Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Нашата биографија на Луис Муриел ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накусо, ова е Storyивотна приказна на колумбискиот професионален фудбалер, од детските денови, па сè до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасна личност - совршено резиме на биографијата на Луис Муриел.

Ивотот и подемот на Луис Муриел. Кредити за слика: Инстаграм и Фудбал оценети.
Theивотот и подемот на Луис Муриел. 

Да, секој знае за неговата способност да постигнува магични голови и да создава можности за гол за неговите соиграчи. Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија на биографијата на Луис Муриел, која е доста интересна. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Денис Черишев детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семејна позадина и ран живот
Почнувајќи, тој го носи прекарот „Колумбиецот Роналдо“Луис Фернандо Муриел Фруто е роден на 16-ти април 1991 година во општината Санто Томас во Колумбија. Роден е кај неговата мајка Елизабет Фруто и од неговиот татко Луис Муриел с.р. Подолу е фотографија од родителите на Луис Муриел, кои се чини дека се во доцните 40-ти.
Родителите на Луис Муриел Луис Ср и Елизабета. Кредити за слика: Инстаграм.
Родителите Луис Муриел, Луис Ср и Елизабета. 
Колумбискиот државјанин од латино етничка припадност со потекло од јужноамериканско потекло е одгледан во неговото родно место во Санто Томас, каде израснал заедно со браќата Луис Алберто и Исус.
Луис Муриел беше израснат во родното место во Санто Томас. Кредит на слика: Инстаграм.
Луис Муриел е израснат во родното место во Санто Томас. 
Растејќи во семејна средина со пониска класа во Санто Томас, младиот Луис имал само 5 години кога започнал да игра фудбал на локален терен недалеку од неговата семејна куќа.
„Тој беше продуктивно немирен во врска со фудбалот, кој стана негов појадок, ручек и вечера. Поинтригантно беше фактот дека тој исто така имаше глад да стане не само професионалец, туку и голем професионалец “. 
Потсети близок семеен пријател - Хумберто Барера.
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера
Не помина многу време и Муриел започна да тренира со училишниот тим на Санто Томас (Свети Томас) каде што ги учеше и ги научи основите на натпреварувачкиот фудбал. Потоа, 10-годишниот Муриел се приклучи на младинските системи на Атлетико Јуниор, кој беше најголемиот тим во градот и стана буден за можностите за остварување на неговите детски соништа.
Луис Муриел го започна својот кариера во училиштето во Санто Томас. Кредит на слика: Инстаграм.
Луис Муриел ја започна својата кариера во училиштето Санто Томаш. 
Сепак, Муриел имаше предизвици со тренингот во Атлетико јуниор поради лошите финансии на неговото семејство. Како резултат, тој им се придружи на своите браќа и братучеди во продажба на лепчиња со касава направени од нивната баба и искористи дел од профитот заработен од продажбата за покривање на трошоците за обука на Атлетико јуниор.
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот
Дали знаевте дека подемот на Муриел низ редовите на Атлетико јуниор беше скоро уништен од сериозната повреда што го натера да се откаже од фудбалот кога имал 13 години? По закрепнувањето, Муриел беше убеден од неговиот поранешен тренер да се врати во спортот и тој стана најдобар стрелец на Атлетико јуниор на еден национален турнир.
Додека Муриел имал 17 години, се приклучил на Депортиво Кали каде ја започнал својата професионална кариера. Токму во клубот, фудбалското чудо постигна импресивни голови и stвездени настапи што го добија прекарот „Колумбиецот Роналдо“. Никот беше во споредба со поранешниот бразилски напаѓач Роналдо Де Лима со кого неоправдано споделува физичка сличност.
На Депортиво Кали, младиот Муриел го доби прекарот „Колумбиецот Роналдо“ по Роналдо Де Лима поради нивната необична сличност. Кредити за слика: Инстаграм и Марка.
На Депортиво Кали, младиот Муриел го доби прекарот „Колумбиецот Роналдо“ по Роналдо Де Лима поради нивната необична сличност. 
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава приказна
Средно време во својата дебитантска сезона со Депортиво Кали, Муриел го привлече вниманието на италијанскиот Сајд Удинезе кој ги обезбеди неговите услуги во 2010 година и го позајми за две сезони, прво во Гранада и потоа Лече. Периодот беше многу комплициран за Муриел кој тешко се навикнуваше на нова култура, храна, луѓе и што е најважно европски фудбал.
Кога младиот напаѓач на крајот го заврши мандатот за заем и се врати во Удинезе, тој се здебели и му беше задача да помине низ вознемирувачкото искуство со пролевање маснотии пред почетокот на сезоната 2012/2013. Муриел продолжи да забележи остар пад на формата во текот на следната сезона, бидејќи тој повторно се бореше со тешкотии со тешкотиите и да ги покрие сите, собра повреда.
Муурил со прекумерна тежина, обидувајќи се напорно да ужива во играњето фудбал, меѓу кризата склона кон повреда, што го омаловажуваше. Кредит на слика: ESPN.
Муриел со прекумерна тежина обидувајќи се да ужива играјќи фудбал среде криза која е склона кон повреди и го нарушува. 
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна
Дури на почетокот на сезоната 2015 година, богатството на Муриел започна да се менува засекогаш кога тој се приклучи на Сампдорија како позајмен играч и продолжи да обезбедува постојан договор со клубот со тоа што се утврди како постојан голгетер.
Брзо напред до времето на пишување, Муриел е клучен напаѓач на италијанската страна Атланта (на пат Севиillaа и Фиорентина) каде има статистики што зборува добро за него со импресивен рекорд од 10 гола на 15 настапи! Останатото, како што велат, е историја.
Луис Муриел го заработи своето место во Атланта со импресивни статистики кои изгледаат само подобри. Кредит за слика: Инстаграм. Луис Муриел Детството Св
Луис Муриел го заработи своето место во Атланта со импресивни статистики кои изгледаат само подобри.
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за живот на врска
Далеку од подемите и падовите на кариерата на Муриел, неговиот loveубовен живот е на највисоко ниво од кога се ожени со неговата убава девојка, која стана сопруга Пола Рентерија. Не се знае многу кога паровите започнале да се забавуваат и се венчале, ниту пак е познато дали Муриел имал претходни девојки пред бракот со Пола Рентерија.
Пола не е само убава сопруга, но фан број еден на Муриел. Муриел ја сака Пола неизмерно и понекогаш и ги посветува своите цели. Нивниот брак е благословен со три слатки девојки за време на пишувањето, меѓу нив се и Марија Камила, Марија Пола и Марија Селесте.
Луис Муриел со неговата сопруга Пола Рентерија и три ќерки. Кредит на слика: Инстаграм.
Луис Муриел со неговата сопруга Пола Рентерија и трите ќерки. 
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за семејниот живот

Продолжувајќи во семејниот живот на Луис Муриел, фудбалскиот генијалец е голем за семејството и никогаш не престанува да признава дека бил благословен да има семејство со ovingубов и поддршка. Во овој дел, ви носиме факти за членовите на семејството Луис Муриел, кои започнуваат со неговите родители.

За таткото на Луис Муриел: Луис Муриел Ср. Е татко на фудбалскиот генијалец. Тој работел како таксист за време на раниот живот на напаѓачот и многу го поддржуваше животот и подемот на фудбалскиот генијалец. Не е ни чудо што Луис вети дека ќе му купи такси на татко му кога бил дете. Ветеното го исполни години подоцна кога ја исплати својата прва плата во Депортиво Кали. Благодарение на пробивот на Муриел, неговиот татко не мора повеќе да работи, туку да живее за да ужива во жртвата што ја даде за да му обезбеди успех на најстариот син.
За мајката на Луис Муриел: Елизабет Фруто е мајка на Луис Муриел. Таа има потекло од латино семејство како нејзиниот сопруг и помагаше во воспитувањето на Муриел и неговите браќа и сестри. Фудбалскиот генијалец ја заслужува што му викаше - како втор тренер - да биде врв на неговата игра и да носи трофеи дома. Елизабет се обидува со сите сили да не ги пропушти игрите на Муриел. Што повеќе? Нејзината безусловна loveубов секогаш го потсетува фудбалскиот генијалец дека мајчинската isубов е безвременска !.
Луис Муриел со неговите родители кои поддржуваат. Кредити за слика: Инстаграм.
Луис Муриел со неговите родители кои ги поддржуваат. 
За браќа и сестри на Луис Муриел: Луис Муриел е најстариот син роден на неговите родители. Тој има две браќа и сестри идентификувани како Луис Алберто и Исус. Првиот градеше кариера во фудбалот во Депортиво Кали како во 2015 година додека вториот студираше ветеринарна медицина во истиот период. Нема записи за ќерки родени на неговите родители Муриел, бидејќи шансите се многу во прилог на напаѓачот да нема сестри.
Родителите на Луис Муриел со неговите браќа Исус (далеку лево) и Луис Алберто (десно). Кредити за слика: Инстаграм.
Родителите Луис Муриел со неговите браќа Хесус (крајно лево) и Луис Алберто (десно).
За роднините на Луис Муриел: Преминувајќи кон продолжениот семеен живот на Луис Муриел, нема записи за потеклото на напаѓачот, особено оние на неговите баби и дедовци по татко, како и дедото и бабата по мајка. Слично на тоа, не се знае многу за чичкото, тетките и братучедите на Муриел, додека неговиот внук и внуки треба да бидат идентификувани за време на пишувањето на ова био.
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за личен живот
Дали некогаш сте размислувале за тоа што го прави Луис Муриел да штиклира? Дали сте се обиделе напорно да ја сфатите суштината на неговата личност надвор од теренот? Потоа продолжете да читате додека откриваме факти за личноста на плејмејкерот со цел да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, личноста на Муриел одразува одлики што ги изложуваат поединци водени од знакот на Овен Хороскоп.
Тој е лекомислен, енергичен, амбициозен емоционално интелигентен и нема проблем со откривање факти за неговиот приватен и личен живот. Интересите и хобито на штрајкувачот вклучуваат излегување на одмор во прошетка, свирење на хармоника, јавање коњи, нуркање под вода, истражување под вода, како и поминување добро време со неговото семејство и пријателите.
Луис Муриел сака нуркање во нуркање и подводно истражување. Кредит на слика: Инстаграм.
Луис Муриел обожава нуркање и подводни истражувања. 
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил
Дали знаете дека Луис Муриел има проценета нето вредност од над 8 милиони долари за време на пишувањето на оваа биографија. Составниците на нето-вредноста на Муриел се формираат во платата и платите што ги добива за играње фудбал, додека анализата на неговите навики на трошење открива дека живее луксузен начин на живот.

Укажувачи на луксузниот начин на живот на напаѓачот ја вклучуваат неговата малку позната куќа во Фили, како и скапите станови во кои живее кога се занимава со својата фудбалска трговија во различни клубови. Покрај тоа, Муриел поседува голем број егзотични автомобили кои ретко ги истакнува.

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ретка фотографија на Луис Муриел како ги разгорува своите автомобили. Кредит на слика: Инстаграм.
Ретка фотографија на која Луис Муриел се истакнува со своите автомобили.
Луис Муриел Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти
За да ја завршиме нашата приказна и биографија за детството на Луис Муриел, ви претставуваме помалку познати или нераскажани факти за напаѓачот.
Тетоважи: Луис Муриел - со висина од 5 стапки 10 инчи - има тетоважи на горниот дел од телото. Напаѓачот допрва ќе открива значења зад мастилата на телото, сепак, се чини дека некои се самообјаснуваат, особено крстот на грбот.
Преглед на тетоважите на Луис Муриел. Кредити за слика: Инстаграм.
Преглед на тетоважи Луис Муриел. 
Пушење и пиење: Колумбискиот интернационалец не се дава на пиење тврди пијалоци, ниту пак е забележан како пуши во времето на пишувањето. Со толку здрава навика, напаѓачот се приклучува кон лигата на фудбалери кои го сфаќаат своето здравје сериозно и не би направиле ништо за да го компромитираат.
Миленичиња: Напаѓачот сака миленичиња, особено кучиња. Често се гледа како ги носи на прошетка или се вози со нив во неговите автомобили. Likубовта на Муриел кон Кучињата ја делат и неговата сопруга и децата.
Луис Муриел и неговото семејство сакаат кучиња. Кредити за слика: Инстаграм.
Луис Муриел и неговото семејство сакаат кучиња. 
Религија: Муриел е голем по религија и честопати ја исповедува својата вера која е негувана од католицизам. Напаѓачот во интервју откри дека верува во Бог, додавајќи дека целото негово домаќинство е многу посветено на Дева Марија и ги следи учењата на Црквата.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Луис Муриел Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Дуван Запата Плус Untold Biography факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари