Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец најпознат под прекарот „Скапоцениот камен„ Нашата Мануел Ланзини детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство од денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговите вештини за дриблинг, но само малкумина сметаат дека Био на Мануел Ланзини е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Раниот и семејниот живот

Почнувајќи, Мануел Ланцини е роден на 15th ден од февруари 1993 во Ituzaingo, Аргентина. Роден е на неговата мајка, Мариам Тајера (домаќинка) и на неговиот татко, Хектор Ланцини (еднократен професионален фудбалер).

Растејќи во аргентинскиот град Итузаинго, кој е најпознат по своите живописни активности, младиот Ланзини беше опкружен со loveубов од семејството што го сакаше спортот и го поддржуваше. Родителите на Ланзини беа задоволни што тој и неговиот брат Томаз (исто така професионален фудбалер и на сликата подолу) не само што најдоа спорт во кој ќе растат, туку и покажаа изгледи да станат фудбалски маестрали.

Нивната радост беше покомплетна кога Ланцини, и покрај тоа што играше уличен фудбал, покажаа рана смисла на целта со купување билети за да се види речната плоча (неговиот омилен клуб) во акција. Тоа беше само прашање време пред тие да го запишале во соседната внатрешна клубска академија, Kaly de Ituzaingó каде што прво ја разработи својата страст и постави едра за професионализам.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Кариера Buildup

Додека Ланзини беше во Кали де Итузаинго, тој постави импресивен приказ на вештина и изгледи што ги натера многу извидници да се обидат да ги обезбедат неговите услуги за различни клубови. Забележително меѓу понудите беше и една понудена од Рамон Мадони, познат аргентински извидник кој сакаше да го однесе во Бока јуниорс на тест натпревар.

Ланзини, сепак, ги одби сите понуди бидејќи повеќе се грижеше да игра за неговиот клуб од соништата од детството Ривер Плата. Неговите соништа станаа реалност кога беше поканет на Ривер плоча во 2002 година.

Тој започна со јуниорскиот тим на клубот и изложуваше врвни настапи и покрај неговиот мал раст. Обезбедувајќи промоција во постариот тим на клубот во 2010 година, тој го имаше своето деби за клубот за време на победата на Ривер Плата над Централната нота со 3: 0 кога имаше 17 години.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Стани за слава

Ланзини никогаш не го доби глобалното внимание што го заслужуваше додека беше во Ривер Плата се додека не беше трансфер во Вест Хем, каде што мораше да игра во најгледаната лига во светската - англиска прволига. Со сезонскиот трансфер на позајмица, Ланзини ги носеше фамозните сини и сини бои на Вест Хем во договорот, кој дојде со клаузула за да го направи трајниот договор.

Ланзини беше одличен во својата прва сезона со чеканите. Неговиот импресивен приказ го привлече вниманието на европските елитни тимови, но Вест Хем реагираше брзо нудејќи му траен договор што со задоволство го прифати. Останатото, како што велат, сега е историја.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Животен однос

Зад секој успешен аргентински фудбалер, има гламурозна шапка или девојка како што се гледа во ликот на Мер Лафуенте.

Мер Лауфенте е моден дизајнер и адвокат. Совршен пример за убавина и мозок кој се чини дека е совршен натпревар за Ланцини.

Таа е ретко активна на социјалните медиуми. Иако сеуште не се оженил со Ланцини, и двајцата имаат дете заедно со име Бенјамин.

Тоа е само прашање на време пред свадбените ѕвона да почнат да ѕвонат за Мануел Ланцини и Мер Лафуенте.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Причини зад тетоважи

Повеќето фудбалери сакаат да носат вештини на тело кои се прилично несфатливи, но тетоважата со левата рака на Ланзини е онаа што покажува loveубов и семејно единство.

На својата страница на Инстаграм ја додаде подолу фотографијата од тетоважата на левата рака со натпис „Никогаш не дозволувај да одиш сам“. На тетоважата се гледа како Ланзини и неговиот син носат дресови на Ривер плоча, како шетаат со ликот на лицето и на неговите родители кои се смешкаат одозгора.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Не само маица број

Бројот на 10 маичка го носеа повеќето фудбалски најголеми таленти Марадона, Зидан, Меси, Пеле итн Бројот носи чувство на Престиж, Флер и почит.

Како дете, Ланцини ги гледал видеата на Марадона, но сигурно Пабло Ајмар е неговиот удел и Ланцини добива чувство на игра како идоли кои тој ги погледнал како дете кога го носи истиот број 10 Џерси.

„Пабло Аимар е легенда, јас го идолизирам. Тој лесно ја контролира топката, тој е многу вешт и одличен додавач на топката. Сакам да играм како него “.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Записничар

Исто како Ел Класико (Барселона против Реал Мадрид) е во Шпанија, Манчестер дерби (Манчестер Јунајтед против Манчестер Сити) е во Англија, старата фирма дерби (Селтик против Ренџерс) е во Шкотска, Аргентина веројатно има една од најжестоките фудбалски ривалства во светот наречен суперкласико. Суперкласико е вжештена средба помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата.

До датумот, Мануел Ланцини го држи најбрзиот гол во историјата на дербито, постигнувајќи само 43 секунди по повлекувањето. Тоа е рекорд што би можел да потрае со векови да се скрши.

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Причини зад прекарот

Прекарот Мануел Ланзини беше „La Joya”Што се преведува како“Скапоцениот камен“За време на неговите рани денови во Вест Хем како признание за неговиот огромен придонес во клубот, особено неговата способност да дриблинг и да ги одмине дефанзивците со неверојатно забрзување.

Вреди да се напомене дека „Скапоцениот камен”Претставува Дијамант, скапоцен камен што го опишува начинот на кој Вест Хем ја сметал нивната снаодлива аквизиција

Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти-Факти за личноста

Ланцини е решителен играч кој нема да застане на ништо да се докаже како вредно средство. Ова е очигледно на начинот на кој му се даваат прекари кои даваат чувство на вредност. Пред сè, тој сака да биде прогресивен и не верува во ограничувања.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Мануел Ланзини плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари