БиБиСи

Факт # 4: Мејсон Холгејт Тетоважа

Културата на тетоважи е многу популарна во денешниот спортски свет. Фудбалерите на денешницата честопати ја користат за да ја прикажат својата религија или луѓето што ги сакаат. Нашата сопствена Масеј за време на пишувањето е без тетоважа. На сликата подолу, нема мастила во неговото тело.

Фактите за тетоважа на Мејсон Холгејт - нашата сопствена Меси е без тетоважи. Кредит: Тони Мекардл - Евертон ФК
Фактите за тетоважа на Мејсон Холгејт - нашата сопствена Меси е без тетоважи. Кредит: Тони Мекардл - Евертон ФК

Факт # 5: Мејсон Холгејт Религија

Родителите на Мејсон Холгејт по раѓањето му дадоа христијанско име „Anthony“И го воспитал да ја прифати христијанското религија. Дали знаеше?… Неговото средно име „Anthony”Е христијанско име што се појави поради почитта кон Свети Антониј Велики, основачот на христијанското монаштво. Ова подразбира дека родителите на Мејсон Холгејт сигурно го одгледале католик.

Мејсон Холгејт Страници што водат до

Нашиот заклучок за биографијата на Мејсон Холгејт ви ја носи неговата база на знаења за Вики. На сликата подолу, тоа ви дава брзи информации за него на концизен и лесен начин.

Анкета за ВикиОдговори
Целосно име:Мејсон Ентони Холгејт
прекар:Масеј
Датум на раѓање:22 октомври 1996 година (возраст од 23 како на февруари 2020 година)
Место на раѓање:Донкастер, Англија
Родители:Тони Холгејт (татко). Името на мајката е непознато за време на пишувањето
СестриТејлер Холгејт (сестра)
Хороскопски знак:Libra
Семејно потекло:Јамајка
Младинска кариера:Барнсли
Висина:6 стапки 0 во (1.84 м
Религија:Христијанството
Девојка: Пиа Миа (гласини)

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Мејсон Холгат, плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари