Карлос Винисиус Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Карлос Винисиус Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Карлос Винисиус ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Во јасни термини, ви претставуваме целосна животна приказна за Карлос Винисиус. Започнуваме од неговите рани денови до кога тој се прослави. За да ви го отворам апетитот, еве го неговиот ран живот и издигнување - вистинско резиме на неговото Био.

Да, сите сè уште се прашуваат зошто Специјалниот, Жозе Мурињо, се здоби со Карлос Винисиус. Вистината е, во повеќеслојниот бразилски играч има повеќе од она што го привлекува окото. Без многу врева, да продолжиме со приказната за неговата младост.

Карлос Винисиус Детска приказна:

За почетници, тој ги носи целосните имиња Карлос Винисиус Алвес Мораис и прекарот „V95“. Бразилецот е роден на 25-ти ден март 1995 година во Бом Хесус дас Селвас, лоциран во државата Маранхао, Бразил. Карлос Винисиус е најстариот од двете деца родени во заедницата меѓу неговата мајка и татко.

По неговото раѓање, младото момче се чинеше многу расположено и енергично. Се чини дека неговата судбина е дизајнирана за целите на фудбалот. Тогаш, Карлос Винисиус често трча наоколу со своите врсници без грижа за реалноста на животниот предизвик. Тој еднаш забележа:

„Детството ми беше како многу други деца кои еден ден сонуваат да станат професионален играч.

Роден сум во мал град и поголемиот дел од времето го поминав на нечистотија и во голи терени со моите пријатели. Би сакал да одам на училиште, но би сакал да играм фудбал уште повеќе “.

Семејство на Карлос Винисиус:

Да ви кажам право, Бразилецот не уживаше во луксузен живот кога добиваше трепкави гаџети како мало момче. Да се ​​биде роден во семејно потекло од средна класа значи дека домот на Карлос Винисиус може да си дозволи само просечни удобности што неговите родители ги сметаат за добри за опстанок на семејството.

И покрај тоа, енергичното младо момче го смета својот животен стил од детството како поголема мотивација за она што подоцна го постигнал во животот. Како и да е, драго ни е што неговите рани денови не ги попречуваа неговите достигнувања во кариерата.

Потекло на семејството Карлос Винисиус:

Бразилскиот играч се чинеше дека има долга историја со своето родно место. Всушност, семејното потекло на Карлос Винисиус може да се следи во Бом Хесус дас Селвас, Маранхао.

Дали знаете?… Маранхао е северна држава во Бразил позната како земја на палми. Повеќе, државата ги остварува своите најголеми приходи од различните видови палми што се достапни на нејзината земја. Проверете го воздушниот поглед на Бом Хесус дас Селвас - каде што родителите на Карлос Винисиус го воспитаа.

Фудбалска приказна Карлос Винисиус:

Патувањето на талентираниот млад играч започна на 14-годишна возраст кога тој отпатува од северната држава Бразил за да ја започне својата кариера во Гоиас во централно-западниот регион. Тогаш, Карлос Винисиус тренираше како централен дефанзивец две години пред да се пресели во Сантос во 2011 година.

По неговото преселување во Сантос, Бразилецот не помина многу време во клубот пред неговата неизбежна позајмица во Деспортиво Бразил. Малку по малку, Карлос Винисиус продолжува да се подобрува во вештините и искуството во неговиот нов клуб. Наскоро, тој се приклучи на Палмеирас каде ја заврши својата младинска формација во 2015 година.

Карлос Винисиус Ран живот во кариерата:

Едвај една година по завршувањето на младинскиот тренинг во Палмеирас, Винисиус го напушти клубот и се приклучи на Калдензе. За жал, тој не настапи на калдензе до следната година откако им се придружи.

ПРОЧИТАЈ  Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Благодарение на неговото трпение и издржливост, Бразилецот конечно имаше време да игра за својот нов клуб. Оттука, тој го имаше своето професионално деби за сениори на 19-ти ден март 2017 година во пораз со 2-0 на гостувањето против Уберландија.

Биографија на Карлос Винисиус - Патот до славната приказна:

Верувале или не, најраните денови во кариерата на еднократниот дефанзивен играч за врска се покажаа неповолни. Вистината е, тој едвај имаше доволно шанса да ја покаже својата фудбалска моќ на клупските натпревари. Можете ли да верувате?… Карлос Винисиус направи само еден настап за Калдензе откако помина повеќе од една година во клубот.

Сепак, неговата несреќа доби пресврт кога го напушти Калдензе за Гремио Анаполис два месеца откако дебитираше во својата сениорска кариера. Иако имаше само два настапи за Гремио, Карло Винисиус премина од игра како центар во напаѓачка улога.

Карлос Винисиус Био - Успешна приказна:

Во случај на промена на напаѓач, Бразилецот започна да постигнува одлични голови - подвиг што импресионираше некои португалски извидници. Од оваа причина, родителите и членовите на семејството на Карлос Винисиус знаеја дека сопствените се само неколку недели пред да ги остават во Европа.

На 5 јули 2017 година, Карлос Виничиус ги остави сите што ги сакаше дома заради позелените пасишта во Португалија. Од неговиот прв натпревар, тој започна да постигнува погодоци - 19 голови во неговата прва сезона со Реал СЦ - португалски клуб.

Како и многу млади, тој ги плати своите такси со позајмица - прво со префрлување во Наполи. Откако го доби потребното искуство, Карлос конечно се насели во Бенфика каде го зацврсти своето име како плоден напаѓач. Неговите 18 гола и 8 асистенции му помогнаа на португалскиот клуб да ја освои Супертаса Кандидо де Оливеира во 2019 година.

Интересно, Карлос Винисиус го погоди џекпотот, бидејќи неговите извонредни способности за постигнување гол го видоа Спарс да го потпишат околу октомври 2020 година. Без сомнение, тој е горд што им се придружи на своите браќа - како на пример Алекс Теле, Алан Луреиро Габриел Магаhaас во нивното успешно деби на EPL.

На кратко, навивачите на Спарс се на прагот да видат младинец кој расцвета во светски талент пред нивните очи. Останатото, како што велиме, сега е историја.

За сопругата на Карлос Винисиус, Каролин:

Во колку што Бразилецот се стреми да одржува добри перформанси во фудбалот, тој исто така внимаваше на рамнотежата во неговиот живот во врска. Допаѓа Матеус Переира, Карлос се ожени рано - со убавата сопруга по име Каролин. Нивната loveубовна приказна го надминува она што се добива во сапунските опери.

Карлос Винисиус ја гледа својата сопруга како негов столб, оној што бил со него низ дебели и слаби. Според I-NewsUK во неговата внатрешна приказна, Керол го советуваше нејзиниот сопруг да не се откажува од игра во моментот кога тој заработи помалку од 200 фунти како сениорски играч во 2017 година. Да ја кажам вистината, тој се откажа, немаше шанси да го видат португалски извидници.

Карлос Винициус Деца:

Во времето на поставување на ова Био, бракот помеѓу CC - Карлос и Каролин се благословени со две прекрасни деца. Се разбира, Карлос Винисиус има син и ќерка кои толку многу ги цени. Всушност, зборовите не можат да ја изразат loveубовта што тој и неговата сопруга ја имаат кон своите деца. Погледнете ги неговите преслатки деца.

ПРОЧИТАЈ  Фелипе Андерсон детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Личен живот на Карлос Винисиус:

Далеку од неговите фудбалски потфати, бразилскиот играч е многу отворен. Всушност, тој е еден од ретките играчи кои имаат одлични комуникациски вештини. Вистината е, на Карлос Винисиус често му е полесно да го објасни своето вознесение од трева до благодат во неговата Lifeивотна приказна.

Исто така, нема сомнение дека играчот за врска во нападот ги изложил обележјата на хороскопските одлики на Овен. Неговата страст, самодоверба и енергија за да се истакне не се натпреваруваат од повеќето негови врсници.

Не е ни чудо што тој никогаш не се откажа од фудбалот, дури и кога неговиот месечен додаток беше помалку од 200 фунти на Гремио Анаполис. За среќа, неговите родители и членовите на семејството сега се горди на она што тој стана. Само видете колку самоуверено седи- со таа мисла дека- Мило ми е што успеав во животот благодарение на сопругата и семејството.

Карлос Винисиус Начин на живот:

За играч кој доживеал метеорски пораст на славата, правилно е тој да ужива во луксузниот начин на живот што го заслужува. Сепак, Винисиус не добива задоволство да се истакнува со своите убави куќи и егзотични автомобили во медиумите. Искрено, тој претпочита да ги чува своите средства во тајност од јавноста.

И покрај тоа, играчот на Тотенхем обожава да се прошета по осамена патека за да ужива во погледот на прекрасната глетка. Морезо, тој обожава да го поминува времето со своето семејство и пријателите на плажа и крај река. Подолу е поглед на начинот на живот на Карлос Винисиус.

Нето вредност:

Нема сомнение дека платата на Карлос Винисиус се зголеми откако се приклучи Лука Мура во Тотенхем. Според Со-ФИФА, Бразилецот заработува неделна плата од 84,321 фунти. Исто така, тој има проценета пазарна вредност од 15,414 фунти за време на пишувањето на оваа биографија.

Семеен живот на Карлос Винисиус:

Верувале или не, Форвардот споделува нераскинлива врска со своето домаќинство. Прочитајте додека ви презентираме информации за родителите на Карлос Винисиус и секој член на неговото семејство.

За мајката на Карлос Винисиус:

Како единствен син на неговата мајка, норма е дека Винисиус веројатно ќе се смета за момче на мумијата. За жал, спектакуларниот играч ја изгуби својата мајка од студените раце на смртта неколку години пред неговата слава. На сликата подолу е Карлос Винисиус, покојна мајка.

Додека ја раскажуваше пресвртната точка на неговата биографија, Карлос Винисиус изрази жалење што неговата мајка не била жива за да го прослави неговиот успех. Тој објави објава на својот Инстаграм во која се вели;

„Мајко, ти беше и ќе бидеш најважната личност во мојот живот. Знам дека секогаш ќе бидеш со мене, во моето срце, ќе ме гледаш и ќе ме заштитуваш од рајот.

Но, ќе има огромна празнина од твоето присуство во мојот живот. Missе ми недостига да слушам од тебе, да разговарам со тебе, да те гушкам “.

За таткото на Карлос Винисиус:

Чудно ни е што Бразилецот не го спомнал својот татко во одреден момент од неговото Био. Сепак, истражувањата велат дека Карлос Винисиус пораснал со неговиот очув и биолошка мајка. За жал, не е познато дали го изгубил татко му во неговите најрани денови или тогаш неговите родители биле разведени.

За браќата и сестри Карлос Винисиус:

Од нашето интензивно истражување за неговото семејство, откривме дека енергичниот играч има само една сестра. Сепак, името на неговата сестра, која се чинеше дека е негов помлад брат или сестра, останува мистерија за сите. Има малку документација за постоењето на брат.

ПРОЧИТАЈ  Дани Алвес приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

За роднините на Карлос Винисиус:

Меѓу неговите баби и дедовци од татко и од мајка, Карлос откри само слика на неговата баба. Верувале или не, Карлос Винисиус беше лојален на своето семејство (вклучувајќи ги неговите чичковци и тетки) уште пред да стане славен.

Карлос Винисиус нераскажани факти:

За да ја заокружиме нашата животна приказна Карлос Винисиус, еве неколку факти што ќе ви помогнат да ја разберете комплетно неговата биографија.

Факт # 1: Бранителот што остави лузни во него:

Дали знаеше?… Јан Вертонген справи со Карлос остави траги на неговите нозе, подвиг што го означува Белгиецот како најлош дефанзивец со кој се соочил. Еве го шокантното откритие за ова - видео за време на неговиот медицински преглед на Спарс.

Факт # 2: Дефект на платата и што прави секоја секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)
Годишно£ 4,391,438
Месечно£ 365,953
Неделно£ 84,321
Дневно£ 12,046
На час£ 502
На минута£ 8.4
Во секунда£ 0.14

Стратешки ја анализиравме платата на Карлос Винисиус како што чука часовникот. Погледнете сами колку заработи Бразилецот откако дојдовте овде.

Ова е она што Карлос Винисиус заработи откако започнавте да го гледате неговото Био.

£ 0

Факт # 3: Религија на Карлос Винисиус:

Допаѓа Кака, неговите родители го израснале во силен христијанин. Морезо, тој ја држи својата вера толку смел и верува во непоколебливата Благодат Божја преку неговиот син Исус Христос. Во поголемиот дел од својата објава на Инстаграм, Винисиус го поврза своето пишување во христијанска шема што зборува добро за неговото религиозно убедување.

Фасцинантно е што Бразилецот се качува на говорница за да го сподели Божјиот збор во собранието на верните. Погледнете едно сценарио кога евангелистот роден во фудбал зборува за Исус.

Факт # 4: Профил на ФИФА:

Анализата прикажана на неговата СО-ФИФА рејтингот докажува дека Карлос Винисиус бил подолго оценет пред неговото достигнување на ardвездата. За среќа, неговиот потег во Жозе Мурињо составот дефинитивно ќе му даде шанса да ја покаже својата фудбалска моќ. Пронајдете подолу неговата статистика што треба да се подобри наскоро.

Резиме на биографијата на Карлос Винисиус:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Карлос Винисиус Алвес Мораис
Име на прекар:V95
Години:25 години (заклучно со октомври, 2020 година).
Датум на раѓање:25th март 1995
Место на раѓање:Бом Исус дас Селвас, Бразил
Сопруга:Caroline
Деца:Две деца (постар син и помала ќерка)
Годишна плата£ 4,391,438
Хороскопски:Овен
Професија:Фудбалер
Тетоважа:Не
Висина:1.9м (6 ′ 3 ″)
Религија:Кристијан

Факт # 5: Причина за прекарот:

Како кратенка, Виникиус избра V95 like На Кристијано Роналдо CR7. Буквата V се залага за Виникиј. Додека 95 го претставува бројот на кошулата што ја носи во неговата најрана кариера. Доволно смешен, тој го усвои бројот 95 од датумот на раѓање.

Заклучок:

Сумирајќи, нашата внатрешна приказна за Карлос Винисиус служи како потсетник дека победниците никогаш не се откажуваат, а откажувачите никогаш не победуваат. Бразилецот претходно виде препреки додека беше дефанзивец. Никогаш не се откажал, а промената во напред е една од оние работи што ја свртеле неговата приказна.

Без сомнение, тој е еден од оние кои се најдоа на списокот на бразилски фудбалери од небогато семејно потекло. За среќа, тој сега наоѓа утеха во неговата сопруга Керол по болката што ја изгуби родителот (неговата мајка) - неговиот прв советник. Таа несомнено е столбот на неговиот успех.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари