Мануел Локатели Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мануел Локатели Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Мануел Локатели ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, братот (Матија), сестрата (Мартина) и сопругата (Теса Лакович). Повеќе, начинот на живот на Италијанецот, личниот живот и нето вредноста итн.

Накратко, овој напис ја содржи целосната историја на сензацијата Евро 2020, фудбалер кој некогаш бил напуштен Милан. Спасувачот ја започнува својата Приказна започнува од детските денови (во Леко), до кога постигнал успех во фудбалот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија за привлечната природа на Биографијата на Мануел Локатели, сметавме дека е соодветно да ви ја претставиме неговата Галерија за ран живот и успех. Еве, резиме галерија од неговиот животен пат.

Биографија на Мануел Локатели - Погледнете ја неговата рана живот и успешна приказна:
Биографија на Мануел Локатели - Погледнете ја неговата рана живот и успешна приказна:

Да, секој знае дека Комплетниот играч за врска беше човекот во моментот по фантастичниот старт на турнирот Евро 2020. Според Би-Би-Си, неговите цели и помогнаа на Италија да биде првиот тим што се пласираше во нокаут-фазата на Европското првенство.

И покрај признанието и интересот за трансфер околу неговото име, сфаќаме дека само неколку fansубители на фудбалот прочитаа концизно парче од биографијата на Мануел Локатели. Од оваа причина, дојдовме до ваша услуга. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Мануел Локатели Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот - „нов Пирло„ Мануел Локатели е роден на 8-ми ден во јануари 1998 година од неговата мајка Симона Локатели и таткото Емануеле Локатели во градот Леко, Италија.

Италијанскиот фудбалер дојде на светот како последно родено дете, инаку познато како бебе на куќата. Мануел е едно меѓу трите деца - тој самиот, брат и сестра родени во заедницата меѓу неговите родители (Емануеле и Симона) кои се сликани тука.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги родителите Мануел Локатели - неговиот татко (Емануеле) и мама (Симона). Дали сте забележале дека тој има повеќе изглед на неговата мајка?
Запознајте ги Мануел Локатели родители - неговиот татко (Емануеле) и мама (Симона). Дали сте забележале дека тој има повеќе изглед на неговата мајка?

Растење:

Како дете, малиот Мануел природно го привлекуваше хобито да игра локален фудбал со неговиот постар брат, Матија Локатели. Интересот за играта беше огромен за момчињата, сето тоа благодарение на нивните родители кои ги поддржуваа - особено Емануеле (нивниот татко).

Малиот Мануел Локатели (лево) на сликата заедно со неговиот брат, Матија. Како деца, и двајцата имаа природна страст кон фудбалот.
Малиот Мануел Локатели (лево) на сликата заедно со неговиот брат, Матија. Како деца, и двајцата имаа природна страст кон фудбалот.

За волја на вистината, постојат и други спомени од детството, Мануел Локатели само сака да ги задржи. Сеќавања на кои тој, заедно со Матија и Мартина се враќаат, без разлика колку години стареле. Такво е сумирано на ништо друго освен ова фотографија за врзување на браќа и сестри.

Пријателството помеѓу Матија, Мартина и Мануел е најдолгата врска во нивните животи.
Пријателството помеѓу Матија, Мартина и Мануел е најдолгата врска во нивните животи.

Потекло на семејството Мануел Локатели:

Борбениот играч за врска потекнува од скромно потекло - во домаќинство чиј животен стил е посветен на фудбалот. Едноставно кажано, сите мажи од семејството на Мануел Локатели се занимаваат со фудбал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Прекрасно семејство на Мануел Локатели. Од лево надесно; Емануеле, Матија, Мартина, Симона и Мануел.
Прекрасно семејство на Мануел Локатели. Од лево надесно; Емануеле, Матија, Мартина, Симона и Мануел.

Таткото на Мануел Локатели, Емануеле е фудбалски тренер. Интересно, тој беше првиот учител на фудбал што го имале неговите двајца синови. Емануеле ги тренираше Мануел и Матија во говорницата, во Пескате, град сместен јужно од Леко.

Подоцна во животот, Емануеле ја напушти својата тренерска работа за да работи како банкар. Од друга страна, мајката на Мануел Локатели е домаќинка. Заедно, и Симона и Емануеле работеа домаќинство од средна класа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството Мануел Локатели:

Од каде потекнува фудбалерот, Леко е град со приближно 48,131 жител и се наоѓа во регионот Ломбардија, северна Италија.

Градот е дом на италијанскиот туризам - крстарења, едриличари и тури со вода итн. Родителите на Мануел Локатели се решија за куќа која е крај езерото.

Да не заборавам, овој регион беше сериозно погоден од пандемијата КОВИД-19 - на почетокот на 2020 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тие беа причина Италија да прогласи заклучување на целата земја. Повеќе, зошто Светската здравствена организација (СЗО) го прогласи Ковид-19 за пандемија - на 11 март 2020 година.

Образование за Мануел Локатели:

Како и во остатокот од Италија, одењето на училиште во Леко е задолжително од 6 до 16 години. Родителите на Мануел Локатели (Симона и Емануеле) се погрижија нивните деца да не бидат изоставени.

Мануел Локатели (во средина) и браќа и сестри кои се подготвуваат да заминат на училиште.
Мануел Локатели (во средина) и браќа и сестри кои се подготвуваат да заминат на училиште.

Италијанецот заедно со неговите браќа и сестри, Матија и Мартина се сликани како ги носат своите торби и се подготвуваат да го погодат училиштето.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Фернандо Љоренте за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Најстарата, Мартина беше поодлучна да го достигне највисокото ниво на образование (да добие докторат). Браќата, Мануел и Матија подоцна престанаа да напредуваат во образованието - сè за фудбал.

Фудбалска приказна Мануел Локатели:

Тој заедно со неговиот брат, Матија ги постави темелите на нивните соништа во Ораториумот, лоциран во градот Пескате. Во случај да не знаете, Ораторството е мала капела (во Римокатоличката црква), наменета за приватно богослужба.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Се наоѓа ова место каде што Мануел научил фудбал, на само шест минути оддалеченост од срцето на градот Леко, каде живеело неговото семејство. Пескате ги нуди најдобрите терени за играње локален фудбал. Емануеле Локатели ги тренираше своите синови заедно со другите деца на Пескате.

Турнир за Водици:

Рано како дете, Мануел се разликуваше меѓу другите фудбалски деца (вклучувајќи го и неговиот брат) - сите ги тренираше неговиот татко.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Благодарение на неговиот потенцијал, го стекна Олгинатезе, италијански асоцијативен фудбалски клуб лоциран во Олгинат, Ломбардија.

Во неговиот нов клуб, Мануел се истакна како не само победник на натпревари, туку и помага на академијата да собере титули. Во случај да не сте свесни, тој стана најистакнат играч на турнирот Водици 2004 година.

Подолу е дел од доказите за фотографијата. Младиот човек е забележан во дресот на Олгинатезе - како што го доделува iaампаоло Редаели, почесниот претседател на клубот - сето тоа благодарение на неговата брилијантност на Турнирот за Водици во 2004 година.

Мануел продолжи да импресионира во фудбалската школа Олгинатезе. Тој играше таму како офанзивен играч за врска од 2003 до 2005 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Откривање на Аталанта п.н.е.

Од освојувањето на турнирот Водици, момчето стана предмет на интерес од врвни извидници од големи италијански екипи - во Серија А. Еден од нив е Паоло Рота, фудбалски скаут од Аталанта п.н.е..

Бидејќи Паоло Рот живее во Локо, му било лесно да забележи локален талент во областа. Така го открил Мануел.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако сфати дека момчето има огромен талент, локалниот извидник брзо продолжи да ги убедува родителите на Мануел Локатели за интересот на Аталанта за нивниот син.

Паоло Рота заедно со Емануеле отпатуваа за Бергамо (италијански град), каде што Мануел имаше успешно судење со Аталанта. На деветгодишна возраст, младиот човек се запишал во клубот откако го поминал фудбалскиот тест.

Мануел прерасна во фудбалски суперкид со академијата Аталанта. Тој беше особено познат по високата стапка на работа и чинот на катапулт на топката во мрежата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

На видеото подолу, неговиот непобедлив проектил го заврши противничкиот голман, кој виде како мрежата се надува зад него.

Кога го постигна својот најголем гол досега, младиот Мануел го посвети на целото семејство - неговите родители, брат (Матија) и сестра Мартина. Ова беше за нив, луѓе кои секогаш веруваа во неговите соништа и го поддржуваа во секоја пригода.

Академија на Милан:

Постигнување таков вид на голови, што ги натера сите навивачи да скокаат на нозе е знак дека најдоброто допрва следуваше. Наскоро, Мануел започна да привлекува извидници на Милан.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Локатели одлучи да ја напушти Атланта ЦБ бидејќи клубот беше толку нестабилен. Во тоа време, се случила епизода на нередовни или непредвидени борби со нивното управување.

Милан ја искористи таа можност да го украде реткиот скапоцен камен на Аталанта благодарение на работата на нивниот извиднички менаџер Мауро Бјанчеси.

Зачленувањето во италијанскиот гигант беше остварување на сонот за Мануел, кој (заедно со неговото семејство) отсекогаш бил навивач на „росонерите“.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Овој млад човек побрза да остави впечаток со младоста на Милан. Со тоа, тој го признава националното. 

На радост на семејството на Мануел Локатели, нивното момче (во раните тинејџерски години) се јави во италијанската младинска репрезентација - откако го освои сребрениот сад (горе).

Подемот на академијата Милан:

За време на неговото време со Милан Примавера, Мануел Локатели формираше навика да ги маѓепсува тренерите на клубовите и на националните терени, вклучително и навивачите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Толку многу што тој размислуваше и беше назначен за капитен и на неговата клупска и на јуниорска репрезентација. За тоа време, младото момче го доби прекарот - „директор на иднината“.

Сметан дека е меѓу најдобрите надежни млади фудбалери во светот, Мануел Локатели доби големо признание од Гардијан (во 2015 година).

Медиумот го именуваше како еден од најдобрите 50 најдобри млади играчи во светот кои се родени во 1998 година. Другите значајни имиња на списокот Гардијан вклучуваат; Dayot Upamecano, Шпански Дани Олмо, Соединети Држави' Кристијан Пулишиќ и на Аргентинецот  Федерико Валверде.

Биографија на Мануел Локатели - Патот до успешна приказна:

Благодарение на неговиот перформанс на младинско ниво, последната фаза од расадникот Росонери стана лесна за играчот од средниот ред. Заедно со Џанлуиџи Donnarumma и Кутроне, Локатели го потпиша својот прв професионален договор со Милан во месец јули 2015 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Интерес на Арсен Венгер:

По дипломирањето на академијата, Мануел Локатели ја продолжи својата авантура - сега со големи момчиња на Милан. Неговата моќ во средниот ред привлече еден човек, Арсен Венгер (поранешен Арсенал тренер) кој го испрати својот главен извидник Нил Банфилд во Италија да го следи одблизу.

Мачење на повреди на Мануел Локатели - Кога ќе се отежне:

За жал, неговото искачување во сениорскиот тим наиде на пречка што речиси ја потроши целата негова кариера. Допаѓа Стефан Ел Шарави, Мануел страдаше од назад до грб, што го оддалечи од фудбалот - со месеци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Скоро две сезони, сиромашното момче беше во голема мера оставена зад себе и скоро заборавен од Милан. Ова беше време кога клубот „росонери“ изгуби неколку легенди (Пирло, Неста, Гатузо, Сидорф). За жал, тие не можеа да се пофалат со своите млади таленти израснати во нивната академија.

Предавството на Милан:

Со техничка криза што го погоди клубот заедно со притисокот за настап, Мануел Локатели стана а трансфер жртвено јагне.

Летото 2018 година, Милан донесе одлука што го натера да се чувствува предаден. Клубот реши да позајми во оној на Челзи Тиемуе Бакајоко и го наметна Локатели да се приклучи на понизок ранг тим на Серија А.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека „росонерите“ претпочитаа опција за позајмица, лутиот Локатели се залагаше за целосен трансфер. Тој се согласи да го напушти клубот повикувајќи се предавство и перцепиран недостаток на доверба. Конечно, тој се согласи да му се придружи на Сасуоло на позајмица со обврска да купи.

Биографија на Мануел Локатели - Успешна приказна:

После убавата дебитантска сезона со „црно-зелените“, италијанскиот клуб реши да го купи (на траен договор) од Милан. Сега среќен човек, Мануел Локатели ја врати верата што му ја покажа тренерот на Сасуоло, Роберто Де Зерби.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој доби сè назад. РЕСПЕКТ, ПОБЕДА, КАПЕТИН и ЦЕЛИ.
Тој доби сè назад. РЕСПЕКТ, ПОБЕДА, КАПЕТИН и ЦЕЛИ.

Но, наместо да се распадне, Мануел Локатели одеше од сила на сила, постигнувајќи фудбалска везда во процесот. Студиите на Лока (друг негов прекар) стана лидер во Сасуоло и референтна точка за неговите соиграчи.

Еве видео од Сасуоло на Мануел Локатели - непосредно пред да постигне слава во евра.

Карактеристично, поседувајќи ги квалитетите на длабоко лажениот плејмејкер, Мануел го забележа менаџерот на италијанската репрезентација - Роберто Манчини. На радост на неговите родители и членови на семејството, тој (во септември 2020 година) се јави да дебитира со сениорскиот тим на Италија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Перформанси на Евро 2020:

Во јуни 2021 година, Роберто Манчини ги вклучи Мануел Локатели и неговиот соиграч од Сасуоло Доменико Берарди во италијанскиот состав за УЕФА Евро 2020. Неговиот повик следеше по повредата на Марко Верати.

На изненадување на фановите на земјата, тој стана главниот човек на Италија за фазата по групи на турнирот.

На 16 јуни 2021 година, Локатели го стори сето тоа за Италија постигнувајќи два гола на вториот натпревар во групната фаза во Италија, победа од 3-0 против Гранит Џакае Швајцарија. Погледнете го видеото нагласено тука

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Без сомнение, fansубителите на фудбалот се на прагот да видат друг Чави Ернандез или можеби, Зинедин Зидан процветајќи го својот пат да стане централен играч за врска од светска класа.

Мануел Локатели е навистина еден од најдобрите меѓу бескрајната низа таленти што излегуваат од Италијанската фудбалска федерација. Останатото, како што велиме за неговата Биографија, сега е историја.

Сопруга Мануел Локатели - Теса Лакович:

Дали сте тука за да добиете информации за в loveубениот мултиталентиран играч за врска? Дали имате жестока желба да откриете која е девојката и сопругата на Мануел Локатели?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Таа личност не е никој друг, туку Теса Лакович - дамата со колосална убавина. Од она што го собравме, theубовниот пар (на сликата подолу) е едни со други од 2016 година.

Запознајте ја сопругата на Мануел Локатели да биде. Теса Лакович е loveубовта на неговиот живот.
Запознајте ја сопругата на Мануел Локатели да биде. Теса Лакович е loveубовта на неговиот живот.

Семејството Теса Лакович потекнува од Јужна Америка - токму Костарика. По миграцијата во Италија, таа започнала да учи во големиот град. Мануел ја запозна непосредно пред да го добие професионалниот договор со Милан.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марио Манџукиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како импликација, Теса Лакович била со нејзиниот сопруг да биде во текот на месеците на мачење на повредите и во тоа време Милан го прогласи за несакан.

Од времето на создавањето на биографијата на Мануел Локатели, Теса сега е носител на диплома со Католичкиот универзитет за светото срце, Милано.

Таа е дипломиран Медиумско рекламирање. Од јуни 2021 година, убавиот Ваг работи како самовработен стратег за дигитална комуникација.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Повеќе за сопругата на Мануел Локатели - Теса Лакович:

Освен што е дама со убавина и мозок, таа е многу активна и во своите хоби.

Да се ​​погледнат целиот двор на коњи е потребна голема посветеност. Сепак, се чини дека Теса нема проблем со тоа. Таа наоѓа време да го издржува сопругот, како и да го чува нивното куче.

Теса Лакович го поддржува својот сопруг во секое време. Таа среќата ја наоѓа во грижата за нивното куче и играњето со коњи.
Теса Лакович го поддржува својот сопруг во секое време. Таа среќата ја наоѓа во грижата за нивното куче и играњето со коњи.

Без сомнение, Теса и Мануел останаа една од најпознатите воспоставени парови што се однесува до современиот италијански фудбал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Хммм ... Судејќи според начинот на кој одат овие две loveубовни птици, Lifebogger е сигурен дека Лока - за кратко време - ќе го постави прашањето. Уште повеќе, дека соборниот брак би бил следниот официјален чекор. Еве, најосамен момент во животот на кучето.

Искрено, Мануел и Теса треба да го добијат ова куче придружник. Ова е неправда.
Искрено, Мануел и Теса треба да го добијат ова куче придружник. Ова е неправда.

Начин на живот на Мануел Локатели:

Италијанскиот играч за врска заработува многу пари, сепак, тој не е по задоволствата од егзотичното живеење. Пронајдете подолу, автомобилот на Мануел Локатели. Едноставно е, изгледа просечно. Тоа е јасен знак дека Италијанецот е противотров за покажување луксуз - и покрај неговата огромна плата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ова е автомобилот на Мануел Локатели. Тој не е по раскошот.
Ова е автомобилот на Мануел Локатели. Тој не е по раскошот.

Празници со Теса Лакович:

Локатели гледа на пустината или сувите пејзажи како стравопочит исто како и на погледот на морето.

Поради оваа причина, играчот за врска осигурува дека водниот и копнениот одмор е сигурна работа за него и дамата на неговиот живот - Теса. Погледнете ја прекрасната глетка што го подигнува расположението за двете loveубовни птици.

Мануел Локатели прави одмори за да има подобар поглед на животот со својата overубовница - Теса.
Мануел Локатели прави одмори за да има подобар поглед на животот со својата overубовница - Теса.

Личен живот Мануел Локатели:

Во овој дел, ќе ви кажеме нешто тајно за него, што е далеку од фудбалот. Тоа е она што веруваме дека не го знаете за италијанската везда.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Фернандо Љоренте за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пред да продолжиме, дозволете ми да ве прашам ... Дали сте ги забележале гестовите на Фудбалерот откако ја погоди мрежата на противникот? .. Сега да продолжиме.

Прослава на голот на Мануел Локатели - Значењето на буквата Т:

Значењето на прославата на голот на Мануел Локатели - ОБЈАСНО.
Значењето на прославата на голот на Мануел Локатели - ОБЈАСНО.

Од горната фотографија, сигурно сте сфатиле нешто. Дека неговата прослава за „Буквата Т“ не започна за време на Евро 2020.

Мануел Локатели ги повтори овие гестови на рацете со Сасуоло и пред турнирот на Евро 2020. Објаснувајќи ја причината за прославата на неговиот гол, родениот жител на Леко еднаш им рече на спортските новинари; 

Буквата Т е за Теса, мојот партнер. а исто така и за Теди, моето мало куче кое за жал го нема повеќе.

Кутриот Теди. Вие и Теса сте причина за прославата на Мануел Писмо Т.
Кутриот Теди. Вие и Теса сте причина за прославата на Мануел Писмо Т.

На својот Инстаграм профил, Мануел Локатели тагуваше за смртта на своето Куче објавувајќи многу трогателна порака. Според неговите зборови;

Теди, можам само да ти кажам Благодарам. Ви благодарам што ме научивте што значи да се сакаат животни.

Сте биле фантастично куче и јас и Теса имавме среќа што ве запознавме во мојот живот.

Вие секогаш ќе бидете во моето срце. Патувај убаво кутре мое.

Семеен живот на Мануел Локатели:

За жителот на Леко, да има поддршка на домаќинството е еден од најголемите благослови во неговиот живот. Навистина, fansубителите на фудбалот никогаш не би го познавале доколку неговите родители (особено неговиот татко) не поставеа солидна основа за неговата кариера. Еве, ќе ви кажеме повеќе за членовите на неговото семејство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Мануел Локатели:

Една работна дефиниција на зборот „acртва“ е: откажување од нешто привремено добро за нешто што е вечно подобро. Ова ја дефинира личноста на Емануеле Локатели. Ако може да се сетите, тој презеде одговорност да ги тренира своите синови - во раните фази на нивната кариера.

Запознајте го Мануел Локатели татко - човекот кој жртвуваше сè за него.
Запознајте го Мануел Локатели татко - човекот кој жртвуваше сè за него.

Истражувањата велат дека Емануеле Локатели е емотивен човек. Некогаш, татко на три деца постојано плачеше (во неговиот автомобил). Тоа се случи во времето кога Мануел Локатели го потпиша својот прв професионален договор.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Раскажувајќи му на еден спортски новинар за тоа како бил трогнат татко му, Мануел еднаш рече;

Татко ми рече, ајде сине.

тогаш заедно влеговме во автомобилот. Се гледаме во очи, а потоа, тој доби емоционален слом. 

За мајката Мануел Локатели:

Кога вашето најмладо дете ќе стане успешно и славно, работата како мајка е завршена. Ова е чувството на Мануел Локатели Мама - Симона.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Постои изрека дека последните родени семејства имаат тенденција да бидат поблиску до нивните мајки. Вистината е, ние не сме изненадени кога ги гледаме Мануел и Симона кои се близу заедно овде.

Тој е бебето на куќата. Не е ни чудо, тој е чанта на мама.
Тој е бебето на куќата. Не е ни чудо, тој е чанта на мама.

Браќа и сестри Мануел Локатели:

Емануеле и Симона воспитале деца кои станале успешни во нивните кариери.

Меѓу браќата и сестрите на Мануел Локатели, забележуваме дека тој се чини дека има повисок ген и покрај тоа што е понизок - во детството. Сега, да ви кажам повеќе за Матија и Мартина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 
Децата на Симона и Емануеле сите се возрасни. Мануел тогаш беше многу краток. Сега е џин.
Децата на Симона и Емануеле сите се возрасни. Мануел тогаш беше многу краток. Сега е џин.

За брат Мануел Локатели - Матија:

Тој е првиот син на семејството. Како и неговиот мал брат, и Матија стана професионален фудбалер - кој сè уште игра како напаѓач. Тој е сликан тука заедно со неговата сопруга Аријана Бонфанти - која е адвокат.

Запознајте го Братот Мануел Локатели - Матија. Тој е фудбалер и има убава сопруга.
Запознајте го Братот Мануел Локатели - Матија. Тој е фудбалер и има убава сопруга.

Иако не е домаќин на семејството и успешен како Мануел, Матија добро се снајде во животот. Тој игра свој фудбал како централен напаѓач на Сондрио Калчо, американскиот Инверуно и родниот град на неговото семејство - Леко.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Некаде по патот до успехот, Братот на Мануел Локатели помина низ разочарувања. Тоа ја натера Матија да ја објави оваа слика на својот Инстаграм со натпис;

Матија Локатели еднаш сподели малку од своето страшно минато.
Матија Локатели еднаш сподели малку од своето страшно минато.

Понекогаш кучето кое мавта со опашката е поискрено од човекот кој се насмевнува.

Сега прашањето е; на кого се однесува Матија?

За сестрата Мануел Локатели - Мартина:

Како и многу првородени семејства, таа водеше со пример. Денес, Мартина е многу прославена како нејзиниот брат, Мануел.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во случај да не сте свесни, таа е носител на докторска диплома (д-р). Мануел ја опишува д-р Мартина како некој што секој би сакал да го има за сестра.

За сестрата Мануел Локатели - Мартина. Носителот на докторски науки е жив пример за некој со убавина и мозок.
За сестрата Мануел Локатели - Мартина. Младиот доктор на науки е жив пример за некој со убавина и со мозок.

Мануел Локатели нераскажани факти:

Патувајќи низ неговата животна приказна, ќе го искористиме завршниот дел од нашата Биографија за да откриеме повеќе информации за него. Поклони се без понатамошно разочарување, да почнеме.

Факт # 1 - Мануел Локатели тато беше во заблуда за друг човек:

За време на неговиот престој во академијата на Милан, многу луѓе сметаа дека тој е син на играчкиот играч за врска на клубот, Томас Локатели. Ова беше заради нивната необична сличност и фактот дека и двајцата имаат слично семејно презиме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Еднаш, многу одамна, Мануел Локатели тато беше во заблуда за овој човек.
Еднаш, многу одамна, Мануел Локатели тато беше во заблуда за овој човек.

Додека одговараше на интервју, Томас Локатели еднаш рече;

Сите ме прашуваат дали Мануел е мојот син и за жал морам да кажам не. Би сакал да беше.

Факт # 2 - Распределба и споредби на платите на Мануел Локатели:

Бидејќи го разгледавте Мануел ЛокателиБио, ова е она што го заработи со Сасуоло.

€ 0
ТЕНЗУРА / ПЛАТИРаспределба на платата на Мануел Локатели Сасуоло во евра (€)
Годишно::€ 1,666,560
Месечно:€ 138,880
Неделно:€ 32,000
Дневно:€ 4,571
На час:€ 190
На минута:€ 3
Секоја секунда:€ 0.05
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од каде потекнува, просечен Италијанец кој заработува 22,424 евра годишно ќе треба да работи пет години и шест месеци за да ја добие платата на Сасуоло на Мануел Локатели. 

Факт # 3 - Loveубов кон Јужна Африка:

Мануел Локатели е огромен обожавател на земјата. За време на една од турнеите на Милан, тој ја искористи можноста да посети училиште каде што одлично се забавуваше со децата. Мануел го нарече ова незаборавен момент.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата
Мануел Локатели ја сака Африка.
Мануел Локатели ја сака Африка.

Факт # 4 - Профил на Мануел Локатели:

Борбениот играч за врска ги потсетува fansубителите на фудбалот на Клаудио Маркизио и тој има слични атрибути на Леон Горецка.

Како што е забележано од неговиот рејтинг на СОФИФА во јуни 2021 година, Локатели е добро заокружен играч за врска кој ги поседува сите атрибути, почнувајќи од моќ, менталитет, одбрана, напад и сл.

Факт # 5 - Религија на Мануел Локатели:

Starвездата на Евро 2020 е родена и се одгледува во посветено католичко семејство. За време на неговиот ран живот, стана очигледно дека родителите на Мануел Локатели ги натерале Матиа и него да играат фудбал во локално фудбалско игралиште во католичка капела.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Резиме на биографијата:

Табелата подолу открива концизни информации за Мануел Локатели. Тоа ви дава можност да прескокнете преку профилот на неговиот италијански фудбалер без проблеми.

ПРАШАА ЗА ВИКИБИОГРАФИЈА ОДГОВОРИ
Комплетни имиња:Мануел Локатели
прекар:Pirу Пирло и Лока
Датум на раѓање:8th ден од јануари 1998
Место на раѓање:Леко, Италија
Години:Стари 23 години и 8 месеци.
Родители:Симона Локатели (Мајка) и Емануеле Локатели (Татко)
Браќа:Матија Локатели (брат) и Мартина Локатели (сестра)
Девојка / жена да биде:Теса Лакович
Хороскопски знак:Јарец
Религија:Христијанство (католичко)
Висина:1.86 метри или 6 стапки 1 инчи
Нето вредност (2021):5 милиони евра
Агент:Кастелново
Позиција за играње:Централна и дефанзивна средина
Образованието:Академии УСД Олгинатазе, Аталанта и Милан.
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Завиткување:

Додека ја пишувавме биографијата на Мануел Локатели, ги научивме следните лекции. Прво е фактот дека не треба да дозволиме отфрлање да создаде сомнеж во себе.

Ако се сетите, Милан ја одби неговата молба да биде редовен стартер за нивниот прв тим. И покрај тоа, Мануел никогаш не се сомневаше во неговата способност да доставува на друго место - каде што ќе биде ценет. 

Второ, Мануел Локатели Био ја пренесува пораката дека - не смееме да се плашиме да се промениме. Запомнете, тој ги загуби своите соништа на „росонерите“, но се здоби со нешто уште подобро.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Конечно, на спасувачот треба да го цени Емануеле Локатели (Супер татко) кој играше основна улога во животот на неговиот син. Навистина, влијанието на родителите на Мануел Локатели врз неговиот живот не може да го пополни ниту една личност.

Ви благодариме што патувавте со нас досега на овој долг дел од пишувањето на Lifestory. На Lifebogger, се грижиме за точноста на нашите статии за италијански фудбалери.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карлос Бака детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти 

Ве молиме, контактирајте не (преку контакт), ако забележите нешто што не сме го документирале правилно. Конечно, ќе го цениме тоа ако ни дадете повратни информации за Био на италијанскиот фудбалер - во делот за коментари.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари