Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Коко". Нашата приказна за детството Ерик Ламела плус нераскажаните биографија Ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и оф-пич малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите впечатливи способности, но малкумина го сметаат Биовиот Ерик Ламала, кој е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Ерик Ламела е роден на 4th ден на март 1992 во Carapachay, Аргентина.

Роден е кај неговата мајка, Миријам Ламела и таткото, Хозе Ламела. Тој израснал во провинцијата Буенос Аирес со својот постар брат, Брајан и малиот брат Алекс.

Неговиот татко, Хозе кој изгледа Габриел Батистута и обожавател на неговиот охрабруван син, Ерик да го земе фудбалот како професија. Ерик започна фудбал на возраст од 5.

Откако се приклучил на "Ривер Плата" како седумгодишен, Барселона, наводно, им понудила на Ламела и на неговото семејство £ 100,000 годишно, како и куќа и вработување за неговите родители, да се преселат во градот Барселона. Ова беше сличен договор со оној што го виде Лионел Меси се пресели во Шпанија како младо момче.

Шокантно, неговите родители ја одбија понудата и покрај почетниот интерес на нивниот син во Барселона. Ерик дури го изложил кошулата во Барселона во обид да ги засака родителите. Всушност, неговите родители го направија последниот повик со отфрлање на Барселона со презир или презир.

Исто така во 2004, a Транс Светски Спорт филмската екипа отпатува за Аргентина за да интервју со 12-годишната Ламела, која веќе беше на насловните страници по постигнувањето на целите на 120 за младинската страна на реката Плата за само една сезона. Откако стана толку популарна како супер фудбалер од детството, Ламела ја објавува својата желба да ги следи стапките на Диего Марадона и да победи на Светското првенство за Аргентина. Како дете, тој сакаше да игра PlayStation.

Ламела се заложил за лојалност кон Ривер Плата, клуб во кој се приклучил како седумгодишно дете.

Вистинскиот притисок, сепак, произлегува од фактот дека како резултат на неколку години лошо раководење, а да не зборуваме за наводната корупција, неговиот клуб за прв пат беше на прагот на испаѓање во нивната 110-годишна историја, а на 19-годишната Ламела човекот оптоварен со задача да ги спаси.

И покрај најдобрите напори на Ламела, клубот на крајот не успеа да преживее, губејќи драматична плеј-оф која предизвика бунтови од делови од нивните хистерични приврзаници.

Сепак, дрвото не може да направи шума. Откако освои бројни трофеи, Ерик Ламела некогаш беше познат како бог на фудбалот. Причини што тој ги играл на своите мистериозни начини.

Жалењето на Ламела дојде кога тој имаше тежок почеток во својата професионална кариера со Ривер Плата. Тој играше 36 игри и постигна само 4 цели. Ова доведе до повеќе жалење на неговиот ФК Барселона го отфрли. Тој го принуди својот пат кон Европа со тоа што се приклучи Ромите.

Ламела и РомитеНо, сезонава заврши со болка со пораз на римските ривали Лацио во финалето на Купот на Италија, заедно со шестата во Серија А, што значи дека Ромите не би играл европски фудбал во втора последователна сезона. Ова доведе до фрустрирачки потег Тотенхем. Надоместокот за Ламела го направи најскап играч во историјата на клубот, £ 25.8 милиони, плус до £ 4.2 милиони во бонус исплати.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Ако сте жена и ако се омажиш за помлад маж, наскоро ќе изгледате многу постари од него, а вие не може да ве привлекуваат повторно. Ова не е случајот со Ламела, која веќе толку години е со својата постара девојка Софија Хереро.

Ерик сака да го одржува приватниот живот многу приватен. Тој ги поминува сите негови моменти со Софија, чијшто датум многу години пред да се ожени со неа во 2010.

Двајцата љубовници одлучија да немаат деца до 25th ноември 2017 кога нивниот син Тобијас Ламела е роден.

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Идеално, Ерик дојде од аргентинската семејна позадина од средната класа пред да се исплати фудбалската инвестиција.

Татко: Таткото на Ерик Ламела беше многу убав за време на неговите помлади денови. Lamela еднаш објави слика на неговата помлада само со својот татко, заедно со следна таг: "Среќен ден на сите татковци особено на моите ... најдобрите

На Инстаграм, некои фанови на Ламела сугерираа дека сликата на неговиот татко во помладите денови личи на легендарниот напаѓач на Аргентина Габриел Батистута.

Во меѓувреме, на Твитер, хардкор Тотенхем поддржувачот Стив Неш ја преименуваше врската Инстаграм и се прашуваше дали таткото на Ламела, всушност, Дејвид Гинола. Неговиот татко сега старее, како што е прикажано на сликата подолу.

МАЈКА: Ерик Ламела ги зема во социјалните медиуми за да му посака на мајка му да биде среќен ден на мајката Тотенхемсо Ливерпул.

БРАТ: Ерик Ламела има постар брат кој оди под името; Брајан Ламела. Брајан не беше отсечен за фудбалот уште од детството.

Меѓу неговите браќа, Алекс Ламела, неговиот мал брат, на сликата подолу, обично е главна тема на интерес.

Ерик Ламела еднаш ја доби шокот ноќта пред неговото деби за дома Тотенхем со веста дека неговиот помлад брат бил киднапиран од вооружени цајкари во неговиот роден град Буенос Аирес.

Според извештаите во Италија, 18-годишниот Аксел Ламела бил однесен на пиштол и бил затворен.

Тој беше задржан неколку часа пред да биде ослободен од киднаперите доцна во замена за плаќање на околу 50000 пезоси, што е еднакво на околу £ 5500 што го имаше со него. Додека таргетирањето на семејствата на фудбалерите од страна на криминалците не е невообичаен феномен, полицијата верува дека во овој случај тоа било случајно и само резултат на блескавиот автомобил на кој возел 18.

Најстариот брат на Ерик Ламела, Брајан Ламела, рече: ... "Тие ни рекоа да ги земеме парите за откуп и да се осигураме дека полицијата не е вклучена. Дојдоа до влезната врата за да ги собереме парите. Тие не ги покриваа нивните лица и безбедносните камери во нашата куќа ги снимаа. Брат ми е мирен. Сите ние мислиме дека тоа е случаен инцидент - тие едноставно го киднапираа за автомобил и ништо друго. "

Повторно, истиот несреќен Алекс Ламела уште еднаш ја удира главата во базен во нивната родна Аргентина. Штетата беше гроб, што резултираше со парализа. За неколку месеци, Алекс не можеше да се движи ништо. Потребно е многу време пред да се врати. Потоа почнал да работи од ден на ден за да се врати во нормален живот. За време на несреќата, Ламела беше надвор со проблеми со колкот.

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Личен живот

Ерик Ламела ака "Коко" ги има следните атрибути на неговата личност.

Сила на Ерик Ламала: Ерик е сочувствителен, уметнички, интуитивен и многу нежен во природата.

Слабости на Ерик Ламела: Ерик може да биде многу уплашен и да ја поседува желбата да ја избегне реалноста.

Што сака Ерик Ламела: Ерик Ламела сака да биде сам. Тој, исто така, сака спиење, музика, романса, визуелни медиуми, пливање и духовни теми.

Што Ерик Ламела не му се допаѓа: Луѓето кои тврдат дека знаат сè, минатото се враќа да го прогонува (на пр: одбивање на ФК Барселона за време на неговото детско време) и на крај, суровост од секаков вид.

Ерик Ламела е секогаш подготвен да им помага на другите, без да се надева дека ќе добие нешто назад. Неговиот живот се карактеризира со емпатија и изразен емоционален капацитет.

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата Рабона

Ерик Ламела еднаш постигна чуден гол во обид да докаже зошто Тотенхем гранатираше £ 30million за неговите услуги. Тоа не е ништо друго освен неговиот 20-двор "равона"цел за Спарс, кој дојде во неговата Лига на Европа, во однос на Астерас Триполис.

Шокантно, единствениот човек кој не беше пренесен од спектакуларните напори беше менаџерот Маурисио Почетино, кој не покажуваше никакви емоции, дури и кога неговиот тренерски тим скокна на нозе.

Во зборовите на Ерик Ламела до Телеграф, рече ..."Јас само сакам да зборувам за напредокот и заедништвото на тимот и тоа е поважно. Не ми се допаѓа зборување за работи како "равона'. Кога бев младо момче, научив како да го направам тоа и само заглавив. Тоа не е нешто што јас го практикував. Тоа е природно ".

Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата Приказна за повреда

Ерик еднаш имаше мизерни 13 месеци на маргините. Ова беше време кога неговата иднина и кариера беа испрашувани. Легендата на Спарс Рики Вила - Аргентинец кој е близу до менаџерот на клубот Маурисио Похетино - еднаш тврдеше дека има загриженост дека не може повторно да игра.

На прашањето дали се плашел за својата иднина, Ламела рече: ..."Секако. Во навистина лоши времиња секогаш мислите дека е најлошо. Но моето семејство беше секогаш со мене и поддржувачите ме сакаа на теренот. Тие ми даваат енергија за да работат секој ден и никогаш да не се откажат ".

Ова е она што тој го рече кога ќе се врати ...

"Се чувствувам добро да се вратам на теренот, но разочаран од резултатот. Се разбира, можам да добијам многу подобро. Минатите 13 месеци беа луди, веројатно беше најлошото време од мојот живот. Навистина сакав да играм, но мојата повреда траеше премногу долго.

"Директорот и целиот персонал беа неверојатни. Секогаш беа со мене, зад мене. Луѓе ме сакаа назад и јас бев фокусиран само на тоа. Моето семејство беше секогаш со мене, мојата девојка секогаш ме турка да се вратам. И, се разбира, беше тешко да се биде толку долго, но тоа е фудбалот ".

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Ерик Ламела плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде