Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

0
13244
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски волшебник кој е најдобро познат по прекарот; "Забрането овошје'И'Змијата'. Нашиот рај за детска опасност во рајот "Едем", плус нераскажаните факти за биографијата ви доставува целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, фамилијата на семејството и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Да почнеме.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рано детство

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Раниот детски живот на опасност од рајот

Едем Мајкл Хазак е роден во Ла Лувие, но тој пораснал во Брејн ле Кат. Неговиот мајка е Карин Името на таткото е Тиери. Интересно е да се знае дека мајка и татко биле фудбалери. Фудбалот е наследен на опасност од неговите родители.

Тој израснал во Брејн-ле-Конте, Белгија. Семејството соопшти дека живееле "не повеќе од три метри" од фудбалска тренинг-тренинг-центар, каде што Едн поминал неколку часа за да ги усоврши неговите вештини од светска класа.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рано детство

Неговата мајка, г-ѓа Carine Хазард беше еднаш напред играч во белгискиот женски прва дивизија. По бракот е бремена со опасност, таа престана да игра, но неговиот татко, г-дин Thierry Hazard продолжи да игра.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Едем опасност и родители

Таткото од опасност свиреше главно за полупрофесионално ниво со Ла Лувиере со белгиската втора поделба. Позицијата на неговиот татко беше дефанзивен играч од средниот ред. По играњето фудбал, двајцата родители станаа спортски професори. Тиери се повлече од својата позиција во 2009 со цел да посвети повеќе време на своите деца.

Со еден од одличните играчи во имињата на нивните родители и фудбалската игра, Едем и сите негови браќа 3 поминаа удобно живеење. Другите помлади браќа од него се Итан и Килиан. Итан играше за младинска академија која и во годината на 2013, Kylian се приклучи на White Star Bruxelles.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Семејниот живот на опасност од рајот

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Браќата опасности

Познат е дека има браќа 3 по име Thorgan, Kylian & Ethan. Тој е најстариот син на неговите родители. Сите негови браќа се фудбалери, па можете да го наречете семејството опасност фудбал семејство со тим од 7 играчи. Неговиот брат Thorgan Hazard исто така му се придружил во неговиот професионален клуб Челзи во годината на 2012.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Браќата за опасност (раниот живот)

Опасноста е најстарото од четирите деца. Има три браќа, а сите играат фудбал.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Едем опасност (екстремна десница) и браќа

Thorgan беше префрлен во Челзи и беше позајмен во белгискиот клуб З. Варегем. Останатите помлади браќа опаѓаат Kylian, 17, и Итан, 8. Во август 2011, Kylian се приклучи на младинската академија на Лил, откако договорот беше договорен да му дозволи да се приклучи на клубот кога тој го претвори 16, додека Итан останува во Белгија, играјќи во младинската академија на поранешниот клуб Тубиз.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Kylian, Eden и Thorgan опасност

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рана фудбалска кариера

Како роден фудбалер, Иден му се придружил на својот прв фудбалски клуб наречен Ројал Стад Браинуи. Тој беше само 4 кога се приклучи на овој клуб. Неговиот следен клуб беше Тубизе. Тој играше скоро 8 години во овој клуб. Тој беше толку талентиран што неговите тренери велеа "знаеше сè. Немав што да го тим ". Го нарекуваа "надарен" играч.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Раниот фудбалски живот на Едем опасност

Неговиот следен клуб беше Тубизе. Додека игравте во овој клуб, еден член на францускиот клуб во Лил го забележа и понуди понуда да игра за нивниот клуб. Кога членот на Лил контактирал со својот татко за оваа понуда, тој прифатил и Дозволено Едем да игра овој француски клуб.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Младински денови за играње на Едем Хазас

Лил го обучувал во локалното училиште за речиси 2 години. Потоа, на 28 мај 2007, му се придружил на францускиот клуб Лил. Хазард го направи своето аматерско деби на 1 Септември 2007 во лигашки натпревар против Расинг клуб де Франс, кој се појави како второпласирана замена во поразот 3-1. Во овој клуб, тој го направи 147 изглед во кој ги постигна 36 целите од 2007 до 2010.

Потоа му се придружил кариера најголемиот клуб во името на фудбалскиот клуб Челзи во 2012. Поранешниот играч на Лил клубот се приклучи на овој клуб трансфер такси од 32 милиони евра. За време на потпишувањето со овој клуб, тој изјави за "Убав сум што конечно стигнав овде. Тоа е прекрасен клуб и не можам да дочекам Почни". Во Челзи добил број 17 Џерси. Против Сиетл Саундерс, тој го направи своето прво појавување за овој нов клуб.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Романсата на Хазас оди назад до неговото детство. Суперѕвездата на Челзи се сретна со неговата сопруга Наташа на возраст од 14, и се ожени со неговата детска љубовница во 2012, две години откако парот го роди првото дете Yannis (Роден на 19th декември, 2010).

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Една приказна за љубовна приказна

Оттогаш имаа второ дете, Лео. Има очекување на нови играчи од исто семејство, бидејќи и двете се момчиња.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Семејниот живот на опасност од рајот
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Едем опасност: Трошење време со семејството

Едем Хазард разбира дека трошењето квалитетно време со неговите деца е исклучително важно за нивниот развој и среќа. Ова му дава одлична можност да се поврзе со своите деца.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Херој за детство

Тој признава дека примањето на пофалби од детството херој Зинедин Зидан за прв пат беше "посебен" и го остави тресење.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Херојот од раѓањето на Едем од детството

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -хобија

Опасноста е повеќе од само плакарот. Тој сака танцување и стана хит на YouTube, кога снимките од него се појавуваат на сцената за импровизиран приказ за време на изведбата на Кристина Милиан, се појавија на интернет.

Хазард е огромен НБА фанатик, и ужива во гледањето на Кошарка. Белгијците признаваат дека додека тој никогаш не видел игра во Америка, неговиот омилен тим е Њујорк Никс и неговиот омилен играч Кармело Ентони.

Уште повеќе, тој ужива танцување. Тој еднаш се качил на сцената за импровизиран приказ за време на изведбата на Кристина Милиан во функција на фондацијата на Дидие Дрогба, чии снимки оттогаш се појавија на YouTube.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -автомобил

Тој е познат да го користи најдоброто од автомобилите, кои не само што им прилегаат, туку имаат и сеопфатна употребливост и учтивост. Неговиот R8 V10 Плус нуди усогласено и удобно возење и покрај неприлагодливите шокови и гумените гуми Pirelli. Се проценува на $ 164,150.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Автомобил на Едем Хазард - 2016 Audi R8 V10

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Религија (со вера во рајската градина)

Бидејќи Едем бил доволно стар за да ја чита Библијата, тој никогаш не се сомневал дека Едемската градина е именувана по него и дека Адам и Ева се негови положи свештеници за јадење на плодот без прво да го прашаат неговото одобрение.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Религија на Едем Хазас (со вера во рајската градина)

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Средба со Ballboy

Екипата на Челзи, Едем Хазард, беше испратена во полуфиналето на Капитал Еден куп на 23 јануари 2013, откако го удри шампионот Чарли Морган, 17, кога се обиде да ја врати топката.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Средба на Едем Хазард со топка

Со резултат против Свонси 0-0, и Челзи две надолу од првиот натпревар, Хазас беше фрустриран со набљудување. Подоцна му се заблагодари.

Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Балбој Чарли Морган чувствувајќи болки од ударот на Едем Хазард

Реднап симпатизира со опасност и го држи Морган одговорен за инцидентот. "Опасна песна топката ја тели топката под телото на момчето. Зошто детето лежи на топката на прво место? ", Рече тој. "Можете да ги замислите фрустрациите - вие сте играч кој се обидува да стигне до финалето на Купот, но ова дете се однесува како идиот кој нема да ви ја врати топката.

Вредно е да се тврди дека момчето беше tweeting пред играта дека тој е супер временски брак.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде