Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Youngy". Нашата Ешли млада приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализа ја вклучува неговата приказна за раниот живот пред славата, животот во врска, семејниот живот, личните факти, животот во врска и семејниот живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите разноврсни способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Ешли Јанг која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Ешли Симон Јанг е роден на 9th ден од јули 1985 во Стивенејџ, Велика Британија. Роден е на рак на родителите на Јамајка, г-дин и г-ѓа Лутер Јанг.

Јанг присуствуваше на школа Џон Хенри Њумен во Стивенејџ. Тука почна да игра фудбал. Всушност, Јанг одиграл училишен фудбал заедно со возачот на Формула 1, Луис Хамилтон, кој беше во истата година.

Тој никогаш не бил далеку од фудбал од детството. Роден е и израснат во Хертфордшир и ја започна својата младинска кариера на возраст од 10 во Ватфорд. Тој стана редовен тим во 2004-05 и беше еден од клучните играчи на Ватфорд во сезоната 2005-06 промоција.

Младите продолжија да играат добро за Ватфорд во Премиер Лигата, а во јануари 2007 премина во Астон Вила. Тој се етаблирал во првиот тим во Вила Парк и ја освоил наградата Млади играчи на годината во 2009. На 23 јуни 2011, Јанг потпиша за Манчестер Јунајтед за непозната такса. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Животниот однос на Ешли Јанг е центриран околу една жена. Нема друга личност од детството, Ники Пајк. Двете почнаа да се запознаваат кога сè уште беа на училиште.

Две љубовни птици - Ешли Јанг и Ники Пајк

Ешли Јанг еднаш се обиде да ја прослави својата извонредна сезона за Манчестер Јунајтед со конечно да го врзува јазолот со детската љубовница Ники Пајк. Сепак, несреќниот се случи.

Англија крило остави пријатели и семејство шокирани кога тој еднаш ја откажа својата £ 200,000 свадбена церемонија од сина само 48 часови пред големиот ден во 2011. Причината за отповикување на неговата свадба се уште е непознат. Сепак, неговата одлука во последен момент ги остави и двете семејства да имаат студени нозе.

Ешли направила четири години подоцна. Поправи уште една свадба и продолжи да се ожени со Ники Пајк.

Ешли Јанг конечно се ожени со Ники Пајк

Двајцата двојки имаат две деца заедно, деветгодишниот син Тајлер и помладата ќерка Елеарна.

Прекрасно семејство на Ешли Јанг

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Контроверзии

Во доцните 2017, Young и Alli еднаш беа вмешани во 30т минута за време на победата на Манчестер Јунајтед над Тотенхем откако Јанг тврдеше дека е фатен во лицето на десниот бек на Спарс Серж Ауриер. Alli се вклучија и отидоа од глава до глава со Јанг, пред играчите од двете страни да интервенираа за време на мечот во првото полувреме.

Вербали меѓу млади и Alli продолжи откако судијата Џон Мос се обиде да ја смири ситуацијата. Гледачите го разбираат тоа Alli го информирал 32-годишниот тој треба "се пензионира со цимерска рамка". Се верува дека Јанг, кој ја освои Премиер Лигата, ФА Купот, Купот на Лига и Лигата на Европа со Јунајтед, одговорил со советување Alli да не зборува со него толку непочитувано додека не освои нешто.

Младите ја завршија расправата со раскажување на Али: "Дозволете ми да знам кога ќе победите на Prem." Вербалите, исто така, се сфатиле дека продолжиле во тунелот по натпреварот кој бил во корист на Јанг.

Млади потсмевани AlliПо усвојувањето на играта твит кој гласи: "Голем тимски дух. Многу добар резултат. Зборувањето е ефтино."

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Татко: Неговиот татко од Јамајка, Лутер Јанг го поддржува Тотенхем. Лутер го избрал своето семејство многу високо на секој аспект што може да го понуди убава игра.

МАЈКА: Јамајка мајката на Ешли Јанг, Шарон, никој друг освен да испрати кутии од најомилените домашни пилешки јатки на Јанг и зачинета јамајканка. Во зборовите на Јанг ... "Храната ме потсетува на детството. Среќен сум што имам наследство од мајка ми и тато од Јамајка. Кога растевме, тоа беше доста што го јадев. Тоа ме потсетува на мојата историја ".

Шарон Јанг и нејзиниот сопруг сè уште живеат на југ, додека самиот млад се наоѓа на север во Манчестер.

БРАЌА: Тој има еден постар брат (Мартин Јанг) кој го поддржува Арсенал. Неговиот херој и модел на терен на и надвор од теренот беше Иан Рајт. Повторно, Ешли, исто така, има и двајца млади браќа помлади браќа, Луис Јанг, кој го направи своето деби за Ватфорд во 2008, и Кајл Јанг, кој во април 2009 се обучуваше на Академијата за Арсенал.

Да, можеби тие се млади во име, но искуството што ова семејство го има во фудбалот е неспоредливо. Мартин Јанг е 6 години постар од Ешли. Ешли е 4 години постара од Луис и Луис е 7 години постара од Кајл.

Луис фалсификуваше долгогодишна кариера со слични на Бартон, Нортхемптон и сега Кроули. Двете Мартин и Кајл ги виделе и нивните професионални соништа, испрекинати од различни причини. Квартетот секојдневно дневно се поврзува со групниот разговор Whatsapp, со Луис и Ешли особено тесни поради нивната блискост во возраста и нивните неодамнешни позициски прекинувачи од крило до целосна назад.

Навистина, од играње за Англија и освојување на титулата во Премиер Лигата, за укинување во пониските лиги, до срцето на ужасната повреда успеа да ја уништи кариерата пред да започне - Младите го виделе сето тоа.

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Личност

Ешли е рак и ги има следните атрибути на неговата Хороскопска личност;

Предности на Ешли Јанг: Едноставна, високо имагинативна, лојалност, емотивна, симпатична и убедлива.

Слабости на Ешли Јанг: Мудис, песимистички, сомнителен, манипулативен и несигурен.

Што сака Ешли Јанг: Уметност, домашни хоби, опуштање во близина или во вода, помагање на блиските, добар оброк со пријателите

Што не му се допаѓа Ешли Јанг: Странци, секоја критика за мама, откривање на личниот живот.

Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографија -Нуркање обвинувања

Ешли Јанг е етикетирана како мајстор за нуркање во премиер лигата. Тој одделно е обвинет за нуркање од страна на печатот. Уште повеќе, Јанг еднаш призна на поранешните менаџери, г-дин Алекс Фергусон и Дејвид Мојс за нуркање за да се добие нефер предност.

Проверка на факти

Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Ешли Јанг плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде