Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ претставува целосна приказна за фудбалски генијалец најпознат под прекарот; "Марчелињо". Нашата Лукас Мора детска приказна плус нераскажаната биографија ви нуди целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Лукас Мура која е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Хари Кејн Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Лукас Родригес Моура да Силва е роден на 3-ти август 1992 година, во 1 часот, со нормално породување, со тежина од 3.3 кг (7.28 кг) во болницата Алворада во Санто Амаро во Сао Паоло, Бразил.

Тој е роден на неговата мајка, Марија де Фатима да Силва Моура (поранешен спортист и професионален фризер) и татко, Хорхе Родригес (државен службеник). Лукас е роден и израснат во католичка позадина. Неговите родители го натерале да присуствува на Дама на Апарецида, во Моема, Сао Паоло. Ова е истата црква со која се венчаа.

ПРОЧИТАЈ
Питер Крауч за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според католичките барања, Малиот Лукас се крстил на 3-годишна возраст. Ова е возраста што ја запишале неговите родители на училиште. Исто така, во ова време започна однапред дефинираната потрага за играње фудбал. Според мама на Лукас Фатима, нејзиното мало бебе веќе започнало да шутира во нејзината утроба само три месеци од бременоста. Ова беше време кога знаеше дека бразилски фудбалер доаѓа на светот.

Кога Лукас имаше пет години, тој веќе беше во фудбалската школа на Марселињо Кариока, каде што остана шест месеци. Ова беше според планот на неговиот родител да го натера да се пресели меѓу клубовите за да стекне искуство.
По завршувањето на шест години, неговите родители го одведоа да одигра фудбал во фудбал во клуб наречен "Clube Santa Maria, "Во Сао Каетано до Сул, град во метрополитенската област Сао Паоло.
Како што имаше неколку други деца со исто име, Лука потоа доби прекар и почна да се нарекува "Марчелињо" поради неговата мала сличност со поранешниот играч на Коринтијанс.
Таму остана една и пол година. Во овој клуб, тој се сретнал со тренерот Дирцеу Габриел Куто (на сликата подолу), кој тој го смета за важна личност во неговиот живот. Тој беше негов прв ментор и тренер. Клаузе Санта Марија му дал на Мал Лукас свој прв трофеј како што се гледа подолу. Тој беше само 6 години во тоа време.
Лукас Моура - Прославувајќи успех со соиграчите

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Лариса Саад е убавата дама која стои зад loveубовниот живот и loveубовната приказна на Лукас Моура. Таа е деловен администратор, врвен бразилски модел и тежок корисник на Инстаграм, позната по објавувањето стилски селфија на себе, семејството и пријателите. Ова заработи повеќе од 147,000 следбеници.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лукас Моура и Лариса Саад Лариса е од Сао Паоло каде го запозна Лукас. Таа живее со Лукас во Париз една година по неговото пристигнување во ПСЖ. Пред да започнат да излегуваат, Лариса го „дриблираше“ Лукас повеќе од 1 година. Разберете зошто

Младата дама го запозна Лукас преку заеднички пријател, адвокатот Тиаго Никасио, кој работи со играчот во Париз. Лукас наскоро стана заинтересиран, но таа играше напорно бидејќи семејството имаше некои ограничувања затоа што беше фудбалер. Лукас мораше да се бори за неа. Му требаа повеќе од 9 месеци да ја прифати мајката на Лариса, Грасиела.

ПРОЧИТАЈ
Кристијан Ериксен за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Најважниот ден во животот на Лукас се одржа во петокот, декември 23, 2016. Тоа беше денот кога се ожени со неговата сакана Лариса Сааду.

Свадбената фотографија Лукас МоураНа неговата свадбена церемонија имаше над 600 гости. Церемонијата ја видоа пријателите на Лукас Моура: партнер во клубот, Marquinhos, како и двајца други познати Бразилци Кака Nene.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Син Хјунг-мин Плус Untold Биографија факти

Според зборовите на Лукас Моура- „Тоа е различна емоција од сè што некогаш сум почувствувал, вртлог на емоции. Никогаш нема да минам толку многу во мојот живот, ниту во финале на натпревар. Јас не спиев. Веќе една недела сум немирен и вознемирен “.

Беше сигурен дека Лукас планира да започне да има деца. Не минало време пред Лариса да забремени. Тој беше во болницата за да биде сведок на породувањето на своето дете. Ова се случи на почетокот на ноември 2017. Лукас Моура славеше да стане татко само девет месеци по победата на 4-0 над Барселона. Колку убав сопруг и татко!

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Муса Дембеле Плус Недолгарни факти за биографија

ПРОДОЛУВА OFЕ НА ПРИКАЗНА ЗА ДЕТСТВОТО НА ЛУКАС МУРА

На седум (и половина) години, Лукас беше поканет да игра за Јувентус (Не Торино), фудбалски тим од Моока (област на Сао Паоло). Тој продолжи да игра за нив за 2 години.

Фотографија на Лукас Моура во Јувентус Подолу е 7-годишниот Лукас со својот тренер кој држи трофеј, кој штотуку го спаси во Јувентус

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата
Овој успех доведе до извидници на големи бразилски клубови што го кружеа како ајкули. Лукас продолжи да игра за Коринтијанс. Првично, 10-годишниот Лукас почнал да игра за Коринтијанс како среќна граница. Подолу е фотографија на него и неговиот најдобар пријател.
Лукас Моура и најдобар пријател во Коринтијанс.
Лукас Моура и најдобар пријател во Коринтијанс.
Не требаше многу време пред да се појави проблем како што е објаснето подолу.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кога ќе одам тешко

Лукас беше подложен на тешки услови за живот во однос на дневната рутина на неговиот клуб и личното управување. Со часови наутро и тренинзи за фудбал попладне, неговиот живот стана доста комплициран. Мора да земе автобус и две метро за да оди во клубот (како и да се врати во хотелскиот клуб), неговите енергии беа многу погодени. Ситуацијата речиси се претвораше во неподнослива. Ова беше кога неговите родители реагираа.

ПРОЧИТАЈ
Лука Модриќ Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Меѓутоа, на неговите родители не му се допадна секојдневната рутина на Лукас, стравувајќи од пад на неговите активности, и како ученик во училиште, така и како спортист во клубот.
Фатима, неговата мајка мораше да се погрижи за работите на Лукас поврзани со неговите студии, додека неговиот татко, Хорхе, беше одговорен за неговите компромиси поврзани со фудбалот.
Лука тогаш беше изнемоштен момче и им требаше посебни грижи. Неговите односи со Коринтијанците почнаа да се комплицираат кога неговите родители побараа од менаџерите за нутриционист, особено за Лукас да се здобијат со мускулна маса и, исто така, домување во клубот, за да ја олеснат неговата рутина, но тие одбија да му помогнат на момчето. Ова ги натерало неговите родители да го извлечат од клубот.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Обнова

Со завршувањето на неговиот договор со Коринтијанс, Сао Паоло го контактираше г-дин Хорхе (Татко на Лукас) и го покани да го посети центар за обука лоциран во Котија, мал град кој се наоѓа 34 километри (21 милји) далеку од Сао Паоло.
Тој открива дека му се допадна она што го видел таму и одлучил да го земе Лукас во клубот, дури и поради тоа што ќе му се допадне во секојдневната рутина на неговите студии и обука. Лука тогаш бил скоро 14 и останал таму додека не станал 18 години.
Наспроти третманот што го добил од лидерите на Коринтијанс, Сао Паоло го даде Лукас сите соодветни услови кои биле фундаментални за неговиот личен и професионален развој и го поддржувале во неговата кариера.
Резултатите од промената на атмосферата беа речиси непосредни. Момчето се зголеми повисоко и посилно, а неговиот фудбал значително се подобри. Погодностите понудени од Сао Паоло за да го пренесат на училиште, како и сместувањето на истата локација на обуката значеше многу помалку физичко носење, а Лукас можеше да даде многу повеќе во неговите вежби и игри.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -На Препород

 Клубот наскоро ќе ги собере придобивките од својата инвестиција на играчот. Во 2010, Лукас стана шампион на "Копа Сао Паоло де Футебол Јуниор" (Сао Паоло јуниор фудбалски куп) - и беше врв на натпреварот.
Во тоа време младата ѕвезда конечно се умори од добивање на повик "Marcelinho ' и побара да бидат повикани само "Лукас", додека Марселинго Кариока е еден од најголемите идоли на Коринтијанците во Сао Паоло. Се нарекува "Марчелињо" пречи Лукас. Тој еднаш рече: „Не сакам да ме споредуваат со никого и сакам да имам своја историја во светот на фудбалот“.  на септември 16, 2010, името Марселинхо престана да постои, а потоа е родена фудбалска ѕвезда Лукас, сега позната како „Лукас од Сао Паоло“ во ужасна ноќ за неговата група која беше претепана од 1-3.
Лукас почна да има подобри можности да игра и, со неговото особено професионално подобрување, стана повеќе бара од печатот и предметот на дискусиите помеѓу претседателите на Коринтијанс и ФК Сао Паоло.
Обновувањето на неговиот договор со Сао Паоло се одржа во февруари 2011 и трае до крајот на 2015.

Неговиот прв голем натпревар во Бразил националниот тим беше јужноамериканското првенство под 20 во јануари 2011, што Бразил победи. Тој беше еден од клучните играчи во тој тим заедно со Нејмар. Тој е веројатно најмногу ветувачки играч кој доаѓа од академијата во Сао Пауло од Кака

ПРОЧИТАЈ
Хари размислува за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Додека Лукас учествуваше на Олимпијадата, неговите менаџери разговараа со Пари Сен-Герман за неговиот трансфер во францускиот тим. На август 8, тој беше официјално објавен како најнов ПСЖиграч за врска и дека тој ќе започне да игра во Франција во јануари 2013 година. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Татко: Хорхе Родригес да Силва е татко на Лукас Мура. Роден е на јули 31, 1966 (Лео), само еден ден откако Англија беше крунисана за шампион на Светскиот куп на ФИФА таа година. Како што е откриено подолу, неговиот втор син Лукас многу личи на него. Ти, тој ја зеде бојата на кожата на неговата мајка.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Хорхе, „Лукас не се жали, ниту штеди момент на релаксација. Омилен придружник е со семејството и пријателите. Лукас е повеќе од навикнат на рефлекторите “.

Таткото на Лукас беше единствениот родител кој не дозволи Коринтијанс да се малтретираат со неговиот син преку нивните тешки стандарди на живот. Тој протестираше и инсистираше на тоа дека неговиот син не е платеник, додека родителите на друго дете замолкнаа.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Муса Дембеле Плус Недолгарни факти за биографија

Според Хорхе Родригес да Силва, обезбедувањето образование, правилната исхрана, домувањето и рекреативните активности се предуслов за добар фудбал. Тој некогаш е благодарен на Сао Паоло ФК за тоа како му помогнаа на неговиот син да го исполни својот сон.

МАЈКА: Нејзиното име е Марија де Фатима да Силва Мора. Мајката на Лукас Моура е родена на 5 февруари 1968 година. За него се вели дека има муслимански корени како што се гледа во нејзиното име „Фатима“.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Таа живеела и работела во Сао Паоло како професионален фризер, во една од најмодерните области на главниот град Моема. Подолу е фотографија на неа и нејзиното мало дете, Лукас.

Кога Фатима тогаш беше само 17 години, таа отиде да ги посети нејзините чичковци во државата Сао Паоло. Се чини дека таа била предодредена да се сретне со убав млад човек, кој тогаш бил само 19 години.

Хорхе и Фатима се запознале меѓусебно со своите братучеди, кои биле негови пријатели, наскоро се вљубиле и подоцна се омажиле една година и половина подоцна, на јануари 16, 1988.
БРАТ: Од овој сојуз е роден на 22 март 1990 година, нивниот прв син Тиаго Моура. Тој е постар брат на Лукас Моура.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност

Лукас има свое мото кое е „Сакам, можам, го разбирам“. Тој е опремен со огромна волја да победи, со одличен карактер наследен од неговото семејство одлична позадина. Тој е многу интелигентен. Тој е весело момче; исклучително внимателен и внимателен кон неговите обожаватели кои се редат за да го добијат својот автограф каде и да е.

Лукас Моура Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Игра против Роналдо де Лима

Лукас се сеќава на извонредните моменти во кои се соочува со еден од најголемите идоли на неговиот живот, напаѓачот Роналдо Луис Наразио де Лима.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Син Хјунг-мин Плус Untold Биографија факти

Со зборовите на Лукас Моура„Тоа беше незаборавно искуство. Се сеќавам кога бев дете, го гледав како игра премногу и освојува титули на телевизија. Драго ми е што знам дека конечно се соочив со него “.

Проверка на факти

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!

ПРОЧИТАЈ
Кристијан Ериксен за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари