Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е едноставно познат како Лукас. Нашата Лукас Ернандез детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви доставува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае дека играл витална улога во 2018 ФИФА Светското првенство за Франција. Сепак, само неколкумина го сметаат Био на Лукас Хернандез што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Лукас Франсоа Бернар Ернандез. Лукас е роден на денот на Свети Валентин 14th февруари 1996 во Марсеј, Франција. Тој е роден кај неговата мајка; Пи Лоренс и татко, Жан-Франсоа Хернандез (двата родители прикажани подолу).

Лукас доаѓа од фамилијарно потекло и пораснал со неговиот помал брат Тео Хернандез (на сликата подолу со Лукас), кој е веќе две години негов помлад, а во моментов игра за шпанскиот гигант Реал Мадрид.

Лукас заедно со својот брат започнале да живеат во Марсеј, Франција, поради фактот што нивниот татко го играл својот фудбал во Олимпик Марсеј. Откако Франција ја најде посоодветната земја за да остане и не сакаше да се пресели, и двете момчиња останаа со мајка си во земјата, додека нивниот татко замина за Шпанија, кога премина во шпанскиот клуб Компостела.

Кога Лукас бил на возраст 4, тој заедно со Тео и нивната мајка се преселиле во Шпанија за да му се придружат на својот татко, кој во тоа време ги играл своите последни фудбалски години со Атлетико Мадрид.

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Одделување

Постигнувањето во Шпанија беше тешко за Лукас, бидејќи тој се најде себеси психолошки депресивен поради тоа што неговиот родител има брачна криза. Проблеми во домаќинството Хернандез се должи на ефектот на растојание во бракот.

Шокантно, еден ден, Лукас Ернандес, татко, Jef, како што беше познат од неговите пријатели, ги спакуваше чадовите и зеде нурнувања за да започне нов живот на друго место, илјадници километри од Мадрид. Болно, тој остави сè зад себе, вклучувајќи ги и неговите синови.

Набљудувајќи ги неговите родители да се раздвојат, навистина беше тежок момент за Лукас. Идеално, секое дете кое живеело преку раздвојување на родителите ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка што може да предизвика. За Лукас и Тео, родителското раздвојување имаше штетен психолошки ефект врз нив, развој кој ги засегна во нивната зрелост.

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Мајчинска улога

Пј Лоренс самостојно мораше да ги донесе и Лукас и неговиот брат, Тео, самостојно. Растејќи се со неговата мајка, Лукас и неговиот брат пронајдоа во фудбалот излез од тешката ситуација. Празноста заврши кога имаше фудбал на нозе и ги направи (Лукас и Тео) наоѓање сенка и оддалечи од нивната проблематична реалност на родителска одвоеност.

Отсуството на фудбалски татко на момчињата не ги попречило да станат фудбалери. Тео, помладиот од двајцата, беше првиот што го привлече вниманието на извидниците на Атлетико де Мадрид и беше замолен да оди на судење што го помина со бои што летаа. Лукас (предметот на овој член), исто така, ја доби својата шанса за фудбал на возраст од 11 (на сликата подолу).

Лукас го започна својот академиски фудбал со Рајо Мајадахонда, шпански фудбалски тим со седиште во Мајадахонда, во автономната заедница во Мадрид. Неговата идеја да игра за тимот предизвика непријатност кон неговата мајка, која инсистираше на тоа дека нејзините два сина мора да останат заедно. Пи Лоренс не беше подготвен да дозволи уште една поделба во семејството, па на крај, и двајцата момчиња завршија да одат во Атлетико Мадрид. Гледајќи дека нејзините момчиња играат за Атлетико Мадрид донесе среќа на нивната мајка и домаќинството Хернандез.

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

Работите почнаа да изгледаат посреќно и розеви додека двајцата браќа напредуваа низ редовите на младите и на крајот го направија во највисокиот лет. Додека Лукас стигна до првиот тим, од Атлетико Мадрид, Тео, неговиот брат отиде на позајмица во Депортиво Алавес. Тоа беше во Депортиво Алавес, среќен и убав Тео (на сликата подолу) го доби Реал Мадрид кој го купи во клубот во 2017.

Преселбата на Тео во Реал Мадрид не донесе никаква загриженост за неговата мајка, бидејќи ги виде нејзините момчиња како зрели да се грижат за себе, дури и на растојание ги одделува. Овој пат, единствената мајка беше горда на момчињата додека играше за најголемите клубови во Мадрид.

Додека неговиот помал брат отиде во Реал Мадрид, Лукас реши да работи напорно за да го зацементира своето место со одбраната на Атлетико Мадрид, Filipe Луис. Лукас го привлече вниманието на францускиот тренер за да биде задоволен со ногата, агресивен и фантастичен во воздухот Дидие Дешамп кој не само што го повика Лукас на францускиот сениорски тим, туку го вклучи и на листата на Светскиот куп на 2018. Фудбалските навивачи беа шокирани да видат дека Лукас стана постојан стартер на Франција и витален член на успехот на тимот на турнирот за Светското првенство во 2018 ФИФА. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Зад секој голем човек, има голема жена, или така вели поговорката. И зад речиси секој француски фудбалер, има гламурозна сопруга или девојка.

Како во времето на пишувањето на ова дело, Лукас е во брак со Амелија Оса Ллоренте, која ја опиша нејзината прва средба со фудбалерот со следните зборови;

"Го запознав Лука со Мадрид и тоа беше љубов на прв поглед. По два месеци научив дека е фудбалер и сакав да се откажам, бидејќи чувствував дека фудбалот има зафатен живот и има многу обожаватели. Подоцна следев моето срце и продолжив со врската ".

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Прашања за односи

Пред нивниот брак, Лукас и Амелија Оса Ллоренте некогаш биле инволвирани во инцидент што заврши со нив и двајцата се појавија на суд.

На 3rd од февруари 2017 околу 2: 30 am, Лукас беше уапсен од шпанската полиција, под сомневање дека нападнал неговата девојка, од која двајцата разменувале удар и се повредиле во судирот. Амелија исполнила судски спор против нејзиниот маж. Пред да се појават на суд, Лукас и Амелија Оса Ллоренте беа третирани на местото на настанот за повредите здобиени додека тие се бореа.

Судијата воведе налог за ограничување на двата од нив, плус 31 денови за служба во заедницата. Тоа беше грда епизода која беше покриена со печатот.

Инцидентот доминираше Диего СимеонеПрес конференција, која става негативна слика на младенчето.

"Во реалноста, немам официјални информации за тоа што се случило"

Диего Симеоне кажа.

"Значи, не можам да коментирам нешто за што не знам. Ги прочитавме работите и слушнавме работи, циркулираа информации што не се официјални. Тоа е ситуацијата во која сме. Не можам повеќе да кажам ".

Лукас Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Повеќе проблеми

Насилството врз жените е многу сериозно прашање што мора да се земе многу сериозно во Шпанија. Наредбата за задржување дадена на Лукас Ернандез дојде со предупредување за евентуална 1-година затворска казна доколку постои повреда. Идеално, и Лукас и Амелија Оса беа наредени од шпанскиот суд да останат најмалку 500meters едни од други во период од 6 месеци. Ова дојде откако и двајцата беа осудени на 31 денови на служба во заедницата.

Шокантно, двете страни го прекршија судскиот налог, бидејќи беа фатени во неколку љубовни сесии.

Подоцна истата година во јуни, двојката беше уапсена заедно, гледајќи ги сите сакани на аеродромот во Мадрид, враќајќи се од одмор. Овој пат, судот мораше да донесе одлука. Хернандез беше уапсен и помина неколку часа во затвор.

Додека бил во затвор, неговата девојка не била уапсена бидејќи нејзиниот судски налог не бил формално послушен.

И покрај тоа што е забрането да доаѓаат внатре 500 метри меѓусебно, па дури и прекршување на судскиот налог, тие одлучиле да патуваат надвор од Шпанија за да стапат во брак во Лас Вегас.

Според еден јавен обвинител во Мадрид, Лукас можел да се соочи со една година затворска казна поради тоа што не ја почитувал наредбата да се држи подалеку од неговата девојка. За среќа за Лукас, тој беше ослободен од обвиненијата бидејќи дел од шпанскиот закон го фаворизираше. Според шпанскиот закон, ако обвинетиот нема криминално досие, обично се суспендираат казни помалку од две години. Лукас Ернандез стана слободен човек и живееше весело со својата нова жена. И двајцата патувале на Бахамите за да го прослават нивниот меден месец.

Лукас Ернандез Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Забележувајќи го во францускиот национален тим, одговарајќи на името "Лукас Ернандес" не се жали на некој што доаѓа од Франција. Така, популарното прашање е; Што е земјата на потекло на Лукас Ернандез? Фамилијата на Лукас Хернандез е од шпански потекло благодарение на неговиот татко Жан Франсоа, поранешен фудбалер кој играше за Атлетико Мадрид и се пензионираше во 2002.

Прашања поврзани со брат: Тео Хернандез, исто така, го имаше својот дел од прашањата поврзани со односите што го прави семејството Хернандез уште еднаш да биде во очите на бурата. Во сценариото за последната епизода, Тео (на сликата подолу) беше обвинет за сексуално напаѓање на неговата девојка во Марбела, Шпанија.

Ова се случило само неколку месеци откако неговиот стар брат, Лукас, бил вмешан во инцидент со неговата поранешна девојка и сопруга.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Лукас Хернандез плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде