Извор на детството Иван Периши Плус Неоптоварени факти за биографијата

Извор на детството Иван Периши Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец кој е најдобро познат по прекарот; „Кокошка„ Нашата приказна за детството Иван Перишиќ, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговите блескави прикази како крило или втор напаѓач. Сепак, само неколкумина го сметаат Био на Иван Перишиќ, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Иван Перишиќ, Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Иван Перишиќ е роден на 2nd ден на февруари, 1989 на неговата мајка, Тихана Перишиќ и таткото Анте Перишиќ Сплит, Хрватска.

Иван Перишиќ доаѓа од семејно потекло. Заедно со неговите родители, Иван израснал со својата единствена сестра, Анита Перишиќ. Тогаш во неговото детско време неговите пријатели го нарекуваа Кока што буквално значи "кокошката" на неговиот мајчин јазик. „Кокошка”Прекарот стана поради фактот што младиот Иван секогаш се гледаше како помага на неговиот татко кокошката живинарска фарма непосредно пред неговиот роден град Омис на хрватското крајбрежје.

Одгледувањето кокошки беше голема работа за Анте (таткото на Иван) и неговото семејство. И покрај тоа што го нарекуваат прекар „Кокошка", Иван никогаш не се грижеше многу како што беше горд на бизнисот на неговиот татко.

Ивана Перишиќ за детска приказна Плус Неразделена биографија Факти- Ногава Sубов и жртва

Освен што им помага на своите родители на фармата за живина, младиот Иван развил талент во фудбалот рано. Го искористи своето слободно време за да игра фудбал и неговата страст за играта го виде како се запишува со локален тим, Хајдук Сплит кој му даде на сцената да го покаже својот талент.

Потрагата на Иван да ја сфати својата кариера многу сериозно и до следното ниво дојде со финансиски проблем за семејството Перишиќ. Неговите родители не можеа да си ги дозволат неговите академски такси. Со потребата за пари дојде големи жртви за неговиот татко кој болно мораше да ги продава залихите на фармата за живина за да се грижи за барањата за кариера на неговиот син.

Таткото на Иван, Анте Перишиќ е човек кој верува во инвестиции за неговиот син дури и ако тоа значи откажување од секој имот што го има. Анте ја продаде својата опрема за живина во обид да собере пари за да го испрати својот син во најдобрата фудбалска академија во Хрватска.

Во обид да го фати своето семејство, Анте мораше да купи земјоделска опрема на кредит, кој подоцна го доби во неволја (Објаснето подолу во семејните факти на Иван Перишиќ). Анти Перишиќ беше таму за својот син на секој чекор од патот.

Ивана Перишиќ за детска приказна Плус Неразделена биографија Факти- Конечна жртва и да се подигне за слава

Како и да е, тоа беше семејниот бизнис со живина што го постави курсот за кариера на Иван уште на почетокот. Иван помина шест солидни години во Хајдук, играјќи свој фудбал и одејќи на училиште. И покрај тоа што се бореше со неговиот отпад од набавките за опрема за живина, визионерскиот татко на Иван реши да земе друг заем. Овој пат, парите за заем беа искористени за испраќање на неговиот син во Франција со цел да се добијат поголеми можности во неговата кариера. Како во тоа време, Иван беше повикан на испитувања од Сошо, француски клуб основан од Jeanан-Пјер Пежо, истакнат член на семејството Пежо.

За младиот Иван, примарната цел да замине во Франција, освен да добие можност во неговата кариера, беше да остане независен и да собере пари за да ги врати огромните долгови на неговиот татко.

Без сомнение, многу од овие пари беа исфрлени во неговиот потег Сошо. Овој потег се случи во сезоната 2006 / 2007. За среќа за него, Иван пробил веднаш штом ја играл својата прва игра за клубот. Тоа лето, во 2006, француските весници почнаа да пишуваат за а кадрава коса младинец сликата подолу кој беше љубител на импресионира толпата.

Импресивниот перформанс на Иван доведе до негово преселување во Белгија каде веруваше дека ќе расте побрзо. Иван започна со позајмица во Розелар пред да се пресели во Клуб Бриж каде конечно се прослави. Со белгискиот клуб, Иван стана најдобар стрелец во белгиската Про лига и белгиски најдобар фудбалер на годината за 2011 година.

Овој подвиг го заработи во еден потег Борусија Дортмунд каде ја освои Бундеслигата 2011–12. Во тоа време, тој веќе не беше познат како кадрава коса момче, туку зрел и смртоносен фудбалер на крилјата и пред целта. Следното патување кон VfL Волфсбург и Интер, а остатокот, како што би рекле, сега е историја.

Иван Перишиќ, Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Во секој успешен хрватски фудбалер, има гламурозна шапка, девојка и жена. Иван Перишиќ се сретнал со својата детска љубовница, Јосипа во средно училиште. Тогаш, двајцата љубовници биле соученици кои ја делеле истата клупа во класот.

И двајцата ја започнаа својата врска како најдобри пријатели и подоцна се вклучија едни со други. Иван и Јосипа се венчаа во 2012 година за време на неговото време со Борусија Дортмунд. Тие се среќни парови уште од нивниот брак.

Заедно, двата двојка имаат ќерка по име Мануела и син Леонардо, која е три години постара од неговата сестра. Леонардо Перишиќ е роден во Волфсбург и се вели дека има многу силна врска со својот татко кој верува дека неговиот син еден ден ќе стане фудбалер како него. Овој пат, без никакви финансиски борби како што искусни со неговото семејство.

Иван Перишиќ е целосно посветен на своето семејство. Ти не сакаш премногу публицитет, Иван еднаш се сликаше со своето семејство пред прекрасната панорама на езерото Лугано во Швајцарија.

Иван Перишиќ, Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семејни факти

Монетите Иван Перишиќ, направени во фудбал, биле корисни за неговото семејство. Тој се грижеше за својата мајка, сестра и ги исполни долговите на својот татко од земјоделската опрема што ја купи на позајмица во обид да го задржи своето семејство да преживее.

Како што тврди еден извор, земјоделската опрема што ја купил заемот Анти не била платена на време и тоа довело до правни битки што навистина го исплашило семејството Перишиќ. Нивните стравови конечно завршија, бидејќи Иван плати секој денар што го должеше.

Иван Перишиќ, Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за кариера

  • Иван Перишиќ еднаш паднал Jurgen Klopp во Дортмунд поради недостаток на време за играње.

Klopp на сликата подолу секогаш се држеше нем пред расипниците на Перишиќ и еднаш го означуваше како „детски“Поради неговото однесување.Идеално, Иван Перишиќ не сака да седи на клупа. Кога беше интервјуиран за ова, тој рече;

"Кога седам на клупата, умирам", не игра како игра, како казна за мене. Морав да научам како да бидам професионален во врска со тоа на потешкиот начин. Морам да созреам ментално "

  • Иван Перишиќ не е пријател на обврзниците на Јувентус. Кога е лут, го зграпчува својот противник за вратот и вилицата како што се гледа во случајот Хуан Куадрадо Алваро Мората.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Иван Перишиќ, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари