Почетна АМЕРИКАНСКИ ФУДБАЛСКИ ПРИКАЗНИ Фудбалери на Уругвај Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалската икона, најпозната по прекарот; „Ел Матадор“. Нашата детска приказна "Единсон Кавани" плус нераскажаните факти за биографијата ви донесува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Единсон Кавани, која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Видете исто така
Дарвин Нуњез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Единсон Кавани Детска приказна - Ран живот:

Единсон Роберто Кавани Гомез е роден на Денот на вљубените, тоа е 14 февруари 1987 година во Салто, Уругвај, од Луис Кавани (татко) и Берта Гомез (мајка). Случајно, неговиот репрезентативен соиграч Luis Suarez е роден во истиот град (Салто), само еден месец претходно во јануари. Единсон е роден како последно дете на семејство на само машки деца 3.

Видете исто така
Диего Годин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи, тој се најде љубов во фудбалот, благодарение на охрабрувањето од неговите трудољубиви родители кои го направија тоа Кавани "Секогаш имаше храна и облека". He процвета во урбаната околина и метеж на Салто.

Плодовите од тесните улични терени на кои играше Кавани како дете подоцна беа видени во неговата брилијантна техника и ментална сила. Во основа, Кавани постојано играше против постарите врсници, кои најчесто го грубуваа. Кавани го стори тоа на 9-годишна возраст во 1996 година, ставајќи крај на неофицијалните натпревари со „стари товари“  како што ги нарекува во неговата област.

Видете исто така
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Уште од раните години, Кавани изгледаше како да се наоѓа на патеката на статус на ѕвезда. Иако еднаш се преселил во Данубио, тој поминал некое време за да се приспособи, но откако се адаптирал, наскоро станал избор на младите во нивната младинска академија.

Единсон Кавани Биографија за детството - се крева до слава:

Тој го потпиша својот прв официјален младински договор со Данубио, најуспешната младинска академија во Монтевидео, која ги произведе Алваро Рекоба и Диего Форлан.

Видете исто така
Приказна за детството на Федерико Валверде Плус Недолгарни факти за биографија

Играњето на професионален фудбал на крајот на почетокот беше тешко за Кавани. Сепак, доаѓањето од семејството на фудбалери им помогна на работите. Неговиот фудбалски татко и постар брат му дадоа целосна помош за да ја започнат својата кариера.

Единсон Кавани се појави преку младинскиот систем на Данубио за да дебитира за првиот тим во 2006 година. Единсон Кавани ја изгради својата физичка моќ и решеност да ја предводи фронтот, што му донесе национален чекор напред. Тој беше дел од победничкиот тим на Апертура 2006, постигнувајќи девет гола во својата дебитантска сезона.

Видете исто така
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 31 јануари 2007, тој беше купен од Палермо за € 4.475 милиони. Кавани го имаше своето деби на 11 март 2007 во домашна лига против Фиорентина. Во јули 2010, Кавани потпиша петгодишен договор со Наполи. Остатокот, како што честопати велат, е историја.

Семеен живот на Единсон Кавани:

Татко: Неговиот татко, Луис, играше фудбал на аматерско ниво како млад човек.

Видете исто така
Луис Суарез детска приказна Плус Нераменет биографија факти
Таткото на Единсон Кавани - Луис Кавани.
Таткото на Единсон Кавани - Луис Кавани.

Луис е вреден татко кој на своето домаќинство (3 сина и сопруга) им го дал најдоброто за кое можеле да сонуваат. Тој беше особено поблизок до неговиот последен син Единсон, кому му предаваше лудории на фудбалот, ја поддржуваше неговата кариера од нејзиното основање. Луис има огромна заслуга за зголемувањето на неговото момче.

Сепак, гордоста на таткото никогаш не изгледаше поболна како кога зборуваше за дарот на Единсон и за неговата дарежливост. Според Луис, „Јас и Единсон одевме на риболов во прекрасно езеро на 30 километри од нашиот дом. Takeе го земевме стариот камион каде што работев и рибав од страна. Имаше многу големи бродови блиц, кои се во сопственост на супер богатите. Се сеќавам дека на Единсон му рекоа „тато, денот кога триумфирам на фудбалот, ќе ти донесам камион и голем брод како нивни. Во тоа време имаше 11 години, ги имаше овие големи соништа и јас само ќе се смеев. Но, денес ги имам најголемите камион и брод во Уругвај “, вели тој, укажувајќи на нив.

Видете исто така
Приказна за детството на Федерико Валверде Плус Недолгарни факти за биографија

„Тешко е да се изрази со зборови гордоста што ја чувствувате кога гледате како вашиот син триумфира во животот, кога ќе го видите како отвора нови патишта, го гледате како го сакаат луѓето и гледате дека не го сменил начинот на постоење, дека тој останува истото скромно дете кое одржува низок профил и го живее животот едноставно.

МАЈКА: Берта Гомез е името на мајката на Единсон Кавани. Мајката на уругвајскиот напаѓач еднаш објасни како гладот ​​на неговиот син ја чинеше да се откаже од сите активности само за да му обезбеди многу мајчинска грижа низ кариерата.

Видете исто така
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мајка Единсон Кавани- Берта Гомез.
Мајка Единсон Кавани- Берта Гомез.

БРАТ: Неговиот постар брат е Волтер Гуглиелмон. Тој е 9 години постар од Единсон Кавани, неговиот помал брат. Исто како Кавани, Валтер е исто така напаѓач. Тој го направи 310 изглед и постигна цели 109 за клубот и за земјата.

Братот на Единсон Кавани - Валтер Гугелмоне.
Братот на Единсон Кавани- Валтер Гугелмоне.

Името на постариот брат на Единсон Кавани е христијанско. Тој е исто така напаѓач и е само една година постар од него.

Братот на Единсон Кавани - Кристијан.
Братот на Единсон Кавани - Кристијан.

Семејниот живот на Единсон Кавани навистина е центриран околу фудбалските мажи и поддржувачката мајка на домот. Многу сличен на оној на Алекс Окслед-Комерен Хенрих Мхитаријан.

Видете исто така
Луис Суарез детска приказна Плус Нераменет биографија факти

Единсон Кавани го сака животот со Марија Соледад Кабрис Јарис:

Единсон Кавани љубовна приказна е полна со Упс и Даунс и многу слична на Ентони Марцијал и многу спротивно на онаа на Маркус Рашфорд, Роберто Фирмино  Габриел Исус. Целосната приказна се дискутира во оваа статија.

Кавани отсекогаш бил вљубен во неговата детска љубов по име Марија Соледад Кабрис Јарус.

Видете исто така
Диего Годин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Insубовна приказна на Единсон Кавани со Марија Соледад Кабрис Јарис.
Insубовна приказна на Единсон Кавани со Марија Соледад Кабрис Јарис.

Двајцата се венчаа и беа благословени со два сина. Нивниот прв син Баутиста е роден на 22-ри март 2011 година.

Фотографија на семејството Единсон Кавани.
Фотографија на семејството Единсон Кавани.

Неговиот втор син, Лукас е роден на 8th на март 2013. Лукас, за разлика од Баутиста, многу го сака својот татко.

Врската на Единсон Кавани со Сон, Лукас.
Врската на Единсон Кавани со Сон, Лукас.

Единсон Кавани, сепак, има силни односи со своите синови. Тој сака да ги однесе момчињата на секоја прослава на победата.

Видете исто така
Дарвин Нуњез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Синови на Единсон Кавани - Лукас (лево) и Баутиста (десно).
Синови на Единсон Кавани - Лукас (лево) и Баутиста (десно).

Прашања во врска со Единсон Кавани:

Шокантна вест дојде во 2014 кога Кавани објави дека тој и неговата сопруга треба да се разведат, по иницијалната поделба помеѓу двете години претходно. Нивниот брак траеше само две години.

Ова беше време кога личниот живот на Кавани помина низ груб лепенка. Време кога тој навистина страдаше од недоверба на теренот.

Тие се разделија откако беше откриено дека наводно имал афера со италијанска жена 22, која подоцна била идентификувана како Марија Росарија Вентроне (на сликата подолу) од Каерта, недалеку од Наполи каде што Кавани играше во тоа време. Тоа беше оваа слика што доведе до раздвојување и развод.

Видете исто така
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Како Единсон Кавани ја изневери сопругата - нераскажана приказна.
Како Единсон Кавани ја изневери сопругата - нераскажана приказна.

Неговата поранешна жена (Марија) го изјави следново за него пред разводот.

„Не му верувам на овој човек. Дали сакате да му верувате на сопруг кој ја напушта својата сопруга само неколку дена по раѓањето на нивното дете?… Кога се роди нашиот син Лукас, дознав дека тој е со друга девојка. Беше шок кога го видов незгодното слика. Тој ги објасни придобивките од раѓањето во Уругвај за да биде потивок отколку во Неапол, каде што ќе бидеме опсадени (од печатот). Тој сакаше да ме остави таму за да се чувствувам послободно и да уживам во фактот дека ќе бидам зафатен со градење на нашиот нов живот. Кога се вратив, се обидов на секој начин да го спасам нашиот брак. Не сакав да ги отстранам моите деца од нивниот татко, мислев дека можеме да се опоравиме. Беше безнадежно. Единсон стана поинаква личност и непрепознатлива “.

Марија на крајот ја доби битката за развод на суд. Судот на крајот и наложи на Кавани да и плаќа 25,000 XNUMX евра месечно, што е наменето за неа и за децата.

Видете исто така
Луис Суарез детска приказна Плус Нераменет биографија факти

Единсон Кавани - Продолжува понатаму по разводот:

По разводот беше финализиран до средината на 2013 година, целото внимание беше насочено кон Вентроне, дамата која стои зад нивното брачно раскинување. Во одреден момент дури се шушкаше дека Кавани е подготвен да ја официјализира својата врска со неговата поранешна ressубовница. Работите не одеа така. Не се случи такво нешто и работите завршија меѓу нив. Единсон Кавани се пресели и влезе во нова врска со убавата ocоселин Бургард.

Видете исто така
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Insубовна приказна Единсон Кавани - обновена.
Insубовна приказна Единсон Кавани - обновена.

Jocelyn Burgardt е зачудувачки, заоблен модел и Самба танчерка од Уругвај. Таа има завршено културен менаџмент.

Девојката на Единсон Кавани (ocоселин Бургард) по разводот.
Девојката на Единсон Кавани (ocоселин Бургард) по разводот.

Таа е медиумска сензација во Италија и во Уругвај. За жал, нема многу информации за ова величествено суштество, родено и израснато во Бела Унија, Артига, Уругвај. Сè уште се копаме. Ја носи насекаде, вклучувајќи го теренот на игра за да ги прослави прекрасните моменти со својот клуб, навивачи и соиграчи.

Видете исто така
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Девојка за вести од Единсон Кавани- ocоселин Бургард.
Девојка за вести од Единсон Кавани- ocоселин Бургард.

Единсон Кавани Љубовна приказна е секогаш фокус на интерес за медиумите, за разлика од оној на Дани Пијт Вода и Ousmane Dembele чиј животен однос сè уште е непознат како во времето на пишување.

Личен живот на Единсон Кавани:

Олимпискиот Единсон Кавани го сака ловот како хоби. Ти отсекогаш бил  фудбал прво, а потоа лов по Еди. Тој го сака тоа и е добар шут и на двајцата

Видете исто така
Диего Годин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој се занимаваше со стрелање неколку патувања со татко му во северниот дел на Уругвај. Неговиот лов на диви свињи и грмушки свињи обично се правеше во мртвите часови на ноќта среде шумата на ридот на северот на Уругвај.

Подолу е г-дин Луис Кавани ракување со пушка со калибар .243 која штотуку ја користеше за неговата ноќна ловечка сесија со неговиот син, при што загинаа двајца свињи, шест зајаци и, очигледно, некое заштитено суштество кое не смееме да го откриеме во овој блог.

Видете исто така
Дарвин Нуњез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Приказна за ловот на семејството Единсон Кавани
Приказна за ловот на семејството Единсон Кавани

Според неговиот татко,

„Ние секогаш го правевме тоа кога Единсон беше дете и сè уште го правиме тоа. И двајцата обожаваме да поминуваме време на риболов и лов. Ноќе спиеме само три часа. Еди никогаш нема да престане да лови во шумата! Што се однесува до риболов, тој секогаш вели дека тоа го смирува. Ова отсекогаш бил начин на живот, ние сакаме да ги спакуваме нашите најнови убиства спакувани на стапови. Едисон сака свински глави “ вели Луис.

Религија Единсон Кавани:

Единсон е посветен евангелски христијанин. Тој се поврзува со католицизмот во текот на целиот свој живот. Неговата христијанска вера е докажана подолу. На сликата подолу, Еди беше снимен како се моли со член на стручниот штаб. Ова беше во на крајот од финалето на фудбалскиот турнир 2011 Copa America против Парагвај кој се одржа на монументалниот стадион во Буенос Аирес, на јули 24, 2011. Неговата вера го прегледаше и Уругвај го победи својот натпревар.

Видете исто така
Приказна за детството на Федерико Валверде Плус Недолгарни факти за биографија
Религија и вера на Единсон Кавани - нераскажаната приказна.
Религија и вера на Единсон Кавани - нераскажаната приказна.

Идол на Единсон Кавани:

Прво, тој има изглед на Габриел Батистута, за кого вели дека е негов фудбалски идол. Како дете, Кавани го идолизирал поранешниот аргентински напаѓач и легенда Габриел Батистута. Како Батистута, и Кавани ја носеше косата покрај ушите. Навистина, тој се обиде и успеа да го поседува секој аспект на изгледот и стилот на Батистута.

Зошто Кавани го идолизираше Батистута - Нераскажаната приказна.
Зошто Кавани го идолизираше Батистута - Нераскажаната приказна.

Avубовта на Кавани кон Батистута го натера да ја следи италијанската лига за која Батистута играше во својата прва магија во Европа. Повеќе, се заснова на фактот дека како дете, за бабите и дедовците на Кавани се вели дека емигрирале во Маринело, кој е оддалечен неколку километри од Фиренца, каде што се наоѓа Фиорентина на Батистута.

Видете исто така
Роналд Араухо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговите баби и родители најчесто одеа да ја гледаат легендарната игра во Флорентина. Ова е она што го поттикна сонот на Кавани да ги следи стапките на Батистута. И двајцата имаат иста прослава на целите како што е прикажано подолу.

Единсон Кавани, сличности на Габриел Батистута - нераскажаната приказна.
Единсон Кавани, сличности на Габриел Батистута - нераскажаната приказна.

Прекар Единсон Кавани:

Играчот е наведен како "Ел Матадор". Прекарот го означува оној на оловен напаѓач кој е секогаш способен да го преземе бикот од рогови, секогаш кога ќе излезе на полето за играње!

Видете исто така
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Митот зад прекарот на Единсон Кавани.
Митот зад прекарот на Единсон Кавани.

Автомобили Единсон Кавани:

Единсон сака убави ниски автомобили. Тој вози црвен Ferrari 458.

Неговиот Ferrari 458 Italia се проценува дека е повеќе од 200,000 евра. Автомобилот има максимална брзина од 325 km / h. Единсон не е во кутија на многу фудбалери уапсени за забрзување.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
грешка:

Kубезно претплатете се на Lifebogger!

Донесете фудбалски приказни во вашето сандаче