Маркус Рашфорд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Маркус Рашфорд за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Маркус Рашфорд ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накратко, ви даваме неподвижна анализа на историјата на животот на Рашфорд. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави со Јунајтед. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве ја галеријата за лулка на славата на фудбалерот - совршено резиме на био на Маркус Рашфорд.

Биографијата на Маркус Рашфорд - од детството до моментот на успехот.
Биографијата на Маркус Рашфорд - од детството до моментот на успехот.

Да, секој знае за неговите способности на теренот. Сепак, само неколку фанови навлегоа подлабоко во читањето на неговата животна приказна Маркос Рашфорд, која е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме

Маркус Рашфорд Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - Принцот од Англија. Маркус Рашфорд МБЕ е роден на 31-ви ден во октомври 1997 година од неговиот татко, Роберт Рашфорд и мајка му, Мелани Мејнард, во Витеншаве, област на југот на Манчестер, Англија.

Маркус Рашфорд на неколку месеци и на две години.
Маркус Рашфорд на неколку месеци и на две години.

Англискиот фудбалер е роден во христијанско семејство и на ден на Ноќта на вештерките. Не е ни чудо што Маркус е генијален - мало момче чија приземна личност подоцна го запрепасти светот.

Домородниот жител на Манчестер дојде на светот како последен роден, инаку познат како бебе на куќата. Тој има четири постари браќа и сестри кои се родени во заедницата помеѓу неговите родители кои се прикажани овде.

Запознајте ги родителите на Маркус Рашфорд. Неговиот татко (Роберт) и мама (Мелани).
Запознајте ги родителите на Маркус Рашфорд. Неговиот татко (Роберт) и мама (Мелани).

Растеме во Манчестер:

Расфорд ги помина своите рани години во Големиот Манчестер. Тој беше израснат во тешкото предградие на Витеншаве, област на градот. Ова беше местото каде што порасна со своите постари браќа и сестри; две сестри, Клер и Шантел и двајцата браќа, Дане Рашфорд и Двајн Мејнард.

Да не заборавам, тој има полусестра по име Тамара Рашфорд со кого дели ист татко, но различна мајка. Според импликациите, таа е полусестра на Маркус.

Браќа и сестри на Маркус Рашфорд. Неговите браќа; Дане Рашфорд и Двајн Мејнард и сестри; Тамара и Шантел.
Браќа и сестри на Маркус Рашфорд. Запознајте ги неговите браќа; Дане Рашфорд и Двајн Мејнард и сестри; Тамара и Шантел.

Потекло на семејството Маркус Рашфорд:

Луксузната поставеност во која денес го набудуваме да ужива не е далеку од неговото тврдо воспитување. Маркус Рашфорд го воспитувал самохран родител - неговата мајка. Таа, Мелани Мејнард, се грижеше за своите пет мали деца додека работеше со полно работно време како благајник (во Ладброкс) кој заработуваше минимална плата. Мел го стори тоа сам - и многу повеќе.

И покрај тоа што работеше со полно работно време, сè уште немаше доволно пари да го натераат семејството да јаде три квадратни оброци. Поради тоа, сиромашниот Маркус и неговите браќа и сестри се чувствувале гладни. Неколкупати, тој мораше да почека неговата мајка (Мелани) да се врати дома од работа - обично околу 7.30:XNUMX часот - пред да го добие својот втор оброк во денот.

Поради неможноста да се грижи за семејството, Мелани се вработи за да и даде комплимент на работата со Ладбрукс. Таа, исто така, самата ги прескокна оброците за да се обезбеди јадењето на малиот Маркус и неговото дете. Говорејќи за искуството со поверту, мајка на пет деца еднаш изјави за Би-Би-Си;

 „Пребарав и најдов три работни места и ако не го сторев тоа, немаше да можеме да готвиме тенџере со храна. Ова беше колку беше тешко. Понекогаш ни недостасуваше дури и леб во куќата. Да, непријатно е да се каже, но го немавме “.

Потрага за преживување во детството:

Финансиските борби на семејството Маркус Рашфорд (додека растеа) доведоа до огромна потрага по неговата мајка Мелани да бара опстанок на сите средства - за нејзините деца. Во интеракција со Би-Би-Си Појадок, англискиот фудбалер еднаш ја објасни одлуката што ја донесе неговата мајка во обид да се справи со нивната семејна сиромаштија. Според неговите зборови;

„Ако имаше храна на масата, тогаш имаше и храна. Ако нема, тогаш морав да одам кај пријатели. Ги посетив само оние кои ја разбраа мојата состојба.

Понекогаш беше можно да одам во нивната куќа да земам малку храна “.

Потекло на семејството Маркус Рашфорд:

Официјално, се знае дека напаѓачот има јамајканско потекло. Едноставно кажано, родителите на Маркус Рашфорд имаат потекло од семејството на Карибите. Неговиот татко, Роберт е од Јамајка, додека мајката на Рашфорд, Мелани е од Сент Китс, мала карипска земја.

Оваа мапа го објаснува потеклото на родителите на Маркус Рашфорд.
Оваа мапа го објаснува потеклото на родителите на Маркус Рашфорд.

Тврдење за биолошки отец Маркус Рашфорд:

Околу 2020 година, поранешен фудбалер од Гана по име Мајкл Боје Маркуе, даде сериозна изјава дека тој е вистинската Dadвезда на тато на Манчестер Јунајтед.

Обвинетиот биолошки татко на Маркус Рашфорд тврди дека неговиот син требало да ги носи вистинските имиња - Jonонатан Маама Маркај и НЕ Маркус Рашфорд што го нарекува фудбалската заедница.

Ова е Мајкл Боје Маркиј. Наводниот биолошки татко на Маркус Рашфорд.
Ова е Мајкл Боје Маркиј. Наводниот биолошки татко на Маркус Рашфорд.

Додека обезбедуваше фотографии од неговите младешки денови за да може да ги поддржува своите тврдења, Маркиј за радио станицата Ганијан, Стар ФМ изјави дека е подготвен за ДНК тест за татковство. Според неговите зборови;

Маркус Рашфорд е мојот биолошки син и тој го знае тоа. иако не сме се виделе веќе неколку години. Маркус беше лут затоа што смета дека го напуштив, но јас тоа не го сторив.

луѓето ми велат да добијам нова приказна, но јас не сум тип што бара лесен начин да добие пари или да стане славен.

Јас само сакам да ги разјаснам работите и, исто така, да му дадам на знаење на светот дека Маркус Рашфорд има семејни корени од Гана.

Lifeивот пред да станете Манчестер Јунајтед:

Како дете, малиот Маркус ја играл играта со своите браќа. Тогаш, тој беше зависен да игра фудбал во градината, во семејната куќа и скоро каде било. Маркус признава дека секогаш кршел работи и ваквиот развој на настаните ја натерал неговата мајка да вика по неговите навики.

За топката Маркус:

Како дете, неговата мајка, Мелани не можеше да си го дозволи последниот комплет играчки како што имаа повеќето деца во населбата Витеншаве. Како и да е, малиот Маркус го имаше своето најценето богатство. Тоа е временски поминат бел фудбал, кој тој наклонето го означи 'Топката на Маркус'со пенкало со црн маркер. На сликата подолу, тој го чуваше покрај себе во секое време.

Доверливиот фудбал од детството по име „Топката на Маркус“ беше неговото најценето богатство од детството.
Доверливиот фудбал од детството по име „Топката на Маркус“ беше неговото најценето богатство од детството.

Откако ги скрши работите дома, хиперактивното дете подоцна продолжи да го удира со нога Маркус Бол до покривот на гаражата на неговото семејство. Овој пат, малиот Маркус се обидува да ја контролира топката додека се спушти. Не знаеше ли дека тој чин довел до основање на неговата кариера. Според Рашфорд;

„Не знаев дека мајка ми е таму и гледаше кога шутнав топка на нашиот покрив.

Можев да се сетам дека инсистираше на тоа дека ќе ме однесе да се зачленам во младински клуб за да можам да играм со момчињата наместо да ме шетам со топки на покривот на нашата гаража.

Оваа изјава отвори пат за основање на мојата младинска кариера “.

Маркус Рашфорд Ран живот со Флечер Мос Ренџерс:

Ова е Малиот Маркус со Флечер Мос Ренџерс.
Ова е Малиот Маркус со Флечер Мос Ренџерс.

Мелани го запиша своето слабо петгодишно дете со лансирна рампа, детски фудбалски центар основан во 1986 година, година Сер Алекс Фергусон го презеде Олд Трафорд. Малиот Маркус го започна животот со Флечер Мос Ренџерс пред неговиот шести роденден.

Зачудувачки, тој започна како голман - позиција од која инспирираше за време на неговите денови на фаќање на неговата „топка Маркус“ додека паѓаше од покривот на неговата семејна куќа. Дознавајќи дека е стопер, малиот Маркус започна да го идолизира голманот на Ман Јунајтед, Тим Хауард, кого го сметаше за свој прв идол во фудбалот.

Малиот Рашфорд е сликан како носи панталони на голманот за разлика од неговите соиграчи.
Малиот Рашфорд е сликан како носи панталони на голманот за разлика од неговите соиграчи.

Бидејќи таткото на Маркус Рашфорд (Роберт) тренираше таму, на Маркус му беше лесно да има солиден почеток на животот со академијата. Ова било единственото средство за него да има контакт со малиот Рашфорд бидејќи бил одделен од неговата мајка.

Дејв Хорокс, тогашниот офицер за развој на Флечер Рос Ренџерс, потсети дека Маркус бил на „различно ниво“ кога го споредиле со другите деца на академијата. Тогаш, тој му врати на Маркус дома. Тој потсети дека;

Секогаш кога ќе му зададев тренинг дома, Маркус влегуваше во задниот дел од мојот автомобил и - за разлика од другите момчиња - тој веднаш ќе заспиеше длабоко.

Кога автомобилот се повлече надвор од куќата на неговата мајка, Рашфорд откако се разбуди, брзо ќе скокнеше, ќе се освежеше, ќе ја земеше топката на Маркус и ќе почнеше да вежба на тревата надвор од неговиот дом. Всушност, на неговата амбиција и немаше крај да стане фудбалер.

Како Маркос Рашфорд стигна во Јунајтед:

На почетокот, слабиот петгодишник ги искористи своите голмански вештини за да го спаси својот тим и исто така да им помогне да освојат голем турнир. Во тоа натпреварување, имаше 15 извидници од врвни англиски клубови кои гледаа, а меѓу нив имаше и претставници од Ман Јунајтед и Ливерпул.

Бидејќи Флечер Мос Ренџерс одржуваше плодна линија за снабдување на Јунајтед во последниве години, на врвните клубови им стана лесно да извадат играчи од нивната лансирна рампа. Да именувам неколку, Дени Дринквотер, Равел Морисон, Џеси Лингард, Дани Велбек, Вес Браун и Nyони Еванс итн. дојде од клубот на заедницата.

Маркус помина една недела судење со Манчестер Сити пред да се приклучи на академскиот систем во Манчестер Јунајтед - на седумгодишна возраст. Приклучувањето кон „црвените ѓаволи“ дојде поради интересот на Евертон и Ливерпул. Младиот, како што се гледа подолу, ги заслужи своите браќа дека му помогнале да одлучи да се запише на големата академија.

Ова е малиот Маркус кој изгледа толку возбуден за време на влегувањето во академијата на Ман Јунајтед.
Ова е малиот Маркус кој изгледа толку возбуден за време на влегувањето во академијата на Ман Јунајтед.

Основно образование Маркус Расфорд:

Додека ги поставуваше темелите на неговата кариера во Јунајтед, тој атентираше основно училиште Батон Лејн. Таму, на учениците им беа нудени бесплатни оброци. Учеството во програмата за училишно хранење помогна да се намали товарот врз мајката на неговиот Маркус, Мелани, која сè уште се трудеше дење и ноќе за своето семејство.

Една добра работа со основното училиште Батон Лејн е што бројот на ученици на бесплатни оброци беше двојно поголем од просекот во земјата. Малиот Маркус е сликан тука како учествува во шемата за ваучер за храна. Фактот што го спаси од глад во детството, го натера да се заколне дека ќе им помогне на гладните деца кога ќе успее во животот - што подоцна направи.

Маркус Рашфорд Раниот живот во Јунајтед:

Бидејќи неговите родители беа сиромашни, тој не доби средства за превоз од семејната куќа до полигонот на Јунајтед. За жал, недостатокот на цени за превоз го натера да пропушти одредена обука.

Во тоа време, мајка му и браќата Маркус работеа - за да можат да прават пари за своето семејство. Бидејќи не создадоа време да го земат, малото момче на крајот доби помош од некои младински тренери кои го пренесоа на тренинг.

Мајчината молба:

Кога Маркус имал 11 години, неговата мајка, Мелани донела тешка одлука да го моли Јунајтед да го земе својот син во копачки (сместување) - што било пред една година. Таа веруваше дека тој ќе биде подобро згрижен, а исто така ќе биде помалку од една личност да се храни дома.

На радост на родителите и членовите на семејството на Маркус Рашфорд, фудбалската hopeубителна надеж се прифати. Токму неговите остри инстинкти и добро култивираниот фудбалски мозок го импресионираа Манчестер Јунајтед.

За доброто на Расфорд, клубот се спротивстави на нивната политика на хостели да не прифаќаат деца под 12 години. Оттука, Маркус стана најмладиот избран во нивната шема „Школци на училиште“. По приклучувањето, малиот Маркус ја изјави својата иднина и целите со Јунајтед. Прочитајте подолу.

Ова е малиот Рашфорд веднаш откако тој беше прифатен во сместувањето во Ман Јунајтед.
Ова е малиот Рашфорд веднаш откако тој беше прифатен во сместувањето во Ман Јунајтед.

Средно образование на Маркус Расфорд:

Додека беше на познатата Академија на Јунајтед, стипендија му се појави благодарение на придонесите на клупското сместено сместување. Ман Јунајтед го натера Расфорд да посетува средно училиште Ештон на Мерси, лоцирано на неколку милји од Олд Трафорд, во градот Сале, Велика Манчестер.

Во партнерство со Јунајтед, целта на училиштето на Ештон-на-Мерси беше да ги поддржат своите ученици во фудбалската способност со здраво образование. Сумирајќи, животот на Маркус Рашфорд целосно се промени кога заработи место во младинската академија на Јунајтед. Тој направи ново училиште, стекна нови пријатели и подоцна им помогна на неговата мајка и семејството да ја разберат нивната ситуација.

Биографија на Маркус Рашфорд - Приказна за патот до славата:

Уште во Ештон на Мерси, Рашфорд отиде во Спортскиот колеџ во институцијата. Студирал Совет за деловно и технолошко образование (БТЕЦ) и исто така добил Национална диплома за спорт. Благодарение на програмата на Манчестер Јунајтед, Школски ученици, Маркус, како што се гледа тука со Тимоти Фосу-Менсах, Axel Tuanzebe (итн.) доби вкус на нормалниот свет.

Маркус беше тип кој далеку од училиште, ќе даде апсолутно секој атом на енергија што го има на теренот. Всушност, starвездата што растеше брзо се засили, подвиг што го виде како трие раменици со постари фудбалери - четири години постар од него. За тоа време, Маркус стана пријател со Пол Pogba, Равел Морисон и essеси Лингард.

Борба со раст:

Кога Маркус имал 14 години, тој се борел со неговата личност и раст. Младото момче се виде како расте многу брзо во висина и не е изградено. Всушност, неговите нозе растеа многу долго и тој ја изгуби координацијата во одреден момент.

На 15 години, тој изградил некој кој физички изгледа постаро, но во вистинска смисла, бил помлад. Маркус кој беше далеку пред неговата возраст и не се чувствуваше пријатно заради тоа.

„Додека се случуваше тој беше фрустриран затоа што не можеше да ги прави работите што ги прави вообичаено. Моето момче беше малку сулливо и нерасположено поради тоа. вели неговиот татко.

Маркус Рашфорд Био - Успешна приказна:

Маркус применувал чист физички напор и дополнителни часови за обука во други за да знае повеќе за возрасниот човек кој станува. Наскоро тој подобро го разбра говорот на неговото тело. Starвездата што расте се претвори во 16 години, сè уште во неразвиено тело играјќи фудбал до 18 години. Натпреварувањето со поголеми момчиња му одземаше дополнителен интензитет.

Само после Алекс Фергусон замина, Маркус - на радост на членовите на неговото семејство - го потпиша својот прв професионален договор. Младото момче беше супер возбудено што започна да тренира со првиот тим на Јунајтед под водство на Дејвид Мојс.

Меѓу сите имиња, тоа беше Луј ван Гал кој првпат го смести Рашфорд на клупата на првиот тим. Ова се случи како резултат на кризата со повреди, во која 13 starsвезди на Јунајтед пропуштија игри. За среќа, Рашфорд беше избран да го започне своето деби во првиот тим на кое постигна два гола. Оттогаш, тој стана омилен фан и не погледна наназад.

Вреди да се напомене дека Рашфорд беше на возраст од 18 години и 120 дена кога ја постигна својата прва заграда за „црвените ѓаволи“. Ова беше иста иста возраст како и таа Вејн Руни беше кога го заврши ова достигнување. Тоа е навистина добар предзнак - оној што му донесе надарени многу почести. Останатото, како што велиме, за неговото Био, ќе биде историја.

Маркус Рашфорд и Лусија Лои - Loveубовната приказна:

Зад секој успешен фудбалер на Манчестер Јунајтед, секогаш мора да има гламурозен ВАГ. За Маркус Рашфорд ви ја претставуваме loveубовта на неговиот живот. Таа не е никој друг туку Лусија Лои - популарна дама, наречена девојка и сопруга на Маркус Рашфорд.

Peиркајќи низ неговиот Инстаграм, ќе забележите дека тој го крие својот романтичен живот - можеби е затоа што е срамежлив. Но, Маркос Рашфорд е во сериозна врска со оваа прекрасна убавица која најверојатно ќе му биде сопруга.

Која е Лусија Лои, девојка на Маркус Рашфорд?

Родена е на 4-ти ден во август 1997 година, во Манчестер, Англија, кај нејзината мајка Вики. Лусија има италијанско потекло и најголемиот дел од своето семејство го има во Италија. Таа порасна заедно со нејзиниот брат, кој се вика Алекс и се шушка дека е близнак.

Според извештајот на „Сан“, девојката на Маркус Рашфорд, Лусија Лои е носител на прва класа од Универзитетот Метрополитен во Манчестер. Студирала рекламирање и управување со бренд и еднаш работела за PR компанија со седиште во Манчестер, Sugar, како извршен директор на ПР-сметка.

Според профилот на социјалните мрежи на Луција, таа сака да учествува во добротворна работа во Африка, особено во Замбија. Таа навистина помага да се организираат едукативни и фитнес часови за сиромашни деца. Во своето био, Лои рече дека ужива во фудбалот, патува и има авантури. Но, пред сè, таа го сака Маркус.

Состојба на нивната врска - Маркус Рашфорд и Лусија Лои:

Двајцата loversубовници се душички од детството и, наводно, се забавувале од кога биле соученици. Двојката често излегува повремено, но претпочита да ја задржи својата романса надвор од центарот на вниманието.

Бар и ресторан Бем Бразил во Манчестер - каде Жозе Мурињо откако вечераше се чини дека е нивното омилено релаксирачко место. Судејќи според начинот на кој двајцата веслаат во својот loveубовен живот, предлогот и потоа свадбата би можеле да бидат следниот официјален чекор.

Дали Маркус Рашфорд се гледа со некој друг?

Сензацијата на Јунајтед еднаш беше забележана со неговата мистериозна бринета која го носи името Кортни Морисон - кога се враќаше од ноќен клуб. Подоцна, друга дама по име Лорин Гудман. Медиумите подоцна открија дека тоа е братот на Рашфорд - девојка на Дане.

Личен живот Маркус Рашфорд:

Овој дел ја објаснува неговата личност далеку од она што го прави на теренот. Прво, прво, Маркус е човек со повеќеслојни атрибути. Надвор од фудбалот, тој се занимава со други хобија како играње кошарка, гитара, снукер и учество на модни ревии. Да не заборавам, тој е lубител на големи кучиња кој поседува домашно милениче по име Сент.

Приказна за сиромаштијата со храна:

Додека коронавирусната криза го погоди светот, Маркус Рашфорд се чувствува должен да им помогне на потенцијално ранливите деца кои сигурно страдаат од недостаток на храна. се сеќава на сопствените борби кога порасна, тој ја вети својата плата од Јунајтед во акција.

Маркус започна да ги поддржува банките за храна, осигурувајќи им дека децата нема да страдаат од глад како што страдаше за време на неговото детство. Работејќи заедно со неговата мајка во неговата кампања за сиромаштија со храна, постапките на Маркус помогнаа да се спасат околу 1.3 милиони деца. Овој подвиг го назначи за член на Орденот на британската империја (МБЕ) во октомври, 2020 година.

Маркус Рашфорд Начин на живот:

Англискиот репрезентативец е пример на славна личност која отиде од партали до богатство. Маркус добро ги троши своите пари, како на себе, така и на добротворни цели. Ајде да разбереме некоја вистина за неговиот егзотичен начин на живот.

Автомобили на Маркус Рашфорд:

За почетници, тој е огромен обожавател на германската автомобилска марка, Мерцедес-Бенц. Следниот на списокот со омилени е „Range Rover“. Производите на автомобили Маркус Рашфорд Мерцедес-Бенц ги вклучуваат CLA, C Couple, GLA и G Class.

Куќа Маркус Рашфорд:

Веднаш штом успеа да успее во фудбалот, мајчинот Манчестер најпрво ги измами мајка му Мелани и браќата Дејн и Двајн. Тој им изгради луксузна куќа од 800,000 XNUMX фунти, близу до местото каде што порасна во Витеншаве.

Подоцна, Маркус истури огромни 1.85 милиони фунти за да изгради своја сопствена куќа. Откривме дека не му се допаѓа идејата за купување куќи, туку да го гради својот дом од соништата онака како што тој сака.

Маркус Рашфорд приватен чепер:

Англискиот напаѓач може да се пофали, или така да се каже „флекс“ на најгротескен начин и апсолутно без срам. Понекогаш ги држи своите автомобили Мерцедес-Бенц на страна за да наполни полн со неговиот приватен авион. 

Празничен живот:

Маркус обожава да ги користи своите социјални мрежи за да ја покаже својата навивачка за одмор. За разлика од пустините, тој претпочита кристално чисти води чии хоризонти му помагаат да размисли подлабоко за неговиот живот. На крај, Маркус е огромен обожавател на воден спорт со џет ски.

Семејство Маркус Рашфорд:

Домородниот жител на Манчестер не гледа само на неговото домаќинство како важна единица. Инфакт, тие значат сè за него. Сеќавањата од детството што Маркус ги чува со овие луѓе е едно од мајсториите на природата. Во овој дел, ќе ги разбереме фактите за секој член на часовникот на Рашфорд.

За татко Маркус Рашфорд:

Роберт Рашфорд, на сликата подолу, останува негов биолошки татко и покрај неодамнешните тврдења. Поради раздорот меѓу него и неговиот Мел, таткото на Маркус Рашфорд отсуствувал во критичната фаза во животот на децата. Овој чин го разбесни неговиот прв син Двајн, со што го натера да го смени презимето во неговата мајка.  

Со простлив дух, семејството Маркус Рашфорд повторно се обедини со Роберт многу подоцна кога нивното малечко успеа да го постигне тоа во фудбалот. По повторната средба, еден братучед на Маркус откри дека главата на семејството „Роберт имал само минимален контакт со своите деца, но тој го обвинува Мел дека не дозволил да им се доближи во овие критични години."

Заради претходната улога во кариерата на неговиот син, Роберт сè уште знае работи во фудбалскиот менаџмент. Тој работи заедно со неговиот син Двајн како Маркус; агент. За разлика од Деле Али, Рашфорд не предизвикува никакви негодувања кон неговиот татко. Да му дозволите да биде дел од неговиот менаџерски тим е знак на неговата добрина. 

За мајката Маркус Рашфорд:

Родена во 1964 година, честопати се нарекува Мел. Мелани Мејнард е мајка на Маркус, касиер по професија. За време на детството на Маркус, таа работела како сметководител со обложувалниците „Ладброкс онлајн“.

Мајката на Маркус е побожна христијанка, која од првиот ден покажа силна решителност да не ги остава своите деца да одат од шините. Фудбалската заедница ја почестува што ги воспитува своите деца сами.

Во отсуство на нејзиниот поранешен сопруг, Роберт, таа остана неженета - не му отвори простор на можниот Чекор тато на Маркус Рашфорд. Мел е ценета што ги префрли своите пет деца; Шантел, Двајн, Клер, Дане и Маркус сите се во неволја кога многу други членови на семејството не можеа. Без неа никогаш немаше да бидат Маркус Рашфорд и Јунајтед.

Мајката на Маркус Рашфорд е неговиот најголем соработник во неговиот проект за банка за храна во Манчестер. И Мел и Маркус се многу блиски. Таа е сликана како прави инвентар додека нејзиниот син распродава прехранбени производи за нивната добротворна програма FareShare во Големиот Манчестер. Дали знаевте?… Овој магацин каде што се чуваат предмети за нозе е именуван по неговата мајка Мелани.

За браќата Маркус Рашфорд:

Англискиот фудбалер има двајца браќа и сестри мажи чии имиња се Двајн Мејнард и Дане Рашфорд. Овие тројца успешни мажи се браќа по дух. Тие имаат врска која е засекогаш не раскината. Еве, ќе ви кажеме за двата машки браќа и сестри на Маркус.

За Двајн Мејнард:

Овој брат на Маркус е најстариот син на семејството. Роден во 1984 година, тој е две години помлад од Шантел Рашфорд и две години постар од неговиот следен брат по име Клер Рашфорд.

Меѓу сите браќа и сестри на Рашфорд, Двајн е најстариот склон кон фудбалски бизнис. Овој брат на Маркус кој наликува на ayеј Зи, е експерт за преговори за договори и мозокот стои зад овие 200,000 фунти за плати во Јунајтед. Двајн е управен директор на DN мај Менаџмент на спортови и исто така, регистриран фудбалски посредник.

Двајн Мејнард одбива да го носи името на неговиот татко, затоа што тој се жалеше дека Роберт ги напушти сите и си замина откако заврши бракот со неговата мајка (Мел). Ти моментално, тој му прости на тато, но се држи до името на бабите и дедовците од мајка му - Мејнард.

За Дане Рашфорд:

Роден во 1993 година, тој е непосреден постар брат на Маркус. Дане по професија е бодибилдер. Тој е исто така најомилениот брат на Маркус. И двајцата уживаат во посилна браќа и сестри, каков било кој во неговото домаќинство.

За разлика од Двајн Мејнард кој управува со професионалните работи на Маркус, Дане е помалку фокусиран на фудбалот. Го познаваме како некој кој повеќе се занимава со компјутерски игри со неговиот мал брат.

За сестрите Маркус Рашфорд:

Фудбалерот на Англија има три женски браќа и сестри. Двајца од нив (Шантел и Клер) се родени од неговите родители. Другата (Тамара) споделува врска со Маркус преку неговиот татко. Да ви кажам повеќе за сестрите Маркус Рашфорд.

Тамара Рашфорд:

Оваа полусестра на Маркус е кралица на убавицата која своевремено се пласираше во финалето на Мис Англија. Тамара е асистент за маркетинг и комуникации по занимање. Таа е дипломирана на Универзитетот во Салфорд со прва класа по менаџмент на меѓународни настани.

Во 2019 година, убавата Тамара беше една од 55-те среќни финалистки од 20,000 жени на натпреварот Мис Англија. Само гледајќи ја нејзината зачудувачка убавина, ќе се согласите со мене дека вреди. Тамара е на иста возраст како нејзиниот полубрат (Маркус) - двајцата родени во 1997 година.

За Шантел Рашфорд:

Роберт и Мелани ја имаа како првородено дете. Родена е во 1982 година кога мајка му на Маркус (Мел) имаше само 19 години. Шантел Рашфорд беше одговорна за грижата за малиот Маркус и нејзините браќа и сестри за време на разделбата на нејзините родители. Дејствуваше исто како нивната мајка кога Мелани беше во Ладброкс и работеше за дневниот леб на семејството.

За Клер Рашфорд:

Родена во 1986 година во Манчестер, таа е втора најстара жена-брат со Маркус. Клер Рашфорд е две години помлада од Двајн Мејнард и седум години постара од Дане Рашфорд. Исто како нејзината Шантел, нејзината голема сестра, Клер живее ниско клучен живот.

За Николас Рашфорд, братучед на Маркус Рашфорд:

Роднината е внук на неговиот татко, човек кој некогаш отишол во затвор за тешко дело. Кога Маркус имал само шест години, неговиот братучед Николас Рашфорд бил осуден за убиство, точно во 2004 година. Тогаш тој имал 18 години, а тој го направи квалификуван да оди во затвор.

Николас Рашфорд беше осуден на 16 години затвор откако фатално го прободе со нож својот другар од училиште, Алекс Дојл, кој во тоа време имаше 20 години. Настанот се случил за време на улична тепачка и Николас го занел Алекс како начин на одмазда.

Братучед на Марус Рашфорд тврди дека жртвата „го гледала смешно“ и дека тој „ќе му одржи лекција“. Тој му зададе убод на градите на Алекс Дојл во градите што го уби. Додека го пишувам ова Био, Николас сега е надвор од затвор со лиценца за да биде сведок на сензационалниот подем на неговиот роднина.

Маркус Рашфорд нераскажани факти:

Откако ве прошетавме низ мемоарите на добро прославената фудбалска везда, ќе го искористиме овој дел за да ви кажеме повеќе вистини за него. Без да чекаме многу време, да започнеме.

Факт # 1-  Ationеј Зи Рок нација:

За време кога Маркос Рашфорд првпат се најде на насловните страници, меѓународните погледи исто така внимателно го следеа. Зачудувачки, еден од неговите први обожаватели беше рап суперarвездата ayеј Зи, кој е сопственик на компанија за спортски агенции наречена Roc Nation Sports.

Американскиот рапер беше меѓу првите што пројавија интерес за „Напред“. Ова се случи кога тие имаа успех во изработката Кевин де Брујн Ромелу Лукаку нивните најголеми фудбалски клиенти. За жал, потегот беше запрен од неговите родители кои инсистираа на тоа дека неговите браќа мора да бидат негов агент.

Факт # 2-  Тетоважи на Маркус Рашфорд и нивното значење:

Тетоважата лав и неговото значење:

Уметност на телото што му напишува лице на лав е веднаш над неговото срце. Оваа тетоважа со лав ја претставува личноста на Маркус како спортист. Тоа значи дека неговата личност се совпаѓа со онаа на големата мачка.

Тетоважа со свиток и молитвена рака:

На левото рамо има голем свиток со зборовите: „Семејство засекогаш“. Во него има имиња на членови на неговото семејство и почит кон неговиот Нан. Оваа тетоважа ја објаснува loveубовта што ја има кон своето домаќинство и неговата баба, Силијан Хенри. Тетоважата со молитва на Маркус ја претставува раката на неговата баба - жена која константно се молела за него пред нејзината смрт.

Тетоважата во куќата и неговото значење:

Левата страна на стомакот на Рашфорд содржи цртежи на мало момче кое игра фудбал околу голема куќа и дрвја. Тоа мало дете е Маркус, а куќата претставува тежок имот на Советот во Витеншаве - каде го поминал детството. Тетоважата го потсетува на неговите корени и како пасел фудбал како дете.

Факт # 3 - Маркус Рашфорд Распределба на платата во Манчестер Јунајтед:

Суперarвездата започна со 500 фунти неделно кога дебитираше за Јунајтед. Додека ја ажурирам неговата биографија, ова е тековниот распад на платата Маркус Рашфорд - до 2021 година.

ТЕНУРАЧОВЕК ОБЕДИНЕТА ПЛАТА ВО ФУНДИ (£)
Годишно:10,416,000
Месечно:868,000
Неделно:£ 200,000
Дневно:£ 28,571
На час:£ 1,190
На минута:£ 19.8
Во секунда:£ 0.33

Откако започнавте да ја гледате оној на Маркус Рашфорд Био, ова е она што го заработи со Јунајтед.

£ 0

Дали знаевте?… Едно лице во Англија кое заработува 30,000 XNUMX фунти годишно ќе треба да се работи за 6 години и 7 месеци да ја направи Маркус Рашфорд неделна плата со Ман Јунајтед.

Рашфорд работи со брендот за спонзорства на Најк и има добро работно искуство под неговиот појас. Без долгорочни деловни интереси (како во 2021 година) и само плати на Ман Јунајтед + плаќања на Најк, ние ја ставаме неговата нето-вредност на приближно 65 милиони фунти (80 милиони американски долари).

Факт # 4 - Статистика за игри:

Не треба да изненадува што Маркус (на 22-годишна возраст) е меѓу највисоко рангираните млади напаѓачи на ФИФА. Неговата единствена слабост во пресретнувањето - што навистина не се брои.

Факт # 5 - Оглас за детството Сер Боби:

Маркус еднаш направи ревалација за старите добри времиња, кога беше дел од видео со легендата на Јунајтед и Англија. Дури и до неговиот чекор напред, фудбалерот добива постојано носталгично чувство за тоа колку голема чест е да се приближи до Легендата за време на неговото детство. Погледнете го видеото.

Факт # 6 - Религија на Маркус Рашфорд:

Името на фудбалерите има грчко потекло и потекнува од името на римскиот бог на војната Марс. Сепак, библиското значење на името Маркус е одбрана и за него се споменува како Марк во Библијата. Со оваа премиса, можеме конечно да кажеме дека неговата религија е христијанството.

Заклучок:

Се надеваме дека нашата верзија на биографијата на Маркус Рашфорд ќе им помогне на обожавателите кои имаат потреба од инспирација од приказните од партали до богатство Навистина, тој е меѓу популарните фудбалери кои започнаа со Dirt Poor. Приказната за Маркус Рашфорд нè учи дека преку гриз, решителност и малку среќа, секој може да ги надмине своите тешкотии и да постигне извонреден успех.

Конечно, на спасувачот треба да им се припише признание на родителите на Маркус Рашфорд (особено Мелани, неговата мајка) кои играа клучна улога што доведе до неговиот успех во бајките. Таткото на Маркус Рашфорд, Роберт не е оставен наш. Тој беше меѓу компасот што го водеше во раната фаза од неговиот живот.

Големи браќа; Двајн и Дане, сестри; Клер, Шантел и Тамара се радуваат што имаат мал брат во Маркус. Последно родено дете кое започна тежок живот со нив на ист брод. Маркус стана избран оној кој го издигна своето семејство од екстремна сиромаштија и нејасност до височини на слава / богатство.

На Lifebogger, ние ја земаме правичноста и точноста во сознанието при доставувањето на Stories of Англиски фудбалери. Contactубезно контактирајте не ако видите нешто што не изгледа како што треба во написот за животна приказна. Во спротивно, ставете коментар на вашата мисла за Маркус Рашфорд Био. За да добиете брзо резиме на неговиот Мемиор, користете ја нашата Вики табела.

БИОГРАФСКИ ИСТРАУВААОдговори на Вики
Комплетни имиња:Маркус Рашфорд
прекар:Принцот од Англија
Години:Стари 23 години и 3 месеци.
Датум на раѓање:31 октомври 1997 година
Место на раѓање:Манчестер, Англија
Родители:Роберт Рашфорд (татко) и Мелани Мејнард (мајка).
Наводен биолошки татко:Мајкл Бој Маркиј
Браќа и сестри (Браќа):Двајн Мејнард и Дане Рашфорд (Браќа Маркус)
Браќа и сестри (сестри):Шантел Рашфорд, Клер Рашфорд и Тамара Рашфорд (неговата полусестра)
Професија:ФудбалерСоцијален борец
Роднини: Алекс Дојл (братучед) и Силијан Хенри (GrandMum)
Висина:1.8 метри или 180см
Хороскопски: Шкорпија
Религија:Христијанството

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
james
пред 6 месеци

луди се парите што овие фудбалери ги заработуваат сè што прават е да шутнат топка наоколу