Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за генијалецот од левиот бек, кој е познат под името; „Кешли“. Нашите Ешли Кол детство приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговата доминација како еднократен најдобар лев бек на светот, но малкумина сметаат дека нашиот Ешли Кол Био е доста интересен. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Ешли Календер Кол е родена на 20-ти декември 1980 година во Степни, Лондон, Велика Британија. Роден е кај неговата мајка Сју Кол (братучед на пејачката Марија Кери) и татко му Рон Календер кој потекнува од Барбадос.

Приказната за детството на Кол е интересна, ако не и невообичаена - тоа е приказна за проблематичниот и тестиран живот од детството, кој стана благословен со извонреден талент. Во рана возраст, Кол виде односот меѓу неговите родители се влошува. На крајот се распадна и кога Еши Кол беше седум. Ова беше кога неговиот татко смело излезе на семејството.

Кол, неговиот брат, Матеј и мајка, мораа да преживеат сами по себе, имајќи речиси никакви пари. Секое дете кое живеело преку раздвојување на родителите ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка што може да предизвика; секоја студија ќе зборува за штетните психолошки последици што може да ги има. Ешли Кол е еден од многуте што го доживеале ова, а ефектите јасно имаат влијание врз неговиот живот денес. 

Како дете, Кол посетувал Боу Школо во Тауер Хамлетс. Ова беше местото каде што тој започна да игра фудбал и некое време го смени презимето од Календер во Кол. Неговата мајка го советуваше да започне младинска кариера и среќникот Ешли беше прифатен во неговиот локален клуб Арсенал, кого го поддржуваше како дете. На 18-годишна возраст, на 30 година, тој дебитираше за првиот тим. Останатото, како што велат, сега е историја.

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. И зад скоро секој фудбалер на Англија, стои гламурозна сопруга или девојка.

Кол започна врска со пејачката на Girls Aloud, Шерил Твиди во септември 2004 година, кога живееја во истиот блок во Лондон.

As Шерил Твиди еднаш стави го;"На се запозна со Ешли и тоа беше loveубов на прв поглед. По две недели научив дека тој е фудбалер и дека сакав да се откажам, исто така затоа што фудбалерот има напорен живот и има многу обожаватели “.

Тие се венчаа на 15 јули 2006 година во паркот Вротам, Хертфордшир.

Истата година, Коу го тужеше Вести од светот   Сонцето весници за клевета откако отпечатиле наводи дека бил вмешан во а „Хомосексуална оргија“.

Во јануари 2008, парот речиси се одвоил по обвинувањата што ги имал Кол работи со три други жени.

Кол со сослушувањето ги оспори обвинувањата и реши да склучи мир со неговата сопруга. Сепак, беше објавено на 23 февруари 2010 година дека парот ќе се раздели по новите обвинувања за преulуба. Три месеци подоцна беше објавено дека Шерил поднесува барање за развод. Тие официјално се разведоа на 3 септември 2010 година. Семејството на Шерил Кол, предводено од нејзината мајка anоан, ја молеа да не се враќа со поранешното сопруг на нејзиното лошо момче.

Истата година, Кол објави автобиографија со наслов " Мојата одбрана, која ги продаде копиите на 4,000 во првите шест недели од објавувањето.

Поранешниот соиграч на Кол, Јенс Леман, го критикуваше Кол дека напишал автобиографија кога имал 25 години.

Продолжува: Еден извор открил дека Ешли станал сосема поинаков човек во споредба со лицето кое безгрижно го изневерило Шерил во текот на годините што биле во брак. Тој продолжи да италијанска девојка, Шарон, кого е навистина сериозен и посветен еден на друг. И двајцата имаат две деца заедно.

Додека се движеше понатаму, и Шерил, неговата поранешна сопруга, го стори истото. Убавата Шерил продолжи со Лиам Пејн, англиски пејач и текстописец, кој се прослави како член на момчешкиот бенд One Direction.

Поранешната сопруга на Ешли Кол - Шерил Ен Твиди се пресели со Лиам Пејн. И двајцата имаат син. Ешли еднаш им посака на Шерил и Лиам само среќа во нивната иднина. Тој и рече на Шерил колку е среќен нејзиниот новороден син што ја има и тој секогаш знаеше дека ќе направи неверојатна мајка. Пораката ја расплака Шерил и призна дека конечно се чувствува како затворање за нивната врска. Таа навистина беше зачудена.

Ешли Кол го напушта Шерил во солзи со текст по раѓањето на бебето Џифи 17

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Полициски прашања

Кол имал неколку помали четки со полицијата. На 4 март 2009 година тој бил држен откако се заколнал пред полицаец пред ноќен клуб Јужен Кенсингтон.

Тој бил однесен во полициска станица и му било издадено Известување за фиксен казна од 80 фунти пред да биде ослободен. Друго полициско прашање се случи на 4-ти јануари 2010 година кога Кол беше осуден за прекршок со пречекорување на брзината, извршен на 17 ноември 2009 година. Беше забележано дека ја надминува границата на брзината со тоа што прави 104 км / ч во зона од 50 км / ч на патот А3 преку станбен потег.

Кол се бранеше пред Судот за судии во Кингстон изјавувајќи дека полицискиот пиштол за брзина е неисправен. Кога видел дека шансите почнале да му се спротивставуваат, Кол го сменил своето тврдење велејќи дека неговите постапки се извинети затоа што се обидувал да ги избегне папараците. Тој беше казнет со 1000 фунти и беше дисквалификуван од возење четири месеци.

На 27 февруари 2011 година, Кол случајно застрела 21-годишен студент по спортска наука (Том Коуан) со воздушна пушка од 22 калибар, на полигонот на Челси. Тој пукал кон Том од само пет метри, очигледно несвесен дека пушката е наполнета. По одредено вклучување на полицијата, Кол официјално му се извини на Том и разговараше за инцидентот со управата на Челзи.

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Семејството на Ешли Кол (од татковата страна) потекнува од Барбадос, источен карипски остров и независна британска заедница.

Таткото на Кол, Рон Календер сè уште живее во Австралија. Рон, кој има 60 години, за време на пишувањето, сè уште е отуѓен од Ешли со години. Тој еднаш рече: "Јас сторив сè за да се помирам со него, но тој одлучи дека не сака помирување, па морав да го почитувам тоа. Но, не се откажав од хопотe. Тој е моето момче, тој секогаш ќе биде “.

Рон не ја криеше неговата одвратност во мамењето на Ешли. Говорејќи од својот дом во близина на Мелбурн, Австралија, каде што живее со својата втора сопруга и ќерка, тој рече: "Без сомнение, јас како татко сакав Ешли да го спаси својот брак". Рон Календер кога го слушна разделбата на неговиот син од неговата сопруга инсистираше на тоа дека Кол научил од неговите грешки. Според неговите зборови…"Ешли немаше никој освен себеси да се обвинува за разводот и мислам дека тој дојде наоколу за да ја види точката на Шерил. Сигурен сум дека научил од своите грешки. Само Бог ја знае иднината, но никој не може да негира дека се блиски. Тие се пријатели и тие се уште се сакаат едни со други. "

Мајка: Мајката на Ешли, Сју, е пофалена од обожавателите што самостојно ги воспитуваше своите синови кога нивниот татко Рон Календер излезе по неа. Денес таа одби да го пушти назад, бидејќи тој очајно се обидуваше да ги поправи раскинатите односи. Ешли е многу близу до неговата мајка како што се гледа на сликата подолу.

Мајка на мамење Ешли Кол еднаш влезе да се обиде да дејствува како миротворка во очајна обид да се обиде да го спаси бракот на нејзиниот син со Шерил Кол. За жал, сите напори не успеаја.

Брат: Ешли Кол има помлад брат кој го носи името Метју или Мети Календер на сликата подолу. Тој еднаш беше инволвиран во сериозна сообраќајна несреќа во 2008 година, од кои извештаите за вестите велат дека Мети бил „Среќа што сум жив“.

Матеј на сликата погоре има толку многу омраза за Рио Фердинанд.

Кога Фердинанд беше погоден во лице со паричката додека го славеше својот тим победувајќи го Манчестер Сити, се вели дека братот на поранешната starвезда на Челзи, Метју, објавил на Фејсбук: „Толку среќен Рио се удри во лицето денес кога се обиде да го даде бакнувајќи го неговиот знак !! Прав во око !! Ми го направи денот.'

Според извештајот во Daily Mirror, Мајката на Кол, Сју подоцна додаде свој коментар: „Дајте му на обожавателот што му фрли медал !!“. Темата на Фејсбук подоцна беше отстранета. Сју Кол негираше дека напишала нешто на Интернет На Фердинанд повреда.

Кол и Фердинанд со години се во лоша состојба Џон Тери беше обвинет за расно злоупотреба На Рио брат Антон за време на натпревар. Кол го поддржа својот поранешен соиграч од Челси. Рио подоцна беше казнет од ФА за објавување порака на Твитер во која се повикуваше на Кол 'чок мраз'. Матеј беше шокиран да го чуе Рио Фердинанд да одговори: „Кој и да ја фрли таа паричка, какво шут! Не ми се верува дека станува збор за бакарен 2p… .можеше барем да биде паричка од 1 £! “

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лични факти

Ешли Кол го има следново значење за неговата личност. Почнувајќи, ние ви даваме детали во врска со неговиот LifeBogger рангирање на популарноста.

Предности: Тој е одговорен за кариера и кариера.

Слабости: Пепел понекогаш ќе тврди дека знае-тоа-сите. Повеќе, па така врз основа на историјата на поврзаност, неговата слабост лежи во неможноста да му биде верен на неговиот партнер.

Кол е оној кој сакаше две работи во текот на неговата кариера. Ова е „Време и одговорност“. Тој поседува внатрешна состојба на независност која овозможува значителен напредок како во неговиот личен, така и во професионален живот. Тој има способност да учи од своите грешки и да стигне до врвот само врз основа на неговото искуство и експертиза.

Ешли Кол детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Причина за неговиот прекар

Приказната започна точно на 28-ми јули 2006 година кога потпретседателот на Арсенал, Дејвид Деин потврди дека Арсенал и Челзи биле во „Сериозни граѓански разговори“ за Ешли Кол. Преговорите се одолговлекуваа кога Челси инсистираше на тоа дека нема да ја зголемат својата понуда од 16 милиони фунти за Кол, но Арсенал издржа за поголема проценка од 25 милиони фунти.

Треба да се забележи дека Арсенал му понудил на Кол подолг договор да остане во клубот, но беше оставена „Трепери и пали од лутина“ кога му понудија плата £ 55,000 неделно, додека Челзи му го понуди £ 90,000 недела. Преговорите продолжија во текот на август 2006 година и се чинеше дека се движат кон сериозен ќор-сокак пред Ешли да ги преземе работите во свои раце. Кол продолжи насилно да потпише за Челзи на 31 август за сума од 5 милиони фунти кога го направи фрустриран Арсенал и замина со единствената опција да побара да добие Вилијам Галас од Челзи како дел од истиот договор.

Овој потег ги налути навивачите на Арсенал, кои сега му го дадоа прекарот на Ешли Кол „Кешли“ и не само што ќе го натера, туку мавташе со лажни £ 20 белешки со неговото лице кога неговиот клуб Челзи се соочи со Арсенал.

Неговиот потег кон Челзи подоцна беше оправдан на фотографијата подолу.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Ешли Кол, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари