Едмерсон Морас Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува Целосната приказна за Goal Stopper кој е најдобро познат по прекарот; "Ѕидот од тули". Нашата Ederson Moraes приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти за него.

Да, секој знае за неговите рефлекси за одржување цели, но малкумина го сметаат нашиот Биографија на Ederson Moraes, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Едерсон Сантана де Мораес е роден на 17th ден од август 1993 во Осаско, Сао Паоло, Бразил. Образованието на Едерсон беше финансиски тешко во Бразил. Тој е роден кај сиромашните родители кои не можеа да обезбедат многу, но дозволено фудбал како последно средство.

Уште од периодот кога бил дете, секој негов тренер секогаш го повикувал "Бул". Тоа е затоа што фудбалот отсекогаш бил негов црвен партал и младиот Едерсон ја развил способноста да наплаќа во неговата партал.

Неговото чудо дојде кога еднаш еднаш му ја застрела топката на исклучително растојание од неговиот долг удар и на тој начин постигнувајќи од својата кутија на младост. Додавајќи го ова на неговата способност да наплаќаат на штрајкувачи, повик од Европа дојде благодарение на извидувачите на Бенфика кои развија толку голем интерес за младиот голман. Доживеани само 16, Едерсон го префрлил Атлантикот во Бенфика, приклучувајќи се на младинските редови во Лисабонскиот клуб. Се чувствуваше многу удобно со нивната бразилска околина.

Неговата голема европска пауза траеше време да дојде. Во одреден временски период, Едерсон му беше дозволено да замине за слабиот Рибеира по две години со помладата страна на премиерлигата. Во клубот, тој стана најдобар и понатаму продолжи да игра за Рио Аве. Не беше потребно време пред Бенфика да се заинтересира за него повторно.

Тој започна во тимот на екипата Б и се покажа како достоен број еден. Едерсон играше заедно со другите новинари Бернардо Силва на младинско ниво во Бенфика. Едерсон се соочил со значителни предизвици кога отишол на повисока страна. Неговиот најголем предизвик беше присуството на сонародникот Жулио Цезар, раскошно украсениот ветерански чувар, меѓу ставовите.

Поранешниот Интер беше навистина откровение во 2015, заработувајќи продолжување на договорот до 2018. Меѓутоа, кога дојде шансата на Едерсон, тој го зеде. Подоцна, Цезар почнал да ги исполнува условите за работа на помладиот човек.

И покрај својата младост, Едерсон уживаше многу успех, освојувајќи ја премиерлигата двапати. Еднаш, некое време, неговиот тим се извонредни откако го совлада Зенит Санкт Петербург во Лигата на шампионите. Ова го постави четврт-финалниот судир со Баерн Минхен со кој се ракуваше Пеп Гвардиола. Едерсон се соочил со својот иден менаџер Пеп Гвардиола како Бенфика тесно изгуби во текот на две нозе со одличен играч на голманот. Ова се запали Пеп љубов за него. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Сопругата на Едерсон Морас е апсолутно неверојатна. Погледнете ја прекрасната Лаис Мораес, дамата на вљубената убавина.

Тие се во брак четири години и двете ја имаат својата прва ќерка по име Јасмин. Кога Едерсон се приклучија на Манчестер Сити, сите не му дадоа изглед. Тоа беше неговата сопруга на бринета Лаис, на која навивачите ќе го следат. Двајцата љубовници редовно ги објавуваат снимките на Instagram на нивната врска.

Убава Лиас Морас редовно се гледа на трибините навива за својот маж.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Личен живот

Ederson Maraes го има следново значење за неговата личност.

Едерсон Мареш Силни страни: Тој е креативен, страстен, дарежлив, срдечен, весел и, се разбира, хумористичен.

Едерсон Марас Слабости: Тој може да биде срамежлив, арогантен, тврдоглав кога ќе се испровоцира.

Што сака Едрерс Мареј: Сигурно, тој сака да дава финансиска помош на сиромашните, театарот, да се одмори и да се забавува со пријателите

Она што не му се допаѓа на Ердерсон Марас: тој не сака да се игнорира, соочувајќи се со тешка реалност.

Во краток преглед, Едерсон е драматичен, креативен, самоуверен, доминантен и има лице на кое е крајно тешко да се спротивстави. Од теренот, тој е многу срамежлив, но внатре тој е како лав со многу глад. Тој е некој кој е способен да постигне нешто што сака во која било област на живот тој се обврзува.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Тетоважа

Едерсон има тетоважи од 34 прободен во неговото тело. Овие тетоважи имаат различни значења, од неговата верска христијанска позадина, неговите фудбалски експлоатирања и неговото семејство во Бразил.

Почнувајќи од вратот, Едерсон има впечатлива черепа околу неговото Адамово јаболко кое изгледа како да е смачкано со деликатна ружа околу под неговото уво.

На градите ја покажува својата христијанска вера. Едерсон поседува гулаб што лета над зборот "Му припаѓам на Исус" Тој го става крстот ѓердан за понатамошно зацврстување на својата христијанска вера.

На неговата нога е трофејот на Португалската лига, откако го освои со Бенфика во 2015.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Средбата

Едерсон прави 2.42 заштедува по игра, во споредба со Клаудио Браво 1.44, Дејвид Де Геа 1.81 и Тибо Куртоа " 1.52. Еден од таквите заштеди вклучува негова реализација на силните рефлекси и ставајќи ја својата кариера на линија како што е прикажано подолу.

На сликата подолу се прикажани последиците од средбата Sadio Mane.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Зборувајќи со својата мајка, татко, браќа и сестри кои најдобро го познаваат Едерсон, се развива слика на тивка љубезна душа. Неговото воспитание било финансиски тешко, но неговите родители наместо тоа донеле вредности и морал. Едерсон е од семејство со силна религиозна христијанска заднина.

Едно нешто што е познато кај неговото семејство е дарежливост. Самиот Едерсон еднаш донираше речиси £ 10,000 на својот поранешен клуб Осаско неодамна за да им помогне да ги исчистат своите долгови.

Едлер Морас детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Потенцијал за кариера

Без сомнение, Едерсон е агилен, храбар, енергичен и физички наметнувајќи го чуварот. Едерсон поседува физичка сила, одлични рефлекси и одлични способности за запирање на удари.

Тој се здоби со репутација како специјалист за заштеда на казна за време на неговото време со Бенфика. Сепак, тој е најмногу ценет за неговата извонредна дистрибуција и вештина со топката пред неговите нозе. Оваа контрола и доверба на топката му овозможуваат да го задржи владението и брзо да ја одигра топката од задниот дел на земја со рацете или со нога - дури и кога се става под притисок. И покрај својата млада возраст, тој веќе се издвои за донесување одлуки, конзистентност и смиреност во целта, како и неговата способност да ја организира својата одбрана.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството во Ederson Moraes плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде