Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува Целосната приказна за левичарскиот гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Чудотворецот". Нашата Мајкл Овен детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врска и други не-познати факти за него.

Да, сите знаат за Легендарниот живот, но малкумина ја разгледуваат нашата биографија на Мајкл Овен, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Мајкл Џејмс Овен е роден на 14th ден на декември 1979 во Честер, Велика Британија.

Стрелец Роден Овен е четврто дете на неговите родители. Роден е на Жанета Овен (мајка) и Тери Овен (татко). Живееше речиси целото негово детство што растеше во Хаваден, Велс.

Овен беше запознаен со фудбалот на возраст од седум години од страна на неговиот татко, кој го сметаше за најперспективен спортист во семејството. Како детски навивач на Евертон, Овен присуствуваше на основното училиште "Ррак Дру" во Хаварден, Флинтшир, северен Велс. До десет години, некои од водечките извидници на нацијата го следеа неговиот напредок.

Мајкл Овен (заоблени во црно)

Овен беше најпопуларниот играч во екипата на под-11 основното училиште "Deeside".

Ова беше време кога го скрши рекордот на 20 на Иан Раш за истиот тим, постигнувајќи рекордни 97 цели во една сезона, подобрувајќи го рекордот на Раш од 25 цели. Тој беше награден за неговото детско достигнување.

На возраст 12, кога Овен почнал да посетува средно училиште. Ова беше време кога тој успеа да потпише договор за школо со клуб. Овој пат фудбалски извидници го направија овој потег. Првиот голем клуб кој го забележал како игра за Дисиде бил Ливерпул.

Всушност, тоа беше Стив Heighway, офицер за развој на млади во Ливерпул кој лично му пишуваше на Овен. Менаџментот на овој клуб никогаш не му пристапил на дете со толку многу љубов.

Тери Овен, неговиот татко изјавил: "[Хајввеј] ни напишаше писмо за кршење и тоа беше љубов на прв поглед за Мајкл. Прекрасното писмо од интерес на Ливерпул покажа како тие го сакаа Овен од првиот ден. "

Сепак, порано Овен им го дал својот потпис, тој мораше да ги заврши своите GCSE испити, кои тој, исто така, излезе на врвот на својата класа. И покрај академскиот успех, Овен беше непопустлив неговата иднина беше професионална фудбалска кариера со Ливерпул.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Овен се сретна со Луиз Бонсал во основното училиште ректор Дру, во Хавард, Клив, Северна Велс. Ова беше во годината 1984 кога Овен беше 5 години. И двајцата станаа пријатели и пораснаа да бидат тинејџерски љубовници, а потоа, љубители на возрасни.

Луиз Bonsall често се нарекува WAG кој би преферирал коњ на чантата. Таа е професионален јапонски велосипедист. Тогаш, додека Михаел беше брилијантен млад фудбалер, привлекувајќи внимание на извидниците од Премиер лигата од десетгодишна возраст, Луиз секогаш беше коњ-луд.

И покрај тоа што се ожени со еден од најпознатите фудбалери во земјата пред многу години, Луиз Овен не е стереотипна WAG. Вие нема да ја видите како таа паѓа од ноќни клубови, ниту пак смета дека шопингот и козметичката хирургија се конкурентни спортови.

Нејзините приоритети се прво нејзиното семејство, а нејзините коњи се на второ место. Таа и нејзиниот сопруг ја чуваат својата приватност жестоко - всушност Луиз никогаш порано не даде интервју.

Тие беа ангажирани на 14 февруари 2004, и се оженил на 24 јуни 2005, во хотел Carden Park во Честер, Чешир. Двојката првично планирала да се венчаат во својот дом, но ги промениле плановите кога биле известени дека доколку дозволата била доделена за церемонија на брак, местото треба да биде достапно за други свадби три години.

Тие потоа се одлучија да се венчаат во регистарска канцеларија во неформална облека и да имаат раскошен прием следниот ден во основата на нивниот дом. Подолу е нивната свадба слика.

Свадба фотографија на Мајкл Овен

Двојката го купил Манастирот "Сонцето" во Флинтшир, северен Велс, каде што ги чувал своите автомобили. Луиз Бонсал сака коњи.

Нивната ќерка, Џема Роуз, е родена на 1 мај 2003. Како што беше забележано претходно, Gemma беше прикажан на нивната свадба слика. Овен посветил целото поглавје на својата ќерка Гемма во својата автобиографија, "Мајкл Овен: Од рекорд, моја автобиографија".

На 6 февруари 2006, тие имале син по име Џејмс Мајкл. Нивното трето дете, ќерка, Емили Мај, е родена на 29 Октомври 2007. Нивното четврто дете Џесика е родено на 26 февруари 2010. Подолу е фотографија на Овен и неговото прекрасно семејство.

Семејство на Мајкл Овен Фото

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Мајкл Овен доаѓа од среќно велшки семејство од средната класа, пред да се исплати фудбалските инвестиции. Подолу е фотографијата на Онун на 1998 дома со неговото семејство (татко, мало сестра и Андреј, неговиот постар брат) во Северен Велс.

Вкупно има двајца браќа и сестри, имено. Неговите браќа и сестри се Ендру Овен, Тери Џуниор, Карен Овен и Лесли Партриџ. Овен отсекогаш бил сметан за најомилен син на неговиот татко кој бил поранешен професионален фудбалер и играл за клубови како што се Честер Сити и Евертон (ривал на Ливерпул на неговиот син).

Младиот Мајкл и неговиот татко

Подолу е фотографија на Жанета Овен, која е горда мајка на Мајкл Овен.

Жанет Овен (лево)

Овен еднаш купил цела улица за своето пошироко семејство во Ево, кое е во близина на местото каде што живеел.

Повеќе, Во 2004, сестрата на Овен, Карен, била нападнат од две млади, кои се обиделе да ја киднапираат. Кога открила дека е бремена, избегале. Конечно, Овен е зет на пензионираниот фудбалер Ричи Партриџ.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Пилот обука на Пост Мадрид

Откако Овен се вратил во Велика Британија од Реал Мадрид да игра за Њукасл, тој секојдневно патувал во блискиот објект на БАЕ со цел да лета со хеликоптер да тренира со својот клуб. Ова откри колку е богат.

Хеликоптерот на Мајкл Овен слетува на тренинг

Прилагоден helipad беше инсталиран во рамките на основа на куќата на Овен и неговиот клуб да се приспособат на неговиот прекрасен хеликоптер со кој двајцата патува со, а исто така го искористи за обука за да стане пилот.

Мајкл Овен, јавајќи го својот хеликоптер

Овен на крајот беше забранет од обука за да биде пилот на фудбалскиот менаџмент на Њукасл Јунајтед поради прекумерни премии за осигурување.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Личност

Мајкл Овен ги има следниве атрибути на неговата убава личност.

Предности: Без сомнение, тој е убав, дарежлив, идеалистички и има големо чувство за хумор.

Слабости: Тој можеше да ветува повеќе отколку што може да избави, многу нестрплив и ќе каже ништо, без разлика колку недипломатски.

Стрелец сака: Овен ја сака слободата, патувањето, филозофијата и да се биде на отворено.

Стрелец не и се допаѓа: Овен не му се допаѓа на луѓето со скржавост, кои се ограничени.

Пред сè, тој има способност да ги трансформира своите мисли во конкретни акции и ќе направи нешто за да ги постигне своите цели.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Мобилност и човек на коњ

Во април, 2013, Овен, заедно со поранешниот возач на Формула 1, Марк Вебер, купи малцински удел во социјалната медиумска мрежа Sportlobster. Овен поседува неколку автомобили. Неговата љубов кон спортски автомобили некогаш беше прикажана кога тој и тој Вејн Руни уживаше возење сесија назад во годините.

Овен, исто така, ужива коњски трки, кои ја раѓаа својата коцкаст личност. Тој поседува многу тркачи, обучени од Том Даскомбе. Тој го одгледувал коњот Пантер Браун, кој освоил голема трка во Кралскиот Аскот во 2011.

Мајкл Овен Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Телевизиски персонал

Овен, исто така, глумеше во детската телевизиска драма Херојот до нула. Во програмата, Овен ќе излезе од самиот постер во самиот простор на Чарли Бријс за да понуди совети во време на криза.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Мајкл Овен детска приказна плус неизвалкани биографија факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде