Киера Триппир детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за генијалниот десен бек, која е најдобро позната по прекарот; "Frodo". Нашата Киера Триппир детска приказна плус нераскажани биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае дека е вистинскиот фудбалер. Сепак, само малкумина навивачи знаат многу за Био Киеран Трипиер, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Раниот живот

Почнувајќи, неговото целосно име е Киран Џон Трипиер. Роден е на 19th ден од септември 1990 на неговата мајка, Елинор Трипиер Ломакс, и татко, Крис Трипиер во Бери, Велика Британија.

Trippier е роден во скромен семеен потекло, во домот на среќен Дрво хирург, arborist, arboriculturist, на сликата подолу.

Да не те збуни; професијата на неговиот татко вклучува одгледување, управување и изучување на одделни дрвја, грмушки, винова лоза и други трајни дрвни растенија. Овој тип на работа тогаш не беше добро платен и за човек кој има 4 момчиња. Никогаш не беше лесно за Крис и Елеонор.

Trippier пораснал како најмлад син на мајка му и тато. Тој беше најмладиот од неговите тројца браќа имено; Крис, Кертис и Келвин. Сите момчиња израснале во селото Summerseat во Рамсботом, Голема Манчестер. Растењето во оваа област подразбира нешто фудбалско. Неговите родители освен Трипјер беа сите навивачи на Манчестер Јунајтед. Овој факт ја обликува својата судбина како што е објаснето подолу.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Фудбалска средба

Како младо дете, Трипиер станал љубител на фудбалот за време на основните училишни денови. Сепак, неговите родители ја имале својата основа за идејата дека "Образованието ќе дојде прво, пред спортот". Откако потекнува од смирено семејно потекло, Трипјер ги следеше неговите родители кои сакаат да го завршат основното образование пред сериозно да го земат фудбалот. Според неговите зборови;

"На млад возраст, Играв за мојот локален тим, Седфилд. Беше добар тим да биде фер. Имаше неколкумина од нас кои играа во тој тим, кои сите одеа на различни академии. Бев меѓу околу шестмина играчи кои беа избрани од извидници на Манчестер. Го набројав кога бев околу осум години ".

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Рана кариера

За жал, и покрај тоа што го гледаат Обединетите извидници, Киран никогаш не се приклучи на Манчестер Јунајтед.

"Татко ми сакаше да одам во Јунајтед, бидејќи тој е масовен црвен - целото мое семејство е, но како што бев толку млад, татко ми виде дека повеќе се ужива во Манчестер Сити. тој не ме притиска или ништо. Мојот фамилily не беше премногу среќен отидов во Сити на весел начин. Тие би сакале да ме видат во Јунајтед. но, Бев среќен што градот ми беше пат. "

Trippier, сепак, одлучи да се приклучи кон Академијата на Манчестер Сити, бидејќи знаеше неколку пријатели таму и фактот дека тој сè уште беше локален за него. Во своите години на подготовка во Манчестер Сити, Киран започна како централен играч од средниот ред и го пронајде својот пат до десното десно, пред да се насели на десниот бек.

Дури и во ова време, правилата на неговите родители "Образование прво, пред фудбалот" уште стоеше. Киеран беше во можност и понатаму да ја следи својата очигледна страст за фудбалот кога присуствуваше на средното училиште Вудхе во Рамсботом. Неговите родители му дозволија да го измеша образованието и фудбалот во тоа време.

Trippier секогаш е благодарен на помошта на неговите професори и на соработката на училишното раководство на Вудхей, кој му дозволил да го смени фудбалот со академици.

"Бев навистина блиску до мојата главаr, Mr. Брадли "," Киеран се сеќава. "Градот ме извлече од моето училиште два дена неделно за да одам и да тренирам. Во вторник и четврток одев во училиште, но за среќа мислам дека директорот виде нешто во мене и ми дозволи да го сторам тоа, па затоа имав среќа во тој поглед. Јас всушност навистина уживав во училиштето. Бев близок со наставниците и тројцата браќа одеа таму.

"Јас сакав да правам атлетика и за моето училиште. Имаше голем настан во крос-кантри во Heaton Park, каде што сите училишта се собраа - победив на трки на долги патеки. Дури и со тоа, фудбалот дојде прво. "

Trippier напредувал низ младинските редови во неговиот клуб. Додека играше за клубот, Трипиер дипломирал на Вудхеј средното училиште во 2007. Истата година ја заокружи својата младинска кариера во Манчестер Јунајтед на возраст од 17.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Неизвесноста

Трипјер стана редовен во резервираниот тим откако го потпиша својот прв професионален договор со Манчестер Сити во 2007. Тогаш тој, исто така, учествуваше во тимските младински фудбалски должности и покрај тоа што беше примен во високата страна на клубот. Еден незаборавен време за него дојде кога тој го предводеше тимот кој го освои Младинскиот ФА Купот во сезоната 2007-08. И покрај сите овие успеси, имаше страв. Тоа беше веста за Манчестер Сити преземање.

Во средината на јули 2008, избувнаа вестите за преземањето на Манчестер Сити. Ова довело до страв кај играчите на Манчестер Сити, особено на помладите од кои е дел од Триппер. Денот на договор се случи на 4th на август 2008.

Шеик Мансур, еден од најбогатите сопственици на фудбалот, со семејно богатство од најмалку $ Трилиони 1 го купил клубот. Оттогаш, Неквалитет Трипиер почна да ги брои преостанатите денови во клубот, знаејќи дека новиот сопственик ќе му наложи на својот менаџер да оди за постари и поискусни играчи во обид да се натпреварува со Јунајтед. Тоа беа родителите на Киран Трипиер, кои го советуваа нивниот син да ја избере опцијата за заем што ја направи.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Стани за слава

Откако траеше недостаток на селекција повеќе од една година, што конечно го потврди она за кое претходно се плашеше, Триппиер одлучи да се приклучи на Барнсли во февруари 2010 откако не успеа да стигне до тимот на Манчестер Сити.

Пробивот: Тој настапил за Барнсли во сите натпреварувања, постигнувајќи важни цели и освојувајќи ја наградата "Млад плеер на годината". Ова беше време кога го доби прекарот -Frodo поради неговиот мал поглед како некако наликува на Господ на прстените карактер.

Во обид да игра за поголеми клубови, Трипје мораше да се приклучи на друг клуб, Барнли најпрво на позајмица, пред да се здоби со постојан договор. Додека бил во клубот, тој ја освоил наградата за играч на Барнли на годината (2011-2012 сезона) за неговите импресивни напади и игра.

Трипјер повторно продолжи да импресионира во својата втора сезона со клубот како што беше именуван на шампионатот ПФА Тим на годината за сезоната 2012-13. Тој исто така ја доби истата награда следната сезона, со што водеше Барнли на промоција во Премиер Лигата. Ова беше кога започна интересот на големите клубови во Премиер лигата.

На 19 Јуни 2015, Трипиер потпиша за Тотенхем под управите на Маурисио Похетино. Сега остатокот, како што велат, е сега историја.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Животен однос

Сите помлади момци, во одреден момент, фантазираат за да имаат врска со постара жена. Ова е случај со Киран Трипиер и неговата поранешна женска сопруга, Шарлот Трипиер. Нивниот однос растеше од статус на најдобра пријателка до вистинска љубов.

Двете двојки, по нивната тајна свадба, одлучиле да имаат дете. Зборувајќи за одлуката, рече Кирен;

"Зборував со останатите момчиња кои сега имаат деца и ми кажаа како тоа го смени животот, па Шарлот и јас сме навистина возбудени да бидеме родители"

Сопругата на Trippier, Шарлот Трипиер, даде дете кое го поставија Јаков. Јаков дури и како дете е толку интересен лик. Ви кажуваме зошто во изјавата наскоро. Подолу се двајцата родители уживаат квалитетно време со својот популарен син.

Говорејќи за раѓањето на Јаков во врска со перцепцијата на неговите родители, Трипјер рече:

"Моето семејство е навистина задоволно, бидејќи јас сум најмладиот син на мајка ми и тато, па затоа е доста посебно за нив. Очигледно, тоа е голема одговорност за мојата сопруга и јас, но јас сум таков горд татко! Очигледно, кога Јаков ќе старее, ќе ставам топка пред нозете и се надевам дека тој ќе сака да биде фудбалер, но не сум пиздавач - ако не сака да биде фудбалер, тогаш тој не ' Мора да биде. Но, се надевам дека тој е.

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Ефектот на Јаков

Кирен и неговото семејство се многу близок пријател со фудбалерот долу во земјата, Хари Кејн.

Зборувајќи за такво пријателство, би помислил дека најдобриот пар е помеѓу двајцата фудбалери (Kieren and Хари). Сепак, судејќи според сликата подолу, постои поприродно пријателство меѓу Џејкоб Трипиер (Кирен) и Ајви Џејн Кејн (Хариќерка).

Сега тука доаѓа суштината: Јаков Трипиер се вели дека е познато дете кога се споредува со децата на играчите на Тотенхем и играчите на Премиер Лигата. Тоа е затоа што тој лично тргнал на интернет со стотици твитови на неговото име, дури и да го направи неговиот татко попознат.

Трендот започна кога Трипјер дели една од неговите фотографии Маурисио Почетино на теренот на Лејн по натпревар. Шокантно, младиот син на Trippier, Јаков, се чинеше дека има многу восхит за менаџерот. Јаков даде шеф на неговиот татко непроценлив изглед како што се гледа на сликата подолу.

Trippier реагираше на трендот на неговиот син, велејќи:

"Да, многу луѓе ме tweeting за тоа. Дури и менаџерот СЕ ПОДГОТВУВА, САМО НЕКОГАШ. "

Киера Триппир детска приказна Плус Неизречена биографија факти -Семејно позадина

Киран Трипие е благодарен на неговите родители за жртвите што ги направија за да му помогнат да стигне до врвот на неговата кариера. Доаѓајќи од сиромашно семејно потекло, за неговите родители беше тешко кога Трипјер беше помлад.

Тогаш, со Триппие и со неговите браќа имаше седум дена во неделата непрекинато; Крис, Кертис и Келвин. Неговиот непосреден постар брат, Kevin е попознат по презимето на неговата мајка Lomax. Кевин како неговиот брат заврши да стане фудбалер. Подолу се и браќа со малку сличност поради фактот што тие можат да бидат од различни татковци.

Kevin уживаше добра кариера во Фудбалската лига со слични на Олдам и Рокдајл. Тој е бранител по фудбалска трговија и четири години постар од неговиот брат, Кирен. Останатите браќа никогаш не стигнале во фудбал.

Еднаш, Kieren Tripper се обидуваше да се осврне на Келвин во смисла да ги следи стапките како фудбалер, но многу му оддаде голема заслуга на неговата мајка и тато за да им помогне заедно. Тогаш, во други за да се покријат трошоците / трошоците за обука, и двајцата родители ќе му овозможат на Трипјеер да тренира во понеделникот, Кевин Вторник, Триприје среда, Кевин Четврток, Триппир сабота и, конечно, Кевин во неделата.

Тогаш, татко Kieren Tripper беше работат далеку цело време во Шкотска, се обидуваат да заработат пари колку дрво лекар. На крајот на денот, тој може само да си дозволи малку за момчиња дури и по неговата сопруга (Мама Kieren Trippier е) придонеле. Парите биле доволни за да обезбедат надоместок за момчињата и, исто така, да купат фудбалски чизми, алати и бензин.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Kieran Trippier плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари