Приказна за детството во текот на детството Уамекано Плус Нераскажани факти за биографија

Приказна за детството во текот на детството Уамекано Плус Нераскажани факти за биографија

Нашата биографија за Дејот Упамекано прикажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, автомобилите, не вреди и личниот живот.

Во едноставни термини, ова е приказна за животното патување на Фудбалерот, од неговите обемни детски денови, до кога се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, проверете го неговото момчество до галерија за возрасни - совршено резиме на Био на Дејот Упамекано.

Еве - Фотографија за ран живот и пораст на Дејот Упамекано. Кредит: FBred, futview и FranceBleu.
Еве - Раниот живот и воскреснувањето на Дајот Упамекано.

Да, вие и јас знаеме дека Денот е одбранбен beвер, за кого многумина сметаа дека е наследник на Рафаел Варана.

Сепак, само неколкумина loversубители на фудбалот размислуваа да ја прочитаат Биографијата на Дејот Упамекано што ја подготвивме и е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Дедо Упамекано:

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Денотсканкул Освалд Упамекано а прекарот му е „Дотот„ Бранителот е роден на 27-ми ден октомври 1998 година на неговите родители во Еврукс, комуна лоцирана во одделот Еуре, регион Нормандија, Франција.

Доколку не сте знаеле, неговото раѓање се случи само три месеци по светскиот куп во Франција 1998 година. Веднаш по неговото раѓање, родителите на Дајот Упамекано одлучија да му го дадат името „Денотсканклула”Со причина. Името му беше дадено како 'сувенири'(SoFoot Извештаи) и се вика неговиот дедо го роди.

Дејто Упамекано е роден како прв син и евентуално, второто дете во семејство за кое е познато дека се големи footballубители на фудбалот. Тој ги поминал своите рани години растат радосно заедно со постарата сестра и брат на деца, кои ги смета за негов наследник.

Семејно потекло на Дајот Упамекано:

Судејќи според неговиот изглед, ќе се согласите со мене дека бранителот најверојатно ќе ги има своите семејни корени далеку од Франција. Како што веројатно претпоставувате, семејството на Дајот Упамекано потекнува од Африка - токму Гвинеја-Бисао.

Гвинеја-Бисао е тропска земја на западниот африкански брег на Атлантикот, земја позната по своите национални паркови и живиот свет. Поглед на еден од родителите на Дејот Упамекано- неговиот симпатичен татко, без сомнение, го објаснува неговото африканско потекло.

 
Фотографија на Таткото на Дејот Упамекано ќе ви помогне да го разберете неговото семејно потекло. Кредит: Инстаграм
Фотографија на Таткото на Дејот Упамекано ќе ви помогне да го разберете неговото семејно потекло. Кредит: Инстаграм

Дали знаеше?… Родителите на Дајот Упамекано (предводени од неговиот татко) му го дадоа името „Денотсканклула„- што во реалноста е почесна титула за началникот на селото, на островот Etaета Каои кој е роден град на неговото семејство во Гвинеја-Бисао.

Приказна за детството во текот на детството - Детскиот живот:

Растењето во францускиот кварт revreux беше возбудливо за младиот Дајот. На почетокот живееше и играше фудбал (футсал или фудбалски комплекс од пет страни) од утро до вечер. Тој го стори тоа со неговиот најдобар пријател, кој не е никој друг, освен неговиот колега француски фудбалер- Ousmane Dembele. Говорејќи за своето детско искуство, Дејто еднаш рече;

„Со Усман и другите, ние игравме фудбал цело време. Игравме и футсал. На почетокот, работевме на нашата техника, агресивност. Игравме без граници. И тоа многу ни помогна “.

Како дете, Деот Убамекано не беше најдобар на теренот. Бидејќи фудбалот беше семејна страст, младиот момче имаше среќа да ги има своите членови на семејството како советници и помагачи.

Таткото на Дајот Упамекано, на пример, го натера да работи многу напорно со цел да се осигура дека ќе биде примен во пристојна фудбалска академија. За среќа, тој ги започна своите први фудбалски чекори со Ваиланте С. Анжерс (2004-2007) и ФК Де Прај (2008-2009).

Приказна за детството во текот на детството - Раниот живот во кариерата:

2009 година беше одлична година за деца-фудбалери во неговото соседство. Таа година се појави нова клупска академија со име „Фудбалскиот клуб Еврукс 27”Започнувајќи со работа не толку далеку од неговата семејна куќа. Лаки Дејот и неговиот најдобар пријател Ousmane Dembélé беа меѓу оние кои први присуствуваа и поминаа испитувања со академијата.

За Дејот, животот во Еврекс на почетокот не беше лесен. Ти ги имаше нозете на земја од многу рана возраст. Дајот еднаш тврдеше дека тој работел повеќе од другите (претежно на соло-режим) додека тој играше таму. Според неговите зборови;

 „Во Еврекс, на крајот од тренингот, сè уште одам да ја шутнам топката сам. Работеше за мене и беше клучот за мојот успех “.

Биографија на Дотот Убамекано - Пат до славната приказна:

Напорна работа во Евркс конечно се исплатеше кога се виде дека среќната Дејто се повикува од поголема академија. Тој го напушти Еврукс (5-ри степен на францускиот систем на фудбалска лига) до Валенсиенс ФК (2-ри ниво на системот на француската фудбалска лига).

Додека беше во Валенсиен ФК, Дајот Упамекано сметаше дека не станува збор за најдобар, туку бес во него на секој натпревар. Понекогаш му велеа да игра во средина, што го стори добро, дури и постигнувајќи голови. Без оглед каде го стави тренерот, тој играше, со сета своја сила и зрелост. Валенсиен навистина беше многу добра меморија за дефанзивецот кој расте, кој е сликан со неговиот пријател и колега од академијата.

Младото момче на сликата (лево) уживаше во своето време со Валенсиен. Тука, тој беше сликан во тренинг центарот на клубот. Кредит: FranceBleu
Младото момче на сликата (лево) уживаше во своето време со Валенсиен. Тука, тој беше сликан во тренинг центарот на клубот. Кредит: FranceBleu

Донесување на смела одлука:

На 16-годишна возраст во летото 2015 година, францускиот дефанзивец ја донесе најважната одлука во неговиот живот. Тој ги остави целото семејство и земја за позелени пасишта во странство.

Родителите на Дајот Упамекано ја одобрија одлуката на нивниот син да оди да игра неговиот фудбал во странство, токму во Австрија. Благодарение на неговата вградена зрелост, беше толку тешко да се напушти домот на нежно време од петнаесет години.

Младата момче беше доволно зрела за да ги напушти семејството и земјата на возраст од 15 години. Кредит: Гталенти
Младата момче беше доволно зрела за да ги напушти семејството и земјата на возраст од 15 години. Кредит: Гталенти

Дот го започна животот во странство со Лиферинг, австриски клуб за втор дел пред да се повика од Ред Бул Салцбург (на сликата погоре) Ред Бул Салцбург го направи позрел, помагајќи му во многу области, вклучувајќи го и јазикот. Според неговите зборови;

„Имаше многу странци како мене. Морав да го учам јазикот. Воспитувачите беа навистина одлични “.

Биографија на денот на Уамекано - Подигнување на славата:

На Ред Бул Салцбург, Дејт знаеше дека Силата е една од малкуте способности што се толку важни во современиот фудбал. Ова го натера да се снајде во режимот на хардкор кога го градеше својот пакет на мускулите. Во моментот кога дојде неговиот многуочекуван трансфер во германскиот РБ Лајпциг, дефанзивецот веќе се претвори во ФУДБАЛСКИ ГОЛИЈАТ.

На нежно 19-годишна возраст, младиот дефанзивец веќе стана Голијат. Кредит: Спортspuff
На нежно 19-годишна возраст, младиот дефанзивец веќе стана Голијат. Кредит: Спортspuff

Една од карактеристиките што навивачите го бодреа е начинот на кој ги истегна долгите обемни нозе за да ја украде топката. Уште повеќе, неговата 6feet-1inches висина на мускулите е, без сомнение, пречка која тешко може да ја надмине секој противник. Како што е забележано подолу, на Роки Дефанзивец е во состојба да доминира во секој физички судир и на високи топки, тој е практично непобедлив.

Роки дефанзивецот е во состојба да доминира во секој физички судир и на високи топки. Кредит: ИГ
Роки дефанзивецот е во состојба да доминира во секој физички судир и на високи топки. Кредит: ИГ

Hуглусно трансформирани од Џулијан Нагелсман, Дејото се смета за едно од најубавите француски ветувања за позицијата Централна одбрана после Рафел Варане Aymeric Laporte. Остатокот, како што велат, е историја.

Otубовниот живот на Дејот Упамекано - сингл, Девојка или сопруга ?:

Да!… Карпестиот дефанзивец прави вести само за неговите импресивни фудбалски настапи. Сепак, постои сериозна желба и од обожавателите и од печатот да знаат за неговиот loveубовен живот. Оттука и прашањето- Девојка на Дајот Упамекано?… Дали тој има тајна сопруга?… Дали има WAG?

Кој е девојка на Дејот Упамекано - дали е сам, излегува или е во брак. Кредит: Инстаграм.
Кој е девојка на Дејот Упамекано - дали е сам, излегува или е во брак. Кредит: Инстаграм.
 

По неколкучасовно интензивно истражување на мрежата, сфативме дека Дејот Упамекано (во времето на пишувањето) сè уште не ја објави својата врска. Кој знае?… тој може да има тајна девојка, но одлучи да не ја објави јавна.

Знаете изложување на врски во рана фаза на кариера може да биде ризично (уништување во кариерата) и не му е простено на младиот фудбал. Можеби, родителите и советниците на Дајот Упамекано го советувале да го чува приватниот loveубовен живот.

Личен живот на Дотот Упамекано:

Да се ​​запознаат неговите факти за личниот живот, далеку од неговите одбранбени должности на теренот, сигурно ќе ви помогнат да добиете подобра слика за неговата личност.

Започнувајќи, Дејот има атрибут дека е многу разигран. Сепак, кога оди на теренот, тој се трансформира, станувајќи многу сериозен- beвер. Не некој што се чувствува многу удобно со она што го нуди природата.

Денот Убамекано личен живот - Тој е некој што го сака она што природата му го нуди. Кредит: Инстаграм.
Денот Убамекано личен живот - Тој е некој што го сака она што природата му го нуди. Кредит: Инстаграм.

Исто така на неговиот личен живот, фудбалерот не е голем на тетоважи. Конечно, тој е снаодлив, храбар, страствен, вистински пријател и водач.

Семејниот живот на Дотот Упамекано:

Патот до stвездата на фудбалот немаше да биде толку вкусен како што е без помош на членови на семејството. Во овој дел, ќе ви доставиме факти за членовите на семејството на Дајот Упамекано, почнувајќи од неговите родители.

За таткото на Дејот Упамекано:

Прво и најважно, таткото на Дајот е плочар (лице кое поставува плочки) по професија и исто така lубител на фудбалот. Тој е заслужен за внесување фудбалска игра во неговиот син. За Дејот, ништо не е подобро од прецизно патување во Гвинеја-Бисао Илха де etaета (неговиот роден град) со неговиот татко да ги види своите баби и дедовци и други членови на семејството кои биле продолжени.

Запознајте го таткото на Дејот Упамекано кој заедно со неговиот син ја сакаат идејата да ја посетат својата татковина во Гвинеја-Бисао.
Запознајте го таткото на Дејот Упамекано кој заедно со неговиот син ја сакаат идејата да ја посетат својата татковина во Гвинеја-Бисао.

За мајката на Дејот Упамекано:

Прво и најважно, мајката на Дејот е фризер по професија. Ова беше откриено кога бранителот разговараше со Франција-готвач, локална радио станица во Франција. За разлика од Евертон Том Дејвис, Дејот не може да се пофали со професијата на неговата мајка - со што тоа се покажува во неговиот изглед. Тој не се занимава со прикажување на сјајни фризури / фризури, дури и вие и двете играчи, мајките се фризери.

За браќата и сестрите на Дејот Упамекано:

Колку што знаеме, Упамекано има две браќа и сестри; голема сестра и мал брат. Неговата блискост со неговите браќа и сестри е слична на начинот на кој се обврзува на теренот. Деот еднаш на својот профил на социјалните мрежи откри дека неговиот мал брат (сликата подолу) е неговиот наследник. Со импликација, тоа буквално значи дека неговиот брат е исто така фудбалер и дефанзивец во правењето.

Запознајте ги браќата и сестрите на Дејот Упамекано - голема сестра и мал брат кој е фудбалер. Кредит: Инстаграм
Запознајте ги браќата и сестрите на Дејот Упамекано - голема сестра и мал брат кој е фудбалер во изработка. Кредит: Инстаграм

Факти за животниот стил на денот

Со нето вредност од околу 2 милиони евра и пазарна вредност од над 30 милиони евра, фер е да се каже дека Упамекано е фудбалер на милионери. Но, тука се поставува прашање! - Што прави бранителот со неговата плата од 50,813 евра што ја заработува за една недела? Овој дел ги открива сите.

Започнувајќи, г.зачувување помеѓу практичноста на теренот и задоволството надвор од тоа не е тежок избор за Упамекано. Дефанзивецот сака да потроши 50,813 евра неделно плата уживајќи Пустинска Сафари вози на Арапска пустина Сафари лоцирана во Дубаи - Обединети Арапски Емирати.

Начин на живот на Дејот Упамекано - Тој е навистина опседнат со некои навистина кул работи. Кредит: Инстаграм
Начин на живот на Дејот Упамекано - Тој е навистина опседнат со некои навистина кул работи. Кредит: Инстаграм

Настрана неговата опсесија за Во пустината Сафари возејќи, Дејото исто така сака да ги помине тешко заработените пари уживајќи во возењето со брод за време на одмор. Тој повеќе би го претпочитал овој животен стил наместо да прикажува егзотични автомобили, големи куќи (куќи), итн. На социјалните медиуми.

Факт:

Луѓето забораваат на фактите, но се сеќаваат на приказните од детството. Во овој дел од биографијата на Дејот Упамекано, ќе ви обезбедиме фактичко знаење што никогаш не сте го знаеле за бранителот.

Факт #1: Уривање на платата:

Дефанзивецот во јануари 2017 година потпиша договор со Ред Бул Лајпциг, оној што го виде како неверојатна плата 2.5 милиони евра годишно. Разбиената плата на Дејот Упамекано во помали броеви, ја имаме неговата заработка месечно, недела, ден, час, минута и секунди.
 
ПАРИНА ТЕНАРИЈАНеговите заработки во евра (евра)Неговите заработки во фунти (£)Неговите заработки во УСД ($)
Што заработува годишно€ 2,500,000£ 2,201,505.6$ 2,701,247.37
Она што тој заработува месечно€ 208,333.3183,458.8 фунти$ 225,103.9
Што заработува неделно€ 48,449.5£ 42,664.8$ 52,349.75
Она што тој заработува на ден€ 6,921.36£ 6,094.97$ 7,478.54
Што заработува по час€ 288.39£ 253.95$ 311.6
Она што го заработува на минута€ 4.81£ 4.23$ 5.19
Она што тој заработува во секунда€ 0.08£ 0.07$ 0.09

Бидејќи започнавте да го гледате Dayot UpamecanoБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаеше?… Просечен маж во Германија кој заработува наоколу € 3,770 еден месец ќе треба да работи барем 4.6 години да заработи € 208,333. Ова е сума што Даоти започна да ја заработува (за еден месец) кога потпиша за Ред Бул Лајпциг.

Факт # 2: Што вели неговиот рејтинг на ФИФА ?:

Фудбалерите со огромни изгледи секогаш ги бараат IFубители на режимот за кариера FIFA секогаш кога ќе биде објавена нова ФИФА. Статистиката на Dayot Upamecano на FIFA открива дека тој е еден од оние со огромни изгледи. Кој знае?… тој дури може да биде идниот најдобар светски дефанзивец.

Статистиката на Дејот за ФИФА открива огромни изгледи - Тој сигурно има потенцијал да биде најдобриот дефанзивец во светот. Кредит: soFIFA.
Статистиката на Дејот за ФИФА открива огромни изгледи - Тој сигурно има потенцијал да биде најдобриот дефанзивец во светот. 

Факт # 3: Кој беше неговиот идол додека растеше ?:

Како дете, Деот погледна во тимот на Франција каде ги има своите модели на улоги. Една одредена личност се издвојува меѓу овие модели на улоги. Не дефанзивец како него, но никој друг освен легендарниот Зинедин Зидан. Дали знаеше?… тоа беше theубовта за Zizou тоа го натера да игра како играч од средниот ред додека беше помлад.

Факт # 4: Која е религијата на Дајот Упамекано ?:

Имаме докази дека родителите на Дајот Упамекано сигурно го воспитале во придржување кон христијанската религиозна вера. Фудбалерот е голем и не е срамежлив околу својата религија. Тој носи врат без знак на распетието, подвиг што подразбира дека може да биде соборник. 

Покажувач за религијата на Дејот Упамекано. Кредит: ИГ
Покажувач за религијата на Дејот Упамекано.

Уште повеќе, после секој натпревар, Дејоти има вообичаена навика да каже- "Ти благодарам Господи “.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Dayot Upamecano Детска приказна плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари