Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за клинички финишер кој е најдобро познат по прекарот; "Кев". Нашата Кевин играро детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите клинички завршни способности, но малкумина го сметаат нашиот Био Кевин Играиро, кој е доста интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Кевин Изиро е роден на 9th ден од мај 1987 во Сенис, комуна во Оиза, 35 километри (22 ми) северно од Париз Франција. Тој е роден на г-дин и г-ѓа Доминик Изиро неговите родители.

Неговите родители се по потекло од Португалија. Тој ја започна својата фудбалска кариера, играјќи за ES Marly-la-Ville, недалеку од неговиот француски роден град, на возраст од шест години. Пред да го претворат 13 како што е прикажано подолу, тој се одлучи да остане во регионот со менување на различни младински клубови. Како 13-годишна возраст, Кевин веќе живееше, јадеше и спиеше фудбал.

Додека бележи на млада возраст, Gameiro беше забележан од поранешниот играч на РС Стразбур и разузнавач Jacky Duguéréroux кој го препорачал играчот да му се придружи на неговиот поранешен клуб. Во 2004, Gameiro го заврши својот потег на клубот на Алзас, кој се приклучи како младински играч. Ова беше местото каде што зрелоста, како што е прикажано подолу, влезе. Уште повеќе, ја научил неговата клиничка завршница во овој клуб.

По успешен престој во Лориен од 2008 до 2011, Кевин стана познат како играч од светска класа. Во јуни 10, 2011, Кевин се согласи со терминот презентиран од Париз Сен Жермен и потпиша четиригодишен договор по цена од 11 милиони евра плус опција за бонуси. Неговите денови во клубот беа нумерирани по преземањето на 2011 од страна на сопствениците на Катар.

По набљудувањето на натпревари од Јули 25, 2013, Кевин постигна договор со шпанскиот клуб Севиља и потпиша петгодишен договор во вредност од 10 милиони евра. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Љубовта at прва видот се случува само кај 11% од случаите и е почест кај мажите отколку кај жените. Кевин се вљубил во Лина на прв поглед.

Заедно имаат два сина Арон и Ајден. Кевин се венчала Лина откако родила две деца. Тоа беше тајна свадба која најмногу уживаа членовите на неговото потесно семејство.

Кевин Изиро и неговиот прв син Арон се многу блиски пријатели. Арон Иниеро се надева дека ќе ги следи стапките на неговиот татко за да стане фудбалер.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Личен живот

Кевин Изиро го има следново значење за неговата личност.

Предности: Кевин е сигурен и во неговата кариера и во односите. Тој е, исто така, трпелив, практичен, посветен и конечно, многу одговорен.

Слабости: Кевин може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен.

Што Кевин Гамиро сака: Тој сака да ја крие својата личност во јавност, сака градинарство, готвење, музика и романса.

Она што не го сака Кевин: Ненадејни негативни промени во начинот на живот од луѓето што ги сака, односите и кариерните компликации и несигурност од секаков вид.

Накратко, Кевин е многу практичен и добро заснован. Тој е некој кој постојано би сакал да ги собира плодовите на својот труд.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Избор на автомобил

Кевин Изиро е силен обожавател на Audi R8 кој чини околу 135,000 евра. Тој го смета за "Легендарниот тркачки автомобил што поседува".

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семејство

Кевин Изиро доаѓа од позадината на семејството од средната класа пред да се исплати фудбалот. Тој има португалски наследство преку неговиот дедо од татковство. Тој доаѓа од семејство со карактеристики на релативно лесни рамки.

Португалската имиграција за прадедото на Кевин Газиро се одржа главно за време на 1960s и 1970s, за да избега од диктатура и регрутација и да се најде подобра животна состојба. Повеќето почнаа да работат во градежништвото.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Разочаран Португалија

Gameiro има право да ја претставува Португалија на повисоко меѓународно ниво. Во 2009, тогашниот менаџер Карлос Квироз изјавил дека е Gameiro "Интересен играч" и дека тој "Би сакал да разговара со него" за претставување на Португалија. Сепак, Gameiro го минимизираше говорот, наведувајќи дека тој "Навистина немаше никакви врски со земјата" и дека тој претпочитал да ја претставува Франција.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Зошто тој го избра Атлетико Мадрид

Според неговите зборови ..."Атлетико Мадрид нуди најдобро пријателство. Исто така, за многу сезони, тимот ја задржа својата репутација. Пред да дојдам, ми беше кажано дека е како големо семејство. Имаше можност да се приклучи на Барселона, но во мојот ум, многу е јасно дека сакам да се приклучам во Атлетико кога Атлетико ме контактира. Горд сум што се приклучив, бидејќи како што се чувствувам повеќе поврзани со нивните обожаватели "

Gameiro, исто така, откри дека можел да заработи повеќе пари со напуштање на Шпанија, но немал планови да го стори тоа.

Тој продолжи: "Моите агенти ме навестуваа за поатрактивни понуди на финансиско ниво, но сакав да останам во Шпанија. Се чувствувам многу добро овде. Моето семејство го прави истото и Ла Лига е една од најдобрите лиги.

Кевин Гоиро Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Замена за гневот

Kevin Gameiro е некој кој сигурно не сака да биде заменет, особено кога игра добро во натпревар. Во 2017, Кевин го призна својот гнев на конференцијата по завршувањето на натпреварот, откако беше заменет во 71st минута во победата над Лигата на шампионите 4-2 од Лигата на шампионите над Баер Леверкузен.

Францускиот напаѓач, кој постави гол во првата половина Антоан Гризман пред пребивање на 58th минутна казна, изјави за Марка по натпреварот: "Да, бев лут, бидејќи сакаш да си играш на целиот натпревар, кога играш добро. Бев малку лут, но најважно е победата на тимот. Ова е фудбал, каде што тренерот [Диего Симеоне] одлучува и тоа е тоа ".

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Кевин Гоиро, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде