Ли Канг-во детска приказна Плус Untold Биографија факти

Ли Канг-во детска приказна Плус Untold Биографија факти

нашата Биографија на Ли Канг-ин ви кажува Факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата што треба да се биде, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот

Накратко, ова е Storyивотна приказна на јужнокорејскиот фудбалер, од детските денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасен - совршено резиме на Ли Канг-воБио.

Lifeивотот и подемот на Ли Канг-ин. 📷: Инстаграм.
Lifeивотот и подемот на Ли Канг-ин.

Да, јас и ти знаеме за неговата разноврсност и способност да го одржи поседот на топка во тесни простори. Сепак, веројатно не сте ја прочитале биографијата на Ли Канг-ин, што е доста проникливо. Без понатамошно разочарување, да почнеме

Приказната за детството на Ли Канг-во:

За почеток, Ли Канг-ин е роден на 19-ти февруари 2001 година во градот Инчеон во Јужна Кореја. Тој е едно меѓу не помалку од три деца родени на неговата малку позната мајка и на неговиот татко Ун-Сеон Ли.

Младиот Ли пораснал во своето родно место во Инчеон (кој е трет најнаселен град во Јужна Кореја) во северозападниот дел на земјата заедно со две постари сестри чии имиња допрва ќе ги открива.

Погледнете каде израснал младиот Ли Канг-ин во Азија. 📷: WorldAtlas и Instagram.
Погледнете каде израснал младиот Ли Канг-ин во Азија.

Расте години:

Растејќи во Инчеон, младата Ли беше дете со интереси за физички развој и фудбал. Тој започна да игра фудбал пред да наполни пет години, детски спорт што одеше заедно со својот тренинг во таеквондо.

Ли Канг-ин започна да игра фудбал пред да наполни 5 години: 📷: Инстаграм.
Ли Канг-ин започнал да игра фудбал уште пред да наполни 5 години.

Семејно потекло

Вреди да се напомене дека интересот на Ли за фудбал и таеквондо не беше ненадеен. Тие беа интереси што ги зеде по неговиот татко, кој беше и наставник по таеквондо и enthusубител на фудбалот.

Како резултат, Ли ја имаше несомнената поддршка од неговиот татко и семејството. Тие се надеваа дека неговите рани животни интереси во фудбалот ќе имаат среќен крај, исто како што имаше ветувачки почетоци.

Семејството на Ли Канг-ин му помогна да обезбеди добри почетоци во спортот и се надеваше на поволна иднина за младиот. 📷: Инстаграм.
Семејството на Ли Канг-ин му помогна да обезбеди добри почетоци во спортот и се надеваше на поволна иднина за младиот.

Образование и градење кариера на Ли Канг-ин:

Зборувајте за надежните почетоци, дали знаевте дека младиот Ли имаше само 5 години - поточно на 19-ти февруари 2001 година - кога започна да игра фудбал во неговото соседство?

Започна да игра за неговата населба од 5-годишна возраст: 📷: Instagram.
Започна да игра за неговата населба од 5-годишна возраст.

Не помина долго и фудбалското чудо стана член на фудбалскиот тим на неговото училиште, бидејќи во тоа време немаше официјално корејско натпреварување за деца на негова возраст (старо 5 години).

Рани години во фудбалот на Ли Канг-ин:

До времето кога Ли имаше 6-годишна возраст, тој веќе стана локален играч на вина. Развојот самоуверено го виде како учествува во телевизиско спортско реално реално шоу познато како Шук-Дори. Непотребно е да се каже многу, Ли постави исклучителни фудбалски настапи на шоуто, развој кој не само што ги освои срцата на бројните Корејци, туку го виде и неговиот тим да ја освои наградата на шоуто.

Ретко доловување на фудбалското чудо на снимањето на фудбалското реално шоу. 📷: Инстаграм.
Ретко доловување на фудбалското чудо на снимањето на фудбалското реално шоу.

После тоа, работите започнаа навидум да се движат брзо за Ли, без кариера. Тој прв беше на младинската академија на Јоо Санг-Чул каде тренираше додека се приклучи на младинскиот тим У-12 Јунајтед ФК У-2009 во XNUMX година. Последователните први потези во кариерата го видоа Ли како играше за Флајнсс ФК додека беше ученик на основното училиште Сеокјеонг во Инчеон .

Биографија на Ли Канг-ин - Приказна за патот до славата:

Пресвртот во кариерата на Ли се случи во 2011 година кога тој се обиде да ја однесе својата кариера на поголеми височини со одење на проба во Валенсија ЦФ во Шпанија. Не требаше долго за младинските тренери да сфатат дека Ли е посебен играч откако го гледаше како и дава неколку допири на топката.

Сепак, Валенсија постави сериозно барање со кое се бара семејството на Ли да дојде во живо со него во Валенсија. Барањето - на кое родителите на Ли одговорија да - беше навидум начинот на Валенсија да регрутира 10-годишен Кореец без да изгледа дека ги прекршиле законите потпишувајќи малолетничка. И покрај тоа, тоа беше побарувачка што му помогна на брзиот развој на Ли.

Развојот на младичот беше брз во Валенсија. Благодарност до неговото семејство кое донесе одлука да живее со него: 📷: Instagram.
Развојот на младичот беше брз во Валенсија. Благодарност до неговото семејство кое донесе одлука да живее со него.

Биографија на Ли Канг-ин - Подигнување до слава приказна:

Спортистот растеше во сила, висина и тактика во текот на следните години во Валенсија. Тој немаше проблеми со зголемувањето низ бројните редови на клубот и на крајот дебитираше за првиот тим за Лос Чес во победата од 2-1 на Копа дел над ЦД Ебро на 30-ти ден во октомври 2018 година. Со дебито, Ли стана најмладиот Кореец фудбалер да направи професионално деби во Европа.

Во следните месеци, Ли имаше редовни настапи во Ла Лига и Лига Европа. Тој дури ја виде Јужна Кореја до импресивен финиш како вицешампион на Светското првенство под 2019 години ФИФА во 20 година и ја освои наградата Златна топка за најдобар играч на турнирот Подвигот, меѓу другите, дополнително го виде Ли како стана азиски млад фудбалер на годината во 2019 година. Остатокот, како што велат, е историја.

2019 година беше година на најголемите успеси на Ли. 📷: ФИФА.
2019 година беа години на големи успеси на Ли.

Девојката на Ли Канг-ин ?:

Овој нацрт за биографијата на Ли Канг-ин би бил нецелосен ако не успееме да дадеме факти за неговиот loveубовен живот, особено што се однесува на тоа тој да има девојки. За жал, нема постојни информации во врска со тоа.

Начинот на кој го сфаќаме, Ли посветува многу внимание на зацврстување на својата позиција во првиот тим на Валенсија каде игра заедно со starsвездите како Феран Торес, Даниел Парејо Родриго Морено. Можеби нема да помине многу време кога девојките на крајот ќе се вклопат во равенката на стилот на живот на Ли.

Свесни сме за можноста тој сериозно да ја бара совршената девојка. 📷: Инстаграм.
Свесни сме за можноста тој сериозно да ја бара совршената девојка.

Семеен живот на Ли Канг-ин:

Приказната за детството на Ли Канг-ин секогаш би била убаво и инспиративно читање. Благодарност до неговото семејство, кое го овозможи тоа. Тука ви даваме факти за Ли Канг Кај родителите, како и членовите на неговото семејство.

За таткото и мајката на Ли Канг-ин:

Ун-Сонг Ли, таткото на Ли, е учител во Таквеандо и enthusубител на фудбалот. Сепак, за мајката на Ли не се знае многу. И покрај тоа, знаеме дека и двајцата родители ги напуштија своите животи и сè што имаа во Јужна Кореја за да ги поддржат фудбалските аспирации на нивниот син живеејќи со него во Валенсија. Ли ги сака во еднакви мерки и дава се од себе да ги направи горди.

За родителите на Ли Канг-ин не се знае многу. 📷: ClipArtStudio.
За родителите на Ли Канг-ин не се знае многу.

За браќата и сестрите на Ли Канг-ин:

Записите на Интернет за биографијата на Ли Канг-ин навистина истакнуваат дека тој има две малку познати постари сестри. Никогаш не се споменуваше неговиот брат. Слично на тоа, нема записи за потеклото на играчот од средниот ред, особено што се однесува на неговите баби и дедовци. Не се познати ниту неговите чичковци, тетки, братучеди, внуци и внуки.

Личен живот на Ли Канг-ин:

Далеку од семејниот живот на теренот на Ли Канг-ин дека е главоболка кај бранителите на опозицијата, фактите и мислењата во врска со неговата личност надвор од теренот се едногласни и симпатични. Фановите признаваат на фактот дека тој е скромен, емотивно воден и креативен.

Импресивниот играч од средниот ред, чиј Хороскопски знак е Риби, редовно вклучува неколку активности што минуваат заради неговиот интерес и хоби. Тие вклучуваат позирање фотографии, слушање музика, патување, сурфање на Интернет, пливање и поминување на добро време со семејството и пријателите.

Сурфањето по мрежата е едно од неговите хобија. 📷: Инстаграм.
Сурфањето по мрежата е едно од неговите хобија.

Lивотен стил на Ли Канг-ин:

Во врска со тоа како Ли Канг-ин ги заработува и троши своите пари, тој има нето вредност од 1 милион евра од 2020 година. Најголемиот дел од богатството на играчот за врска доаѓа од платите и платите што ги добива за играње фудбал во највисоките европски лиги.

Исто така, Ли заработи значителни пари од одобрувањата, развој што исто така го оправдува луксузниот начин на живот што го живее. Доказите за ваквиот начин на живот вклучуваат колекција на скапи возења од средниот ред и скапа природа на куќата / станот во кој живее во Шпанија.

Азискиот фудбалер во подем има нето вредност од 1,00,000 €. 📷: PhotoFunny.
Азискиот фудбалер во подем има нето вредност од 1,00,000 €.

Факти на Ли Канг-ин:

Прочитавте многу за приказната и биографијата за детството на Ли Канг-ин. Еве нераскажани или помалку познати факти кои ќе ви помогнат да добиете целосна слика за него.

Факт # 1 - Дефект на платата:

За време на пишувањето, договорот на Ли со Валенсија гледа како заработува приближно 23,000 евра како плата. Разделувајќи ја неговата заработка во мали парчиња, го имаме следново.

ПРОЧИТАЈ  Рајо Мијаичи за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
ТЕНАРУВА CЕ / ВЕЕПлата во евра (€)Плата во фунти (£)Плата во долари ($)
Годишно€ 1,197,840£ 1,041,600$ 1,294,396
Месечно€ 99,820£ 86,800$ 107,866
Неделно€ 23,000£ 20,000$ 24,854
Дневно€ 3,286£ 2,857$ 35,506
На час€ 136.9£ 119$ 1,479
На минута€ 2.29£ 1.9$ 24,657
Во секунда€ 0.04£ 0.03$ 0.4

Од кога почнавте да гледате Ли Канг-воБио, ова е она што го заработи.

0 €

Леле! Дали знаевте?… Просечен маж во Јужна Кореја кој заработува околу 2,411 евра месечно ќе треба да работи приближно три години и 6 месеци да заработи месечна плата на Ли Канг-инс.

Факт # 2 - Тетоважи:

Како неговиот колега од Кореја - Син Хеунг-мин, Ли сè уште нема тетоважа и најверојатно нема да добие. Играчот од средниот ред по можност има интереси да ја следи неговата тежина (68 кг) и да го извлече најдоброто од неговата висина (5 стапки 8 инчи.)

Факт # 3 - Рејтинг на Fifa:

Дали знаевте дека Ли има слаб рејтинг на ФИФА од 71 поен, заклучно со мај 2020 година? рејтингот допрва ќе ги одразува значајните подобрувања направени од играчот кој добиваше редовни карактеристики на натпреварите во Лигата на шампионите пред избувнувањето на пандемијата на Коронавирус. Така, прашање на време е кога ќе видиме дека рејтингот на играчот за врска го одразува неговиот потенцијал од 88 поени.

Оттогаш тој направи подобрувања што го приближуваат до постигнување на неговиот потенцијален рејтинг од 88. 📷: SoFIFA.
Оттогаш тој направи подобрувања што го приближуваат до постигнување на неговиот потенцијален рејтинг од 88.

Факт # 4 - Тривија:

2001 година не е само родната година на Ли Канг-ин. Тоа е годината кога енциклопедијата со бесплатни содржини на Вики, позната како Википедија, отиде на Интернет. Тоа беше исто така година кога компјутерот на Apple го објави iPod-от. На сцената за забава, филмовите како Планета на мајмуните, Шрек и Океан Единаесет се појавија во кино салите истата година.

ПРОЧИТАЈ  Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 4 - Воено ослободување:

Машките граѓани на Јужна Кореја мора да поминат задолжителен воен рок од најмалку 21 месец. Сепак, постои исклучок за оние кои и помагаат на земјата да освои големи почести како титула во фудбалскиот куп. Ли сè уште нема освоено титула за својата земја. Иако добро се снајде што ја предводеше репрезентацијата на Јужна Кореја до 20 години во полуфиналето на светскиот куп, неговите напори не беа доволни за да заработат изземање.

Како такво, тој ризикува затвор или забрана за влез во земјата доколку не заработи ослободување пред да наполни 28 години. Неговиот колега од Кореја, Сон Хеунг-минЛи, заработи изземање водејќи ја Јужна Кореја да го освои златото на Азиските игри во 2018 година. Ли можеше да биде дел од составот, но тој имаше загриженост за исцрпеност и ја испушти можноста.

Офанзивниот играч за врска се соочува со потенцијална кариера која го уништува задолжителниот воен рок, доколку не успее да заработи изземање. 📷: БиБиСи
Офанзивниот играч за врска се соочува со потенцијална кариера што го уништува задолжителниот воен рок, доколку не успее да заработи изземање.

Страници што водат до

Биографија на Ли Канг-во - Вики податоциОдговори на Вики
Целосно имеЛи Канг-во
Дата на раѓање19-ти февруари 2001 година
Години19 (заклучно со мај 2020 година)
РодителитеУн-Сеонг Ли (татко)
СестриN / A
девојкаN / A
хобијаПозирање на фотографии, слушање музика, патување, сурфање на Интернет и пливање.
Висина5 стапки 8 инчи
Тежина68 кг
ХороскопскиРиби
Нето вредност€ 1,000,000
Играње на позицијата.Напаѓачки играч од средниот ред

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте овој оригинален натпис за биографијата на Ли Канг-ин. Во Либоборг, ние се стремиме кон правичност и точност во нашата постојана рутина на испорака факти за биографија   приказни за детството. Дали сте виделе нешто што изгледа чудно во оваа статија? Те молам контактирајте не или ставете коментар во полето подолу.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари