Кевин Де Брујн за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кевин Де Брујн за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; Gумбир Пеле. Нашата приказна за детството Кевин Де Бруин плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на фудбалската легенда во Манчестер Сити ја вклучува неговата историја, животна приказна пред слава, семеен живот и многу малку познати факти за него во и надвор од теренот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае дека Кевин Де Брујн е еден од најдобрите современи напредни плејмејкери, но само малкумина знаат многу за неговата биографија, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Кевин Де Брујн Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Кевин Де Брујн е роден на 28-ми јуни 1991 година од Хервиг Де Брујн (татко) и Ана Де Брујн (мајка). Роден е како бел кавкаски што формира малцинство на белата етничка припадност во Белгија. Тој беше посебно дете, на кое му беше судено пред раѓањето.

Најраниот дел од своето детство Кевин го помина во посета на Илинг, Англија каде што живееше семејството на неговата мајка и Африка од каде потекнуваше неговата мајка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мохамед Салах за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Другите празници беа искусни во Бурунди и Брегот на Слоновата Коска каде што беа сместени филијалите на нафтената компанија на неговото семејство. Неговиот дедо (од страната на неговата мајка) е голем инвеститор во нафта во Африка.

Биографија на Кевин Де Брујн - Прикажи се за слава:

Кевин почнал да игра фудбал во Дронген, Белгија, на рана возраст од 4 во неговиот град, Гент каде што живеел со своите родители. Тој имаше добар почеток во играта.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија

Подемот на белгискиот интернационалец е метеорски уште од неговиот ран старт. Доаѓаше од два главни атрибути; Прво е напорна и втора е одлучност.

Првиот вкус на ardвезда на Кевин Де Брујн потекнува од неговата примерна посветеност да достигне големи височини. Неговата напорна работа во неговиот младински клуб донесе многу успех, што пак го следеше вниманието на медиумите. Тој се сметаше за иднината на белгискиот фудбал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Курт Зума Плус Untold Биографија факти

Во овој период, Белгија беше уморна од стариот број на играчи поради нивната зголемена непопуларност. Никогаш не се снајдоа добро во фудбалот.

На земјата и требаше фудбалска револуција од грасрут. Кевин беше посочуван како дете кое може да предводи таков.

Чудното дете се гледаше како да се соочува со медиумите во секое време. Тој ќе се соочи со неколку сесии на интервју и пред и по неговите натпревари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговиот метеорски пораст исто така беше проследен со интерес на извидници во белгискиот младински фудбалски систем.

Секој младински клуб го посакуваше. Кевин напредуваше брзо и стана еден од омилените младински фудбалери во земјата.

На 14 години, тој го остави својот домашен живот во селото Дронген надвор од Гент. Таму тој се приклучи на академијата на Генк и го виде своето семејство само за време на викендите.

Ова беше периодот кога научи како да остане независен. Додека бил таму, тој се дружел со семејство кое се грижело за него. На 14-годишна возраст, Кевин можеше да управува со самиот себе.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Тој не беше многу платен, но управуваше со она што го имаше. Според Кевин, „Управување со моето нешто, нешто што ме научија моите родители. Јас не сум некој што троши многу пари во мојот живот.

Го чувам за подоцна кога сакам да направам нешто, за годишни одмори - затоа што немаме многу слободно време. Во текот на сезоната сум дома. Јас си готвам добра храна. Среќен сум. Livedивеам сам од 14-годишна возраст “.

Оставајќи се дома за да ги остварат своите соништа во професионалната кариера се исплатиле. Ти беше премногу млад кога ја донел одлуката. За Кевин, тоа навистина е долг пат за кратко време. Неговата баба навистина се чувствуваше за него. Го посетуваше често.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Кевин Де Бруин:

Татко: Таткото на Кевин Де Брујн, Хервиг Де Брујн, управува со кариерата на неговиот син.

Управување со работите надвор од теренот на неговиот син на совршен начин ги направи обете страни зачудувачки богати.

Хервиг Де Брујн Снр е деловен човек и интензивен преговарач кој успешно го изработил главниот план за кариерата на неговиот син. Т.

неговиот доби бран ефект врз неговиот син, со што го натера да заработува повисоки плати и, исто така, резултираше со зголемување на спонзорските договори.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хервиг исто така е на полн согорување за да го критикува секој кој ги напаѓа неговите синови колку што е во прашање неговата фудбалска кариера.

Тој еднаш пукаше предупредувачки снимки Жозе Мурињо на неговата нечувствителна критика насочена кон неговиот син. [ПОЛНИ ДЕТАЛИ НА JОСЕ МУРИНХО КОМЕНТАЦИЈАТА СЕ ОБЈАСНУВААТ ПОДДРЖУВАЧ)

МАЈКА: Неговата мајка има потекло од Обединетото Кралство (Каде се родени нејзините родители), но е родена во Бурунди, Источна Африка, каде што се наоѓа една од нафтените фирми на нејзиното семејство. Ова со импликација значи дека рутата на нејзиниот син може да се проследи и до Африка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Ана Де Брујн го роди својот фудбалер син на 18-годишна возраст. Ова објаснува зошто таа сè уште изгледа многу млада. Таа е професионалец во нафтено инженерство.

Таа го следеше нејзиниот татко и ги одржува неговите компании и во Бурунди (Источна Африка) и Брегот на Слоновата Коска (Западна Африка).

Поголемиот дел од годините што ги пораснала ги поминала во источноафриканската земја без излез на море пред да отпатува за Белгија каде се запознала и се заубила во таткото на Кевин, Хервиг Де Брујн Снр.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Родителите на Ана Де Брујн живеат во лондонскиот кварт Илинг. Ова беше местото каде што Кевин ги помина Божиќните празници со неговата мајка, како што беше забележано претходно.

Што се однесува до поддршката на нејзиниот син, Ана Де Брујн исто така, поголемиот дел од своето време го поминува на стадиони за да го гледа и поддржува нејзиниот син како игра неговиот фудбал.

Кевин тешко оди во соблекувалната директно по натпреварите. Тој најчесто наоѓа време да биде со неговата мајка. Идеално, таа му дава топли бакнежи по секој фудбалски натпревар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

СИБЛИНГ: Тој исто така доби брат и сестра чие име е Стефани Де Брујн. Таа наликува на нејзината мајка додека нејзиниот брат - нивниот татко.

Kevinивотен однос во врска со Кевин Де Бруин:

Кевин де Брујн во моментов е во брак со Микеле Лакроа како во времето на пишување. Без сомнение, таа е исклучително убава. Таа е парагон за убавина и извонредност. Кевин ја сака од многу причини.

Двете страни се состанаа по неговите проблеми во врска со неговата поранешна девојка. Тие се запознале и по неговиот најдобар пријател (Тибу Куртоа) го изневери спиејќи со бившата [Детали подолу].

Кевин е многу среќен човек откако започна неговата врска со Микеле. Таа беше неговата подобра половина. Микеле е некој што го натерал да биде човекот каков што отсекогаш сонувал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Таа беше една од причините што тој го напушти Челси во Волфсбург. Микеле Лакроа беше дамата која го поправи скршеното срце на Кевин и ја лекуваше неговата емотивна траума која го ловеше долго време.

Тој никогаш не се плаши да ја покаже својата љубов кон неа јавно, особено пред толпата.

Мајката на Кевин е во целосна поддршка на неговиот однос со неа. Двајцата се добри пријатели и биле забележани како го гледаат и поддржуваат нивниот син и момче.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нивното пријателство беше една од причините што Кевин продолжи да иницира план за брак со Мишел. Кевин отсекогаш сакал сопруга која би била блиска со неговата мајка.

Во 2016 година, таа ја објави веста за свршувачката со Кевин Де Брујн на својот Инстаграм. Кевин се ожени со Мишел Лакроа во 2017 година.

Пред неговиот брак, Starвездата на Манчестер Сити се бореше за формата во неговиот клуб. Тој беше прилично вознемирен од неговиот настап.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Марк Гуехи Плус Неоптоварени факти за биографијата

Бракот на Кевин со Микеле беше нешто што му врати насмевка на лицето што доведе до брзо враќање на формата. По неговиот брак, белгискиот репрезентативец ја измавна својата партнерка за романтична пауза во Париз.

Ти си благословен со син пред нивниот брак, кој го нарекоа Мејсон Милиан Де Брујн.

Кевин сака да ужива во една од една изложба за пикник со својот син. Тие сакаат без маичка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Курт Зума Плус Untold Биографија факти

Освен тајното сврзување на таткото, сите партии исто така биле забележани да имаат среќни времиња.

Кевин Де Брујн Факти за биографијата - Непријателство со Тибо Куртоа:

Кевин своевремено беше заубен во Каролин Лијнен. Тие се забавувале 3 години пред нивната врска да биде нарушена од Тибо Куртоа, кој некогаш важеше за доверлив пријател на Кевин. Спиењето со неговата девојка го запали почетокот на нивната расправија. 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поранешната девојка на Кевин де Бруин, Каролин Лијн, открива дека продолжила да го изневерува со неговиот најдобар пријател Тибо Куртоа откако самиот Кевин имал афера со нејзиниот поранешен најдобар пријател.

Гласините за loveубовен триаголник помеѓу Лијнан и Кевин првпат започнаа во април 2013 година, но таа сега проговори.

Лијнан потврди дека била интимна со Куртоа, кого го запознала во Мадрид, откако Де Брујн призна дека ја изневерил со нејзиниот поранешен најдобар пријател.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија

Таа, исто така призна дека Куртоа си го даде најдобриот емотивен третман досега, од типот што не можеше да го добие од Брун.

Според нејзиниот збор до Кевин „Тибо Куртоа ми го даде за една ноќ она што не можеше за 3 години“ 

Таа тврдеше дека Кевин ја измамил прво и и вратила. Таа исто така тврди дека неговите родители биле свесни за неговите измами, но не можеле да сторат или да кажат ништо. Наместо тоа, тие го поддржаа нивниот син веројатно затоа што тој е aвезда.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мохамед Салах за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Лијнан во нејзините зборови за белгиското издание Story Magazine… таа рече

„Не зборував ништо со месеци, бидејќи не можев да кажам ништо, бидејќи родителите на Кевин рекоа дека ќе преземат правни активности ако ја дадам мојата приказна. 

Кевин беше горд да ми каже дека има афера со мојот стар најдобар пријател. Му дадов избор: таа или јас. Бев подготвен да му дадам уште една шанса, но односите никогаш не беа исти.

Бев под притисок. Се чувствував како да сум во кафез. Решив да не молчам повеќе. Ова беше причината зошто отидов во Thibaut неговиот најдобар fпријател за советување.

Тибо ме тешеше и ја искористи можноста да ги покаже своите емоции што ми ги криеше. Тој ми го понуди она што не сум го добил за време на тригодишната врска со Кевин.

Тој ме натера да се чувствувам како вистинска жена. Со Тибо можев да зборувам за сè и за сè. Дури ми подготвуваше и вкусни јадења. Кевин никогаш не го стори тоа за мене “. 

Во меѓувреме, Куртоа и де Бруин никогаш не ги споија разликите по инцидентот. Ова беше една од причините што Кевин ја загуби формата во ФК Челзи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Марк Гуехи Плус Неоптоварени факти за биографијата

Де Бруин се почувствува уништен од тоа што му го направи неговиот најдобар пријател, Тибо. Можеше да остане во Челси да се бори за своето место. Но, неговите емоции не можеа да му дозволат.

Ова беше причината зошто го напушти клубот и зошто се врати како ривал. Неговата врска со Микеле Лакроа ги поправи неговите чувства.

Кевин Де Брујн Факти за биографијата - Неговите размислувања за Премиер лигата:

Според зборовите на Кевин

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Премиер лигата е без сомнение најдобрата, но многу е тешко за младите момци да влезат во лигата. Не гледам толку многу англиски играчи да играат во странство.

Влијанието на нашите играчи кои се тука ни помагаат во Белгија. Можеби може да помогне и играчите на Англија да заминат во странство. Помладите играчи тука одат на Чемпионшип [на позајмица].

Можеби е подобро да се оди во највисоката лига во Германија - тоа е навистина високо ниво. Исто така, има многу добри тимови и можете да научите таму. Многу е подобро да се игра во Германија отколку да се игра на Чемпионшип.

Веќе слушнав дека Англичаните сакаат да останат во Англија. Можеби е такво нешто, не знам со сигурност “.

Можеби, тој има поента. Многу млади играчи кои доаѓаат во Англија од други европски фудбалски нации успеале.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказната на Де Брујн е пример за ова. Тој го постигна својот успех во друга земја покрај неговиот. Денес, тој зборува течно три јазици, имено холандски, француски и англиски. Широчината на неговото фудбалско учење е импресивна.

Кевин Де Брујн Факти за биографијата - Зошто го сака Лондон:

Соодветно е да се напомене дека куќата на дедото на Кевин во Илинг е на само 10 милји од Стемфорд Бриџ. Тој како дете ги поминал Божиќните празници.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Фил Фоден Плус Унтолд Факти за биографија

Кевин беше дел од тимот на Генк кој играше Челзи на одреден натпревар во Лигата на шампионите пред години. Пред натпреварот, неговото семејство имаше специјална средба во Лондон.

Тие се собираат за да гледаат како го гледаат тој ден. Според Кевин, "Го сакав Лондон од тој ден. Ти мајка ми има англиски менталитет, но јас сум целосно белгиски.

Нивната одлука да се соберат за мене направи да се чувствувам толку сакана од семејството. Ова беше главната причина зошто се приклучив на ФК Челзи. Клуб толку блиску до дома “

Кевин Де Брујн и Мурињо Феуд:

на Дејли Меил известува дека Кевин започнал на 5 натпревари за Челси и бил на клупата од 6-от натпревар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Кога се соочи Мурињо да го прашам зошто тој беше преплашен .. Шефот на Челзи Жозе Мурињо наводно,

„Кевин, не тренираш добро. Уште повеќе, вие сте емотивно трауматизирани со вашите проблеми во врската.

Треба да развиете трпеливост со животот на клупа. Соберете се и нема да седите на клупата."

Ова беше тежок Joseозе Мурињо како одговор на конфронтациските прашања на Кевин.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Извештаите покажаа дека тоа е таткото на Кевин, Хервиг Де Брујн исто така се залагаше силно за неговиот син мора да игра со првиот тим.

Тој дури организираше неколку прес-конференции насочени кон дискутирање на прашањето за недостатокот на можности на неговиот син и неговиот нов интерес да го напушти клубот. Ова поттикна уште еден одговор на озе Мурињо за кој рече дека.

 „Уморен сум од нарушувањата на Кевин Де Брујн. Ако имате играч што ви тропа на врата и плаче секој ден дека сака да си замине, мора да донесете одлука.

Неговиот татко го турна неговиот син да плаче за да стане бебе кое плаче. Тој беше вознемирено дете кое ја изгуби формата затоа што не можеше да управува со својот емотивен живот “

Таткото на Де Брујн, Хервиг Де Брујн подоцна го бранеше својот син како одговор на Мурињо "плачко" се подбиваат велејќи…

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мохамед Салах за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Joseозе Мурињо тврди дека мојот син е„ вознемирено дете “е лошо за него. Тој само рече дека сака да замине затоа што не играше. Не поради неговиот емотивен живот. Мислам дека тој дел треба да биде приватна работа “.

Челзи конечно го продаде за £ 18m во Волфсбург во Бундеслигата.

Кевин Де Брујн Факти за биографијата - Докажано дека Челси е погрешен:

Додека играше за Волфсбург, тој постигна цели 16 и 27 помага во една сезона. Ова му помогнало да стане Бундеслигата непозната област Играч на годината за 2015. Ова беше проследено со неговата потрага да се врати во Премиер Лигата.

Токму во овој момент Челзи ФК жалеше што некогаш го продала. Ова беше одговорот на Кевин за враќање во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нејтан Аке Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во неговите зборови…

"Јас сум борец. Го научив во Генк и го совладав во Волфсбург. Сега се борам да се вратам во Премиер Лигата. Додека во Манчестер Сити, ќе се борам да го зацврстам моето место во првиот тим. Јас, исто така, ќе се борам да го докажам погрешниот Челзи. "

Ова навистина го стори.

Облека линија KDB:

Кевин ја има својата сопствена pop-up линија облека наречена „KDB“, која во партнерство со етикетата за облека Cult Eleven.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Курт Зума Плус Untold Биографија факти

Дел од приходите од неговата линија за облека се испраќаат на Специјалните олимписки игри. Кевин стана амбасадор на Специјалната олимпијада на почетокот на 2014 година. 

„Комитетот за специјални олимписки игри“ има многу да му се заблагодари на Кевин во однос на финансиската поддршка.

Нејзината цел е да ги поддржува лицата со посебни потреби со посебни капацитети за спорт. Кевин потроши повеќе пари кои ги поддржуваат, отколку што било направено од други спортски лица.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Марк Гуехи Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ви благодариме што го прочитавте Кевин Де Брујн Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата!

Зачленете се
Известување за
2 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
пред 1 година

Wir schauen immer Fussball! Wirklich ein hervorragender Spieler! Честитка!

KASAGALA YOSIA
пред 3 години

Коментар: Кевин де Брули е мојот најдобар играч во светот и тој е национално талентиран играч најдобар напаѓачки играч од средниот ред на планетата Земја