Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Ел Локо“. Нашата Марчело детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат нашата биографија Марсело, која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Марсело Виеира да Силва Јениор е роден на 12-ти мај во 1988 година во Рио де Janeанеиро, Бразил од родители, г-ѓа и г-ѓа Марсело Виеира да Силва. Неговиот татко бил пожарникар и мајка, поранешен учител. Тој израснал во населбата Катете во Рио де Janeанеиро, Бразил.

За време на неговото детство, имаше многу сиромаштија во неговото соседство. Дури и родителите на Марсело кои заработија многу малку беа многу сиромашни.

Според зборовите на Марсело, „Татко ми ми ги покажа неговите кошули за гаснење пожар кога бев дете. Знаев дека тој никогаш не сака да ја имам таа желба да станам пожарникар затоа што сите беа сиромашни. Во суштина, јас всушност никогаш немав желба да станам пожарникар, сè што сакав беше да играм фудбал како дете “.

Марсело секогаш бил познат како нормално и среќно дете во детството.

Во неговите зборови повторно, „Да, уште од времето кога бев дете, со или без тешкотии, научив дека во животот треба да си среќен без оглед на се, или барем да се обидеш да бидеш. Отсекогаш сум бил ваков во животот и се обидувам да го пренесувам во соблекувалната со секоја игра. Среќата многу ви помага “.

Во обид да најде постојан извор на приход за да му помогне на своето семејство, младиот Марсело одлучи да направи свој живот. Тој избира фудбал.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Започнете со кариера

Нормално, Фудбалот стана негова прва убов. Почна да игра фудбал на улиците и футсал на плажа.

Марсело почнал да игра на фудбал од пет страни на 9, а од 13 бил во Флуминенсе, популарен бразилски младински клуб.

Марсело речиси мораше да ја напушти фудбалската академија бидејќи не можеше да плати за автобусот да го однесе на тренинг. Сепак, неговата решителност и способност го натераа да се бори за она што го сакаше и тој беше најдобар во фудбалот.

Неговиот младински клуб, Флуминенсе помогна многу. Го сметаа за еден од нив "скапоцени камења на круна" и се осигури дека тој продолжи да игра. Управата на клубот послужи на некои од неговите потреби.

За Марсело се знаеше дека е многу брз, напаѓачки бек кој може да работи напорно цел ден. Наскоро стана фокусна точка на извидници низ целиот свет. Реал Мадрид беше тој што го грабна. Марсело се приклучи на Реал Мадрид за време на јануарскиот преоден рок во 2007 година.

На неговото пристигнување, претседателот на клубот Рамон Калдерон рече: „Тој е важен потпис за нас. Тој е млад играч кој ќе внесе некоја свежина на страна и е дел од нашиот план да донесеме помлади играчи во составот. Ние сме многу среќни затоа што тој е бисер што го посакуваше половина Европа. 

Многу гледачи го поздравија како Роберто Карлос'потенцијален наследник во улогата на лев бек.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Како што беше кажано претходно, Марсело доаѓа од многу сиромашно семејно потекло. Тој можеше да преживее со нив до возраст од 8 пред да бара зелени пасишта.

Неговите родители беа на многу ниско ниво на кариера (гаснење пожари и настава). Нивната борба да му помогнат на нивниот син да ги плати хонорарите и покрај ниските плати не може да им помогне. Марсело сепак е благодарен.

Тој еднаш се сеќаваше;

Да, без сомнение. Му должам многу на моето семејство, бидејќи тие секогаш биле со мене. Татко ми, мајка ми беше таму, НО дедо ми беше оној што најмногу го заслужувам. Ако играв лошо, ќе ми кажеа, не, не играше лошо, беше најдобриот таму. Тие секогаш ме креваа расположение. 

За мајката на Марсело не се знае многу.

СЕСТЕР: Назад во неговите детски денови, немаше подобар пријател и нема подобра сестра од Џулија Вијера. И двете се многу блиски.

ДЕДО: Сан Педро е дедо на Марсело кој ги плати парите за да може да продолжи да игра фудбал во Бразил.

Марсело секој гол го посветува на него и неговата сопруга. Тој за телевизијата Реал Мадрид рече дека да не беше Педро тој никогаш немаше да игра фудбал за Флуминенсе. За жал, Педро почина во јули 2014 година, за време на Светското првенство.

Ако не грешиме, тоа беше Сенор Педро кој го придружуваше на скоро сите младински тренинзи, а тој работеше дури и две или три работни места за да заработи пари за да може Марсело да тренира.

Тогаш работел како возач на банка во Бразил, а потоа работел и во канцеларија за Марсело.

Тогаш Марсело мораше да плати 13 вистински еден ден да се обучи, а тоа е многу во Бразил. Тоа беше постар Сан Педро кој ги подигна сметките.

Според зборовите на Марсело; „Еден ден, Дон Педро немаше пари за обука и ми рече:„ Јас ги имам само овие монети “. Што се случи? Бевте во кафеана, не? .... Тој имаше една реална паричка и таму беа овие слот машини, каде што можеше да се игра за 25 центавоси. И тој ден, навистина немавме повеќе пари да одиме на тренинг. Тој мораше да плати автобуски билет, но јас не морав, затоа што бев само дете. И така, тој ја стави паричката во ... Сеуште се сеќавам на овој ден дека машината имаше различни земји - Шпанија, Бразил, сè и за да победи, требаше правилно да ја изберете земјата. Тој се обложи на паричката на Хрватска, а ние освоивме 25 реле. Тој ден, јадев сè - хамбургери Затоа, благодарение на таа паричка, можеше да одиш на тренинг “.

Во суштина, тој е оној кој најмногу веруваше во Марсело за време на неговото детство. Марсело сите свои први плати ги дал на својот дедо.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Марсело е човек со долги врски. Својата прва loveубов, Кларисе Алвеш ја запознал додека играл футсал на плажа за време на неговото детство.

Loveубовната приказна на Марсело.
Loveубовната приказна на Марсело.

Резултатот од нивната долгорочна врска беше подобар и подобар квалитет. Во 2008, Марсело се ожени со неговата долгогодишна девојка Кларис Алвес.

Свадба на Марсело Фото.
Свадба на Марсело Фото.

 

На 24th од септември 2009, тие го имаат своето прво дете, син кого го нарекоа Енцо Гатузо Алвес Виера.

Марсело и Син, Енцо Гатузо Алвеш Виеира - Нераскажаната приказна за татко / син.
Марсело и Син, Енцо Гатузо Алвес Виеира - Нераскажаната приказна за татко / син.

Evidentубовта на Марсело кон неговиот син е очигледна. Ако односот татко и син навистина можеше да се сведе на биологија, целата земја ќе пламна од славата на Марсело и неговиот син Енцо.

Марсело игра со Сон, Енцо Гатузо Алвес Виеира.
Марсело игра со Сон, Енцо Гатузо Алвес Виеира.

Нивниот втор син, сјајниот Лиам на сликата во предниот дел на сликата подолу беше роден на 1st септември 2015.

Марсело позира со деца.
Марсело позира со деца.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Куче прво пред Синовите

Ајде да го запознаеме Марсело со личноста. Еднаш беше прашан;  „Кои се вашите хобија? Каков е нормалниот ден за вас? “

Марсело одговори

„Играње со моите кучиња, играње со мојот син [по тој редослед? Ајде Марселино !!!… вели интервјуерот], одење во кино, каде што одам по ова интервју, шетам низ Мадрид, такви работи, излегувам да јадам “.

Марсело ги задржува своите најголеми и најчудните насмевки за неговата сопруга Кларис, неговите три кучиња и неговиот син, очигледно по тој редослед!

Филозофијата на кучињата пред синовите на Марсело - Нераскажаната приказна.
Филозофијата на кучињата на Марсело пред синовите - Нераскажаната приказна.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за тетовирање

Додека се обидуваме да останеме што е можно попристрасни, всушност сметаме дека тетоважите на Марсело се многу привлечни. Иако индивидуално, некои од сликите се малку глупави како черепот. Најголемото мастило е на неговиот дедо „Педро“ кој останува највлијателната личност во неговиот живот. 

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Пофален од легендите

По неговата пробив сезона, Марсело беше пофален од фудбалските легенди како што се Паоло Малдини   Диего Марадонакој го нарече најдобар во својата позиција.

Често го споредуваат со Роберто Карлос, кој самиот рече дека Марсело е негов наследник, најдобриот лев бек на светот и дека „Марсело поседува подобра техничка способност од мене“.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Шпански државјанин

На 26 јули 2011 година, Марсело се стекна со шпанска националност, што му овозможува да биде регистриран нормално, а не како играч што не е член на ЕУ, за што е дозволена строга квота.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Даночна измама

Бразилецот, наводно, ги измамил шпанските даночни власти од € 490,917.70 (£ 437,539.59). Обвинувањата од шпанските обвинители се протегаат назад кон 2013.

Според истражувачите, Марсело, наводно, ги користел компаниите во странство за да се справи со неговите права на имиџ. Ова беше откриено од семоќниот шпански даночен орган. И двете Роналдо  Лионел Меси го виделе вкусот на ова.

Марсело Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Што значи Реал Мадрид за него

Што значи да се биде играч на Реал Мадрид?

Во ова интервју, тој рече ...

„Мислам дека ако ги прашате децата во Бразил или каде било на светот, што сакаат да бидат, и тие велат фудбалер, а потоа прашувате каде, сите одговараат на Реал Мадрид. Јас бев истиот. И моите пријатели. Мислам дека Реал Мадрид претставува нешто огромно, не само во смисла на фудбал, туку и со помошта што им ја даваат на сиромашните деца. Тоа е одличен клуб “.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари