Конор Коади Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Конор Коади Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Конор Коди ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Во едноставни термини, ви претставуваме целосна животна приказна на бранителот. Овој спомен започнува од неговите рани денови до кога се прослави. За да ви го отворам апетитот, еве фотографии кои ја покажуваат неговата прогресија низ годините - јасно резиме на Био на Конор Коади.

Да, секој знае (како на по-КОВИД), тој стана надеж за репрезентацијата на Англија и совршен конкурент за Хари Магуир. Сепак, само неколку фанови ја прочитаа неговата интересна животна приказна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Конор Коади Детска приказна:

За почетниците на биографијата, неговиот прекар е Конорињо. Конор Дејвид Коади е роден на 25-ти ден во февруари 1993 година од неговата мајка Гејл Коди и таткото Енди Коади во градот Сент Хеленс во Мерсисајд, Англија.

Конор Коди години во пораст:

Конорињо порасна сакајќи да стане фудбалер и ништо друго. Спортот беше популарен меѓу многу домаќинства во Хајдок, во околината на Сент Хеленс каде порасна. Исто така, родителите на Конор Коади и братот Харисон беа страствени навивачи на Ливерпул за време на неговите детски денови. Оттука, неговите рани желби не беа минувачка фантазија.

Семејно потекло на Конор Коди:

Прво и најважно, неговите родители направија должност да не му даваат ништо освен најдоброто. Всушност, Енди и Гејл се погрижија Конор да отиде во стандардни училишта - потврда за социоекономскиот статус на нивното семејство од средната класа.

Потекло на семејството Конор Коади:

Бранителот е бонафид Англичанец по раѓање и потекло. Уште повеќе, резултатите од истражувањето спроведено за утврдување на корените на Коади покажуваат дека Свети Елена зазема значајна фаза во хрониките на неговата лоза. Околината на Сент Хеленс, особено Хејдок е местото од каде потекнува семејството на Конор Коади.

Како започна фудбалот во кариера:

Конор имаше само 8 години кога го започна своето патување во кариерата во Ливерпул. Интересно, тој беше во иста возрасна група како и Раим Стерлинг, Jonон Фланаган и Андре Виддом. Еве ретка фотографија од дефанзивецот за време на неговата младост.

Приказната за Ливерпул:

Издигнувајќи се низ редовите на „црвените“, младиот дефанзивец имаше можност да учи од значајни starsвезди на „црвените“, како што е Џерард Карагер и Ригоберт песна. Тој еднаш за ЕкспресАндСтар во едно интервју изјави дека:

„Raерард и Карагер имаа 100% влијание во мојата кариера. Имав привилегија да ги гледам како играат, тренирам со нив и ги следам “.

Биографија на Конор Коди - Патот до славната приказна:

На врвот на својата кариера во редовите на „црвените“, младиот дефанзивец дебитираше за време на натпреварот од Лигата на Европа против Анжи од Махачкала во 2012 година. Тој наскоро го имаше своето деби во Премиер лигата против Фулам во 2013 година, пред да се согласи на позајмица со клубот од Лига еден, Шефилд Јунајтед .

По завршувањето на неговата позајмица во Шефилд, Коади по консултација со своето семејство одлучи дека е време да го напушти Ливерпул. Вистината е, тој знаеше дека ќе биде тешко да се добие место во првиот тим на „црвените“, без благодарност до тогаш постојниот фонд на одбранбени таленти - пример е Дејан Лаверн итн За разлика од Џо Гомез, сиромашниот дефанзивец си замина поради тоа што неговите шанси за успех со Ливерпул беа мали.

Био на Конор Коди - Подемот на славата:

Така, му беше лесно да се приклучи на Хадерсфилд во 2014 година за трансфер од 500,000 2015 фунти. Не помина долго и тој се пресели во Вулверхемптон Вондерерс во 2017 година и на крајот ги виде волците како се пласираат во Премиер лигата за време на сезоната 18-XNUMX.

Брзо напред до времето на пишување на оваа биографија, Конор Коади уживаше во метеорски подем откако го напушти Ливерпул. Дефанзивецот е етаблиран член на Волците. Покрај тоа, тој неодамна го доби и првиот повик во Националниот одред на Англија Герет Саутгейт се обидува да го натера да ги носи надежите во одбраната на земјата.

На кој начин ќе излезат работите за него, ние сме оптимисти дека ќе биде добро. Останатото, како што велат, е историја.

Запознајте ја сопругата и децата на Конор Коади:

Има само неколку играчи на Вулверхемптон кои можат да се пофалат со сопруга и деца. Централниот бек е еден од нив. Сопругата на Конор Коади се вика Ами. Таа е русокоса со која дефанзивецот го поминува секој посебен момент од животот.

Тој ја вади на годишни одмори и не престанува да пее пофалби за нејзината немилосрдна поддршка кон него и неговата кариера. Иако нема записи кога паровите започнале да се дружат или разменувале завети, знаеме дека нивниот сојуз родил 3 момчиња. Тие вклучуваат Анри, Фреди и Луи.

Еве Конор Коди споделува посебен момент со неговата сопруга и децата
Еве Конор Коди споделува посебен момент со неговата сопруга и децата.

Конор Коади семеен живот:

Секогаш кога од централниот бек ќе се побара да наведе имиња на блиски лица, можеме лесно да ги предвидиме првите три имиња што тој ќе ги спомене. Тие се членови на неговото семејство. Ви донесуваме факти за родителите и браќата и сестрите на Конор Коади. Исто така, фактите за неговите роднини ќе бидат предмет на дискусија тука.

За татко Конор Коади:

Енди е името на таткото на бранителот. Коди го смета за инспиративна фигура во неговиот живот и кариера. Тој го носеше дефанзивецот насекаде кога беше дете и никогаш не бил далеку од порасната фудбалска starвезда. Всушност, Енди никогаш не ја промашува играта на неговиот син бидејќи патува насекаде за да го гледа како игра фудбал дома и на гости.

За мајката Конор Коади:

Гејл е името на мама на фудбалерот. Таа е страствен обожавател на Вулверхемптон затоа што нејзиниот син ја разгалува трговијата со Волците. Можеме да ги исцрпиме страниците што зборуваат за тоа како таа го негуваше Коади од неговите денови на лулка за да го направи човекот каков што е денес. Како и да е, веруваме дека имате лебдат и не би се двоумеле да и се заблагодарите на Гејл за работите што ги сторила и што ги прави ако вашите патишта се преминат.

За браќата и сестрите Конор Коади:

Англичанецот има само еден брат познат како Харисон. Коди му смета на Харисон дека му понудил фантастична поддршка како неговиот татко. Всушност, ги надминува разумните сомнежи дека браќата делат блиски врски и си го враќаат едни на други.

Можете ли да го забележите братот на Конор Коади во овој кадар
Можете ли да го забележите братот на Конор Коади во овој кадар?

За роднините на Конор Коди:

Далеку од задното потесно семејство на центарот, нема записи за неговото потекло. Со други зборови, записите за неговиот дедо по мајка и по татко се непостоечки. Нема ниту информации за неговите чичковци, тетки, братучеди, внуци и внуки.

Личен живот на Конор Коди:

Ајде да разговараме за тоа кој е централниот бек надвор, осигурувајќи дека неговиот голман не биде премногу работен. Содржината на неговиот карактер е најдобро позната на членовите на семејството и близок соработник кој ја потврдува неговата мирна и собрана природа.

Исто така, Коади е природен лидер и инспиративно присуство каде и да оди. Има само неколку работи што тој ги сака по фудбалот. Тие работи вклучуваат играње видео игри, патувања и поминување квалитетно време со неговото семејство и пријатели.

Конор стил на живот:

Во врска со тоа како фудбалската starвезда заработува пари, општо е познато дека фудбалот е многу профитабилен спорт. Всушност, PSвезда на ПСG Kylian Mbappe еднаш забележа дека има „луди пари во спортот“. Така, не е изненадувачки што Коди заработува 55,000 фунти неделно. Уште повеќе, годишната плата на централниот бек од 2,864,400 фунти ја оправдува неговата проценета нето вредност од 3.5 милиони фунти.

Со ваква значителна основа на богатство, нормално е да се види како Коади крстари во егзотично Ауди. Уште повеќе, тој има капитен кој доликува на куќа во Вулверхемптон, сето тоа благодарение на лудите пари и одобрувањата што доаѓаат со врвниот фудбал.

Ви рековме дека тој има ауди, нели
Ви рековме дека има ауди, нели?

Факти за Конор Коди:

За да ја заокружите оваа интересна биографија на дефанзивецот, еве помалку или непознати факти за него.

Факт # 1 - Распределба на платата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗАРАБОТУВАЕ ВО ФУНДИ (£)
Годишно£ 2,864,400
Месечно£ 238,700
Неделно£ 55,000
Дневно£ 7,857
На час£ 327
На минута£ 5.45
Во секунда£ 0.09

Ова е она што Коди заработи откако почнавте да го гледате неговото Био.

€ 0

Факт # 2 - Рангирање на ФИФА 2020:

Британскиот фудбалер има вкупен рејтинг од 79 со потенцијал 81. Вистината е дека тоа е ниско за некој што се смета за надеж за англиска одбрана. Всушност, Профил на Конор Коади во Премиер лигата зборува за неговиот квалитет. Се надеваме дека ФИФА ќе ги прегледа овие бројки и ќе ги направи да ја рефлектираат реалноста.

Факт # 3 - Религија на Конор Коади:

Скиперот на Волците е верник и христијанин, иако немаме индиции или докази што го сугерираат тоа. О, почекај малку, неговиот брат го носи името Харисон. Повеќе, родителите на Конор Коади го натераа да го носи средното име Дејвид - христијанско име. Доволно е за трага.

Заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова интересно пишување на биографијата на Конор Коади. Се надеваме дека ве инспирирало дека семејната поддршка им помага на поединците да постигнат напредок.

Земете пример од семејството на Коади кое го следеше секаде каде што одеше. Тие беа „црвени“ кога централниот бек беше со Ливерпул и станаа „волци“ кога тој му се приклучи на Вулверхемптон.

Покрај тоа, ни треба да ги пофалиме родителите на Конор Коади за нивната непоколебливост во промовирањето на неговите интереси. Навистина, нивната поддршка ретко може да се најде во повеќето домаќинства.

Вики на Конор Коади:

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно имеКонор Дејвид Коади
прекарКонорињо
Дата на раѓање25-ти февруари 1993 година
Место на раѓањеСвета Елена во Мерсисајд, Англија.
Играње позицијаДендер / центар назад
РодителитеГејл и на неговиот татко Енди. 
СестриХарисон
СопругаАми
ДецаАнри, Фреди и Луи
ХороскопскиРиби
Нето вредност3.5 милиони фунти
хобијаИграње видео игри, патувања и поминување квалитетно време со семејството и пријателите.
Висина6 стапала, 1 инч

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни и биографии од детството со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во нашето биографија на Конор Коди, предупредувајте не. Во спротивно, ставете коментар кажувајќи ни што мислите за Бранителот.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари