Димитри Пајет Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Димитри Пајет Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за францускиот фудбалски генијалец, кој е најдобро познат по името; „Дими“. Нашата приказна за детството Димитри Паје, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу факти OFF и ON-Pitch (малку познати) за него.

ПРОЧИТАЈ
Пабло Форналс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае дека тој е технички надарен плејмејкер. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на Димитри Паје, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Димитри Паје Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Димитри Паје е роден на 29-ти ден март 1987 година во Сен Пјер, островот Реунион, кој е пристанишен град во Индија, во близина на Мадагаскар и Јужна Африка, во француска сопственост.

ПРОЧИТАЈ
Деклаан Рајс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Димитри го започна својот фудбал на францускиот остров Реунион во Индискиот Океан со локалниот клуб Сен Филип. Додека беше во клубот како младост, тој беше опишан од тренерите како „Дете кое се издвојуваше од неговите другари“.

После три години обука за развој, Димитри Паје се пресели во еден од најдобрите клубови на Островот, ЈС Сен Пјероа. Целта на преселбата во овој клуб беше да се добие можност да замине во Франција, што е сон на секој фудбалер на Островот Реунион.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Во тоа време, фудбалскиот клуб ЈС Сен Пјероа беше добро познат по тоа што беше партнер со францускиот професионален клуб Ле Авр во метрополитетот Франција. По само една година, неговиот сон да замине во Франција се оствари.

Димитри Паје Биографија за детството - Трајни тешкотии:

Додека беше во Ле Авр во Франција, Паје претрпе бурна четири години навикнување со народот. Додека тренираше во клубот, тој беше обвинет од управата дека има тежок карактер и покажува недостиг на мотивација.

ПРОЧИТАЈ
Изјави Бенарама Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

 Обвинувањата во крајна линија доведоа до негово протерување од клубот, што под импликација значи почеток на тешкотии и не се надеваме на младиот фудбалски фудбалер за сиромавиот момче.

Да немате можност на академици и фудбал значи да преживеете со каква било работа што ќе му се најдеше на патот. Сепак, не требаше многу пред Димитри Паје да најде работа во супермаркет каде што управуваше со продажбата на облека.

ПРОЧИТАЈ
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека тој продавал облека, Малку ли некој знаел дека пет години подоцна, непознат Димитри Пајет ќе го направи своето меѓународно деби со земјата.

Идеално, приказната на Димитри Паје е прилично слична на Џејми Варди кој беше избркан од клубот за млади со образложение дека е премногу мал. Fansубителите на фудбалот некогаш сочувствуваа со еднократниот голгетер во Премиер лигата, кој некогаш работел во фабрика за шини за јаглеродни влакна.

ПРОЧИТАЈ
Ригоберт Песна Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Навистина, знаењето дека Димитри Паје работел во продавница за ткаенини и претрпел повеќе страдања без сомнение, ја става срамота приказната на Jamејми Варди.

Биографија на Димитри Паје - Подигнување до слава:

Додека се вознемируваше за својот секојдневен леб за продажба на облека, Payet успеа да заштеди некои пари за да го финансира неговото враќање на својот омилен Остров на Реунион. Овој пат фудбалот беше потполно неспорен. Неговата одлука да се откаже од фудбалот и покрај тоа што е најдобар играч во неговиот стар клуб, предизвика реакции од неговото семејство и најблиски. По многу убедлив, Димитри конечно му дал на фудбал последната шанса.

ПРОЧИТАЈ
Storyарод Боуен Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Димитри Пајет доби нов почеток во својата кариера додека дознал од неговото минато. Тој беше прифатен од локален клуб, АС Екселсиор. Работите се сменија за него овој пат бидејќи обожавателите видоа нов Димитри Паје кој поседува челична решеност да ги оствари своите соништа. Овој пат, неговите амбиции не беа само фенси.

Чудно, Димитри само поминал една година и половина на "Екселсиор" додека играл за Реунион Премиер Лига пред шокантно преселување во кариерата за постари лица во Франција. Оттука започна неговото славје, а останатото, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Фелипе Андерсон детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Лудивин Лакрон и Димитри Паје Loveубовна приказна:

Фудбалот како златно дрво донесоа болки до Димитри Плајет. Далеку од неговата некогаш врежана реалност, ја нашол својата сенка и утеши во никој друг, освен неговата childhoodубена од детството по име Лудивин Лакрон.

На сликата погоре се создава целосна емоционална слика за него. Payet ја започна својата врска со Лудивин додека играше за Нант. Нивното односот ги зел од статусот на најдобрата љубов кон вистинската љубов.

Лудивин живеел со носталгија за време на престојот на своето момче во Вест Хем. Паје еднаш се согласи да остане во Франција, но неговиот клуб го турна во Вест Хем наспроти неговата желба.

ПРОЧИТАЈ
Марко Арнаутовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека бил во Лондон, се вели дека неговата девојка била длабоко погодена од последиците со нејзините баби и дедовци во Ле Харв, Франција. Таа дозволи само нејзината мајка (на сликата подолу) да биде вклучена во животот на нејзините деца.

Лудивин Лакроне како во моментот на пишувањето е мајка на три момчиња, сите од Паје. Таа и повеќето двајца постари од нејзините момчиња станаа познати на англиските фанови кога беа насликани на трибините како го бодрат Димитри. Подолу е фотографијата на Ноа и Милан со нивната мајка.

ПРОЧИТАЈ
Џон Тери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Претпочитајќи да ги избегнува центарот на вниманието, Лудивин среќно живее со своите деца во Марсеј. Подолу е фотографијата на Димитри и неговите три сина. Најмалиот го носи името Фарел Паје. Тој е последното родено дете на Димитри Паје.

Накратко, семејството е многу приватно, но го поддржува главата на нивниот дом.

ПРОЧИТАЈ
Фелипе Андерсон детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Најстарите синови на Димитри Паје, Ноа и Милан одат на игри. Ноа, првиот син еднаш јасно стави до знаење колку многу размислува за неговиот славен татко. И покрај легијата навивачи што ја има Димитри Паје, никој не е поголем од Ноа.

ПРОЧИТАЈ
Пабло Форналс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На прашањето за перформансите на неговиот татко, младиот Ноа еднаш го кажал сето тоа. Според неговите зборови; "Татко ми ги зема најдобрите бесплатни удари во светот!" Тоа е безбедно залог дека малку Фарел ќе го сподели слично чувство со своите постари браќа, кога тој е доволно да имаат подобра претстава за она што се случува во игрите на неговиот татко.

ПРОЧИТАЈ
Џон Тери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за семејството Димитри Паје:

Неговиот индиски изглед ги натера многу обожаватели на Интернет да бараат информации користејќи клучни зборови како "Етничката припадност на Димитри Пајет" "Родителите на Димитри Пајет националност". Сепак, платата е многу од Индија. Неговото семејство потекнува од францускиот остров Реунион кој има историски врски со индискиот.

ПРОЧИТАЈ
Ригоберт Песна Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Payet беше подготвен да живее до крајот на својот живот сиромашни, ако тоа не беше за неговиот татко Ален Payet. Враќајќи се на островот Реунион, трауматизиран по лошото прикажување со AC Havre и постојаните обвинувања дека се немотивирани, неговиот татко Ален стана главната причина што Payet му подари фудбал на друг.

ПРОЧИТАЈ
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, сè уште му се оддава признание на неговиот вујко, Jeanан-Марк, кој долго време се расправаше со него зошто се откажал од фудбалот и го мотивирал да му даде последен обид на фудбалот. Во одреден момент од неговиот живот, сите членови на семејството, вклучувајќи ја и мајката на Димитри Паје, Мишел Паје, ја убедиле идната starвезда да се стреми кон живот надвор од Реунион, кој неговиот татко никогаш не го добил.

ПРОЧИТАЈ
Storyарод Боуен Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Предавство на Димитри Паје Био - Вест Хем:

Payet одби да тренира со своите соиграчи во обид да го принуди трансферот на поранешниот клуб Вест Хем во Марсеј. Ова дојде поради лични причини за кои навивачите на Вест Хем не беа задоволни.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Мојс детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Поради тензиите, шефовите на Вест Хем беа принудени да стават чувари за заштита на Паје пред натпреварот на клубот против Кристал Палас. Знаејќи дека не може да биде нападнат затоа што го предал својот клуб, бесните навивачи на Вест Хем започнаа да пеат навредливи песни, па дури и СПИТИНГ и се совпаѓаат со кошули на Payet додека заминале од земјата.

ПРОЧИТАЈ
Марко Арнаутовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Димитри Паје во едно интервју објасни за еден новинар за тоа како навивачите на Вест Хем го уништиле неговиот автомобил.

Според неговите зборови; „Ми беше досадно да играм за тимот на Славен Билиќ, кој постојано седи in долната половина на табелата во Премиер лигата “. Францускиот репрезентативец исто така ги наведе семејните проблеми како причина што сакал да се врати во неговиот поранешен клуб. Тој понатаму рече ...

ПРОЧИТАЈ
Изјави Бенарама Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Не бев исплашен, но беше покомплицирано за моето семејство. Беа кажани многу работи, но јас никогаш не се грижев за мојот автомобил. Продолжив да живеам нормално. Тоа беше очекувано. За година и пол, тие ми даваа многу и никогаш нема да го заборавам тоа “.

Димитри Паје личен живот:

  • Присуството на Димитри Payet секогаш го означува почетокот на нешто енергично и турбулентно. Тој секогаш сака да биде прв во сè.
  •  Освен фудбалот, Димитри сака удобна облека, преземајќи лидерски улоги и физички предизвици.
  • Димитри Пајет би можел да биде нетрпелив, изнемоштен, кратко темпериран, импулсивен и агресивен. Ова ја објаснува својата слаба страна.
  • На Димитри Паје не му се допаѓа неактивноста, одложувањата и работата што не ги користи нечии таленти.
  • Од природата на Димитри Паје е да преземе нешто, понекогаш и пред да размисли добро за тоа.
  • Тој може да биде многу нетрпелив, агресивен и дури би можел да го провоцира гневот што ќе го насочи кон други луѓе.
  • Паје има силна личност што му дава можност да се бори за своите цели, дури и прифаќајќи ја заедништвото и тимската работа.
  • Платете е природно храбра и ретко се плаши да земете судење и ризик. Без оглед на големината на телото, тој поседува сила и енергија и може да извршува задачи.
  • Платетата е подготвена да биде херој на денот. Тој е подготвен да лета и да носи многу загрозени, немоќни луѓе на грбот. Тој е самиот злато, сјаен и привлечен за оние што се подготвени да го предадат.
ПРОЧИТАЈ
Деклаан Рајс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Детска приказна Димитри Паје, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Umaума Амрани Мохамед
пред 1 месец

многу привлечна приказна за Димитри Паје, навистина нè учи дека не треба лесно да се предаваме