Зинедин Зидан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зинедин Зидан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалската легенда најпозната по прекарот; „Зизу“. Нашата приказна за детството Зинедин Зидан Плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува личната животна приказна на Зинедин Зидан пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности за решавање, но само малку фанови сметаат дека е интересна биографијата на Зинедин Зидан. Сега, без понатамошно додавање, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството на Зинедин Зидан - Почеток на животот и семејството:

Зинедин Јазид Зидан е роден на 23-ти јуни 1972 година во Марсеј, Франција од Смаил Зидан (татко) и Малика (мајка) и двајцата со алжирско потекло.

Зидан израснал во Ла Кастелане, развој на домувањето зафатено со криминал во Марсеј, пристанишен град на југот на Франција. Покрај криминалот, невработеноста и стапката на самоубиства беа алармантно високи во соседството со мигранти.

ПРОЧИТАЈ
Родриго оди во приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Неговиот татко, Смаил Зидан имаше постојана работа како чувар на стоковна куќа, но семејството мораше да живее во тесни населби - не сите седум можеа да седнат заедно и да јадат. Ова доведе до тоа младиот Зизуу да развие потрага по ставање крај на сиромаштијата во неговото семејство.

ПРОЧИТАЈ
Рафаел Варан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за биографијата на Зинедин Зидан - Почеток во кариерата:

Тој беше запознаен со фудбалската игра на нежна петгодишна возраст заедно со маалските деца кои живееја околу него.

Во тоа време, немаше надеж за северноафриканскиот француски мигрант во играта. Всушност, Зизу беше тој што им даде пример на другите да го следат.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За неговите пријатели мигранти, фудбалот беше само спорт за да се потроши времето. за самиот Зизу, фудбалот беше обид да се стави крај на сиромаштијата што ги мачеше неговото семејство и најблиските. Не требаше време пред неговиот добар ран старт да ги привлече погледите на спортски познати личности.

ПРОЧИТАЈ
Алваро Мората детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Така, неговата потрага да се регистрира во младински фудбалски клуб се прошири низ целиот период. Зизу се регистрираше во американскиот фудбалски клуб Сен Анри во 1981 година.

Како единствен алжирски имигрант што играше во клубот, Зизу постојано беше предмет на расни лажни и исмевања за неговото потекло од гетото од страна на неговите колеги и противници.

ПРОЧИТАЈ
Икер Касиљас детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Тој им заглупави. Тој ја искористи алтернативата да го напушти клубот во СО Септемс-ле-Валон каде играше од 1983 до 1986 година.

Друг преселба во Кан од 1986 година. Тој ја заврши својата младинска кариера таму во 1989 година. Ја започна својата младинска кариера како 9, но подоцна се пресели во 10-та улога.

Млад Зидан - Од младост до кариера во сениор.
Млад Зидан - Од младост до кариера во сениор.

Овие глуви уши на расизмот сепак не траеја долго откако тој се приклучи на сениорскиот тим на Кан. Тој ја искористи можноста да се бори против оние што го малтретираа.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Ова доведе до казна бидејќи поголемиот дел од своите почетни недели во кариерата во сениорската кариера ги помина на чистење, како казна за удирање играчи кои се потсмеваа од каде потекнуваше.

Семеен живот на Зинедин Зидан:

Зинедин Зидан потекнува од скромно семејство. За разлика од луѓето во соседството, семејството Зидан е многу почитувано.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Тие тогаш живееја разумно удобен живот, за разлика од другите кои беа вклучени во висок криминал и во основа беа невработени.

Неговиот татко на сликата подолу бил поранешен чувар на куќата по професија. Тој се пензионираше откако неговиот син успеа да се снајде во фудбалот.

Отец Зинедин Зидан- Смаил Зидан.
Отец Зинедин Зидан- Смаил Зидан.

Неговата мајка Малика Зидан, на сликата подолу беше поранешен домаќин. Малика Зидане, исто така, се пензионираше кога нејзиниот син го направил во фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Иско детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мајка Зинедин Зидан - Малика Зидан.
Мајка Зинедин Зидан - Малика Зидан.

БРАЌА: Зинедин Зидан има вкупно браќа 3 на сликата подолу.

Браќа Зинедин Зидан.
Браќа Зинедин Зидан.

Маџид Зидан (лево), Фарид Зидан (долу десно) и Нуредин Зидан (горе) беа обединети со целото семејство Зидан на 7 мај 2006 година за збогувањето на Зинедин на стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Тројцата браќа на „Зизу“ се подеднакво вклучени во управувањето со неговите работи и како играч и како тренер.

ПРОЧИТАЈ
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

СЕСТЕР: Зинедин Зидан има помлада сестра по име Лила Зидан.

Сестра Зинедин Зидан - Лила Зидан.
Сестра Зинедин Зидан - Лила Зидан.

Лила е вклучена во управувањето со кариерата Зидан. Таа е одговорна за управување со неговите права на имиџот.

Inedивотен однос во врска со Зинедин Зидан:

Зинедин Зидан љубовна приказна започнува тука. На возраст од 17, Зидан ја запознал својата идна сопруга, Веронике Фернандез (родена во Aveyron од шпански потекло), додека играл за Кан во сезоната 1988-89. Имаа она што луѓето го нарекуваат Вистинска љубов.

ПРОЧИТАЈ
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вероник Фернандез Лентиско танчерка и модел пред да биде позната како сопруга на една од најголемите фудбалери во историјата! Таа е прекрасна Вероник Фернандес Лентиско во брак на пензионираниот фудбалер Зинедин Зидан. Се венчале во 1994.

ПРОЧИТАЈ
Рафаел Варан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Inedубовна приказна на Зинедин Зидан со Вероник Фернандез Лентиско.
Inedубовна приказна на Зинедин Зидан со Вероник Фернандез Лентиско.

Плодот на нивниот брак започна да доаѓа една година подоцна. За време на пишувањето, тие имаат четири сина. 

Енцо Алан Зидан Фернандез е роден на 24 март 1995 година, Лука Зинедин Зидан Фернандез (роден на 13 мај 1998 година), Тео Зидан Фернандез (роден 18 мај 2002), и Елијаз Зидан Фернандез (роден 26 декември 2005).

ПРОЧИТАЈ
Родриго оди во приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија
Семеен живот на Зинедин Зидан - деца.
Семеен живот на Зинедин Зидан - деца.

Сите четири момчиња на Зидан поминаа низ Академијата Реал Мадрид. Неговиот прв син, Енцо е играч за врска, додека Лука е голман. Тео и Еlyаз се исто така играчи од средниот ред.

Вероник и Зинедин се заедно густи и тенки повеќе од 20 години сметајќи. На почетокот, тој почна да ја губи косата на главата. Тој тогаш рече: „Myена ми ме сака така, така што не е проблем“

Биографија на Зинедин Зидан - Она за што е запаметен:

Зидан можеби изгледа како една од најмирните лица на планетата, но тоа е далеку од вистината. Тој беше познат по својот огнен темперамент - нешто што, според некои, го чинеше уште еден медал за победник на Светскиот куп.

ПРОЧИТАЈ
Икер Касиљас детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Факти за биографијата на Зинедин Зидан - Црвен картон за општокорисна работа:

Што се случува кога ќе добиете црвен картон во последниот натпревар од вашата кариера со оглед на тоа што не можете да ја одлежите суспензијата бидејќи не сте повеќе играч и затоа нема да играте во секој случај? Правите општокорисна работа. Ова беше случај со ЗИзу.

ПРОЧИТАЈ
Иско детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако „Зизу“ доби црвен картон поради ударот со глава на Марко Матераци, тој мораше да работи во општокорисна работа, бидејќи неговото пензионирање ја става конзервата застарена.

Додека деталите за општокорисната работа не беа откриени, беше објавено дека тој ќе им служи во рамките на хуманитарните активности на ФИФА. Тоа значи дека можел да ги избрише патиштата или да ги исчисти тоалетите, кој знае?

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Но, она што го знаеме е дека ако добиете црвено во последната игра од вашата кариера за насилно однесување, сигурно дека по ѓаволите нема да побегне со тоа плаќајќи само парична казна.

Факти за биографијата на Зинедин Зидан - Рекорд на црвен картон:

Продолжувајќи го претходно споменатото мислење за неговото невнимателно однесување, Зидан има уште еден рекорд под негово име - нешто што не би сакал да го има.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Додека тој играше на својот втор натпревар на Светското првенство против Саудиска Арабија во 1998 година, Француско-алжирецот покажа уште едно од неговите способности како што му се удри на саудискиот играч Фуад Анвар.

Не помина незабележано бидејќи судијата произведе директен црвен картон за пркосниот чин на Зидан, со што стана првиот француски играч кој бил испратен по црвениот картон на еден натпревар на Светското првенство.

ПРОЧИТАЈ
Алваро Мората детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Факти за Зинедин Зидан - Историја на црвениот картон.
Факти за Зинедин Зидан - Историја на црвениот картон.

На крајот, тој го надополни тоа бидејќи неговите два гола во финалето на тој турнир и го дадоа на Франција првиот трофеј на Светското првенство.

Факти за биографијата на Зинедин Зидан - Прв автомобил:

Зинедин Зидан дебитираше за Кан на само 16 години. Претседателот на клубот беше толку убав на неговиот скапоцен камен што му вети автомобил како подарок кога го постигна својот прв гол во клубот. И тој мораше да почека две години за да ја фати раката кон сосема нов автомобил.

ПРОЧИТАЈ
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

На 10-ти февруари 1991 година, тој го постигна својот прв натпреварувачки погодок против Нант на натпревар кој Кан го доби со 2 гола разлика на 1 разлика.

Тоа беше прва од многуте цели што тој ги постигна во својата професионална кариера. Тој можеби нема да има толку многу голови како што би очекувале од напаѓачки играч од средниот ред. Сепак, постои тврдење дека тој не сака да биде во внатрешноста на противникот и само сакал да ги нахрани штрајкувачите наместо тоа.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Факт за гол на Зинедин Зидан:

Сите се сеќаваме на Зидан за неговата headbutt во финалето на Светското првенство во 2006. Пред тоа, тој остана запаметен по неговиот зачудувачки настап против Бразил во финалето на Светското првенство во 1998 година.

Во тој натпревар, тој постигна два гола за да го предводеше Лес Блус до победничката 3-0 победа против Бразил. Многу го знаат ова. Сепак, она што многумина не го знаат е дека двата гола што ги постигнал беа - и сè уште остануваат - единствените два гола што ги постигнал против јужноамериканските нации на меѓународно ниво.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тоа е доста чуден факт, со оглед на тоа што неговата кариера траеше повеќе од една деценија и имаше неколку средби против латинските тимови. Сепак, овие два гола беа можеби најважните што ги постигна.

Факти за биографијата на Зинедин Зидан - инспирираа многумина во фудбалот:

Тој е идол на толку буквално сите муслимански фудбалери кои почнаа да ловат во Европа.

ПРОЧИТАЈ
Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Настапот на неговиот тим на Светското првенство ФИФА 1998 инспирираше слични на Карим Бензема, Н'Голо Канте, Tiemoue Bakayoko, Томас Лемар, Ентони Марцијал, Антоан Гризман, Ousmane Dembele  Александар Лаказет да земат фудбал повеќе сериозно за време на нивната младост.

Контрадикција на религијата Зинедин Зидан:

Ништо, освен оваа слика подолу, не кажува дека тој е побожен муслиман.

ПРОЧИТАЈ
Икер Касиљас детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Уште повеќе, именување на сите негови деца Кристијан имињата повторно се косат со опишувањето за „побожен муслиман“. Сепак, беше познато дека обично го зборуваше Ајет ал-Курси пред секој натпревар кога беше фудбалер.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари