Ласина Траоре Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ласина Траоре Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Ласина Траоре ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живеење, не вреди и личниот живот.

Едноставно кажано, ви претставуваме концизна животна приказна за фудбалерот, почнувајќи од неговите рани денови до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит, проверете резиме на Био на Ласина Траоре на слики. Без сомнение, тоа навистина ја раскажува приказната за неговото животно патување.

Прво и најважно, не можеме да го занемариме остриот напаѓачки инстинкт што Ласина Траоре еднаш го покажа во ѓубрето на Ајакс на ВВВ Венло од 13-0. Повторно, откако постигна пет погодоци во играта, секој не може да помогне, но да се запраша кој Нов Georgeорџ Веа можеби. Сега без понатамошно разочарување, да ја раскажеме неговата приказна од нула.

Ласина Траоре Приказна за детството:

За почетници по биографија, Фудбалерот ги носи долгите имиња; Ласина Шамсте Соудин Франк Траоре. Роден е на 12-ти ден јануари 2001 година од родители во атлетика во Бобо Диуласо, Буркина Фасо. Ласина е единствениот син на три деца родени од успешниот сојуз меѓу неговиот татко и мајка.

Како што е вообичаено во некои африкански земји, Ласина порасна играјќи уличен фудбал со други деца. Тогаш, тој понекогаш ја следеше својата мајка, која беше професионален играч, на фудбалскиот терен. Таму, тој гледа како вештите играчи изведуваат секакви трикови со топката.

Можеби младото момче размислувало да навлезе во фудбалот додека гледал како игра неговата мајка. Без оглед на основата на неговата одлука, сигурен сум дека не жали што ја избра играта пред секоја друга кариера.

Потекло на семејството Ласина Траоре:

Не треба да бидеме премногу шокирани кога ја гледаме младата Burвезда на Буркинабе како изведува одличен настап на теренот. На прво место, Ласина потекнува од семејство кое има одличен учинок со фудбалот.

Моресо, неговиот татко, мајка и братучед биле фудбалери. Оттука, можеме да заклучиме дека висока вештина на спортски дух поминува низ неговата вена. Не е ни чудо што Ласина беше во можност да прикаже ненадминлив фудбалски потенцијал со својот прв професионален клуб Ајакс.

Потекло на семејството Ласина Траоре:

И покрај тоа што игра во една од престижните лиги во Европа, иконскиот напаѓач секогаш би се сеќавал на своите корени. Се разбира, неговата црна кожа е несомнен доказ што го покажува создавањето на неговото африканско потекло.

Дали знаете? Home Родниот град на Ласина, Бобо-Диуласо е вториот по големина град во Буркина Фасо. Градот зборува на ulaула како нивна улична лингва-франка по нивниот официјален јазик (француски).

Приказна за кариерата на Ласина Траоре:

Уште од времето, играчот роден во Африка е добар со фудбалот. Назад во детските денови, Траоре секогаш завршува како најдобар стрелец на многу локални натпреварувања. Благодарение на неговиот чичко, Рахим Уедраого, кој основаше нов фудбалски клуб во 2012 година, Ласина може да го однесе својот талент на следното ниво.

Додека Ласина Траоре постигна 11, тој се приклучи на академијата на неговиот чичко, Рахимо ФК. Во новиот тренинг центар, младиот напаѓач се сретна со други деца кои беа поталентирани отколку што некогаш ги замислувал.

Ласина Траоре во раниот живот во кариерата:

Со поддршка на неговите родители, Ласина ги помина следните пет години од својот живот развивајќи ги своите вештини на академијата Рахимо. Додека играчот на Буркинабе достигна 16 години, тој започна 8000 километри пат до Јужна Африка и се приклучи на Ајакс Кејп Таун ФК.

И покрај тоа што е премногу млад, талентот на Ласина во неговиот нов клуб го повтори фактот дека тој беше одличен играч. Сфаќајќи колку е потребна неговата моќ во националниот тим, тренерот на Буркина Фасо го натера 16-годишникот да учествува на пријателски натпревар против Бенин на 4-ти ден од мај 2017 година.

Биографија на Ласина Траоре - Патот до славната приказна:

Погодете што?… Младото момче постигна три гола за пастувите на Буркина Фасо во неговите први два меѓународни настапи. Неговиот неверојатен перформанс го привлече вниманието на Ајакс. За жал, Траоре беше премногу дебел и требаше да ослабне пред да може да се приклучи на клубот. Оттука, Ајакс испрати тренер да го подготви за животно искуство во професионалниот фудбал.

Откако ја подобри фигурата на телото, на Ласина му беше понудена пракса што се чинеше повеќе како проба во Ајакс. Тогаш, тој мораше да се натпреварува против Matthijs de Ligt, кој го направи својот тест доста предизвикувачки. Потоа, тој потпиша три и пол годишен договор со Ајакс на 4 јануари 2019 година.

Ласина Траоре Успешна приказна:

По неговото пристигнување во Холандија, тој најпрво играше за Јонг Ајакс и постигна 21 гол на 31 натпревар. Потоа, тој се приклучи на првиот тим на Ајакс и им помогна да освојат бројни награди. Секако, настапот на Ласина беше сензационален, а неговиот успех во кариерата ги исполни со радост срцата на неговата мајка и сестри.

Набрзина до моментот кога го напиша ова Био, Ласина Траоре стана првиот играч на Ајакс по Марко ван Бастен во 1985 година кој постигнал до пет гола во холандско првенство. Останатото, како што велат, е историја.

Која е девојка Ласина Траоре?

Не може да се негира фактот дека неговото мускулесто тело може, се разбира, да привлече многу од неговите обожавателки. Сепак, Ласина Траоре избегнуваше да го открие идентитетот на неговата девојка или идна сопруга секогаш кога ќе се појави темата.

Како и да е, државјанинот Буркинабе го даде своето неподелено внимание да се осигура дека тој се истакнува во сите аспекти од неговиот живот (што вклучува и живот во неговата врска) Бидете сигурни, семејството Ласина Траоре со радост ќе го поддржи кога ќе дојде време да се ожени со сопругата.

Личност на Ласина Траоре:

Иконскиот африкански напаѓач досега од дома не го заборава создавањето на неговото наследство. Понекогаш, за време на празничниот период, Ласина обично облекува фустани од природно производство (кафтан), подвиг што покажува дека тој е целосно свесен за неговите семејни корени.

Без сомнение, интензивниот глад на Ласина за постигнување голови може да го претстави како работохолик на теренот. Сепак, тој покажа и други црти како што е чувствителен, упорен и реален, што докажува дека сè што тој прикажува на теренот е само карактеристика на неговите хороскопски одлики на Јарец.

Ласина Траоре Начин на живот:

И покрај прекумерната сума на пари вложени во спортот, некои играчи водеа живот со низок клуч. Слично на тоа, Ласина Траоре живееше скромен начин на живот, без оглед на неговата заработка од Ајакс.

Се чини дека Траоре е сопственик на куќа и дури може да поседува и егзотичен автомобил, или можеби и повеќе. За време на заклучувањето КОВИД-19, тој послушно се опушти во својот дом и ги охрабри сите да го сторат истото.

Ласина Траоре нето-вредност:

Потребни се успешни африкански фудбалери како Андре Онана голема напорна работа за да се собере огромно богатство. Во иста насока, Ласина ќе мора да продолжи да постигнува асистенции во Ајакс за да ја подобри својата заработка и да ја зголеми својата вредност. Ние ги проценуваме неговите средства на помалку од еден милион евра за време на пишувањето на неговата биографија.

Семеен живот на Ласина Траоре:

Можеби никогаш не сте знаеле, најголемиот подарок што го краси неговото постоење со важност е неговиот вроден фудбалски талент. Моресо, бидејќи и неговите родители беа вешти играчи, Траоре е убеден дека фудбалот му поминува низ вените. Во овој дел, ќе откриеме Факти за семејството на Траоре, почнувајќи од неговиот татко.

За таткото на Ласина Траоре:

Прво и најважно, напаѓачот Био ќе остане некомплетен без достојно споменување на неговиот татко. Очигледно, таткото на Ласина Траоре исто така бил извонреден фудбалер. Сепак, напаѓачот призна дека не успеал да го гледа како игра.

Веројатно, тој можеби го изгубил татко му од студените раце на смртта на многу нежна возраст. Па, никогаш не можеме да ја кажеме реалноста на искуството на неговото семејство со човекот кого го нарекува „тато“.

За мајката на Ласина Траоре:

Можете да ја замислите радоста што го исполнува срцето на неговата мајка додека сфати дека нејзиниот единствен син ја наследил нејзината фудбалска моќ. Се разбира, мајката на Траоре беше капитен на националниот тим на Буркина Фасо за време на нејзините денови во кариерата, подвиг што ја прикажува како талентирана играчка.

Според Ласина Траоре, неговата мајка била поталентирана од татко му. Оттука, тој верува дека неговите фудбалски потенцијали доаѓаат од неа. Не е ни чудо што тој секогаш ја смета за вистински број 10, благословен со голема креативност и технички вештини.

За браќата и сестри Ласина Траоре:

Уште од времето, напаѓачот секогаш ги држеше своите сестри со висок поздрав. Истражувањата покажуваат дека Ласина Траоре има две сестри кои најверојатно ќе бидат мајки на децата прикажани подолу. Beenе беше одлично ако тој имаше брат кој можеше да игра исто како и тој. Кој знае, тие можеби направија совршен комбо за својата репрезентација.

За роднините на Ласина Траоре:

Интересно е што неговиот братучед (Бертран Траоре) се прослави и во европскиот врв. Без сомнение, семејството Траоре е горд на достигнувањата на Ласина и неговиот братучед кои играат за Астон Вила за време на пишувањето на оваа животна приказна.

Нашиот истражувачки тим сè уште работи напорно за да го открие идентитетот на неговиот дедо и баба. И покрај тоа што неговите чичковци и тетки не излегоа да се идентификуваат со него на социјалните мрежи, нивните најдобри желби секогаш биле со него.

Ласина Траоре нераскажани факти:

Откако ве осветливме за Семејството на напаѓачот, ви презентираме повеќе вистини за неговата животна приказна што ќе ви помогнат да ја разберете неговата биографија.

Факт # 1: Тој заработува милиони кога ќе го видите во Западноафрикански франк ЦФА:

Без сомнение, неговата почетна плата како професионалец - и покрај тоа што е мала, значи многу за луѓето од Буркинафасо, Западна Африка.

Вистината е, wтука потекнува семејството на Ласина Траоре, просечен граѓанин заработува околу 509 Евра месечно. Во реалноста, тие ќе треба да работи 34 месеци (2.8 години) да го направи она што Ласина го собра за еден месец во времето кога ја започна својата сениорска кариера во Ајакс.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно€ 208,320
Месечно€ 17,360
Неделно€ 4000
Дневно€ 571
На час€ 23
На минута€ 0.4
Во секунда€ 0.007

Стратешки поставивме анализа за заработката на Ласина Траоре како што чука часовникот. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Ласина Траоре, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт # 2: Профил на ФИФА:

Судејќи според неговите статистички податоци, пазарната вредност на напаѓачот скокна до огромна сума од 2.9 милиони евра за време на пишувањето на ова Био. Благодарение на неговиот напаѓачки инстинкт, Траоре е рангиран меѓу најдобрите 50 најдобри фудбалски чуда во 2020 година

Факт # 3: Религија на Ласина Траоре:

Почитуваниот напаѓач ја дели истата вера како и Едуард Менди - исламот. За гордо да се идентификува како муслиман, Ласина Траоре излезе на својата страница на Инстаграм за да објави една своја слика, на која има исламски натпис.

Заклучок:

Светот на фудбалот постепено се менува бидејќи многу млади добиваат повеќе можности за игра во своите клубови. Слично на тоа, нашите Најновото чудо на Ајакс од 2020 година исто така одговори на јасен повик на фудбалска генерација каде што младите играчи влијаат.

На оваа белешка, целото негово семејство (особено мајката на Траоре) постојано се молат за да се истакне во кариерата. Со нетрпение очекуваме иднина каде whereивотната приказна на Ласина Траоре ќе ја содржи фразата; „Најдобриот напаѓач во Европа“.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата Биографија за напаѓачот на иконскиот Буркинабе. Кои се твоите размислувања за достигнувањето на Траоре досега? Leaveубезно оставете го вашиот одговор во нашиот дел за коментари подолу.

Вики:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Ласина Шамсте Соудин Франк Траоре
Име на прекар:Ласина Траоре
Датум на раѓање:12th Јануари 2001
Место на раѓање:Бобо Диуласо, Буркина Фасо
Годишна плата £ 208,320
Професија:Фудбалер
Хороскопски:Јарец
Религија:Исламот
Националност:Буркинабе
Висина:1.83 м (6 стапки)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари