Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

ЛБ ја претставува приказната за фудбалски генијалец најпозната по прекарот; „Scholletje Junior„ Нашата слепа приказна за детството на Дејли плус Неоптоварени факти за биографијата ви носи целосна сметка на настаните од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, семејните врски и другите факти надвор од теренот за него.

Да, секој знае за неговата разноврсност. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на Дејли Блинд, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Дејли Блинд е родена на 9-ти ден во март 1990 година во Амстердам, Холандија. Роден е кај неговата мајка Ивон Блинд и таткото Дени Блинд.

Нашата приказна за Делеј Слепи од детството е приказна за едно младо и интелигентно момче кое по раѓањето беше забележано дека е генетски благословено со извонредни фудбалски таленти, благодарение на неговиот татко. Неговиот татко, Дени, го поставил во училиште, кое му дало можност да игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди.

Блинд ја започна својата кариера во младинската академија на неговиот роден град Ајакс, истиот клуб во кој неговиот татко Дани го направи своето име како професионалец. И покрај влијанието на неговиот татко, Дејли сепак имал цврста определба да ги оствари своите соништа и неговите амбиции да не се само доминантна фантазија. 

Според неговите зборови ...

"Татко ми, кој е и мој најдобар пријател, ме користеше за да ме вади на важни натпревари како негова лична маскота за време на неговите денови на играње. Никогаш не ми купуваше играчки или игри кога бев помлад, само фудбал. Јас сум целосно благодарен за сè што направи. Секогаш ме туркаше. Без него, не би го имал ова неверојатно патување на кое патувам досега. '

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кариера во резиме

Помеѓу возраста на 5 до 8 (1995-1998), Blind играше за AFC (Фудбалски клуб Амстердам), што му даде добра основа за фудбалот. На академијата, тој добро се поврзува со младиот тренер Едвин Тиелман, татко му фигура. Во другите, за да го задржи окото на неговиот син, Дани одлучил да го запише својот син на академијата Ајакс, каде што бил тренер.

Да се ​​биде син на Ајакс и Холандија легендата Дени слепа не може да биде лесна за секој млад фудбалер. Високите очекувања отсекогаш го следеа Дејли слепо, и на почетокот во неговата кариера, се чинеше дека може да се бори да ги пречека.

Преку влијанието на неговиот татко, Блинд започна успешна кариера во Ајакс и се искачи низ младинските редови, заработувајќи му сениорско место во тимот. Токму во овој период, неговиот татко се искачи на член на управен одбор на клубот.

Како комунален играч, Блинд играше лев бек, лев крилен бек, централен бек и дефанзивна средина. Се виде како освојува четири последователни титули во Ередивизие со клубот. Преку силни фудбалски врски во неговото семејство, неговиот татко подоцна стана помошник селектор на Холандија. Ова исто така се совпаѓа со времето кога Дејли Блинд го освои тимскиот играч на годината за Ајакс во 2013 година, па оттаму доби повик од Луј ван Гал за должност на националниот тим.

Само неколку дена пред Светското првенство во 2014 година, пријателот на неговиот татко Луј ван Гал ја доби својата работа во Манчестер Јунајтед. Блинд Снр беше помошник тренер на шефот на Јунајтед за време на Светското првенство во Бразил и сигурно имаше улога во потегот на неговиот син.

Само една година по турнирот точно на 30-ти август 2014 година, Манчестер Јунајтед постигна договор за потпишување на Блинд. Останатото, како што велат, сега е историја. 

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Фудбалот е златно дрво, место каде што милиони млади луѓе најдоа сенка и љубов. Зад секој голем човек, стои одличен син и во тој син постои убава гламурозна дама. Слепиот Блинд е во долгогодишна врска со неговата убава девојка Кенди-Рае Флер.

Candy-Rae е модел и танчерка со силна продолжи со тоа што вклучува танцување со Робин Тике на MTV EMA. Таа е од Амстердам и дипломирала од колеџот Херман Веселинк (2007 дипломиран комплет). Како што објаснува нејзината страница на LinkedIn, таа моментално работи како професионален медиумски медиум.

Не е познато колку долго парите биле заедно, но тие изгледаат сериозно возбудени на сликата подолу.

Како Дејли Слепи го става; „Се гледам себеси како редовно момче, и нас, нормален пар. Мислам дека понекогаш е тешко за мојата девојка Кенди-Рае затоа што излегувањето со фудбалер, што е литереа значи да има многу внимание. Љубовта на мојот живот ми дава голема поддршка и исто така се обидувам да и дадам иста “.

И покрај вообичаениот начин да се сокрие од центарот на вниманието, Кенди-Рае Феур еднаш ја откри својата екстровертност со тоа што ја донесе својата екипа за танцување за да го поддржи своето момче. Имајќи повикано капаче за лице „Тим слеп“ беше нов начин да се покаже поддршка за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед.

Како што е прикажано подолу, групата на убави блондинки и црнки се видени со модната галантерија „Тим слепи приврзани капа“ кои тие ги користеа во фаќањето на вниманието на навивачите додека одеа на стадионот.

Candy-Rae ја сака модата, но таа нема да оди на сите натпревари. Таа само осигурува дека таа носи нешто црвено и за национална поддршка, нешто портокалово како што се гледа подолу.

И покрај тоа што е девојка на фудбалер, Кенди Рее не сака да се нарекува WAG. Таа еднаш рече: „Јас не сум WAG, не се чувствувам како девојка на играч. Обратно е! Тој е човек на танчерка! “

Флер додаде: "Нејзините незаслужени во Јунајтед, секоја жена или девојка ќе бидат фотографирани каде и да одат. Кога бевме во Ајакс и понекогаш сите излеговме, никогаш немаше фотограф.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Слепиот е многу пријателски расположен и тој често се наоѓа во друштво на многу различни луѓе. Тој е несебичен, секогаш подготвен да им помага на другите, без да се надева дека ќе добие нешто назад. Lifeивотот на Дејли Блинд се карактеризира со емпатија и изразен емоционален капацитет. Тој е многу сочувствителен и исклучително верен на својата девојка, Candy-Rae Fleur.

Лични сили: Тој е сочувствителен, уметнички, интуитивен, нежен, мудар и многу музички благодарение на неговата девојка Кенди-Реа Флер.

Лични слабости: Тој може да биде страшен, премногу доверлив, тажен и има желба да ја избегне реалноста.

Што Дејли Слепи Сака: Да се ​​биде сам со Candy-Rae Fleur, спие, музика и романса со неа.

Што Дејли Слепи не и се допаѓа: Луѓето кои тврдат дека знаат-сè-сè, се критикувани, минатото се враќа да го прогонуваат и суровоста од секаков вид.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Дејли Блинд потекнува од семејно потекло од повисока класа. Во куќата на слепите, фудбалот е најважен. Сепак, куќата не е полна со фудбалски дресови, бидејќи тие се повеќе женки отколку мажи. Сега ви ги претставуваме членовите на слепото семејство Дејли.

Мајка: Мајката на Дејли Блинд Ивон Блинд е сликана подолу, а нејзиниот сопруг подолу.

Ивон Блинд е позната како некој кој му помагал на нејзиниот син Дејли да се пресели во Манчестер Јунајтед. На црната страница на Ивон Блинд се дефинира момент кога таа и нејзиниот сопруг биле вклучени во сообраќајна несреќа во 2006 година. Другото лице кое учествувало во несреќата (жртвата) морало да биде извадено од автомобилот и да се пренесе во болница.

Сопругот на Ивон изјави дека жалење: „Фактот дека сум седел зад воланот со алкохол е неоправдан и никогаш не требаше да се случи. Длабоко се срамам и сфаќам дека некој што е во моја позиција требаше да преземе одговорност. Дека тоа не се случило ја прави ситуацијата уште поболна “.

Големи родители: Дедото на Дејли Блинд потекнува од Хелевоетслуис. Тој е добро позната личност во Зеланд Холандска провинција благодарение на неговата истакната кариера во електроенергетската индустрија. Бабата на Дејли Блинд е од Vlissingse, општина во југозападна Холандија. Тој има вујко кого некогаш бил болно сведок на неговата смрт со моторизирана несреќа.

СЕСТРИ: Дејли Блинд има две неверојатни сестри во имињата; Зола и Френки Блинд.

Од изгледот на нивните фотографии, се чини дека Зола е постара од нејзиниот брат, а Френки е многу помлада. Зола е исто така корисна за нејзиниот брат.

Таткото: Благодарение на главата на домот, Фудбал остана семејна работа за семејството Слепи. Блинд ја започнува својата професионална кариера како десен бранител.

Тој дебитираше на 29 Август 1979 во професионален фудбал во Спарта. Во јули 1986 Blind отиде во Ајакс, благодарение на техничкиот директор Јохан Круиф. Дени слепи ги освои следните титули за време на неговите денови за играње; Лигата на шампионите (1995), Европскиот куп II (1987), Купот на УЕФА (1992) и Светското првенство (1995). Тој играл вкупно 537 игри во холандската лига и постигнувал 45 пати. Дени имаше совршена сличност со неговиот син Дејли за време на неговите денови за играње.

Дени успеа да го совлада шампионот на Ередизис, Ајакс во 2005 пред да ја преземе улогата со холандската национална страна, под Ван Гал во 2012. Во 2017, тој бил отпуштен како помошник тренер за репрезентација поради лоши резултати. Роден во Источен Саубург, Дени играше за Спарта Ротердам, Ајакс и холандската фудбалска репрезентација. Во Ајакс тој стана толку популарен што одборот на директори на клубот му дал работа како тренер, а подоцна и го направил член на одборот.

Дени Блинд имаше импресивна кариера како дефанзивец на Холандија. Тој е единствениот холандски фудбалер кој победил на сите меѓународни клупски натпреварувања признати од УЕФА и ФИФА.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Сакана од Тереза ​​Смолинг

Крис Малинг еднаш збунето за неговата мајка сакајќи Дејли Слепи повеќе од него.

Додека обожавателите ја припишуваат нејзината подобина на Дејли поради лошата изведба на Крис Смолинг, коментарот на еден посебен навивач предизвика негодување како што се гледа на твит подолу.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Карактеристики на кариерата

Како дефанзивен играч од средниот ред, Blind сака да ја раскине игра и брзо постави нови напади по освојувањето на сопственоста. Како лев бек, тој изгледа точно знае кога да се пренасочи напред и кога да остане назад. Клучот во сето ова е тактичката свест на Слепите и интелигенцијата.

Што се однесува до неговата сила, станува збор за преземање вистинска акција во вистинско време.

Дејли слепа приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Слабости во кариерата

Може да се тврди дека Дејли слепи е дефанзивен играч од средниот ред кој не е толку физички силен и не е во можност да започне добар напредок, особено на моќните напаѓачи.

Кога ќе го набљудуваме, ќе заклучиме дека тој изгледа малку премногу слаб. Како полн грб, неговиот недостаток на темпо може да претставува проблем.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството со слепило на Дејли, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари