Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Нашата биографија за Квинси Промс раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Во логична смисла, ви го претставуваме патувањето на Фудбалерот од неговите рани денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија за лулка и подеми - совршено резиме на Био на Квинси Промс.

Раниот живот и подемот на Волкот Пари.
Раниот живот и подемот на Волкот Пари.

Да, секој знае дека тој е врвен талентиран со око за темпо и за постигнување голови. Сепак, само неколкумина fansубители на фудбалот ја сметаат нашата биографија на Квинси Промс, која ја содржи приказната за Апсењето на starsвездите на Ајакс за сериозен инцидент со прободување. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Квинси Промс Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Волкот пари“. Квинси Антон Промес е роден на 4-ти ден јануари 1992 година од неговата мајка (домаќинка) и татко (поранешен фудбалер) во градот Амстердам, Холандија. Тој дојде на светот еден од двајцата синови родени од неговите прекрасни родители од Суринама, пронајдени овде.

Запознајте ги родителите на Квинси Промс. Кредит за слика- Инстаграм
Запознајте ги родителите на Квинси Промс.

Иако е роден во Холандија, Квинси Промес има семејно потекло од Суринам, јужноамериканска земја и поранешна колонија на Холандија. ЗАБЕЛЕШКА: Ова е земја - следните фудбалери; Кларенс Сидорф, Едгар Дејвидс и Jimими Флојд Хаселбајнк дојде од.

ПРОЧИТАЈ
Висам Бен Yedder Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Квинси Промс потекнува од семејството:

Неговите родители, покрај многу семејства од Суринам, беа меѓу оние кои мигрираа во Холандија во текот на раните 1990-ти, поради тешката економска состојба во оваа јужноамериканска земја. Исто така, да забележам, ттој народ од Суринам има свои семејни корени од Суб-Сахарска Африка со многу од нив со западноафриканско потекло. Погледнете подолу на картата што помага да се објаснат корените на Квинси Промес на семејството.

Објаснети семејни корени Квинси Промс. Кредит за слика- УЛЦ
Објаснети семејни корени Квинси Промс.

Рани години:

Куниси Промес порасна заедно со неговиот брат за кого малку се знае во Амстердам, Холандија. Тој не потекнуваше од богато семејство. Всушност, неговите родители беа како другите мигранти во градот кои вршеа тешка работа и никогаш немаа најдобро образование за пристојна работа со бели јаки. Рано како дете, Промс не бил заинтересиран за најновите колекции на играчки како подарок од неговите родители, туку само фудбал со кој бил задоволен.

Квинси Промс започна да ја игра топката уште од моментот кога можеше да оди. Кредит за слика- Твитер
Квинси Промс започна да ја игра топката уште од моментот кога можеше да оди.

Квинси Промс Образование и градење кариера:

Според истражувањето, најдобрата возраст за стекнување на фудбалско образование е од 6 до 10. За Промес, тоа започна уште од моментот кога тој можеше да оди, сето тоа благодарение на неговиот татко кој направи напори да продолжи да ги живее своите фудбалски соништа преку неговиот син. Ветерот татко кој беше поранешен фудбалски аматер во Суринам пред да се пресели во Холандија. Имајќи personубител на фудбалската личност за татко, лесно беше за Ветс да се за inубува во убавата игра.

ПРОЧИТАЈ
Дејвиссон Санчез детска приказна Плус Нераменет биографија факти

Мајката Куниси Промес не беше во ред со неговиот фудбал: Со цел да продолжи да живее фудбалски соништа за неговиот татко, Промес рано се согласи со неговиот татко дека ќе биде фудбалер. Тој беше премногу ревносен во мисијата да стане професионалец, подвиг што го виде како игра фудбал наутро, попладне и навечер.

ПРОЧИТАЈ
Дони ван де де Бик Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ваквиот развој на настаните не му се допадна на неговата мајка, која се грижеше за тоа што нејзиниот мал Промс не учи доволно, останувајќи толку доцна надвор, без да се сеќава да ги извршува домашните задачи и домашните работи. Како резултат, Промес понекогаш би бил заземен од неговата мајка. Да се ​​скроти во затворен простор од неа, не ги спречи неговите амбиции да станат професионалец.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Neres Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Раните години на Квинси Промс. Кредит за слика- Инстаграм
Раните години на Квинси Промс.

Раниот живот во кариерата:

Радоста што ја изразуваа членовите на неговото семејство, вклучително и неговата мајка, која претходно се сомневаше во неговата кариера, немаше граници кога Промес ги помина судењата на Ајакс и се запиша во неговиот локален клуб. Додека беше во академијата, Промес идолираше Роналдињо. Сепак, неговиот татко продолжи да биде неговиот најважен модел, оној кој беше во текот на своите рани години со Ајакс.

ПРОЧИТАЈ
Ласе Шоне за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Квинси го ветува раниот живот со фудбалот. Кредит за слика: Инстаграм
Квинси го ветува раниот живот со фудбалот.
Како Квинси Ветес продолжи да созрева, тој се виде како добро се сместува во животот со Академијата. Тој беше дете во заминување - еден вид водач кој претседаваше со неговите тимски работи. Подолу е парче видео доказ за храбро дете додека ги извршува своите лидерски должности со ТВ Ајакс.

Биографија на Квинси Промс - Приказна за патот до славата:

Кога се одвиваше напорно: Во времето кога тој имаше 16 години, Квинси Промес започна да влегува во секакви проблеми со управата на клубот. Ајакс го обвини за изложба лошо однесување, развој што се закани на неговото дипломирање на академијата и останете во клубот. За жал, во годината 2008 (сè уште на возраст од 16), Договорот на Промес со Ајакс беше раскинат и му беше речено да го напушти клубот како резултат на лошото однесување.
Скоро напуштање на фудбалот: Да се ​​биде одбиен од Ајакс предизвика толку многу болки што Промес помисли да се откаже од фудбалот. Беше потребен напор на неговите родители (особено неговата мајка) да го убеди да се врати во фудбалот, правејќи го да го разбере тоа- Најдобар наставник беше Неуспех. Ветс наскоро сфати дека е во ред да се прават грешки и тоа му помогна да порасне за да стане подобра личност.

Moving On: Промес доби друг клуб- ХФЦ Хаарлем каде играше една година пред да банкротира клубот. Непосредно пред банкрот, тој побара бегство со присуство на судења со ФК Твенте кои му дозволија да се приклучи на нивната академија.

ПРОЧИТАЈ
Серхио Регуилон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ФК Твенте се покажа како вистинскиот чекор за него бидејќи обезбеди дипломирање на академијата и повик во резервниот тим. Учејќи од своето минато, Промес започна да покажува голема зрелост и на теренот и надвор од него. Во истата сезона, неговото зрело однесување го виде наградуван за капитен на Јонг ФК Твенте од холандската легенда и тренер, Патрик Клајверт. Подоцна напредуваше на позајмица во холандскиот клуб со име 'Оди Ахед Иглс'каде го запозна Ерик десет Хаг и стана неговиот најдобар играч. Дали Промс знаеше дека неговата лојалност ќе го направи Ерик десет Хаг (иден тренер на Ајакс) би бил човекот да го врати во Ајакс, клубот на неговите соништа.

ПРОЧИТАЈ
Ки-Јана Ховер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Волкот од пари и Ерик десет Хаг работеа заедно една сезона во „Го пред Ајлс“.
Волкот од пари и Ерик десет Хаг работеа заедно една сезона во „Го пред Ајлс“.

Големата одлука: И покрај зрелоста, Промес беше решен да игра добро, да добива подобри понуди и да преговара за големи пари. Сонувајќи толку големи, неговите соиграчи играа шеги, нарекувајќи го „Волк со пари„ Откако постигна 11 гола за ФК Твенте и уште 13 за обврзани како позајмица Фудбалскиот клуб Оди напред орли, Заслугите на Промс започнаа да привлекуваат голем број европски клубови.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството Матијас де Лигт Плус Неоптоварени факти за биографијата

Квинси Промс Био - Стани за слава приказна:

Убави нешта почнаа да му доаѓаат по пат. Прво, Промс доби повик од холандската репрезентација. Второ, неговите преговори со Спартак Москва предизвикаа потег со големи пари, како што отсекогаш сонуваше. Многу луѓе го доведоа во прашање изборот на Промс за Русија за која се шпекулираа Пари беше фактор бр: 1 за него, а не Фудбал. Ова го виде како повторно го тврди името „Волкот на пари".

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Lifeивотот во Русија: Ветес замина во Русија на толку рана возраст, со цел да се докажат погрешни неговите критичари. Додека бил во Русија, тој дал изјава за своето богатство пред настапот на теренот. Што се однесува до прикажувањето на своето богатство, Ветес направи видеа каде што изложуваше скапа облека, работи што ги купи со пари заедно со медиумски лифт до неговиот пентхаус. Ова дополнително предизвика сомнеж во главите на навивачите дали Промес може да се справи со животот како фудбалер. Откако неколку размислувања за неговото однесување се врати да го ловат, Ветес одлучи да ги избрише сите видеа, враќајќи се да се фокусира на неговата кариера.

ПРОЧИТАЈ
Ласе Шоне за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Промес имаше добар почеток на својата руска кариера бидејќи собра голем број на голови и достави голем број на добри асистенции. Вешт крилен крилен напаѓач со растечка зрелост стана најталентираниот играч на рускиот врвен лет бидејќи освои неколку награди за лига на месецот. Замолчувајќи ги своите критичари, Промес продолжи да стане стрелец на највисокиот гол во лигата. Неговите голови му помогнаа на Спартак Москва да ја освои руската Премиер лига (2016-2017), Суперкупот на Русија (2017) и временски играч на 2 на годината.

ПРОЧИТАЈ
Дејвиссон Санчез детска приказна Плус Нераменет биографија факти
Холанѓанецот „Подигнување до слава“ - Тој освои сè што има за да се освои во Русија.
Холанѓанецот „Подигнување до слава“ - Тој освои сè што има за да се освои во Русија.

Наместо да се урнат, фудбалскиот генијалец растеше од сила на сила, преминувајќи кон Севиillaа, а подоцна и Ајакс, каде ги врати своите такси. За време на пишувањето, Квинси Промес во моментов е меѓу бескрајна производна линија на неверојатни фудбалери кои го оживуваат холандскиот фудбал по неуспесите во квалификациите за СП 2018 на земјата. Остатокот, како што велат, сега е Историја.

За сопругата и децата на Квинси Промс:

Со неговото Rise to Fame во фудбалот, сигурно е дека многу ofубители на фудбалот, особено женски обожаватели, сигурно се прашувале дали Quincy Promes има девојка или дали е сингл и сè уште бара.

ПРОЧИТАЈ
Дони ван де де Бик Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Која е девојка на Квинси Промс? ... Дали е сè уште сам и бара? ... Кредитна слика - Инстаграм
Која е девојка на Квинси Промс?… Дали тој сè уште е сам и бара?

Не може да се негира фактот дека Квинси Промс убав изглед, зрелост, заедно со неговите почести во кариерата, нема да го направат подобро момче и сопруг (што во моментот е за време на пишувањето). Зад успешниот фудбалер, постои гламурозна сопруга. Промс е оженет со неговата сопруга (на сликата подолу) и заедно, тие имаат три деца - две девојчиња и едно момче.

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Нивното трето дете, по име Ноакин, е родено на 8 мај 2017, веднаш наскоро откако Спартак Москва беше потврден како шампион во лигата.
Нивното трето дете, по име Ноакин, е родено на 8 мај 2017, веднаш наскоро откако Спартак Москва беше потврден како шампион во лигата.

Дали знаевте? Wife Сопругата на Квинси Промс ги роди неговиот прв син и трето дете (Ноакин со оглед на Промс) на 8-ми мај 2017 година. Овој нов член на семејството дојде веднаш по освојувањето на трофејот шампион во Лигата на Спартак Москва.

Исто како и неговите претходни однесувања, бракот на Квинси Промс имаше немири во последно време. Еднаш, многу одамна, Промес беше ставен во центарот на вниманието на јавноста кога беше уапсен за тепање на неговата сопруга во јуни 2018 година. беше ослободен со кауција, додека истрагата продолжи.

ПРОЧИТАЈ
Висам Бен Yedder Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Личен живот:

Да се ​​запознаете со Quincy Promes Personal Life надвор од теренот ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност.

Вон теренот, Ветес поминува време со својот најдобар пријател- Мемфис Дејпл. Дури и вие тие играат во две различни држави (за време на пишување), парот честопати разговара едни со други секој ден. СЕГА, што имаат заедничко овие двајца?… Одговорот е Музика и тетоважи.

Запознавање со неговиот личен живот надвор од теренот.
Запознавање со неговиот личен живот надвор од теренот.

Дали знаеше?… Ветс еднаш објави бизарен нов рап-сингл со меѓународен сонародник Мемфис Дејпл. Облечени големи скапи златни ланци, нивното рап видео започна со тоа што парот седи и се смее на луксузен Ролс Ројс пред да го стави својот накит на врвот на автомобилот. Мемфис Depay започна да рапува пред многу понижениот Промес да го преземе неговиот најдобар пријател. Подолу е дел од доказите- Видеото.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Уште повеќе, Квинси го промовира личниот живот, тој има природна сличност Русија- најголемата земја во светот што го натера да го добие најдоброто од својата кариера. Во зима, Промс видел градови покриени со ладни бели мантили снег, што го прави секој поглед доста посебен и уникатен. На други природни места што ги посети, снежната глетка (како што е забележано подолу) е позитивно волшебно - само уште една причина зошто се за inуби во Русија.

ПРОЧИТАЈ
Ки-Јана Ховер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Лични животни факти далеку од фудбалот - Неговиот поглед и искуство со Русија. Кредит- Твитер
Лични животни факти далеку од фудбалот - Неговиот поглед и искуство со Русија.
На крај е неговата лична верба дека руските фудбалски навивачи не се расистички. Семејството Квинси Промес го доби најдоброто од Русија во текот на целиот престој, додека тој играше за Спартак Москва. Фудбалерот ниту неговите родители не наидоа на расизам и покрај популарното верување дека расизмот е природен во округот.

Стил на живеење:

Фактите за животниот стил на Квинси сигурно ви помагаат да добиете целосна слика за неговиот животен стандард. М.заработувајќи многу пари преку фудбалот надминува во егзотичен животен стил што лесно се забележува од неговиот светкав автомобил на Мерцедес, прикажан подолу.

Квинси го промовира животниот стил - Тој вози егзотичен автомобил
Квинси Промс Лајфстајл - Тој вози егзотичен автомобил.
Исто така, во врска со начинот на живот, одлучувањето помеѓу практичност и задоволство во моментов не е тежок избор за Ветес. Секогаш убавиот фудбалер не се забележува само за неговата извонредност на теренот, туку и за можноста да купи скапи часовници и да ги живее неговите приморски соништа.
Квинси Промс Stивотен стил - Прашања за тоа на што ги троши своите пари. Кредит за слика- Инстаграм
Квинси Промс Lifeивотен стил - Прашања за тоа на што ги троши своите пари.

Квинси го промовира семејниот живот:

Развојот на фудбалерите како и секое друго дете има потреба од помош од членовите на семејството, особено на двајцата родители, родителите на Квинси Промес застанаа за него, помагајќи им да стигнат таму каде што е денес.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството Матијас де Лигт Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ветувањата за време на пишувањето престојуваат во Амстердам со сопругата, нивните три деца, неговите родители и братот. Интегрирајќи се во холандското општество, членовите на неговото семејство во моментот користат дивиденди за да имаат свој (сопственикот на храна) фалсификување на сопствениот дел од неговото семејство кон финансиска независност, сето тоа благодарение на успешната фудбалска кариера. Промес сees неговата мајка како 'рбет и оној што го мотивирал најмногу да се врати во фудбалот кога бил разрешен од Ајакс.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Neres Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Се чини дека Квинси Промс е поблизу до неговата мајка отколку татко му. Кредит за слика- Инстаграм
Се чини дека Квинси Промс е поблизу до неговата мајка отколку татко му.

Квинси Промс нераскажани факти:

Факт # 1: Уапсен заради сабување на член на семејство:

Околу средината на декември 2020 година, се појавија новини во врска со тоа што фудбалерот го стори незамисливото. Според Телеграф, Куниси Промес бил уапсен за прободување на член на семејство. Наводниот инцидент се случил за време на семеен собир во неговата магацинска куќа во Абкуе, на периферијата на Амстердам.

ПРОЧИТАЈ
Серхио Регуилон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По жестоката расправија во барака, се вели дека Промес ја избодел жртвата со нож, што резултирало во сериозна повреда. Интервенцијата на членовите на семејството Промс осигури дека повредите здобиени од жртвата нема да бидат дури и многу тешки.

Настанот со убодување на Куниси Промс се случил околу јули 2020 година и не е јасно зошто членот на семејството го пријавил проблемот кон крајот на 2020 година. Холандскиот фудбалер може да се соочи со затворска казна од четири години доколку биде прогласен за виновен.

ПРОЧИТАЈ
Ласе Шоне за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт #2: Бришење на рамената со буста рими:

Овој симбиотски однос помеѓу фудбалот и она што општо може да го наречеме „раптирање“ постои веќе долго време и Квинси Промес неодамна ја засилува својата игра. Откако се препушти на сцената со хип-хоп, неговата личност во забава го виде како трие рамења со некои од најголемите во индустријата, како што е Буста Римс.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Квинси ветува Loveубов за рапувањето го виде како трие раменици со Буста Римс. Кредит на слика- Инстаграм
Квинси Промс Loveубовта кон рапувањето го виде како трие рамења со Буста Рајмс.

Без сомнение, Квинси Промес е инспирација за растечкиот список на најголеми фудбалери на рапти од минатото и сегашноста.

Факт # 3: АZ од тетоважите на Квинси Промс:

Со целата готовина што ја носи како суперarвезда ширум светот, Квинси Промс не се двоуми да го расфрла своето тело во тетоважи. Тој како многу тетоважи - на грбот е тетовиран "Египетски фароа„ На неговата предна страна има секакви тетоважи што ги отсликуваат неговите минати животи.

ПРОЧИТАЈ
Висам Бен Yedder Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти
Разбирање на тетоважата на Квинси Промс - неговата задна и предна страна. Кредит за слика- Твитер и Инстаграм
Разбирање на тетоважата на Квинси Промс - неговата задна и предна страна.

Меѓу сите негови тетоважи Квинси Промс, највпечатлива уметност на телото е онаа што ги претставува неговите иницијали, стилски напишана како „QP" и позициониран на задниот дел од главата.

Тетоважа Квинси Промс - неговата колекција на глави и раце. Кредит за слика- Твитер
Тетоважа Квинси Промс - неговата колекција на глави и раце.

Факт # 4: Средба со Пеле:

Тој имаше средба со легендата на бразилскиот фудбал, Кожа- Додека беа мало момче, родителите на Квинси Промс му помогнаа на својот син да се запише во Ајакс, кој пак му даде можност да се сретне со кралот на фудбалот - „Кожа".

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Квинси Промс еднаш имаше средба со Пеле. Кредит за слика- Твитер
Квинси Промс еднаш имаше средба со Пеле.

Пред да се соочи со лицето со легендата во Бразил, Квинси Промс се сомневаше во самиот себеси, размислувајќи што да каже или да праша некој што бил дел од историјата. Запознавањето со Пеле беше како да запознаваш некого од книга.

Заклучок:

Додека го читавме Био на Квинси Промс, сфаќаме дека богот на фудбалот го благослови со природен талент уште од времето на неговото лулка. Со помош на неговите родители и членови на семејството, тој преживеал време на искушенија и неволји во кариерата.

ПРОЧИТАЈ
Серхио Регуилон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За жал, тоа ги мачи фановите да го знаат тоа поранешниот играч на Севилја е обвинет за прободување на член на семејство и уапсен во моментот на ажурирање на неговата Биографија. Искрено се надеваме дека тој нема да помине четири години во холандските затвори.

Ви благодариме што ги прочитавте фактите за биографијата на Квинси Промс. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас. Инаку, да го видиме вашиот коментар за холандскиот фудбалер. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари